Tajlandia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bangkok: bazar Damnoen Saduak i targowisko Mae Klong

1. Bangkok: bazar Damnoen Saduak i targowisko Mae Klong

Wybierz ogólnodostępną wycieczkę grupową lub wycieczkę prywatną i odwiedź 2 słynne targowiska podczas całodniowej wycieczki z Bangkoku. Zobacz położone przy torach targowisko Mae Klong oraz pływające targowisko Damnoen Saduak. Kierowca przyjedzie po Ciebie i zawiezie na targowisko Maeklong, znane również jako Talad Rom Hup („targ z parasolami”). Mae Klong to jedno z największych targowisk świeżych owoców morza w Tajlandii i położone jest przy torach kolejowych stacji Mae Klong. Posłuchaj lokalnego przewodnika, który zapozna Cię z ciekawostkami na temat działania targu i sprzedawanych tu produktów. Zobacz, jak sprzedawcy zwijają swoje stragany i markizy za każdym razem, gdy zbliża się pociąg. Następnie udaj się na pływający bazar Damnoen Saduak, jeden z najsłynniejszych pływających targów w Tajlandii. Aby tam dotrzeć, trzeba skorzystać z łodzi. Będziesz mieć do dyspozycji mnóstwo wolnego czasu na zwiedzenie tego barwnego targowiska, na którym przyjaźni sprzedawcy oferują swoje produkty bezpośrednio z łodzi. Delektuj się widokami i dźwiękami i spróbuj lokalnych specjałów, takich jak kleisty ryż z mango. Przewodnik doradzi Ci, co warto zobaczyć. Wróć do Bangkoku wczesnym popołudniem.

Chiang Mai: wodospad, rezerwat słoni i spływ bambusowy

2. Chiang Mai: wodospad, rezerwat słoni i spływ bambusowy

Wybierz się na wyjątkową przygodę i odwiedź etyczny ośrodek dla uratowanych słoni, znajdujący się w dżungli poza Chiang Mai. Ochłodź się w wodospadzie, zjedz tradycyjny tajski lunch i zostań opiekunem słonia na jeden dzień, obcując z nimi, karmiąc je i obserwując tych łagodnych olbrzymów w ich naturalnym środowisku.  Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z hotelu lub miejsca zakwaterowania w centrum Chiang Mai. Wybierz się w malowniczą podróż na południowy zachód od Chiang Mai i zobacz po drodze lokalne farmy, wioski plemion górskich i pola ryżowe.  Udaj się do wodospadów Mae Wang, gdzie odpoczniesz i zanurzysz się w chłodnej wodzie. Przyjedź do położonego głęboko w dżungli ośrodka Pon Elephant Thailand. W sanktuarium powita Cię przewodnik, który będzie Ci towarzyszył przez cały dzień. Przebierz się w strój plemienia górskiego Karen, taki jak noszą opiekunowie słoni. Następnie poznaj informacje dotyczące słoni azjatyckich i poznaj historię sanktuarium. Spotkaj się z przyjaznymi, uratowanymi słoniami i nakarm je bananami. Przespaceruj się w ich towarzystwie przez las i wejdź na wzgórze. Zobacz, jak słonie szukają pożywienia w dziczy. Obserwuj jak zachowują się w naturalnym środowisku. Udaj się nad rzekę i weź kąpiel ze słoniami. Przespaceruj się ze słoniami z powrotem do sanatorium, zachowując w pamięci wspaniałe wspomnienia i pożegnaj się z tymi pięknymi stworzeniami. Na zakończenie wybierz się na malowniczy spływ tratwą bambusową rzeką Mae Wang, a następnie skorzystaj z transportu powrotnego do Chiang Mai.

Phuket: zatoka Maya oraz wyspy Phi Phi i Bamboo z lunchem w formie bufetu

3. Phuket: zatoka Maya oraz wyspy Phi Phi i Bamboo z lunchem w formie bufetu

Rozpocznij wycieczkę w Phuket i popłyń motorówką przez ocean ku wyspom Phi Phi. Odwiedź malowniczą zatokę Sama i spaceruj po piasku, aby odpocząć nad zatoką Maya. Wypatruj lokalnych zwierząt na plaży Monkey Beach i zjedz lunch w formie bufetu w restauracji przy plaży, a następnie spróbuj swoich sił w snorkelingu na wyspie Bamboo. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu w Phuket i udaj się do przystani, gdzie poznasz przyjazną załogę oraz grupę, z którą spędzisz resztę dnia. Po wejściu na łódź otrzymasz powitalny napój bezalkoholowy i owoce sezonowe, a także garść informacji o wycieczce. Dotrzyj nad zatokę Sama, z której słynie wyspa Phi Phi Le. Zachwyć się wysepką na środku zatoki i niewielką plażą. Później udaj się nad zatokę Maya, gdzie powstawał film „Niebiańska plaża”. Odpręż się na pokrytej białym piaskiem plaży i samodzielnie odkrywaj uroki zatoki Maya. Spacerując, z pewnością docenisz prace wykonane wokół zatoki. Następnie wyruszysz w kierunku zatoczki Pi Leh – niezamieszkanego parku narodowego. Zachwyć się jasnymi, szmaragdowymi wodami tej zamkniętej laguny, nad którą górują imponujące wapienne klify. Zejdź na klify i zażyj relaksu na zacisznej plaży nad laguną, po czym odwiedź tzw. Jaskinię Wikingów. Dowiedz się więcej o tradycji zbierania gniazd jerzyków i ich znaczeniu w chińskiej kulturze. Później udaj się na plażę Monkey Beach. Zatrzymaj się w iście idyllicznym miejscu, pośród przyrody i stromych formacji skalnych. Odpręż się w rajskiej scenerii, którą otaczają wapienne klify. Wypatruj dziko żyjących małp, które wdrapują się na klify, odpoczywają na plaży lub pływają. Delektuj się pysznym lunchem z potrawami kuchni międzynarodowej w formie bufetu w restauracji przy plaży na wyspie Phi Phi Don. Po posiłku udaj się do zatoki Nui, która jest szczególnie popularna wśród miłośników nurkowania i znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Phi Phi Don. Jeżeli zechcesz, możesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie. Na zakończenie wycieczki zaplanowano czas wolny na wyspie Bamboo, której kształt przypomina serce. Pływaj, relaksuj się i zażywaj kąpieli słonecznych przez 1,5 godziny. Następnie wróć na motorówkę i skorzystaj z wygodnego transportu do hotelu.

Koh Samui: Wycieczka z przewodnikiem po etycznym słoniu z transferami

4. Koh Samui: Wycieczka z przewodnikiem po etycznym słoniu z transferami

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Koh Samui Elephant Home, aby zobaczyć uratowane tajskie słonie w bezpiecznym i etycznym środowisku. Pomóż przyczynić się do działań ochronnych programu oraz chodzić, karmić i bawić się ze słoniami. Odbiór i dowóz do hotelu oraz lunch są wliczone w cenę. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu lub willi na wyspie po przybyciu do Koh Samui Elephant Home. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, który zaoferuje ciepłe powitanie i otrzyma powitalnego drinka. Posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia ci trudną sytuację centrum i jak możesz pomóc. Po wprowadzeniu weź udział w zbieraniu ekologicznej żywności dla słoni, a nawet nakarm je z bliska. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat, aby przeżyć naprawdę niezwykłe wspomnienia z wakacji. Następnie obserwuj, jak bawią się w błotnym spa, gdy się ochładzają. Podczas wycieczki będziesz mógł również przejść ze słoniami do dżungli na obszarze 10 akrów ziemi. Zobacz ich prawdziwe środowisko i ciesz się relaksującym spacerem na łonie natury. Kontynuuj podróż, aby odwiedzić pierwszą szkółkę słoni na Koh Samui. Baw się dobrze, gdy je karmisz, pocieraj ich skórę i rób z nimi zdjęcia, zanim pozwolisz im swobodnie cieszyć się przyrodą. Aby zakończyć wspaniałą wycieczkę, delektuj się wegetariańskim jedzeniem i sezonowymi owocami podczas oglądania filmu-niespodzianki, zanim zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Z Bangkoku: świątynie w Ajutthai w małej grupie i lunch

5. Z Bangkoku: świątynie w Ajutthai w małej grupie i lunch

Weź udział w wycieczce w małej grupie po wspaniałych ruinach świątyń w Ajutthai – mieście, które było stolicą Syjamu. W cenę wliczono opłaty za wstęp, usługi doświadczonego przewodnika oraz lunch w lokalnej restauracji. Wyrusz w drogę z Bangkoku wygodnym, klimatyzowanym pojazdem lub dołącz do wycieczki na pierwszym przystanku w Ajutthai, w świątyni Wat Lokayasutha. To miejsce słynie z gigantycznego posągu leżącego Buddy. Jest to jedna z niewielu tutejszych budowli, które pozostały nienaruszone. Kolejnym przystankiem będzie świątynia Wat Phra Sri Sanphet, czyli część kompleksu pałacu królewskiego, gdzie członkowie rodziny królewskiej odprawiali rytuały. Jest ona uważana za najważniejszy obiekt sakralny w Ajutthai. Następnie odwiedź Wat Mahathat. Jest to jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń w Ajutthai, ponieważ w niej mieściły się niegdyś święte relikwie Buddy. Podziwiaj słynną głowę Buddy, która znajduje się w korzeniach drzewa Bodhi. Następnie zjedz obfity lunch w lokalnej tajskiej restauracji. Przewodnik chętnie podpowie Ci, jakie danie warto wybrać. Zakończ wycieczkę przy wspaniałej świątyni Wat Chaiwattanaram nad rzeką. Zachwyć się jej fascynującym stylem architektonicznym inspirowanym kompleksem Angkor Wat w Kambodży.

Khao Lak: rafting, kąpanie słoni i Centrum Żółwi Morskich

6. Khao Lak: rafting, kąpanie słoni i Centrum Żółwi Morskich

Opuść Khao Lak, by wziąć udział w całodniowej wycieczce obejmującej rafting, zabawę ze słoniami i zwiedzanie lasu deszczowego. Odwiedź sanktuarium słoni, przepłyń spokojną rzeką przez las deszczowy i dowiedz się więcej o ochronie żółwi morskich. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu w Khao Lak i zrelaksuj się w trakcie przejażdżki do sanktuarium słoni. Spędź trochę czasu przy kąpieli i karmieniu tych łagodnych olbrzymów w relaksującym i bezpiecznym dla zwierząt otoczeniu. Następnie udaj się do wodospadu Sai Rung. Skosztuj przekąsek, obserwując wodę spadającą z wysokości 20 metrów do laguny otoczonej dżunglą. Okolice wodospadu otacza bujna roślinność i są one miejscem schronienia dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Wskocz na bambusową tratwę z miejscowym łódkarzem i wypłyń w relaksujący rejs po rzece poprzez las deszczowy. Odwiedź Centrum Ochrony Żółwi Morskich i dowiedz się więcej o podejmowanych tu działaniach mających na celu pomoc tym zagrożonym stworzeniom. Na koniec wróć do swojego hotelu w Khao Lak.

Koh Samui: Wycieczka w małej grupie łodzią Coral & Pig Island Longtail

7. Koh Samui: Wycieczka w małej grupie łodzią Coral & Pig Island Longtail

Rozpocznij swoją podróż miło i wcześnie od odbioru z miejsca zakwaterowania, a następnie udaj się do molo Thong Krut. Stamtąd wsiądź do łodzi i udaj się na Koh Madsum, znaną również jako Wyspa Świń, na spacer i zrobienie sobie selfie z dzikimi wyspiarskimi świniami. Z Koh Matsum udaj się na Koh Tean. Na Koh Tean spędź czas pływając, relaksując się, nurkując z rurką, pływając kajakiem lub zwiedzając okolicę, zanim zjesz lunch. Następnie poświęć trochę wolnego czasu, aby cieszyć się dziewiczą plażą, pływać kajakiem po krystalicznie czystych wodach i delektować się zamieszkałym krajobrazem. Po pełnym popołudniu wróć do molo Thong Krut i stamtąd przenieś się z powrotem do miejsca zakwaterowania. Chcesz, aby Twoje doświadczenie było jeszcze bardziej wyjątkowe? Możesz wybrać opcję luksusowej łodzi z długim ogonem, która zapewni stylowy i komfortowy rejs po wyspie. Oprócz większej przestrzeni, na luksusowej łodzi znajdują się również przekąski, zimne ręczniki, napoje bezalkoholowe i woda mineralna.

Krabi: Wycieczka do Szmaragdowego Basenu, Niebieskiego Basenu i Jaskini Tygrysa

8. Krabi: Wycieczka do Szmaragdowego Basenu, Niebieskiego Basenu i Jaskini Tygrysa

Odbierz z hotelu na Krabi i ciesz się pierwszym przystankiem przy oszałamiającym Szmaragdowym Basenie. Pokonaj poranny upał w środku bujnego lasu i popływaj w czystych niebiesko-zielonych wodach basenu mineralnego. Idź ścieżką do następnego przystanku w Błękitnej Lagunie. Ciesz się tym wspaniałym klejnotem otoczonym dużymi, zwisającymi drzewami z korzeniami rozciągającymi się w poprzek wody. Zrób sobie przerwę na lunch w lokalnej restauracji, a następnie poświęć trochę czasu na relaks przy wodospadzie Hot Springs. Zanurz się w kojącym uczuciu ciepłej wody, która wiruje wokół ciebie. Zakończ wycieczkę wizytą w majestatycznej świątyni Tiger Cave. Odważ się wejść po schodach i zostań nagrodzony spektakularnymi widokami na szczycie.

Krabi: 7 wysp Sunset Tour z kolacją z grilla i nurkowaniem

9. Krabi: 7 wysp Sunset Tour z kolacją z grilla i nurkowaniem

Ciesz się przygodą po wyspach na 7 pięknych wyspach w pobliżu Krabi podczas wycieczki łodzią z długim ogonem. Odwiedź różnorodne malownicze wyspy i zjedz smaczną kolację z grilla, oglądając magiczny zachód słońca na Koh Poda. Rozpocznij wycieczkę o zachodzie słońca na 7 wyspach od odbioru z hotelu w Krabi lub z jednego z kilku miejsc spotkań w okolicy. Wypłyń tradycyjną łodzią typu longtail z molo Nopparat Thara w Ao Nang, z krótkim postojem na plaży Railay, aby odebrać innych podróżnych. Kontynuuj podróż do Koh Yawasam i zanurz się w raju dużych, płytkich ogrodów koralowych otoczonych płaskimi piaszczystymi terenami. Rejs wokół skały w kształcie kurczaka na Koh Kai. Ciesz się doskonałą okazją do zrobienia zdjęcia w tym dziwnie ukształtowanym naturalnym punkcie orientacyjnym. Następny przystanek to Koh Tub na trochę czasu na plaży lub (podczas odpływu) spacer po spektakularnej piaszczystej plaży, która łączy ją z pobliskimi wyspami Chicken i Mor. Popływaj w krystalicznie czystej wodzie na Koh Tan Ming, małej skalnej wysepce przed Koh Poda. Po dużym wysiłku i aktywności, o zachodzie słońca, zjesz pyszną kolację z grilla na plaży Koh Poda. Zakończ wieczór krótką kąpielą pośród bioluminescencyjnego planktonu w otaczającym oceanie Koe Raeng, zanim wrócisz na molo w Ao Nang.

Samui: wycieczka łodzią po Angthong Marine Park z transferem i posiłkami

10. Samui: wycieczka łodzią po Angthong Marine Park z transferem i posiłkami

Zanurz się w majestatycznym pięknie Narodowego Parku Morskiego Angthong podczas malowniczej wycieczki łodzią z Koh Samui. Odbierz z hotelu, zjedz lekkie śniadanie na pokładzie, odkryj zapierające dech w piersiach wyspy i zachowaj energię dzięki pysznemu lunchowi w formie bufetu. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu na Koh Samui klimatyzowanym minibusem. Wypłyń z molo Nathon na pokładzie przestronnej trzypiętrowej łodzi i zjedz lekkie śniadanie, obserwując przemykającą morską scenerię. Przyjedź do Narodowego Parku Morskiego Angthong i, jeśli wybrałeś. opcja wycieczki z spływem kajakowym w cenie, zacznij wiosłować pod ogromnymi wapiennymi klifami przez krystalicznie czyste wody wzdłuż wybrzeża. Dotrzyj do Mae Koh i wejdź po schodach na szczyt wyspy podczas krótkiej i łatwej wędrówki. Podziwiaj fantastyczny widok na Szmaragdową Lagunę, a potem zjedz tajski bufet z powrotem na łodzi, a następnie świeże sezonowe owoce. Ciesz się spływami kajakowymi na wyspie Wua Talap lub wędruj 500-metrowym naturalnym szlakiem prowadzącym do punktu widokowego z imponującą panoramą parku morskiego Angthong. Idź w górę małym przejściem wspinaczkowym na końcu szlaku i rozpocznij kolejną krótką wędrówkę do Jaskini Lotosu z pięknymi stalaktytami i stalagmitami. Alternatywnie, popływaj, ponurkuj lub po prostu zrelaksuj się na pięknej plaży z czystymi, błękitnymi wodami i białym piaskiem. W drodze powrotnej na Koh Samui wypij filiżankę kawy lub herbaty, podziwiając ostatnie widoki na zadziwiające wyspy. Wróć do Nathon Pier i zostań przewieziony do hotelu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tajlandia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 854
Sortuj wg::
Strona 1 z 54

Tajlandia: Ciekawe miejsca

Tajlandia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tajlandia? Kliknij tutaj.

Tajlandia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 47 447 opinii

Rano zaczęliśmy od odbioru od kierowcy, który zawiózł nas do przystani i zameldowaliśmy się. Potem podzieliliśmy się na grupy z różnymi przewodnikami, rozmawiając o trasie i rzeczach, które będziemy robić w ciągu dnia. Następnie udaliśmy się do łodzi. Następnie udaliśmy się na 1-godzinną przejażdżkę łodzią do zatoki Maya. JEŚLI DOSTAJESZ CHOROBĘ MORSKĄ LUB NAWET CHOROBĘ MIĘDZYNARODOWĄ, MAJĄ PIGUŁKI! Gorąco polecam również siedzenie z tyłu łodzi, jeśli zachorujesz! ! ! ! Kiedy my przybyliśmy na Maya Zatoka my pobyliśmy dla dookoła 40 mins! Po Maya Bay mówimy Viking Rock, Monkey Bay (zostaliśmy w łodzi, ponieważ małpy gryzą tam ludzi. Następnie poszliśmy na lunch na około godzinę w formie bufetu na wyspie Phi Phi. Jeśli skończysz jeść, mają też mały targ. Po obiedzie pojechaliśmy na Ko Phi Phi na nurkowanie z rurką i zobaczyliśmy mnóstwo koralowców i ryb!W końcu pojechaliśmy na wyspę Bamboo i zrelaksowaliśmy się tam przez około godzinę.Wspaniała wycieczka NAJLEPSZY PRZEWODNIK!MIKI JEST N

Mieliśmy cudowną wycieczkę na wyspy Phi Phi z Yacht Master. Było warte każdych pieniędzy! Mieliśmy kilka przystanków i każdy był niesamowity. Również niesamowity, nasz dzisiejszy gospodarz Coco i jego zespół. Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić nam dzień, którego nigdy nie zapomnimy. Polecam dla każdego!!

Everything was perfect :) the price unbelievably good for the quality received

Punktualnie,profesjonalnie,wygodnie ,zgodnie z zamówieniem.

Great organization, great guides Service very helpful