Tallinn
Dla podróżujących w pojedynkę

Dla podróżujących w pojedynkę
Liczba znalezionych atrakcji: 13

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Tallinn: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 135
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Tallinn

Tallinn

Nasze najbardziej polecane Tallinn Dla podróżujących w pojedynkę

Z Helsinek: Bilet w obie strony na prom do Tallinna

Z Helsinek: Bilet w obie strony na prom do Tallinna

Tallinn, stolica Estonii, leży po przeciwnej stronie Zatoki Fińskiej od Helsinek: będzie to przyjemna podróż promem dla tych, którzy chcą podziwiać średniowieczne uroki tego miasta. Zabezpiecz swoje miejsce na promie, dzięki dogodnym godzinom przepraw. Udaj się rejs na drugą stronę zatoki i ciesz się nawet 10 godzinami na samodzielne zwiedzanie Odwiedź wpisane na listę UNESCO Stare Miasto w Tallinnie i podziwiaj muzea, sklepy i restauracje. Bilety obejmują wstęp na pokład i miejsce siedzące. Możesz spędzić czas na pokładzie, odwiedzając jedną z restauracji, robiąc zakupy w sklepie Traveller Superstore lub podziwiając krajobraz archipelagów, które będziesz mijać. Przejście z terminala D w Tallinnie na Stare Miasto zajmie ok. 20 minut. Możesz też pojechać taksówką sprzed budynku terminala. Możesz również zwiedzić różne muzea, takie jak Muzeum Sztuki KUMU lub podziwiać barokową architekturę pałacu Kadriorg.W zależności od wybranej godziny wypłynięcia będziesz mieć do 10 godzin na zwiedzenie Tallinna.  Ulepsz swoją wycieczkę i zarezerwuj rejs w klasie Comfort lub wstęp do loży biznesowej. Klasa Comfort: • podróżuj wygodnie, podziwiając widok na morze. W cenę rozszerzonej opcji wliczono przekąski (ze składnikami do przygotowania kanapki), kawę, herbatę, napoje orzeźwiające, codzienną prasę i bezpłatne WiFi Business Lounge: • podróżuj wygodnie i luksusowo. W cenę rozszerzonej opcji wliczono jedzenie i napoje w bufecie Loży biznesowej. Dostępna jest także prasa codzienna, czasopisma i bezpłatne WiFi.

Z Tallina: transfer promem w obie strony do Helsinek?

Z Tallina: transfer promem w obie strony do Helsinek?

Nie przegap okazji na zwiedzenie pięknych Helsinek, jednego z najbardziej przyjaznego mieszkańcom miast w Europie. Helsinki leżą po drugiej stronie Zatoki Fińskiej od Tallinna: będzie to miła, 1-dniowa wycieczka promem, aby pospacerować po zabytkowym centrum Helsinek i skosztować lokalnego jedzenia w przytulnych kawiarniach i restauracjach. Zabezpiecz swoje miejsce na promie i dogodne godziny przeprawy. Udaj się rejs na drugą stronę zatoki i ciesz się 7 godzinami na niezależne zwiedzanie Helsinek. Bilety obejmują wejście na pokład i miejsce siedzące. Możesz spędzić czas na pokładzie, odwiedzając jedną z restauracji, robiąc zakupy w sklepie Traveller Superstore lub podziwiając krajobraz archipelagów, które będziesz mijać. Przejażdżka tramwajem z terminalu w zachodnim porcie do centrum Helsinek trwa ok. 10 minut. W zależności od wybranej godziny wypłynięcia będziesz mieć do 10 godzin na zwiedzenie miasta. Wybierz wyższą opcję „klasy komfortowej” lub „salonu biznesowego” podczas rezerwacji. Dzięki klasie komfortowej będziesz podróżować wygodnie i mieć możliwość podziwiania widoku na morze. Cena za wyższą klasę obejmuje przekąski, kawę, herbatę i inne napoje, a także dostęp do gazet i bezpłatnego Internetu bezprzewodowego. Podróżuj stylowo i luksusowo w salonie biznesowym, korzystając z jedzenia i napojów serwowanych w ekskluzywnym bufecie, a także dostępu do gazet, czasopism oraz bezpłatnego Internetu bezprzewodowego.

Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Helsinki: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tallinie z przeprawą promową

Przepłyń promem przez Zatokę Fińską i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Tallinie podczas jednodniowej wycieczki z Helsinek. Cofnij się do czasów średniowiecza na Starym Mieście i zobacz dawne wpływy rosyjskie w architekturze katedry Aleksandra Newskiego i parku Kadrioga. Po łatwej 2-godzinnej przeprawie promowej z Finlandii do Estonii przewodnik powita Cię w porcie. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmie wszystkie główne miejsca Tallina, a następnie trochę wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Najpopularniejszym celem podróży w Tallinie jest Stare Miasto, obszar, który do dziś zachował swój średniowieczny charakter i urok. Spaceruj brukowanymi uliczkami, przejdź przez porośniętą bluszczem bramę Viru i zwiedź gotycki ratusz. Na Wzgórzu Toompea odkryj idealnie różowy Zamek Toompea, zbudowany w XIII wieku, obecnie siedziba parlamentu Estonii. Bezpośrednio naprzeciwko zamku znajduje się katedra św. Aleksandra Newskiego. Ta imponująca rosyjska katedra prawosławna z cebulowymi kopułami z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Jeśli szukasz dawki natury, piękne ogrody w parku Kadriog przyciągają gości do Tallina. Dzięki geometrycznym klombom, japońskiemu ogrodowi i uroczemu stawowi z łabędziami jest mnóstwo atrakcji dla zmysłów w każdym wieku. Pod koniec dnia wrócisz do portu na rejs promem z powrotem do Helsinek, gdzie kończy się wycieczka, ale wspomnienia pozostaną.

Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

Poznaj Tallin we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki poszukiwaczy śmieci na urządzenie mobilne skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Tallina. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Tallin najpierw odwiedzisz piękną Bramę Viru. Następnie wyjątkowy klasztor dominikanów św. Katarzyny Clausstrum, a następnie niezastąpiony ratusz w Tallinie. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do pomnika Eduarda Vilde. Jako piąty przystanek znajdziesz Plac Wolności. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą katedrę Aleksandra Newskiego. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Estońskiego Muzeum Historii – Wielkiej Sali Gildii. Ponadto będziesz podziwiać Dom Czarnogłowych. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia kościół św. Olafa. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Estońskie Muzeum Morskie.

Tallinn: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Tallinn: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Estońskie miasto nadmorskie Tallinn jest naprawdę jednym z klejnotów Europy Północnej. Stare miasto zostało zadziwiająco dobrze zachowane i w 1997 roku zostało wpisane na listę obiektów z listy UNESCO. Na obrzeżach starego miasta znajduje się również nowe centrum miasta, zwane Vabaduse Valjak lub Plac Wolności. W pobliżu znajduje się gigantyczne pudełko zapałek Hotelu Viru, dawnego flagowego obiektu turystycznego i osławionej jaskini zimnowojennych intryg. W tej epoce każdy pokój był podsłuchiwany i monitorowany przez KGB! Miasto było pod wpływem Niemiec, Włoch, Rosji i Skandynawii. Kalendarz Tallina jest pełen festiwali celebrujących muzykę, film, sztukę, teatr, kulturę i jedzenie. Festiwale morskie, festiwal operowy i maraton w Tallinie również zajmują ważne miejsce w kalendarzu. Poznaj to kuszące miasto i skorzystaj ze wszystkiego, co można zobaczyć i zrobić podczas pobytu. Wybierz się na wycieczkę autobusową na stare miasto i podziwiaj XIV i XV-wieczną architekturę oraz wąskie, kręte uliczki. Możesz także spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu tutejszych restauracji. Przystanki wycieczki: Zabytkowe centrum i Stare Miasto Przystanek 1 - Mere Pst. 5 / Centrum miasta Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie Przystanek 4 - City Harbour D- Terminal (Tallink) Przystanek 5 - Terminal ABC w porcie miejskim Przystanek 6 - Terminal statków wycieczkowych City Harbour (tylko rejsy wycieczkowe) Pirita i historyczne przedmieścia Przystanek 1 - Mere Pst. 5 (przed Rosyjskim Centrum Kultury) Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Dworzec kolejowy / Towers Park Przystanek 4 - Wieża Fat Margareth Przystanek 5 - Teren Festiwalu Piosenki Przystanek 6 - Tereny Festiwalu Piosenki / promenada plażowa Przystanek 7 - Zamek Maarjamae Przystanek 8 - Pirita Przystanek 9 - Rummu / Pirita TOP Spa Hotel Przystanek 10 - Park Kadriorg Przystanek 11 - Terminal D w porcie miejskim (Tallink) Przystanek 12 - Port miejski ABC- Terminale Przystanek 13 - Terminal statków wycieczkowych Coty Harbour (tylko rejsy wycieczkowe)

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym Wielką Brytanię, czy wyruszasz na europejską przygodę z wieloma krajami, karta eSIM zapewnia stałą łączność. Ciesz się natychmiastową dostawą mobilną i opcjami zasięgu od 1 do 30 dni z 500 MB do 10 GB. Ta karta eSIM jest idealna dla nowoczesnych podróżników korzystających z urządzeń takich jak iPhone lub inne smartfony obsługujące funkcję eSIM. Ciesz się wygodą przedpłaconego zasięgu we wszystkich głównych europejskich miejscach docelowych z nieprzerwaną łącznością i bez niespodzianek. Ta karta eSIM obejmuje następujące lokalizacje: Austria (Österreich) Belgia (Belgien) Bułgaria (Bulgarien) Cypr (Zypern) Chorwacja (Kroatien) Dania (Dänemark) Estonia (Estland) Finlandia (Finnland) Francja (Frankreich) Niemcy (Deutschland) Grecja (Griechenland) Węgry (Ungarn) Irlandia (Irland) Islandia (Island) Włochy (Italien) Łotwa (Lettland) Litwa (Litauen) Luksemburg (Luxemburg) Malta Norwegia (Norwegen) Holandia (Niederlande) Polska (Polen) Portugalia Słowacja (Slowakei) Słowenia (Slowenien) Hiszpania (Spanien) Zjednoczone Królestwo (Vereinigtes Königreich) Republika Czeska (Tschechische Republik) Rumunia (Rumänien) Szwecja (Schweden) Szwajcaria (Schweiz) Ukraina

Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

Przeżyj oszałamiające naturalne piękno Parku Narodowego Lahemaa podczas tej ekscytującej, całodniowej wycieczki. Jedź przez godzinę z Tallina do Lahemaa, zatrzymując się, aby podziwiać wodospad Jägala. Dowiedz się więcej o estońskim życiu wiejskim oraz rodzimej florze i faunie, a także odkryj więcej o lasach i ich znaczeniu w estońskiej kulturze i tradycjach podczas wędrówki leśnym szlakiem bobrów ze swoim przewodnikiem. Poznaj wybrzeże w Altia Village i odkryj przedradziecką architekturę w tej uroczej wiosce rybackiej. Spaceruj po piaszczystych plażach, a jeśli jest ciepło, popływaj w wodzie. Udaj się do tawerny na smaczne estońskie wiejskie jedzenie. Zakończ wycieczkę spacerując z przewodnikiem po bagnach Viru, słuchając opowieści z estońskiego folkloru związanych z tymi fascynującymi mokradłami.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Ze Sztokholmu: 3-dniowy rejs powrotny do Tallina i śniadanie

Ze Sztokholmu: 3-dniowy rejs powrotny do Tallina i śniadanie

Podróżuj ze Sztokholmu do Tallina iz powrotem statkiem i ciesz się podczas swojego mini-rejsu nie tylko dwoma miastami, ale także relaksującym czasem na pokładzie. Dzień 1: Wylot ze Sztokholmu późnym popołudniem, zameldowanie się w wygodnej kabinie z widokiem na morze i maksymalne wykorzystanie czasu na pokładzie. Dzień 2: Skorzystaj ze śniadania w formie bufetu, które jest wliczone w cenę, podziwiając zapierający dech w piersiach widok na morze. Po przybyciu do Tallina masz wystarczająco dużo czasu przez całe popołudnie na zwiedzanie średniowiecznego miasta. Możesz zostawić swój bagaż w kabinie. Wczesnym wieczorem wracasz do Sztokholmu. Dzień 3: Po zrelaksowanym śniadaniu i pięknym rejsie przez archipelag wracamy rano do Sztokholmu. Posiłek w Grand Buffet lub jednej z restauracji à la carte. Przeglądaj sklepy oferujące światowe i lokalne marki, posłuchaj piosenkarza i autora piosenek w pubie, obejrzyj wieczorne show w Starlight Palace lub zaśpiewaj karaoke. Zrelaksuj się w saunie, a następnie wypij fantazyjny koktajl w barze.

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Tallinn: podkreśla wycieczkę brzegiem z transferem powrotnym

Wycieczka po Tallinnie to połączona wycieczka autobusowa i piesza po Tallinie. Podczas autobusowej części wycieczki, która trwa 2 godziny, jeździsz po słynnym Starym Mieście i widzisz wieże muru, z których najbardziej znane to Stout Margaret i Tall Herman. Zobaczysz też na wzgórzu potężną ścianę zamku Toompea, przejedziesz przez dzielnicę architektury high-tech – Tallinn’s City. Na koniec odwiedzisz dzielnice architektury drewnianej, z których słynie Tallinn. Zobacz i poznaj historię barokowego stylu pałacu Kadriorg i parku, który Piotr Wielki z Rosji podarował swojej żonie. Następnie kontynuuj drogę do Tallińskiego Festiwalu Piosenki, bardzo ważnego miejsca dla mieszkańców Estonii, gdzie co 5 lat odbywa się Estoński Festiwal Piosenki. Tereny Festiwalu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj malowniczy widok na Zatokę Fińską. Zatrzymaj się w klasztorze Pirita (klasztor św. Brygidy) i odkryj historię ruin klasztoru. Będzie też piękny przystanek na zdjęcia na wybrzeżu zatoki z najlepszym widokiem na Tallin. Wycieczka autobusowa kończy się na Starym Mieście i będziesz kontynuować pieszo. Stare Miasto w Tallinnie składa się z dwóch części, Górnego Miasta i Dolnego Miasta. Podczas spaceru najpierw odkryjesz Górne Miasto, które było twierdzą dawnej szlachty z Tallina. Zobacz dwie katedry, rosyjską katedrę prawosławną Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę Najświętszej Marii Panny. Na koniec obejrzyj budynek estońskiego parlamentu wewnątrz zamku Toompea i podziwiaj panoramę Tallina z platform widokowych. Po obejrzeniu Górnego Miasta przejdź do Dolnego Miasta. Tutaj zobaczysz średniowieczne domy kupieckie i dowiesz się, dlaczego Tallin został założony w tym konkretnym miejscu, jak się rozwijał, dlaczego jest tak wiele kościołów i dlaczego są tak wysokie. Idąc ulicą Long Leg Street, zobacz kościół św. Olafa, najwyższy budynek na świecie w XVI i XVII wieku. Twoja wycieczka kończy się na Placu Ratuszowym w Dolnym Mieście. Znajdziemy tu gotycki ratusz oraz najstarszą działającą aptekę na świecie – Aptekę Ratuszową. Po zwiedzaniu jesteś zdany na siebie, przewodnik doradzi Ci dodatkowe atrakcje, restauracje i sklepy z pamiątkami. Główny plac Tallinna – Plac Wolności oddalony jest o 5 minut, a port wycieczkowy – o zaledwie 15 minut spacerem.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę w: Tallinn

Oprócz atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Tallinn?

W: Tallinn są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Tallinn: Najciekawsze atrakcje

Tallinn: Wycieczki i bilety

Estonia: Ciekawe miejsca

Tallinn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tallinn? Kliknij tutaj.

Tallinn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(82 recenzji)

Świetny stosunek jakości do ceny, przeprawa ogromnym, bardzo wygodnym promem z dużą ilością miejsc, sklepami, barami i restauracjami, wszystko bardzo nowoczesne i czyste, wszędzie gniazdka. Przechowalnia bagażu dostępna jest na statku i w terminalu promowym za dodatkową opłatą. Palenie jest możliwe w strefie dla palących na statku. Trochę mylące: potwierdzenie rezerwacji getyourguide donikąd nie prowadzi, firma spedycyjna wyśle Ci osobny numer lub kod QR, za pomocą którego musisz wydrukować bilet podczas samodzielnej odprawy, co również można rozwiązać więcej łatwo

Podczas weekendu w Helsinkach z przyjaciółmi, aby odwiedzić stolice Europy, skorzystaliśmy z okazji i odwiedziliśmy Tallinn, stolicę Estonii. To było wspaniałe. Rejs jest świetny i niedrogi. Na miejscu wybraliśmy opcję poszukiwania skarbów, która pozwoliła nam odkryć miasto. Wspaniałe przeżycie, ze wspaniałymi wspomnieniami. Warto wybrać się do Tallina.

Po prostu niesamowite przeżycie. Podróż statkiem wycieczkowym była wspaniałym przeżyciem. Wewnątrz rejsu był zupełnie inny świat. Podróż przebiegła bezproblemowo i całkowicie ją polecam. Odwiedziłem 25 maja, czyli w sobotę.

Fantastyczna łódź, spokojna podróż i różne miejsca na spędzenie wycieczki. To przyjemna, całodniowa wycieczka, bo Helsinki można zobaczyć w kilka godzin, ale warto.

Bardzo fajna opcja na jednodniowy wypad do Helsinek