Atrakcje i wycieczki
Taormina

Od starożytnych skarbów po kulturę sycylijską i aktywny wulkan – w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Taormina – nasze najbardziej polecane atrakcje

Taormina: bilet wstępu bez kolejki do starożytnego teatru i audioprzewodnik

1. Taormina: bilet wstępu bez kolejki do starożytnego teatru i audioprzewodnik

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet do starożytnego teatru w Taorminie i skorzystaj ze wstępu bez kolejki. Zwiedź w swoim tempie wzbudzające zachwyt ruiny. Starożytny teatr w Taorminie na Półwyspie Apenińskim pod względem wielkości ustępuje jedynie teatrowi w Syrakuzach. Wyrusz w podróż w czasie, zwiedzając stanowisko archeologiczne. Podziwiaj przy tym widoki na okoliczne krajobrazy. Początki imponującej greckiej budowli sięgają III–II wieku p.n.e., na co wskazuje jej układ. Jednakże zabytek, który można podziwiać dzisiaj, przyjął swoją formę w czasach Cesarstwa Rzymskiego, za panowania Trajana lub Hadriana. Budowla stała się amfiteatrem za czasów cesarza Karakalli. W tym samym okresie orkiestron zamieniono w arenę goszczącą walki gladiatorów. W 1465 roku, po stuleciach zaniedbań, część zabytku zaczęła pełnić rolę pałacu-rezydencji rodziny Zumbo.

Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

2. Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

Wycieczka łodzią do Taorminy na pokładzie typowej sycylijskiej łodzi prowadzonej przez doświadczonych kapitanów. Zabierzemy Cię na wycieczkę łodzią do Taorminy, aby odwiedzić jedną z najpiękniejszych zatok na całej Sycylii, w której się zakochasz. Wycieczki łodzią w Taorminie obejmują Błękitną Grotę w Taorminie i wszystkie zatoki rezerwatu morskiego. Popłyniemy wzdłuż całej zatoki Giardini Naxos, próbując spotkać delfiny, które od zawsze zamieszkiwały ten odcinek morza. Możesz podziwiać wybrzeże Taorminy z Zatoki Naxos, a następnie udać się w kierunku przylądka Capo Taormina, aby udać się do zatoki Mazzaró w chronionym parku morskim. Podczas tej podróży zatrzymamy się w zatoce syren. Wpłyniesz całą łodzią do błękitnej groty Taorminy, która słynie z dna morskiego oświetlonego promieniami słońca, które przenikają przez przestrzenie w zanurzonej skale, dając intensywne fluorescencyjne niebieskie tło. Aby zakończyć naszą wycieczkę łodzią w Taorminie, zatrzymamy się na pięknej wyspie. Słynna skalista wysepka blisko wybrzeża z kawałkiem plaży charakteryzującej się niepowtarzalnymi widokami na świecie. Tutaj możesz nurkować i odświeżyć się w tych krystalicznie czystych wodach wśród dna morskiego pełnego lokalnych kolorów i koralowców. Ta fantastyczna przejażdżka łodzią w Taorminie będzie otoczona aperitifem i wzbogacona typowymi lokalnymi owocami i napojami. Naszym celem będzie zatrzymanie w Waszych wspomnieniach czasu spędzonego w tych niebiańskich miejscach.

Sycylia Lotnisko Katania: Transfer autobusowy do i z Taorminy

3. Sycylia Lotnisko Katania: Transfer autobusowy do i z Taorminy

Skorzystaj z naszych wygodnych autobusów między lotniskiem Catania Fontanarossa a centrum Taorminy. Jedź regularnie serwisowanym, klimatyzowanym autobusem. Unikaj kłopotów związanych z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży, zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki Włoch w zaciszu swojego miejsca. Wsiądź do nowoczesnego autobusu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas do miejsca docelowego na lotnisku lub w mieście. Ciesz się komfortem na pokładzie dzięki chłodzącej wentylacji i dostępnej przestrzeni dla wózków inwalidzkich. Ponadto zwierzęta domowe są akceptowane, o ile znajdują się w boksach lub klatkach o odpowiednich rozmiarach i nie przeszkadzają innym pasażerom. Osoby niewidome i niesłyszące mogą podróżować z psem przewodnikiem.

Taormina: rejs wycieczkowy wzdłuż wybrzeża o zachodzie słońca i obserwacja delfinów

4. Taormina: rejs wycieczkowy wzdłuż wybrzeża o zachodzie słońca i obserwacja delfinów

Wybierz się na ten 2-godzinny rejs wycieczkowy, aby zwiedzić wybrzeże Taorminy. Wycieczka wyruszy z portu Giardini Naxos i da Ci możliwość poznania pięknego wybrzeża między Giardini Naxos a Taorminą. Podczas wycieczki odwiedzisz także kilka spektakularnych jaskiń: Grotta del Giorno, Grotta delle Sirene, Grotta Azzurra i Grotta del Corallo. Podczas tej wycieczki będziesz podziwiać piękne miejsca, takie jak przylądek Schisò, przylądek Taormina, Scoglio della croce, Scoglio dei fichi d'india, Isola bella, zatoka Mazzaro, zatoka San Nicola i Scoglio dello "Ziu Innaru".. Popłyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, w którym prawdopodobieństwo obserwacji wynosi około 80 procent. Wycieczka obejmuje przystanek na kąpiel lub nurkowanie z rurką w krystalicznie czystych wodach zatoki Taormina, a następnie poczęstunek w postaci owoców, przekąsek i napojów.

Z Taorminy: jednodniowa wycieczka do górnych kraterów Etny

5. Z Taorminy: jednodniowa wycieczka do górnych kraterów Etny

Poznaj najwyższy, aktywny wulkan w Europie podczas jednodniowej wycieczki z Taorminy. Podróżuj autokarem na szczyt Etny z doświadczonym przewodnikiem. Po odbiorze zrelaksuj się podczas przejażdżki na najwyższy wulkan w Europie z dymiącym szczytem widocznym na całej Sycylii. Jedź do schroniska Etna Refuge z możliwością odświeżenia się (dodatkowo), przygotowując się do dalszej wspinaczki. Wjedź kolejką linową na wysokość 2500 metrów. Kontynuuj wycieczkę jeepami do autoryzowanych górnych stref krateru w asyście licencjonowanych przewodników Włoskiego Klubu Alpejskiego (objaśnienia w języku włoskim i angielskim). Zobacz 4 wyraźne kratery na szczycie i ponad 300 otworów wentylacyjnych na zboczach, od małych dziur po duże kratery. Zatrzymaj się, aby podziwiać ewentualną aktywność kraterów na szczycie w strefie bezpieczeństwa w zależności od warunków pogodowych. Buty i kurtka do wypożyczenia na miejscu.

Taormina: bilet wstępu do starożytnego teatru i wycieczka z przewodnikiem

6. Taormina: bilet wstępu do starożytnego teatru i wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź starożytny teatr w Taorminie podczas tej wycieczki z przewodnikiem i skorzystaj z dodatkowego przywileju związanego z wejściem bez kolejki. Wybierz się w podróż przez ruiny archeologiczne i poznaj historię. Cofnij się w przeszłość, odwiedzając starożytny teatr w Taorminie. Po teatrze w Syrakuzach Starożytny Teatr w Taorminie jest największym budynkiem widowiskowym na Półwyspie Apenińskim. Dowiedz się więcej o greckiej budowli z III-II wieku pne. Zobacz, jak Rzymianie pod rządami cesarza Trajana i Hadriana zmienili pomnik/ Odkryj amfiteatr i orkiestrę, przekształcone za panowania cesarza Karakalli i posłuchaj opowieści o walkach gladiatorów w tym okresie.

Z Taorminy: Wycieczka przyrodniczo-smakowa na Etnę

7. Z Taorminy: Wycieczka przyrodniczo-smakowa na Etnę

Odwiedź najwyższy wulkan w Europie i poznaj Park Etna podczas 6-godzinnej wycieczki z Taorminy. Najpierw odwiedź jedno z najlepszych gospodarstw ekologicznych w okolicy, aby skosztować produktów takich jak miód i oliwa z oliwek. Później załóż kask i latarkę czołową i udaj się do jaskini lawowej, aby dowiedzieć się, jak powstają strumienie lawy. W Rifugio Sapienza zobacz zarówno najnowsze erupcje wulkanu, jak i stare kratery Silvestri pochodzące z erupcji z 1892 roku. Przejdź się ścieżką przyrodniczą, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, a następnie wróć do Taorminy.

Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

8. Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

Odkryj bogaty podwodny świat Giardini Naxos, Taorminy i Isola Bella podczas tej wycieczki z przewodnikiem na pokładzie klimatyzowanej łodzi podwodnej. Miej szansę zobaczyć stworzenia morskie, takie jak delfiny, barakudy, ośmiornice, duże graniki i płaszczki. Wskocz na pokład wygodnej, jaskrawoczerwonej łodzi podwodnej w Giardini Naxos i zanurz się w dnie morskim. Masz możliwość zejść poniżej lub udać się do obszaru powyżej pokładu. Wypatruj muren i ławic młodych barakud podczas rejsu po rozległej łące oceanicznej trawy posidonia w Isola Bella. Poczuj romans, przechodząc obok Jaskini Zakochanych i podziwiając Błękitną Grotę od dołu. Zajrzyj pod fale Zatoki Syren i zanurz się w chronionych wodach rezerwatu przyrody. Po powrocie do miejsca spotkania, jeśli pogoda i warunki na morzu na to pozwolą, istnieje możliwość zauważenia figlarnych delfinów, które zamieszkiwały ten odcinek morza we wschodniej Sycylii.

Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

9. Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

Najwyższy aktywny wulkan w Europie jest szeroko badany przez naukowców i jest popularny wśród wędrowców i miłośników przyrody. Odwiedź Etnę i wioskę Taormina na klifie podczas 11-godzinnej wycieczki z Palermo. Z Crateri Silvestri wjedziesz kolejką linową (bilet nie jest wliczony w cenę) z lokalnym przewodnikiem górskim aż do 2500 metrów nad poziomem morza. Z tego miejsca będziesz mógł podziwiać niezapomniane panoramiczne widoki. Na południe od Taorminy znajduje się rezerwat przyrody Isola Bella, a dalej na południe znajduje się popularny nadmorski kurort Giardini Naxos. Odwiedź wioskę Taormina, 45 minut jazdy od Etny. W wiosce położonej na klifie z widokiem na Morze Jońskie znajduje się starożytny grecki teatr, wiele starych kościołów, sklepy z antykami, tętniące życiem bary i znakomite restauracje.

Taormina: transfer w obie strony z Mesyny

10. Taormina: transfer w obie strony z Mesyny

Skorzystaj z popołudniowego postoju w Mesynie i podróżuj wzdłuż pięknego wybrzeża Sycylii, aby cieszyć się 3 godzinami zwiedzania Taorminy we własnym czasie wolnym. Idealna dla tych, którzy chcą wygody transferu w obie strony z niezależnością zwiedzania miasta we własnym tempie, ta usługa zapewnia odbiór w pobliżu przystani przy Via Battisti i zabiera gości w 1 godzinę i 15 minut podróży do Taorminy.

Wszystkie atrakcje

Taormina – nasze najbardziej polecane atrakcje

Taormina: bilet wstępu bez kolejki do starożytnego teatru i audioprzewodnik

Taormina: bilet wstępu bez kolejki do starożytnego teatru i audioprzewodnik

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet do starożytnego teatru w Taorminie i skorzystaj ze wstępu bez kolejki. Zwiedź w swoim tempie wzbudzające zachwyt ruiny. Starożytny teatr w Taorminie na Półwyspie Apenińskim pod względem wielkości ustępuje jedynie teatrowi w Syrakuzach. Wyrusz w podróż w czasie, zwiedzając stanowisko archeologiczne. Podziwiaj przy tym widoki na okoliczne krajobrazy. Początki imponującej greckiej budowli sięgają III–II wieku p.n.e., na co wskazuje jej układ. Jednakże zabytek, który można podziwiać dzisiaj, przyjął swoją formę w czasach Cesarstwa Rzymskiego, za panowania Trajana lub Hadriana. Budowla stała się amfiteatrem za czasów cesarza Karakalli. W tym samym okresie orkiestron zamieniono w arenę goszczącą walki gladiatorów. W 1465 roku, po stuleciach zaniedbań, część zabytku zaczęła pełnić rolę pałacu-rezydencji rodziny Zumbo.

Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

Taormina: Wycieczka łodzią z aperitifem na Isola Bella

Wycieczka łodzią do Taorminy na pokładzie typowej sycylijskiej łodzi prowadzonej przez doświadczonych kapitanów. Zabierzemy Cię na wycieczkę łodzią do Taorminy, aby odwiedzić jedną z najpiękniejszych zatok na całej Sycylii, w której się zakochasz. Wycieczki łodzią w Taorminie obejmują Błękitną Grotę w Taorminie i wszystkie zatoki rezerwatu morskiego. Popłyniemy wzdłuż całej zatoki Giardini Naxos, próbując spotkać delfiny, które od zawsze zamieszkiwały ten odcinek morza. Możesz podziwiać wybrzeże Taorminy z Zatoki Naxos, a następnie udać się w kierunku przylądka Capo Taormina, aby udać się do zatoki Mazzaró w chronionym parku morskim. Podczas tej podróży zatrzymamy się w zatoce syren. Wpłyniesz całą łodzią do błękitnej groty Taorminy, która słynie z dna morskiego oświetlonego promieniami słońca, które przenikają przez przestrzenie w zanurzonej skale, dając intensywne fluorescencyjne niebieskie tło. Aby zakończyć naszą wycieczkę łodzią w Taorminie, zatrzymamy się na pięknej wyspie. Słynna skalista wysepka blisko wybrzeża z kawałkiem plaży charakteryzującej się niepowtarzalnymi widokami na świecie. Tutaj możesz nurkować i odświeżyć się w tych krystalicznie czystych wodach wśród dna morskiego pełnego lokalnych kolorów i koralowców. Ta fantastyczna przejażdżka łodzią w Taorminie będzie otoczona aperitifem i wzbogacona typowymi lokalnymi owocami i napojami. Naszym celem będzie zatrzymanie w Waszych wspomnieniach czasu spędzonego w tych niebiańskich miejscach.

Sycylia Lotnisko Katania: Transfer autobusowy do i z Taorminy

Sycylia Lotnisko Katania: Transfer autobusowy do i z Taorminy

Skorzystaj z naszych wygodnych autobusów między lotniskiem Catania Fontanarossa a centrum Taorminy. Jedź regularnie serwisowanym, klimatyzowanym autobusem. Unikaj kłopotów związanych z poruszaniem się po systemie transportu publicznego przed lub po długiej podróży, zamiast tego zrelaksuj się i podziwiaj widoki Włoch w zaciszu swojego miejsca. Wsiądź do nowoczesnego autobusu, aby zapomnieć o troskach i dotrzeć na czas do miejsca docelowego na lotnisku lub w mieście. Ciesz się komfortem na pokładzie dzięki chłodzącej wentylacji i dostępnej przestrzeni dla wózków inwalidzkich. Ponadto zwierzęta domowe są akceptowane, o ile znajdują się w boksach lub klatkach o odpowiednich rozmiarach i nie przeszkadzają innym pasażerom. Osoby niewidome i niesłyszące mogą podróżować z psem przewodnikiem.

Taormina: rejs wycieczkowy wzdłuż wybrzeża o zachodzie słońca i obserwacja delfinów

Taormina: rejs wycieczkowy wzdłuż wybrzeża o zachodzie słońca i obserwacja delfinów

Wybierz się na ten 2-godzinny rejs wycieczkowy, aby zwiedzić wybrzeże Taorminy. Wycieczka wyruszy z portu Giardini Naxos i da Ci możliwość poznania pięknego wybrzeża między Giardini Naxos a Taorminą. Podczas wycieczki odwiedzisz także kilka spektakularnych jaskiń: Grotta del Giorno, Grotta delle Sirene, Grotta Azzurra i Grotta del Corallo. Podczas tej wycieczki będziesz podziwiać piękne miejsca, takie jak przylądek Schisò, przylądek Taormina, Scoglio della croce, Scoglio dei fichi d'india, Isola bella, zatoka Mazzaro, zatoka San Nicola i Scoglio dello "Ziu Innaru".. Popłyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, w którym prawdopodobieństwo obserwacji wynosi około 80 procent. Wycieczka obejmuje przystanek na kąpiel lub nurkowanie z rurką w krystalicznie czystych wodach zatoki Taormina, a następnie poczęstunek w postaci owoców, przekąsek i napojów.

Z Taorminy: jednodniowa wycieczka do górnych kraterów Etny

Z Taorminy: jednodniowa wycieczka do górnych kraterów Etny

Poznaj najwyższy, aktywny wulkan w Europie podczas jednodniowej wycieczki z Taorminy. Podróżuj autokarem na szczyt Etny z doświadczonym przewodnikiem. Po odbiorze zrelaksuj się podczas przejażdżki na najwyższy wulkan w Europie z dymiącym szczytem widocznym na całej Sycylii. Jedź do schroniska Etna Refuge z możliwością odświeżenia się (dodatkowo), przygotowując się do dalszej wspinaczki. Wjedź kolejką linową na wysokość 2500 metrów. Kontynuuj wycieczkę jeepami do autoryzowanych górnych stref krateru w asyście licencjonowanych przewodników Włoskiego Klubu Alpejskiego (objaśnienia w języku włoskim i angielskim). Zobacz 4 wyraźne kratery na szczycie i ponad 300 otworów wentylacyjnych na zboczach, od małych dziur po duże kratery. Zatrzymaj się, aby podziwiać ewentualną aktywność kraterów na szczycie w strefie bezpieczeństwa w zależności od warunków pogodowych. Buty i kurtka do wypożyczenia na miejscu.

Taormina: bilet wstępu do starożytnego teatru i wycieczka z przewodnikiem

Taormina: bilet wstępu do starożytnego teatru i wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź starożytny teatr w Taorminie podczas tej wycieczki z przewodnikiem i skorzystaj z dodatkowego przywileju związanego z wejściem bez kolejki. Wybierz się w podróż przez ruiny archeologiczne i poznaj historię. Cofnij się w przeszłość, odwiedzając starożytny teatr w Taorminie. Po teatrze w Syrakuzach Starożytny Teatr w Taorminie jest największym budynkiem widowiskowym na Półwyspie Apenińskim. Dowiedz się więcej o greckiej budowli z III-II wieku pne. Zobacz, jak Rzymianie pod rządami cesarza Trajana i Hadriana zmienili pomnik/ Odkryj amfiteatr i orkiestrę, przekształcone za panowania cesarza Karakalli i posłuchaj opowieści o walkach gladiatorów w tym okresie.

Z Taorminy: Wycieczka przyrodniczo-smakowa na Etnę

Z Taorminy: Wycieczka przyrodniczo-smakowa na Etnę

Odwiedź najwyższy wulkan w Europie i poznaj Park Etna podczas 6-godzinnej wycieczki z Taorminy. Najpierw odwiedź jedno z najlepszych gospodarstw ekologicznych w okolicy, aby skosztować produktów takich jak miód i oliwa z oliwek. Później załóż kask i latarkę czołową i udaj się do jaskini lawowej, aby dowiedzieć się, jak powstają strumienie lawy. W Rifugio Sapienza zobacz zarówno najnowsze erupcje wulkanu, jak i stare kratery Silvestri pochodzące z erupcji z 1892 roku. Przejdź się ścieżką przyrodniczą, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, a następnie wróć do Taorminy.

Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

Giardini Naxos: Wycieczka łodzią podwodną na wyspę Isola Bella

Odkryj bogaty podwodny świat Giardini Naxos, Taorminy i Isola Bella podczas tej wycieczki z przewodnikiem na pokładzie klimatyzowanej łodzi podwodnej. Miej szansę zobaczyć stworzenia morskie, takie jak delfiny, barakudy, ośmiornice, duże graniki i płaszczki. Wskocz na pokład wygodnej, jaskrawoczerwonej łodzi podwodnej w Giardini Naxos i zanurz się w dnie morskim. Masz możliwość zejść poniżej lub udać się do obszaru powyżej pokładu. Wypatruj muren i ławic młodych barakud podczas rejsu po rozległej łące oceanicznej trawy posidonia w Isola Bella. Poczuj romans, przechodząc obok Jaskini Zakochanych i podziwiając Błękitną Grotę od dołu. Zajrzyj pod fale Zatoki Syren i zanurz się w chronionych wodach rezerwatu przyrody. Po powrocie do miejsca spotkania, jeśli pogoda i warunki na morzu na to pozwolą, istnieje możliwość zauważenia figlarnych delfinów, które zamieszkiwały ten odcinek morza we wschodniej Sycylii.

Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

Etna i Taormina: Całodniowa wycieczka z Palermo

Najwyższy aktywny wulkan w Europie jest szeroko badany przez naukowców i jest popularny wśród wędrowców i miłośników przyrody. Odwiedź Etnę i wioskę Taormina na klifie podczas 11-godzinnej wycieczki z Palermo. Z Crateri Silvestri wjedziesz kolejką linową (bilet nie jest wliczony w cenę) z lokalnym przewodnikiem górskim aż do 2500 metrów nad poziomem morza. Z tego miejsca będziesz mógł podziwiać niezapomniane panoramiczne widoki. Na południe od Taorminy znajduje się rezerwat przyrody Isola Bella, a dalej na południe znajduje się popularny nadmorski kurort Giardini Naxos. Odwiedź wioskę Taormina, 45 minut jazdy od Etny. W wiosce położonej na klifie z widokiem na Morze Jońskie znajduje się starożytny grecki teatr, wiele starych kościołów, sklepy z antykami, tętniące życiem bary i znakomite restauracje.

Taormina: transfer w obie strony z Mesyny

Taormina: transfer w obie strony z Mesyny

Skorzystaj z popołudniowego postoju w Mesynie i podróżuj wzdłuż pięknego wybrzeża Sycylii, aby cieszyć się 3 godzinami zwiedzania Taorminy we własnym czasie wolnym. Idealna dla tych, którzy chcą wygody transferu w obie strony z niezależnością zwiedzania miasta we własnym tempie, ta usługa zapewnia odbiór w pobliżu przystani przy Via Battisti i zabiera gości w 1 godzinę i 15 minut podróży do Taorminy.

Często zadawane pytania dotyczące: Taormina

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Taormina

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Taormina to:

Taormina – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Taormina: Najciekawsze atrakcje

Taormina: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Taormina: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Taormina? Kliknij tutaj.

Taormina: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4261 recenzji)

Bardzo podobała nam się wycieczka. Jedna z najlepszych wycieczek, jakie kiedykolwiek odbyliśmy. Podróżowaliśmy z 2 nastoletnimi chłopcami i im też się podobało. Nasz przewodnik Giuseppe był fantastyczny, miał mnóstwo informacji i świetne poczucie humoru. Mała grupa była idealna. Zdecydowaliśmy się zapłacić dodatkowo za kolejkę linową i autobus na górze.

Piękna wycieczka, nasz przewodnik Giuseppe był naprawdę dobry i kompetentny, był w stanie wyjaśnić nam wszystko na temat wulkanu, a następnie zabrał nas na degustację oliwy, miodu i lokalnych produktów, bardzo dobrze! Odbiór i dowóz bezpośrednio z naszego obiektu, zdecydowanie polecam!

Fajna wycieczka z mnóstwem informacji o przyrodzie na Sycylii. Niezły przewodnik. Taormina była absolutnie piękna. (Kropka 😉) Następnym razem proszę o lepszą pogodę, żebyśmy też mogli zobaczyć górę 🌋. Trochę taniej dla dzieci byłoby miło.

Wycieczka bardzo ciekawa, widoki na Kratery Silvestri na Etnie piękne. Bardzo sympatyczny przewodnik ciekawie opowiadał. Na Taorminę zdecydowanie przeznaczone było zbyt mało czasu, myślę, że gdyby była ta godzinka więcej byłoby super.

To był piękny dzień! Nasz przewodnik był bardzo dobrze zorganizowany, a kierowca był bardzo dobrym i komunikatywnym, w szczególności jego angielski był bardzo łatwy do zrozumienia. Dziękuję