Taba – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

1. Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

Zwiedź Petrę podczas wycieczki z przewodnikiem po archeologicznym mieście, podziwiaj widoki ze wzgórza Al-Habis w Wadi Musa i miej czas wolny na zakupy i zwiedzanie nadmorskiego miasta Akaba. Delektuj się lokalnym lunchem w restauracji, która obejmuje napój bezalkoholowy. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Sharm El SHeikh. Zrelaksuj się podczas klimatyzowanej przejażdżki przestronnym autobusem w drodze do portu w Tabie. Wskocz na pokład promu i zrelaksuj się podczas rejsu do Akaby. Podróż autobusem przez około 2 godziny do Petry. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas 2-3-godzinnej pieszej wycieczki po stanowisku archeologicznym. Wejdź do Petry pieszo, przez Siq jest wąskim, krętym wąwozem o długości ponad 1 kilometra. Odwiedź Wielki Skarbiec (Al-Khazneh Farun), Teatr Rzymski i Grobowce Królewskie (Tęczowy Grobowiec jest koniecznością dla fotografów). Podziwiaj setki pomników, triclinium (formalne rzymskie jadalnie) i obeliski, wszystkie wyrzeźbione z różowo-czerwonego piaskowca. Spacer przez kolumnadę rzymskiej bizantyjskiej Petry prowadzi do centrum miasta. Kontynuuj na wzgórze Al-Habis w Wadi Musa, zwieńczone fortem z czasów krzyżowców). Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki głębokich wąwozów i formacji skalnych o wyjątkowych kolorach. Odpocznij przy lunchu w formie bufetu, podczas którego możesz spróbować lokalnych specjałów w połączeniu z napojem bezalkoholowym. Jedź z powrotem do Akaby, gdzie będziesz miał godzinę wolnego czasu na zakupy przed wejściem na prom z powrotem do Taby i późnym wieczorem transferem z powrotem do hotelu w Dahab.

Z Sharm El Sheikh: Jednodniowa wycieczka promem do Petry

2. Z Sharm El Sheikh: Jednodniowa wycieczka promem do Petry

Rozpocznij swoją podróż do Petry od odbioru z Sharm El Sheikh nowoczesnym, klimatyzowanym pojazdem tuż przed północą. Przejazd do przejścia granicznego w Tabie. Spotkaj się i pomóż na granicy, a po dotarciu do Jordanii udaj się do portu w Akabie. Wskocz na prom i popłyń bezpośrednio do jordańskiego „Miasta Róż”, znanego na całym świecie jako Petra. Poznaj zaginione miasto Nabatejczyków, które zostało wykute w górach wiele wieków temu. Wybierz spacer lub jazdę na wielbłądzie do Siq (kanionu), który jest naturalnym pęknięciem w skałach. Podążaj szlakiem, który prowadzi do miasta i odkryj piękne rzeźby posągów, bożków i różnych konstrukcji. Na końcu kanionu będzie można zobaczyć słynny „Al Khazneh”, który stoi od ponad 2000 lat. Zobacz rzymski teatr, królewskie grobowce, rzymską ulicę z kolumnadą i Qasr al-Bent z przewodnikiem. Po odkryciu wielu pięknych zabytków Petry, zjedz lunch w lokalnej restauracji przed powrotem do portu w Akabie i rejsem powrotnym do Taby. Wreszcie, po przybyciu do Sharm El Sheikh, około północy zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka po Petrze

3. Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka po Petrze

Zacznij od odbioru z Sharm El Sheikh i podróżuj przez Półwysep Synaj do Taby. Stąd popłyń promem przez Zatokę Akaba do Jordanii. Udaj się do wąwozu Ma'an, gdzie znajduje się starożytne miasto Petra. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jeden z Nowych Cudów Świata, miasto zostało kiedyś opisane jako „zapomniane przez świat na ponad 1000 lat”. Petra jest domem dla wysokich budynków wykutych w różowym kamieniu. Podczas zwiedzania kanionu podziwiaj Pałac Skarbów, Teatr Rzymski oraz Świątynię i Skarby Cytadeli. Ta wycieczka to jedno z najbardziej zdumiewających stanowisk archeologicznych na świecie, które pozwoli Ci odhaczyć je z listy życzeń. Po zwiedzaniu Petry zjedz lunch w lokalnej restauracji przed powrotem do Sharm El Sheikh.

Hurghada: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z Hurghady samolotem

4. Hurghada: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy z Hurghady samolotem

Wyrusz w podróż do Jerozolimy z Hurghady, ponieważ nasz przewodnik odbierze Cię z hotelu i zabierze na lotnisko w Hurghadzie, skąd polecisz do Taby. Po przybyciu do Taby wsiądziesz w autobus do granicy egipsko-izraelskiej. W drodze z Taby do Jerozolimy będziesz miał czas na śniadanie. Po przybyciu do Jerozolimy Twoja podróż rozpocznie się od El Gouna ze słynną Górą Oliwną, oferując możliwość podziwiania przytłaczającego widoku na stare miasto. Odwiedź Ścianę Płaczu, znajdującą się w obrębie starego miasta i pozostałości starożytnego muru otaczającego żydowskie świątynie. Odkryj Bazylikę Grobu Świętego i odkryj Grobowiec Króla Dawida, odkryty podczas renowacji kościoła. Następnie odkryj miejsce narodzin Jezusa w Betlejem i zjedz lunch podczas wycieczki, zanim udasz się nad piękne Morze Martwe, gdzie możesz pływać, relaksować się i cieszyć słoną wodą. Pod koniec dnia zostaniesz zabrany z powrotem do Taby, aby przekroczyć granicę, a następnie polecieć do Hurghady. Powitamy Cię w Hurghadzie i zawieziemy do hotelu nowoczesnym, klimatyzowanym pojazdem.

Sharm El Sheikh: Prywatny transfer z lotniska do Taby

5. Sharm El Sheikh: Prywatny transfer z lotniska do Taby

Zarezerwuj bezproblemowy transfer z międzynarodowego lotniska w Szarm el-Szejk do dowolnego miejsca w Tabie i miej pewność, że Twoja podróż zakończy się komfortem. Zrelaksuj się w prywatnym pojeździe z miejscem dla maksymalnie 8 pasażerów i ciesz się bezpośrednim transferem. Spotkaj się ze swoim kierowcą na lotnisku o każdej porze dnia i nocy. Będą śledzić Twój lot, aby upewnić się, że Twój przejazd jest gotowy na czas. Skorzystaj z pomocy kierowcy przy załadunku bagażu i przygotuj się na podróż z bezpłatną butelkowaną wodą. Potwierdź miejsce docelowe u kierowcy, zanim wyruszysz w drogę do Taba.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Taba

Taba

Taba: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Taba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Taba? Kliknij tutaj.