Tamiza

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najciekawsze atrakcje Tamizy

Mierząca 346 km długości Tamiza to coś więcej niż serce Londynu. Po dniu spędzonym na Tamizie lub jej brzegach zechcesz zostać w tym mieście jeszcze dłużej. Oto jej najciekawsze atrakcje:

 • Rejsy wycieczkowe

  1. Rejsy wycieczkowe

  Podczas rejsu po Tamizie możesz podziwiać wspaniałe widoki Londynu, od pałacu Westminster po Tower of London, i poznać historię tego miasta.

 • Lunch podczas rejsu

  2. Lunch podczas rejsu

  Zwiedzaj Londyn stylowo – wyrusz w południe w rejs po Tamizie, podczas którego zjesz lunch i popijesz go lampką wina albo filiżanką herbaty.

 • Rejs i kolacja

  3. Rejs i kolacja

  Zjedz 4-daniową kolację podczas rejsu po Tamizie i podziwiaj nocą zabytki Londynu z lampką wina w ręku. Możesz zarezerwować łódź widokową albo nawet zespół muzyczny.

 • Spacer

  4. Spacer

  Jeśli nie przepadasz za wodą, wybierz się na spacer po brzegu Tamizy. Możesz wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem, który po drodze pokaże Ci główne atrakcje Londynu.

 • Rower

  5. Rower

  Tamiza to jedyna rzeka w Europie ze szlakiem turystycznym na całej jej długości. Możesz wziąć udział w wycieczce rowerowej i podziwiać Londyn z brzegu tej wspaniałej rzeki.

Zaplanuj pobyt

 • Ciekawostki

  Tamizę kochają zarówno turyści, jak i londyńczycy. W rzece żyje 25 gatunków ryb, więc siedząc w jednej z licznych kawiarni czy restauracji, z pewnością zobaczysz na brzegach wędkarzy. Tamizę przecina wiele mostów, z których można podziwiać wspaniałe widoki na Londyn. O różnych porach roku możesz nawet trafić na festiwal, na przykład Totally Thames we wrześniu.

 • Rezerwacja wycieczki po Tamizie

  Poczytaj w Internecie o wycieczkach rowerowych i najlepszych rejsach po Tamizie. Wspaniała londyńska panorama już na Ciebie czeka, bez względu na to, czy wybierzesz się na rejs z lunchem albo kolacją, czy na spacer po brzegu.

 • Gdzie zaczynają sie rejsy?

  Wiele rejsów po Tamizie rozpoczyna się w przystaniach Westminster, Tower i Greenwich. Organizator wycieczki poda Ci dokładne informacje.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Tamiza oczywiście zawsze jest otwarta.
 • Cena
  Zwiedzanie Tamizy jest bezpłatne, ale ceny wycieczek są zróżnicowane.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Radzimy skorzystać z usług przewodnika, ale nie jest to konieczne.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Tamizy dotrzesz w różnych częściach Londynu, ale radzimy pojechać metrem do dzielnicy Westminster i obejrzeć wspaniałe widoki z Westminster Bridge albo Lambeth Bridge.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przed wyruszeniem na spacer wzdłuż Tamizy koniecznie sprawdź prognozę pogody.

  • Rzeki najlepiej ogląda się z pokładu łodzi, więc radzimy zarezerwować w internecie rejs wycieczkowy po Tamizie.

Tamiza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 20 214 opinii

Rejs rewelacyjny, bardzo nam się podobał! Przewodnik w czasie podróży opowiada, nierzadko z humorem, o budynkach które mijaliśmy i ich historii. Port bardzo łatwo znaleźć, wystarczy być parę minut przed czasem, przewodnicy kierują we wskazane miejsce gdzie się udać i którędy wejść na statek. Możliwość przebycia rejsu na zewnątrz, jak i w środku, gdzie dostępny jest również minibar. Zdecydowanie do polecenia innym, można zwiedzić kawał miasta (widoki nawet lepsze niż z London Eye) i przepłynąć obok najpopularniejszych budynków z krótką historią od przewodnika.

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Rewelacja - o takich magicznych miejscach w Londynie nie miałam pojęcia aż do czasu tej wycieczki. Warto iść i ze względu na HP i dzieciaki, które były mega wkręcone i na wiele informacji ogólnych o Londynie, które były przekazane w mega wciągający sposób.

Bardzo dobra wartość ceny do jakości. Atrakcje super choć muzeum figur konieczne must have gdy jest się w Londynie. Sea Life pozytywnie zaskoczyło gdyż myślałam że jest mniejsze i gorsze