Taormina – nasze najbardziej polecane atrakcje

Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

1. Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

Wycieczka łodzią do Taorminy na pokładzie typowej sycylijskiej łodzi prowadzonej przez doświadczonych kapitanów. Zabierzemy Cię na wycieczkę łodzią do Taorminy, aby odwiedzić jedną z najpiękniejszych zatok na całej Sycylii, w której się zakochasz. Wycieczki łodzią w Taorminie obejmują Błękitną Grotę w Taorminie i wszystkie zatoki rezerwatu morskiego. Popłyniemy wzdłuż całej zatoki Giardini Naxos, próbując spotkać delfiny, które od zawsze zamieszkiwały ten odcinek morza. Możesz podziwiać wybrzeże Taorminy z Zatoki Naxos, a następnie udać się w kierunku przylądka Capo Taormina, aby udać się do zatoki Mazzaró w chronionym parku morskim. Podczas tej podróży zatrzymamy się w zatoce syren. Wpłyniesz całą łodzią do błękitnej groty Taorminy, która słynie z dna morskiego oświetlonego promieniami słońca, które przenikają przez przestrzenie w zanurzonej skale, dając intensywne fluorescencyjne niebieskie tło. Aby zakończyć naszą wycieczkę łodzią w Taorminie, zatrzymamy się na pięknej wyspie. Słynna skalista wysepka blisko wybrzeża z kawałkiem plaży charakteryzującej się niepowtarzalnymi widokami na świecie. Tutaj możesz nurkować i odświeżyć się w tych krystalicznie czystych wodach wśród dna morskiego pełnego lokalnych kolorów i koralowców. Ta fantastyczna przejażdżka łodzią w Taorminie będzie otoczona aperitifem i wzbogacona typowymi lokalnymi owocami i napojami. Naszym celem będzie zatrzymanie w Waszych wspomnieniach czasu spędzonego w tych niebiańskich miejscach.

Lotnisko Sycylia Catania: Transfer autobusem do iz Taorminy

2. Lotnisko Sycylia Catania: Transfer autobusem do iz Taorminy

Skorzystaj z naszych wygodnych autobusów między lotniskiem Catania Fontanarossa a centrum Taorminy. Jedź regularnie serwisowanym, klimatyzowanym autobusem. Unikaj kłopotów związanych z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży, zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki Włoch w zaciszu swojego miejsca. Wsiądź do nowoczesnego autobusu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas do miejsca docelowego na lotnisku lub w mieście. Ciesz się komfortem na pokładzie dzięki chłodzącej wentylacji i dostępnej przestrzeni dla wózków inwalidzkich. Ponadto zwierzęta domowe są akceptowane, o ile znajdują się w boksach lub klatkach o odpowiednich rozmiarach i nie przeszkadzają innym pasażerom. Osoby niewidome i niesłyszące mogą podróżować z psem przewodnikiem.

Taormina: Opera Włoska w Teatrze Nazarena

3. Taormina: Opera Włoska w Teatrze Nazarena

Poznaj jedne z najpiękniejszych arii i duetów, jakie Opera Włoska ma do zaoferowania dzięki temu biletowi wstępu. Zrelaksuj się przy kieliszku Prosecco i spędź wieczór z operą w teatrze Nazarena. Ciesz się doświadczeniem operowym, które trwa 1,5 godziny i obejmuje imponujący repertuar słynnych oper. Wyrusz w podróż po dziełach Mozarta, Verdiego, Pucciniego, Donizettiego i Rossiniego. Podziwiaj międzynarodowych wykonawców, którzy są jednymi z najlepszych głosów na scenie krajowej i międzynarodowej, w towarzystwie równie cnotliwych pianistów. Rozkoszuj się swoim bezpłatnym kieliszkiem Prosecco i podziwiaj wspaniałe panoramiczne widoki z tarasu z widokiem na zatokę Perla dello Ionio.

Z Taorminy: rejs statkiem po zachodzie słońca i obserwacja delfinów

4. Z Taorminy: rejs statkiem po zachodzie słońca i obserwacja delfinów

Wybierz się na tę 2-godzinną wycieczkę łodzią, aby poznać wybrzeże Taorminy. Wycieczka wyruszy z portu Giardini Naxos i da ci możliwość poznania pięknego wybrzeża między Giardini Naxos i Taorminą. Podczas wycieczki odwiedzisz również spektakularne jaskinie: Grotta del Giorno, Grotta delle Sirene, Grotta Azzurra i Grotta del Corallo. Podczas tej wycieczki będziesz podziwiać piękne miejsca, takie jak przylądek Schisò, przylądek Taormina, Scoglio della croce, Scoglio dei fichi d'india, Isola bella, zatoka Mazzaro, zatoka San Nicola i Scoglio dello „Ziu Innaru”. Płyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, gdzie prawdopodobieństwo zauważenia wynosi około 80 procent. Wycieczka obejmuje przystanek na kąpiel lub nurkowanie z rurką w krystalicznie czystych wodach zatoki Taormina, a następnie orzeźwienie w postaci owoców, przekąsek i napojów.

Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

5. Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

Odkryj bogaty podwodny świat Giardini Naxos, Taorminy i Isola Bella podczas tej wycieczki z przewodnikiem na pokładzie klimatyzowanej łodzi podwodnej. Miej szansę zobaczyć stworzenia morskie, takie jak delfiny, barakudy, ośmiornice, duże graniki i płaszczki. Wskocz na pokład wygodnej, jaskrawoczerwonej łodzi podwodnej w Giardini Naxos i zanurz się w dnie morskim. Masz możliwość zejść poniżej lub udać się do obszaru powyżej pokładu. Wypatruj muren i ławic młodych barakud podczas rejsu po rozległej łące oceanicznej trawy posidonia w Isola Bella. Poczuj romans, przechodząc obok Jaskini Zakochanych i podziwiając Błękitną Grotę od dołu. Zajrzyj pod fale Zatoki Syren i zanurz się w chronionych wodach rezerwatu przyrody. Po powrocie do miejsca spotkania, jeśli pogoda i warunki na morzu na to pozwolą, istnieje możliwość zauważenia figlarnych delfinów, które zamieszkiwały ten odcinek morza we wschodniej Sycylii.

Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

6. Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

Najwyższy aktywny wulkan w Europie jest szeroko badany przez naukowców i jest popularny wśród wędrowców i miłośników przyrody. Odwiedź Etnę i wioskę Taormina na klifie podczas 11-godzinnej wycieczki z Palermo. Z Crateri Silvestri wjedziesz kolejką linową (bilet nie jest wliczony w cenę) z lokalnym przewodnikiem górskim aż do 2500 metrów nad poziomem morza. Z tego miejsca będziesz mógł podziwiać niezapomniane panoramiczne widoki. Na południe od Taorminy znajduje się rezerwat przyrody Isola Bella, a dalej na południe znajduje się popularny nadmorski kurort Giardini Naxos. Odwiedź wioskę Taormina, 45 minut jazdy od Etny. W wiosce położonej na klifie z widokiem na Morze Jońskie znajduje się starożytny grecki teatr, wiele starych kościołów, sklepy z antykami, tętniące życiem bary i znakomite restauracje.

Etna Nature and Flavours: 6-godzinna wycieczka z Taorminy

7. Etna Nature and Flavours: 6-godzinna wycieczka z Taorminy

Odwiedź najwyższy wulkan w Europie i odkryj park Etna podczas 6-godzinnej wycieczki z Taorminy. Zatrzymaj się, aby odwiedzić jedną z najlepszych ekologicznych farm w okolicy i spróbować produktów, takich jak miód, oliwa z oliwek i wino. Później załóż kask i czołówkę i wejdź do jaskini lawy, aby dowiedzieć się, jak powstają strumienie lawy. W Rifugio Sapienza zobacz zarówno najnowsze erupcje wulkanu, jak i stare kratery Silvestri pochodzące z erupcji z 1892 roku. Wędruj ścieżką przyrodniczą, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, zanim wrócisz do Taorminy.

Z Taorminy: wycieczka na Etnę o zachodzie słońca

8. Z Taorminy: wycieczka na Etnę o zachodzie słońca

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem z Taorminy na szczyt Etny podczas tej jednodniowej wycieczki. Zobacz jaskinię lawową, spaceruj górskimi szlakami, delektuj się lokalnymi produktami i podziwiaj zapierający dech w piersiach zachód słońca ze szczytu góry. Skorzystaj z odbioru w miejscu zakwaterowania w Taorminie. Skosztuj lokalnych produktów w ekologicznym gospodarstwie i delektuj się smakami lokalnego miodu i wina. Przejdź do jaskini lawowej utworzonej podczas erupcji wulkanu w 1792 roku. Wejdź do oszałamiającego miejsca, aby dowiedzieć się o przepływie lawy i siłach, które je stworzyły. Następnie przejdź się górskimi szlakami, aby dotrzeć do Schronienia Sapienza na zboczach Etny. Spaceruj po różnych strumieniach lawy stworzonych przez ostatnie erupcje i zobacz starożytne kratery Silvestri z erupcji z 1892 roku. Oglądaj zachód słońca ze szczytu góry, zanim wrócisz do hotelu po zmroku.

Taormina: Półdniowa lekcja robienia pizzy

9. Taormina: Półdniowa lekcja robienia pizzy

Odkryj sekret robienia autentycznej włoskiej pizzy na półdniowym kursie robienia pizzy w Taorminie. Zajęcia odbywają się w pizzerii w pięknym kurorcie i prowadzone są przez profesjonalnego producenta pizzy, który zademonstruje, jak przygotować i upiec idealną pizzę. Naucz się podstaw przygotowywania pizzy, postępując zgodnie z prostymi radami i technikami pokazanymi przez twojego przewodnika. Ciesz się praktycznym doświadczeniem, gdy odkryjesz, jak zrobić idealne ciasto na pizzę, uzyskaj wskazówki na temat dobrego sosu do pizzy i posłuchaj, jak dobrze się bawić z dodatkami do pizzy. Dowiedz się, jak ważna jest dobra mąka pszenna bogata w gluten, wodę i świeże drożdże, dowiedz się, jak rozciągnąć ciasto i jak przekształcić je w coś, co każdy będzie chciał zjeść. Następnie delektuj się pizzą na kompletny posiłek, który obejmuje również mieszaną bruschettę, bezpłatną wodę mineralną i napoje bezalkoholowe oraz lokalne wino. Przed wyjazdem szef kuchni wręczy Ci certyfikat pizzy, aby potwierdzić, że jesteś wykwalifikowanym kucharzem pizzy.

Giardini Naxos: Rejs statkiem Isola Bella z nurkowaniem z rurką

10. Giardini Naxos: Rejs statkiem Isola Bella z nurkowaniem z rurką

Opuszczenie portu Giardini Naxos, żegluga wzdłuż Zatoki Naxos, Capo Taormina i Faraglioni. Będzie można podziwiać malownicze wybrzeże Giardini Naxos, Taorminę i Castelmola oraz wulkan Etna, który stanowi tło dla tej wspaniałej naturalistycznej scenerii. Po około 30 minutach żeglugi dotarcie do rezerwatu morskiego Isola Bella i zatrzymanie się na około godzinę, z możliwością nurkowania z rurką z przewodnikiem, opalania się na solarium i delektowania się napojami bezalkoholowymi i przekąskami. Trasa może się różnić w zależności od morskich warunków pogodowych i decyzji kapitana.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Taormina
Od starożytnych skarbów po kulturę sycylijską i aktywny wulkan – w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 153
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Taormina: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Taormina

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Taormina

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Taormina to:

Etna

Taormina: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Taormina? Kliknij tutaj.

Taormina: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4261 opinii

Wspaniale spędzony czas na wycieczce! Przewodnik z dużą wiedzą, fajnie przekazywał nam informacje podczas trwania wycieczki. Przede wszystkim zapierające dech w piersi widoki i cudny klimat Taorminy i Castelmoli to jest coś za co warto wydać każdy pieniądz. Na pewno pozytywnie będę wspominał ten wyjazd, polecam serdecznie. Było naprawdę prześwietnie!

That was amazing trip with great guide, Denis. So many interesting facts shared, beautiful views, delicious food & wine. It was awesome even with rain. Thank You Denis for such a lovely day ❤

Polecam wszystkim. Alessio ciekawie opowiada i trudno się z nim nudzić. Odebrał nas z miejsca gdzie mieszkaliśmy i odwiózł na miejsce po wycieczce. Warto.

wspaniałe doświadczenie - doskonała organizacja, bardzo przyjazny przewodnik, fantastyczne zwiedzane miejsca

Wspaniałą wycieczka. Polecam. Nie jest męcząca jeśli chodzi o chodzenie. Widoki piękne