Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tanger-Tetuan-Al-Husajma

Tanger-Tetuan-Al-Husajma – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do błękitnego miasta Chefchaouen

1. Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do błękitnego miasta Chefchaouen

Odkryj błękitne miasto Chefchaouen podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Miej czas na zwiedzanie takich miejsc, jak Muzeum Kasbah i Wielki Meczet. Podróżuj wygodnym, klimatyzowanym vanem i masz możliwość wyboru wycieczki grupowej lub prywatnej, jednak pamiętaj, że podróż z Fes do Chefchaouen trwa mniej więcej 4 godziny w jedną stronę. Wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Fezie. Po wejściu na pokład prywatnego pojazdu udaj się do Chefchaouen, położonego w górach Rif w pobliżu Tangeru. Po przyjeździe podziwiaj niesamowite niebieskie ściany, dzięki którym to miasto jest słynne. Ciesz się około 4 godzinami na zwiedzanie malowniczych małych uliczek medyny. Jeśli zdecydujesz się na prywatną wycieczkę, masz luksus decydowania, jak chcesz spędzić czas, ponieważ jest wiele zajęć do wyboru. Możesz odkryć lokalne sklepy i kawiarnie i zobaczyć główny plac znany jako Plaza Uta el-Hammam. Aby poznać kulturę, możesz udać się do Muzeum Kasby, Wielkiego Meczetu lub Muzeum Etnograficznego, które zawiera instrumenty muzyczne, zabytkową broń i zdjęcia starego miasta. Możesz także zatrzymać się nad rzeką Ras Elma, która przepływa przez stare miasto. W porze lunchu możesz zjeść posiłek na placu lub na tarasie na dachu, z którego roztacza się panoramiczny widok na Szafszawan (nie wliczony w cenę na własny koszt). Późnym popołudniem wrócisz do Fezu.

Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

2. Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Fezu do czarującego, błękitnego miasta Chefchaouen. Zanurz się w malowniczych uliczkach ozdobionych żywymi niebieskimi budynkami, przechadzaj się po tętniącej życiem medynie i rozkoszuj się autentyczną marokańską atmosferą. Dzięki transportowi w obie strony, kompetentnemu przewodnikowi i dużej ilości wolnego czasu na zwiedzanie, to doświadczenie obiecuje niezapomnianą podróż do serca Chefchaouen. Szczegółowy plan podróży: - Meet and Greet: Odbierzemy Cię w pobliżu miejsca zakwaterowania w Bab Boujloud lub Recif. Ciesz się ciepłym powitaniem przy filiżance orzeźwiającej kawy lub miętowej herbaty, gdy przedstawimy Ci program dnia. - Scenic Drive: Wybierz się na malowniczą przejażdżkę w kierunku Chefchaouen (3 godziny i 30 minut). Po drodze zatrzymamy się przy zapierającym dech w piersiach jeziorze kopułowym Sedd Sid Echahed, oferującym wspaniałe widoki i możliwości robienia zdjęć. Zatrzymamy się również w Motelu Rif, pierwszym motelu na północy Maroka, położonym u podnóża gór Rif. Zrób sobie przerwę i delektuj się przekąską, kawą lub sokiem na własny koszt. - Panoramiczny widok: przygotuj się na zdumiony panoramiczny widok na Szafszawan z góry, ukazujący piękno całego miasta z jego kultowymi niebieskimi budynkami. - Przyjazd do Chefchaouen (4 godziny): wysadzimy Cię przy wjeździe do miasta, znanym jako Bab Sour. Będziesz mieć około 4 godzin wolnego czasu na odkrywanie czarującej niebieskiej perły Maroka we własnym tempie. Wędruj urokliwymi uliczkami, kupuj lokalne wyroby rzemieślnicze lub po prostu zrelaksuj się i chłoń wyjątkową atmosferę. - Obiad i odpoczynek: po zwiedzaniu nie spiesz się, aby zjeść lunch w wybranej restauracji, delektując się pyszną lokalną kuchnią i zasłużonym odpoczynkiem przed podróżą powrotną. - Powrót do Fezu: Spotkamy się ponownie i rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Fezu, która potrwa około 3,5 godziny. Zrelaksuj się i zastanów się nad wspaniałymi wspomnieniami stworzonymi podczas jednodniowej wycieczki do Szafszawanu. - Zarezerwuj teraz niesamowitą wycieczkę w bezkonkurencyjnej cenie i poznaj urok i piękno Chefchaouen. Nie przegap tej niedrogiej okazji do odkrycia jednego z najbardziej urzekających miejsc w Maroku.

Tarifa: Tanger - 1-dniowa wycieczka promem z lunchem i przewodnikiem

3. Tarifa: Tanger - 1-dniowa wycieczka promem z lunchem i przewodnikiem

Odkryj najbardziej charakterystyczne miejsca w Tangerze podczas tej oryginalnej wycieczki z Tarify. Zrelaksuj się dzięki transferom i lunchowi wliczonym w cenę 1-dniowej wycieczki. Wyrusz szybkim promem z Tarify i poznaj Tanger w towarzystwie asystenta FRS i marokańskiego przewodnika. Odkryj nowoczesną stronę Tangeru, a następnie zanurz się w najbardziej historycznej części miasta. Zobacz kasbę, medynę i souk.. Przejdź przez ogród Mendoubia i zatrzymaj się w rzymskiej nekropolii. Ciesz się wolnym czasem na zakupy i wędrówki po ulicach Zoco i medyny. Zjedz lunch w typowej marokańskiej restauracji przy muzyce na żywo. Spróbuj zupy harira, kebabów wołowych, słynnego marokańskiego kuskusu i herbaty z mauretańskim ciastem. Na koniec udaj się z powrotem do portu Tanger Ville, aby wsiąść na prom powrotny do Tarify.

Z Tarify: Niezbędna 1-dniowa wycieczka do Tangeru z biletami na prom

4. Z Tarify: Niezbędna 1-dniowa wycieczka do Tangeru z biletami na prom

Poznaj najważniejsze atrakcje północnoafrykańskiego Tangeru podczas jednodniowej wycieczki z Tarify. Ciesz się panoramiczną wycieczką, a następnie wolnym czasem na placu Place des Cannons, gdzie możesz zrobić zakupy lokalnych towarów i żywności. Po rejsie promem z Tarify odbędziesz panoramiczną wycieczkę w towarzystwie lokalnego przewodnika z portu, przechodząc przez Mohamed V Avenue, Boulevard Pasteur, aż dotrzesz do Place des Cannons, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu. Z tego placu możesz szybko przejść do souk i medina (pozaeuropejskiej starej dzielnicy), jeśli chcesz zrobić zakupy i zjeść lunch. Na koniec zabierzemy Cię do portu w Tangerze, aby wsiąść na prom powrotny do Tarify.

Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen

5. Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen

Dołącz do nas podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru do Chefchaouen z odbiorem i dowozem do hotelu w cenie. Poznaj historię Chefchaouen, główny plac, małe niebieskie uliczki i wiele więcej. Wyruszając z Tangeru o 9:00 rano, udaj się wysoko w góry Rif, aby odkryć Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i białą medynę, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po mieście. Zobacz główny plac, serce Chefchaouen, z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Przejdź się po targu, aby odkryć mieszankę tradycyjnych marokańskich i turystycznych pamiątek. Odwiedź dzielnicę żydowską za targiem jubilerskim, aby odkryć wyjątkową część miasta. Jedź z powrotem do Tangeru, aby złapać zachód słońca w panoramicznym widoku, a następnie opuść miasto około 19:00.

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

6. Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

Odkryj piękno Szafszawanu podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Niech kierowca zabierze Cię na Plaza Uta el-Hammam, gdzie możesz zobaczyć Kasbę i Wielki Meczet. Posłuchaj o kulturze i historii Maroka, a kierowca odpowie na Twoje pytania. Odbierz rano z wygodnego hotelu w Fezie. Zrelaksuj się w wygodnym i klimatyzowanym pojeździe na malowniczej trasie Chefchaouen. Podziwiaj lasy, malownicze szczyty i doliny. Przyjedź i odkryj lokalne wyroby rękodzielnicze, takie jak tkaniny, wełna i skóra, których nie znajdziesz w innych miastach Maroka. Udaj się na Plaza Uta el-Hammam, gdzie znajduje się Wielki Meczet i XVIII-wieczna kasba. Chłoń atmosferę Plaza, która jest pełna restauracji i kawiarni. Kup bilet, aby zobaczyć kasbę, czyli mocno odrestaurowaną, otoczoną murami fortecę z pięknym ogrodem. Idź do Wielkiego Meczetu, który został zbudowany w XV wieku przez syna założyciela miasta Alego ben Rachida. Pod koniec jednodniowej wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Fezie.

Z Tangeru: Specjalna 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

7. Z Tangeru: Specjalna 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

Poznaj mniejsze miasta północnego Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru. Odwiedź Chefchaouen i wybierz się na wycieczkę po jego słynnych kolorowych ulicach. Następnie zatrzymaj się w Tetouan i poznaj andaluzyjskie korzenie miasta. Podziwiaj widoki na góry Rif podczas podróży. Zacznij od odbioru z hotelu w Tangerze. Podczas jazdy do Chefchaouen, która trwa około dwóch godzin, będzie czas na krótką przerwę i podziwianie widoków na pasmo górskie Rif. Przyjedź do Chefchaouen i rozpocznij zwiedzanie tak zwanej Błękitnej Perły Maroka. Wybierz się na wycieczkę po kultowej medynie z tradycyjną architekturą i żywymi niebieskimi fasadami. Poznaj historię miasta, odwiedzając inne miejsca, w tym cmentarz żydowski. Przed powrotem do Tangeru będziesz mieć czas na przystanek w Tetouan, aby zwiedzić starożytne miasto. Odwiedź medynę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i poznaj bogatą historię i znaczenie kulturowe miasta wraz z przewodnikiem. Wycieczka zakończy się powrotem do Twojego hotelu w Tangerze.

Z Malagi: jednodniowa wycieczka do Tangeru z zakupami na bazarze i lunchem

8. Z Malagi: jednodniowa wycieczka do Tangeru z zakupami na bazarze i lunchem

Odkryj kulturę i smaki Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Malagi do Tangeru. Wybierz się na krótką przejażdżkę promem przez Cieśninę Gibraltarską, a następnie wybierz się na autobusową i pieszą wycieczkę po starym mieście, kasbie i medynie. Targuj się o okazje na typowym marokańskim bazarze i zjedz lunch w lokalnej restauracji Wypłyń z Malagi do portu Tarifa, aby w 45 minut przeprawić się promem przez Cieśninę Gibraltarską. Po przybyciu do Tangeru lokalny przewodnik dołącza do grupy, aby poprowadzić Cię przez jednodniową wycieczkę. Rozpocznij panoramiczną wycieczkę autobusem, wychodząc z portu i przejeżdżając przez nowoczesne miasto, mijając pałac króla Maroka, aby dotrzeć do jednego z najlepszych punktów widokowych na Cieśninę Gibraltarską. Zobacz stąd hiszpańskie wybrzeże i miejsce spotkania Oceanu Atlantyckiego z Morzem Śródziemnym. Po przybyciu na stare miasto wysiądź z autobusu, aby odwiedzić kasbę, medynę, suki i typowy marokański bazar, na którym znajduje się duży wybór marokańskich wyrobów rękodzielniczych. Spróbuj swoich sił w handlu wymiennym z miejscowymi i zdobądź pamiątkę, aby zapamiętać swoje marokańskie doświadczenie. Po zwiedzeniu starego miasta podczas pieszej wycieczki wąskimi uliczkami i placami, zjedz typowy marokański lunch i posłuchaj muzyki w lokalnej restauracji. Po obiedzie wróć do portu, aby wejść na prom z powrotem do Hiszpanii, gdzie będzie na Ciebie czekał autobus, który zabierze Cię z powrotem do Malagi.

Tanger: autobus wycieczkowy Hop-On Hop-Off

9. Tanger: autobus wycieczkowy Hop-On Hop-Off

Dwie trasy oferowane podczas wycieczki krajoznawczej typu hop-on hop-off pozwalają poznać tysiącletnie miasto Tanger i jego okolice. Ciesz się nadmorską plażą, kasbą i małymi uliczkami medyny. Przejdź przez nowoczesną część miasta, a także słynne jaskinie Herkulesa i Przylądek Espartel, miejsce spotkania Morza Śródziemnego z Atlantykiem. Z biletem ważnym przez 48 godzin nie spiesz się, odkrywając wszystkie cuda, które Tanger ma do zaoferowania, zarówno w mieście, jak i w jego okolicach. • Trasa Tanger Ville (około 1 godziny): przejazd przez historyczne centrum miasta, zatrzymując się przy wszystkich najważniejszych zabytkach Tangeru, od medyny po nowoczesną część i międzynarodowe miasto. W sumie odbywa się 12 przystanków, zaczynających się i kończących w porcie w Tangerze. Przystanki: Port, Place 9 Avril, Palais Moulay Hafid (1), Nécropoles Punicoromaines, Palais Moulay Hafid (2), Mosquée Mohammed V, Place Faro, Sahet El Oumame, Tanger City Center, Villa Harris, Monopolio, Marina • Trasa Grottes d'Hercule (około 2 godzin): trasa przez obrzeża miasta, rozpoczynająca się w porcie w Tangerze. Odkryj okoliczne obszary leśne, Jaskinie Herkulesa i słynny Przylądek Espartel, gdzie zbiegają się Atlantyk i Morze Śródziemne. Przystanki: Port, Socco Alto (1), Parc Perdicaris (1), Jardins Donabo (1), Cap Spartel (1), Grottes d´Hercule, Cap Spartel (2), Jardins Donabo (2), Parc Perdicaris (2) , Golf, Socco Alto (2)

Jednodniowa wycieczka do Chefchaouen z Fes z lokalnym ekspertem

10. Jednodniowa wycieczka do Chefchaouen z Fes z lokalnym ekspertem

Jeden z naszych zespołów odbierze Cię z Riadu lub pobliskiego miejsca spotkania, które ustaliliśmy wcześniej o 7:50 rano, aby rozpocząć podróż do niebieskiej Perły Chefchaouen. Po wejściu na pokład pojazdu udamy się w stronę Chefchaouen, znanego również jako Chauen, położonego w górach Rif w pobliżu Tangeru. Po przybyciu na miejsce Twoją uwagę przykują charakterystyczne, błękitne budynki. Podczas wycieczki zrobimy trzy przystanki, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy i zrobić krótkie przerwy na odpoczynek i zrobienie zdjęć. Będąc w Chefchaouen, będziesz miał około 4 godzin na zanurzenie się w malowniczych uliczkach medyny. Odwiedź lokalne sklepy, wypij filiżankę kawy w jednej z kawiarni i odkryj słynny Plaza Uta el-Hammam, tętniący życiem rynek główny. Nie przegap okazji, aby odwiedzić XVIII-wieczne muzeum kasby, Wielki Meczet i być może wybrać się na spacer wzdłuż rzeki Ras Elma, która wije się przez stare miasto. Ponadto może zainteresuje Cię zwiedzanie muzeum etnograficznego, w którym prezentowane są instrumenty muzyczne, zabytkowa broń i fotografie historycznego miasta. Po południu rozpoczniemy podróż powrotną do Fezu. O godzinie i miejscu spotkania zdecyduje osoba witająca lub kierowca, aby zakończyć podróż. Przewidywany czas powrotu do Fezu to około 20:00 lub 21:00 wieczorem.

Najciekawsze atrakcje

Tanger-Tetuan-Al-Husajma: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 391
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Tanger-Tetuan-Al-Husajma

Tanger-Tetuan-Al-Husajma: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tanger-Tetuan-Al-Husajma? Kliknij tutaj.

Tanger-Tetuan-Al-Husajma: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(2312 recenzji)

Miła jednodniowa wycieczka, piękne widoki, pyszne jedzenie i 1,5 godziny bezpłatnego spaceru po starym mieście, bardzo miło, szczególnie zadaszony targ rybny i mięsny. Wyruszyliśmy o 23:00 czasu hiszpańskiego i wróciliśmy o 20:00 czasu hiszpańskiego

Piękna wycieczka, kierowca Abdul był fantastyczny, jechał bardzo dobrze i nawet jeśli miał problem z oponami w ciągu kilku minut, wszystko rozwiązał.

Wycieczka super. Zaopiekowani od wejścia do portu po zejście. Przewodnik Patrycja i Hakim wspaniali. Bardzo dobry obiad. Polecam

Uwielbialiśmy nasz dzień w Chefchaouen, podróż była trochę długa, ale Mohamed, nasz kierowca, był świetny, polecam +++

Wyjątkowy! Świetny stosunek jakości do ceny. Lokalny przewodnik Aziz był zabawny i kompetentny.