Szybenik – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka – cały dzień z rejsem

1. Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka – cały dzień z rejsem

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Ze Splitu: wodospady Krka, pływanie i degustacja wina

2. Ze Splitu: wodospady Krka, pływanie i degustacja wina

Weź udział w wycieczce do Parku Narodowego Krka – jednego z najsłynniejszych cudów natury w Chorwacji. Na terenie o powierzchni ponad 110 km kw. znajduje się 7 wodospadów, w tym wodospad Skradinski Buk, oraz różnorodna flora i fauna. Wycieczkę rozpoczniesz wczesnym rankiem w centrum Splitu, gdzie wejdziesz na pokład klimatyzowanego autobusu z bezpłatnym Wi-Fi. Przed wizytą w parku odwiedzisz skansen w miasteczku Lozovac, a w drodze pilot wycieczki podzieli się przydatnymi wskazówkami i spostrzeżeniami. Możesz wyruszyć na 45-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem lub zwiedzać park samodzielnie przez kilka godzin. W sezonie wysokim możesz pojechać autobusem do miasta Primošten, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego. Weź udział w opcjonalnej godzinnej degustacji wina lub popływaj w morzu, skosztuj dań lokalnej kuchni albo wybierz się na malowniczy spacer po średniowiecznych uliczkach. Do Splitu wrócisz między godz. 17.30 a 17.45. W sezonie niskim możesz wziąć udział w opcjonalnej godzinnej wycieczce połączonej z degustacją wina w pobliżu Skradinu, spędzić czas w tym mieście lub wykorzystać pozostały czas w parku. Do Splitu powrócisz ok. godz. 16.00-16.15.

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

3. Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Odkryj wodospady Parku Narodowego Krka podczas wycieczki łodzią z przewodnikiem z miejscowości Vodice. Zachwyć się wspaniałymi wodospadami i zobacz zabytki, w tym klasztor franciszkanów. Wykorzystaj czas wolny na samodzielnie zwiedzanie parku.  Wejdź na pokład wygodnej łodzi i popłyń przez kanał Świętego Antoniego, podziwiając widoki na twierdzę Świętego Mikołaja. Zatrzymaj się w Szybeniku, aby odebrać świeże małże, a następnie przepłyń pod mostem Šibenski most. Kontynuuj rejs wzdłuż ujścia rzeki Krka do jeziora Prokljan. W końcu dotrzesz do Parku Narodowego Krka, który obejmuje 7 pięknych wodospadów i małe naturalne baseny. Udaj się do wodospadu Skradinski Buk, gdzie możesz odwiedzić elektrownię. Zobacz kilka zabytków kultury i historii, takich jak klasztor franciszkanów i kilka starych młynów wodnych. Będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie całego parku. Udaj się na lunch do jednej z restauracji lub odwiedź sklepy z pamiątkami. Wróć na łódź, aby rozpocząć podróż powrotną do miejscowości Vodice, gdzie dotrzesz wczesnym wieczorem. 

Sibenik: wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem

4. Sibenik: wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź ukryte place i poznaj ciekawe fakty na temat Sibenika, zwiedzając to nadmorskie miasto z lokalnym przewodnikiem. Unikaj zwykłych tłumów turystów, dołączając do swojego przewodnika na wieczorną wycieczkę po Sibeniku. Odwiedź historyczne centrum miasta, przespaceruj się brukowanymi uliczkami i zobacz niektóre z najbardziej znanych atrakcji miasta.

Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

5. Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

Odkryj Park Narodowy Krka i Szybenik podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wodospady Skradinski Buk i Roški Slap i popływaj w czystej wodzie. Podziwiaj panoramiczne widoki na wyspę Visovac. Pierwszy postój zaplanowano przy wodospadzie Skradinski Buk, którego okolicę zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Wiele tutejszych kamiennych domów i młynów zostało przekształconych w małe muzea z ciekawymi eksponatami. Spaceruj po niezliczonych dróżkach i drewnianych mostach przy wodospadach. Zrelaksuj się i popływaj przy wodospadzie Roški Slap. Następnie możesz zjeść lunch w typowej dalmackiej restauracji (opcja dodatkowa). Spróbuj wyselekcjonowanych win oraz pysznych tradycyjnych domowych wyrobów, takich jak prosciutto, ser i chleb. Kolejny etap wycieczki to kanion rzeki Krka. W drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na wyspę Visovac. W Szybeniku zwiedzisz zabytki miasteczka, włącznie z katedrą św. Jakuba, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec wrócisz do Splitu piękną nadbrzeżną drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Z Zadaru: Park Narodowy Krka i wodospady w 1 dzień

6. Z Zadaru: Park Narodowy Krka i wodospady w 1 dzień

Wyjedź z Zadaru i udaj się do Parku Narodowego Krka, znanego z formacji wapiennych utworzonych poprzez rozpuszczenie wodorowęglanu wapnia przez wody rzeki Krka i jej wodospady. Po przyjeździe weź udział w 1,5-godzinnej wycieczce po parku z licencjonowanym przewodnikiem i zobacz niektóre wodospady, takie jak piękny Skradinski Buk. Zobacz trawertynowe i kamienne mury zabytkowych młynów wodnych żupanii szybenicko-knińskiej, gdzie mielono pszenicę dla różnych miast w dawnych czasach ‎Dalmacji. Wykorzystaj 2 godziny czasu wolnego na lunch w restauracji oraz spacer lub kąpiel pod kaskadami największego wodospadu w parku. Wróć do Zadaru przez zabytkowe miasto Szybenik, w którym odbywały się koronacje królów Chorwacji. Zarezerwuj sobie godzinę na zwiedzenie Katedry św. Jakuba, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, spacer promenadą i podziwianie widoków na Adriatyk lub relaks przy kawie w jednym z rozlicznych barów.   

Šibenik: Nocna wycieczka piesza po średniowiecznym Šibeniku

7. Šibenik: Nocna wycieczka piesza po średniowiecznym Šibeniku

Szczególną przyjemnością jest spacer po mieście wieczorem i nocą, czyli wąskimi uliczkami, które w średniowieczu nie były oświetlone. Gość poczuje ducha średniowiecza w ciemnych uliczkach miasta, które wspólnie przemierzymy. Spacer tunelami, krytymi przejściami i ulicami miasta to wyjątkowa przyjemność. Goście zobaczą, gdzie w Szybeniku znajdował się słup hańby, gdzie oszuści uciekli ze średniowiecznego jarmarku, gdzie zakonnice modliły się za miasto w zaciemnionych klasztorach. Goście zobaczą, co oznaczało światło podczas budowy katedry, jak witano północ 17 grudnia i dlaczego dzwoniły wszystkie 72 dzwony miasta.. podczas nocnego spaceru ulicami Šibenika poprowadzi Cię specjalnie przeszkolony członek przewodnika jednego ze średniowiecznych bractw..Zwiedzimy miejską cysternę, najstarszą ulicę w mieście, wąskie uliczki Šibenika, mnogość schodów tego średniowiecznego miasta... Dowiesz się, dlaczego w maju w Šibeniku nie ma ślubów, dlaczego i jak budowano domy w starym centrum miasta, jak zaraza prawie zniszczyła miasto w 1649 r., czy katedrę budowano długo, czy w rekordowo krótkim czasie , czym była budowa katedry dla mieszkańców Szybenika i dla samej katedry

Piękno średniowiecza-Šibenik

8. Piękno średniowiecza-Šibenik

Piękno średniowiecza to wyjątkowa wycieczka panoramiczna i spacer przez średniowiecze przez jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miast - miasto Szybenik. Początek wycieczki znajduje się na wybrzeżu z widokiem na stare miasto i fortecę św. Michała. Następnie wjeżdżamy do średniowiecznego Šibenika przez wschodnie bramy miejskie i klasztor św. Franciszka. Goście będą mieli okazję zobaczyć najcenniejsze organy budowniczego Petara Nakicia z 1762 roku i dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywa ten prawie siedmiowieczny klasztor. Następnie spacer ulicami miasta szlacheckiej części miasta, która jest pełna starych pałaców, portali i herbów rodów szlacheckich Šibenika, zobaczymy unikalny Šibenik Meter, aby zapoznać się z 4 najważniejszymi średniowieczne bractwa Šibenika Następnie spacer po Goricy, zobaczymy klasztor benedyktynów św. powoli schodzimy po schodach na kwadratowe 4 studnie i nurkujemy głęboko do największej cysterny. Na koniec - perła! Wszystkie tajemnice, piękno i detale najpiękniejszej chorwackiej katedry św. Jakuba w Szybeniku.

Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka, Szybenik i Primošten

9. Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka, Szybenik i Primošten

Weź udział w tej wycieczce autobusem i zobacz jedne z najpiękniejszych cudów natury w Chorwacji w Parku Narodowym Krka. Przed wizytą w zabytkowym mieście wyrusz na spacer z przewodnikiem po ścieżkach parku, podziwiając jego czyste wodospady. Rozpocznij dzień od przejażdżki między dalmatyńskim wybrzeżem a lądem. Zachwycaj się widokami na Trogir, Split i otaczający krajobraz, pełen zieleni i malowniczych wiosek. W ramach tej całodniowej wycieczki pierwszy postój nastąpi w mieście Szybenik, aby zobaczyć jego atrakcje, w tym Katedrę św. Jakuba, znajdującą się pod ochroną UNESCO. W dalszej części podróży zobaczysz wspaniałe widoki wybrzeża i oddalonych wysp oraz usłyszysz od swojego przewodnika historię tych terenów. Następnym przystankiem jest Park Narodowy Krka, przy wodospadach Krka. Przejdź się drewnianymi ścieżkami pośród wspaniałej scenerii parku, posłuchaj śpiewu rzadkich gatunków ptaków oraz zobacz młyny wodne, które działają tu od wieków. Zobacz wspaniały Skradinski Buk - największy wodospad w parku oraz jeden z najpiękniejszych wodospadów klifowych w Europie. Odwiedź położone na półwyspie miasto Primošten. Niektóre z najlepszych plaż w Chorwacji znajdują się właśnie w Primošten, a tutejsze winnice są nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spędź czas w tym średniowiecznym miasteczku na wyspie, aby popływać, zrelaksować się, zjeść posiłek lub wybrać się na malowniczy spacer.

WYCIECZKA PO RIWIERZE Z SZYBENIKA, ZLARINA, PRVIĆA I TIJATU

10. WYCIECZKA PO RIWIERZE Z SZYBENIKA, ZLARINA, PRVIĆA I TIJATU

Po spotkaniu ze skipperem na Šibenik Riva, udamy się do naszej pierwszej lokalizacji, czyli wyspy Zlarin. Jeśli tak zdecydujesz, możemy zorganizować lokalnego przewodnika, który będzie Ci towarzyszył, abyś mógł usłyszeć historie o tym historycznym średniowiecznym regionie. Po przybyciu na Zlarin łodzią motorową spędź czas na zwiedzaniu wyspy, pływaniu, cieszeniu się słońcem lub zwiedzaniu muzeum czerwonych koralowców. Wybierz autentyczną pamiątkę, taką jak koralowa biżuteria z jednego z lokalnych sklepów. Następnie udamy się na wyspę Prvić, na której znajdują się dwie wioski Prvić Šepurine i Prvić Luka. Zdecyduj się na lunch po przyjeździe do Prvić Luki lub najpierw poświęć trochę czasu na zwiedzanie wyspy, a później udaj się do restauracji (lunch jest wliczony w cenę). Prvić Šepurine ma jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, której nie możesz przegapić. Naszym ostatecznym celem jest wyspa Tijat. Ciesz się czasem spędzonym na tej bezludnej wyspie, odwiedzając lokalny bar na plaży na kawę, koktajle i lody lub odkrywając wiele uroczych zatok, w których wiele łodzi lubi zakotwiczyć. W końcu wrócisz do Šibenika ze swoim kapitanem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Szybenik

Najciekawsze atrakcje

Szybenik: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

Szybenik: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Szybenik

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Szybenik?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Szybenik na deszczowe dni?

Szybenik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szybenik? Kliknij tutaj.

Szybenik: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2928 opinii

Amazing trip. Everything was very well planned, our guide was very kind, and always willing to help. Waterfalls were breathtaking. Money well spent. I wholeheartedly can recommend this adventure to everybody!

The Krka waterfalls are pretty and good to see it in Autumn when leaves are colorful and it's not so hot and crowded. Tour company and especially the guide - first class!

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Wygodny duży autobus. Bardzo dobra komunikacja z panią przewodnik i kierowcą

Super organizacja, świetny przewodnik! Piękne miejsce, ilosc czasu na zwiedzanie idealna. Bardzo polecam :)

amazing views, fantastic guide Ivana, Sibenik guided tour included in the price