Dodaj daty

Tarasy katedry w Mediolanie

Tarasy katedry w Mediolanie

Tarasy katedry w Mediolanie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

1. Mediolan: Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo

Odkryj słynny symbol Mediolanu dzięki kompleksowemu biletowi wstępu do katedry. Podziwiaj tę 600-letnią świątynię. Poznaj historię św. Ambrożego z Mediolanu i dowiedz się więcej o ważnej roli, jaką katedra odegrała w duchowym i kulturalnym rozwoju miasta.  Zobacz panoramę miasta z tarasów katedry. Katedra została zbudowana z marmuru z kamieniołomów w Candoglii. W słoneczne dni z tarasów można dojrzeć nawet Alpy i Apeniny. Możesz zdecydować się na opcjonalny wjazd windą (ta opcja nie została wliczona w cenę). Podziwiaj 27 sal katedry oraz XIV-wieczny Palazzo Reale z witrażami, gobelinami i rzeźbami.

Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

2. Mediolan: Bezpośredni wstęp do katedry, bez tarasu

Skorzystaj z płynnego wstępu do katedry w Mediolanie – międzynarodowego symbolu tego miasta i jednej z największych katedr gotyckich we Włoszech i Europie. Odwiedź ten klejnot architektury oraz sztuki sakralnej i poznaj jego osobliwości, wśród których znajdują się zachwycające witraże i przyprawiające o zawrót głowy kolumny. Odkryj historię pięknych posągów, między innymi najsłynniejszego z nich przedstawiającego obdartego ze skóry św. Bartłomieja. Zobacz sarkofagi, wspaniałe ołtarze i oszałamiające organy.

Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

3. Mediolan: katedra i tarasy bez kolejki i z przewodnikiem

Ciesz się 1,5-godzinną wycieczką po kompleksie katedry w Mediolanie, w tym po tarasach i obszarze archeologicznym pod katedrą. Odkryj historię tego słynnego zabytku z doświadczonym przewodnikiem. Będziesz mieć również dostęp do Muzeum Duomo i kościoła San Gottardo. Co najlepsze, możesz wybrać wycieczkę w małej grupie lub prywatną, w zależności od preferencji. Omiń kolejki po bilety i wejdź do katedry. Podziwiaj ten wspaniały przykład architektury gotyckiej i dzieła sztuki, które zdobią jej wnętrze. Kontynuuj podróż windą na tarasy, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto. Następnie odkryj obszar archeologiczny pod Duomo, gdzie znaleziono ruiny baptysterium San Giovanni alle Fonti. Po wycieczce z przewodnikiem możesz samodzielnie odwiedzić Muzeum Duomo i kościół San Gottardo.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po dachach katedry i Duomo z biletami wstępu

4. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po dachach katedry i Duomo z biletami wstępu

Nasza wycieczka z przewodnikiem na tarasy na dachu i do Duomo to idealna okazja, aby odkryć najważniejszy zabytek Mediolanu z każdego punktu widzenia! Duomo szczyci się ponad siedmioma wiekami historii. Rozpoczęty w 1386 roku i ukończony dopiero w XX wieku, jest obowiązkowym przystankiem podczas pobytu w Mediolanie: jego imponująca prezencja i czyste piękno są nie do zignorowania. Spotkaj się przed katedrą i wjedź windą na zapierający dech w piersiach taras na dachu o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych. Można tam podziwiać 135 iglic, szczytów, latających przypór i wiele posągów. Trudno w to uwierzyć, ale w Duomo znajduje się około 3400 posągów! Zaprojektowane i rzeźbione na przestrzeni wieków przedstawiają szeroką gamę postaci biblijnych i historycznych, gargulców, zwierząt, małych potworów, smoków, twarzy i zagadkowych sylwetek. A jeśli myślisz, że Duomo jest już ukończone, mylisz się! W ostatnim czasie wyrzeźbiono i zainstalowano nowe posągi, które przedstawiają współczesną historię miasta. W drugiej części wycieczki wejdziesz także do katedry, która jest absolutnym arcydziełem, oszałamiającą architekturą, której ukończenie zajęło wieki. W 1386 roku pierwszy książę Mediolanu, Gian Galeazzo Visconti, zlecił budowę tej katedry na ruinach dwóch poprzednich kościołów, Santa Maria Maggiore i Santa Tecla. Od samego początku katedra była dedykowana Santa Maria Nascente i zaprojektowana jako architektura gotycka. Odkryjesz miejsce pełne historii, sztuki i wiary, podziwiając fantastyczne witraże, wybitne dzieła sztuki, czczone relikwie i niezrównane rozwiązania architektoniczne. Dziś Duomo jest największym kościołem we Włoszech i szóstym co do wielkości kościołem na świecie. Ta trasa jest jak żadna inna. Pozwoli Ci to głęboko doświadczyć Duomo, zabierając Cię na sam szczyt i do wnętrza katedry.

Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

5. Mediolan Duomo i 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po dachu

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem na Piazza del Duomo i udaj się do wejścia do windy, skąd wjedziesz windą, aby cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami spaceru po dachu wspaniałej katedry Duomo. Całkowity rozmiar tej gotyckiej architektury jest imponujący, a latające przypory i biały marmur czynią ją jedyną w swoim rodzaju rodzaju. Wejdź po prawie 50 stopniach, aby dotrzeć na najwyższy poziom na dachu i być gotowym do podziwiania wspaniałych widoków na panoramę Mediolanu, w tym zupełnie nowe nadchodzące drapacze chmur. Z dachu największej katedry we Włoszech i jednej z największych na świecie podziwiaj ekscytujące widoki na Mediolan. W pogodny dzień zobacz włoskie Alpy, góry oddzielające Włochy od Szwajcarii. Ponad 3.400 posągów i 135 iglic czeka na odsłonięcie i zdecydowanie najlepiej widać to z góry! Zakończ swoją wizytę, podziwiając złotą figurę Matki Boskiej, która świeci jasno na szczycie Wielkiej Iglicy. Następnie skorzystaj z niewiarygodnego przywileju ominięcia kolejki przed katedrą i wejścia bez dalszego czekania, bezpośrednio ze specjalnego wejście z dachu (zejście można wykonać schodami). Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia niezliczone posągi, dekoracje i kolorowe witraże, które niezmordowani rzemieślnicy projektowali na przestrzeni wieków. Zachwyć się, słuchając opowieści o „Świętym Gwoździu” z Prawdziwego Krzyża Jezusa lub Szlaku Zegara Słonecznego i jego znakach zodiaku.

Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

6. Mediolan: Oficjalny karnet miejski z katedrą i ponad 10 atrakcjami

"Odkryj Milano z YesMilanoPass, jedynym oficjalnym karnetem miejskim. - Twoja brama do najlepszych atrakcji i zajęć w mieście oraz nieograniczone korzystanie z sieci transportu publicznego. Witaj w tętniącym życiem Mediolanie, z jego historią, kulturą i nowoczesnością. Wykorzystaj w pełni swoją podróż dzięki oficjalnej karcie YesMilanoPass, zaprojektowanej w celu zapewnienia prostego i kompleksowego sposobu na poznanie najlepszych atrakcji Mediolanu. Kluczowe cechy: Dostęp all-inclusive: Otwórz drzwi do najważniejszych atrakcji, muzeów i zabytków Mediolanu za pomocą jednej, bezproblemowej przepustki. Użyj karnetu, aby łatwo zarezerwować bilety wstępu bez kolejki, aby odwiedzić kultową katedrę Duomo, oszałamiające arcydzieła Muzeów Obywatelskich i wiele więcej! Transport publiczny: YesMilanoPass zapewnia nieograniczony dostęp do wydajnej i rozległej sieci transportu publicznego w Mediolanie: autobusów, tramwajów i metra. Digital Pass: YesMilanoPass jest pobierany na Twój telefon komórkowy, dzięki czemu możesz rozpocząć swoją przygodę w Mediolanie bez żadnych opóźnień. Elastyczny 3-dniowy czas trwania: Zorganizuj swoją wycieczkę tak, aby pasowała do Twojego harmonogramu dzięki wygodnej opcji 3-dniowego karnetu. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długi weekend, czy krótki wypad do miasta, YesMilanoPass oferuje idealne rozwiązanie do zaplanowania wizyty. Cyfrowa mapa miasta z audioprzewodnikiem wprowadzającym: zwiedzaj miasto, korzystając z cyfrowej mapy Mediolanu, która zawiera komentarze wprowadzające do ponad 100 interesujących miejsc w Mediolanie oraz sugerowane trasy spacerowe lub rowerowe. Natychmiastowa rezerwacja i realizacja: dokonaj rezerwacji online i natychmiast odbierz swoją cyfrową kartę. Nie musisz czekać w kolejce do realizacji, zacznij zwiedzać od razu. Ulepsz swoje doświadczenie: Uzyskaj ekskluzywne zniżki do 30% tylko dzięki aplikacji YesMilano Pass Wybór przyjazny dla środowiska: Decydując się na nasz bezpapierowy karnet, przyczyniasz się do zachowania naturalnego piękna i środowiska Mediolanu. Dołącz do nas w promowaniu zrównoważonej turystyki i zmniejszaniu naszego śladu ekologicznego. energii.

Mediolan: karta miejska Milan Pass

7. Mediolan: karta miejska Milan Pass

Zobacz najlepsze atrakcje Mediolanu we własnym tempie i zaoszczędź pieniądze dzięki poręcznej 2-dniowej karcie Milan Pass, która oferuje bezpłatny wstęp do muzeów i zniżki w partnerskich firmach o wartości ponad 300 EUR. Twoja karta Milan Pass jest ważna przez 48 godzin od momentu jej odebrania i jest dostępna z 2 ekskluzywnymi opcjami transportu, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Wybierz karnet Milan Pass z biletem autobusowym Hop-On Hop-Off Sightseeing i zwiedzaj miasto na pokładzie piętrowego autobusu z odkrytym dachem. Dostępny 7 dni w tygodniu autobus kursuje na 3 liniach z ponad 40 przystankami. Dowiedz się więcej z pokładowego komentarza audio, dostępnego w 8 językach (w tym 3 ekskluzywne komentarze dla dzieci). Karta Milan Pass z biletem komunikacji miejskiej ATM zapewnia dostęp do 5 linii metra i ponad 100 linii tramwajowych i autobusowych. Ciesz się bezpłatną, nieograniczoną 48-godzinną podróżą miejskim systemem transportu publicznego za pomocą jednego prostego biletu. Możesz nawet kupić pełny pakiet i otrzymać Milan Pass z biletem na zwiedzanie Hop-On Hop-Off i dostępem do systemu transportu publicznego ATM. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do atrakcji miasta, takich jak: Dostęp do tarasów na dachu katedry Duomo (windą) Muzeum i Teatr La Scala Pinakoteka ambrozjańska Muzeum Nauki i Technologii Casa Milan – Muzeum Mondo Milan Leonardo 3 – interaktywne muzeum „Świat Leonarda”. Vigna di Leonardo – Winnica Leonarda Muzeum Bagatti Valsecchi Museo d'Arte e Scienza – Muzeum Sztuki i NaukiRejs po kanale Navigli (okres wiosenno-letni)Autobus do outletów

Mediolan: Duomo i wycieczka na dach w małej grupie z pominięciem kolejki

8. Mediolan: Duomo i wycieczka na dach w małej grupie z pominięciem kolejki

Spotkaj się ze swoim osobistym przewodnikiem, aby pominąć długą kolejkę w punkcie kulminacyjnym każdej wizyty w Mediolanie. Odkryj idealną równowagę naw, kolumn i witraży w tej niewiarygodnie skomplikowanej konstrukcji. Dowiedz się o wyszukanej i oszałamiającej dekoracji wnętrz, której ukończenie zajęło ponad 10 wieków. Po odkryciu wnętrz Duomo wejdź na tarasy na dachu, gdzie możesz zwiedzać plac i miasto z zawrotnych wysokości. Spójrz na La Madonnina, 4,16-metrową statuę Matki Boskiej, która chroni i wychodzi na Mediolan. To właśnie te chwile sprawiają, że Mediolan jest takim spektaklem.

Mediolan: Katedra i tarasy z przewodnikiem

9. Mediolan: Katedra i tarasy z przewodnikiem

Symbol Mediolanu znajduje się w samym centrum miasta. Katedra, znana jako Duomo di Milano, jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia podróży. Ciesz się 2-godzinnym zwiedzaniem Duomo z jednojęzycznym przewodnikiem. Bilety do katedry i wejście na dach są wliczone w cenę wizyty. Pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię przez czarującą historię kompleksu. Mozaiki, kolorowe okna, posągi i dzieła sztuki odbiorą życie podczas Twojej przygody. Odkryj niektóre z najlepiej ukrytych tajemnic katedry, na przykład ile wież znajduje się na szczycie Duomo. Twoja podróż rozpoczyna się na placu Duomo, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Podczas wycieczki z przewodnikiem odkryjesz wnętrze katedry i wejdziesz na dach, skąd będziesz miał okazję podziwiać najlepszy widok na miasto z Tarasów.

Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

10. Mediolan: Duomo i Ostatnia Wieczerza - prywatna wycieczka z degustacją gelato

Dołącz do prywatnej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem, która przedstawi Ci najbardziej spektakularne atrakcje Mediolanu z biletami wstępu bez kolejki. Dowiesz się o wartościach kulturowych i historycznych, które sprawiają, że Mediolan jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych miast na świecie. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem obejmuje zwiedzanie Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać piękną i unikalną gotycką architekturę kościoła, którego ukończenie zajęło sześć wieków. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem i gwarantowanym biletom wstępu bez kolejki, natychmiast wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby cieszyć się wyjątkowym panoramicznym 360-stopniowym widokiem na Mediolan. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach trzydziestych XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak dowiesz się podczas wycieczki, nie było ono później przestrzegane...), zgodnie z którym żadne budynki nie mogły być wyższe niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów (i nie wszystkie są świętymi lub aniołami). Możesz na przykład podziwiać posąg boksera Primo Carnery (mistrza świata wagi ciężkiej w boksie w latach 30. - był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, rakietę tenisową i wiele innych. Twój prywatny przewodnik będzie Ci również towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana w celu połączenia Piazza Duomo i La Scala, najważniejszych placów tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to pod ogromnym zdobionym szklanym dachem. Podczas wycieczki Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię również na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka obejmuje spacer do majestatycznego Piazza Cordusio, aby kontynuować wizytę w słynnym arcydziele Leonarda Da Vinci, Ostatniej Wieczerzy i podziwiać jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Dowiedz się o jego fascynującej historii od profesjonalnego przewodnika. Obraz został zamówiony w 1495 roku i ukończony w 1497 roku na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie autorstwa Leonarda da Vinci przedstawia moment tuż po tym, jak Chrystus powiedział: "Jeden z was mnie zdradzi". Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany specjalną techniką. Ostatnia Wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa na świecie. Jego wyjątkowa wartość, która przez wieki miała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z kompleksem architektonicznym, w którym powstał.

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Tarasy katedry w Mediolanie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Tarasy katedry w Mediolanie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tarasy katedry w Mediolanie? Kliknij tutaj.

Tarasy katedry w Mediolanie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(19 714 recenzji)

Piękne wspomnienie, które mogłem przeżyć ponownie po 49 latach. Kiedy pozwolono nam spotkać się z Mathilde Willink na placu. Zmarła 2 lata później.

Doskonały!! Możliwość skorzystania z windy pozwala zaoszczędzić sporo kroków. Na wejście na dach polecam zakup biletów przed planowaną godziną.

Do góry ten bilet Autonomia w przesuwaniu tarasu + Autonomia w zwiedzaniu kościoła Jestem bardzo szczęśliwy, że kupiłem ten bilet

Katedra jest fantastyczna. Po przejściu 200 kroków na tarasy zostaniesz nagrodzony wspaniałym widokiem.

Możliwość wejścia na tarasy bez limitu czasowego na górze, piękne miejsce aby zobaczyć zachód słońca