Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Szybenik

Szybenik – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu: Park Narodowy Krka i degustacja wina

1. Ze Splitu: Park Narodowy Krka i degustacja wina

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę podczas odkrywania oszałamiającego Parku Narodowego Wodospadów Krka, jednego z najwspanialszych cudów natury w Chorwacji. Na powierzchni ponad 110 km kwadratowych odwiedzimy obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się siedem wspaniałych wodospadów oraz różnorodna flora i fauna. Wyruszając wcześnie rano z centrum Splitu, wskoczysz na pokład klimatyzowanego autokaru, gdzie Twój doświadczony przewodnik podzieli się z Tobą przydatnymi wskazówkami i spostrzeżeniami podczas naszej podróży do miasta Skradin. Nasz przewodnik zakupi dla Ciebie bilety wstępu do parku, dzięki czemu unikniesz kolejek i rozpoczniesz swoją przygodę z Parkiem Narodowym Krka, czując się zrelaksowany. Gdy wejdziesz do parku, ciesząc się przejażdżką łodzią, zostaniesz powitany orzeźwiającym zapachem natury i dźwiękiem wodospadu Skradinski Buk. Ta część naszej podróży da Ci możliwość wyboru między 45-minutową pieszą wycieczką z naszym przewodnikiem, aby docenić oszałamiającą scenerię i dowiedzieć się o naturalnym i historycznym znaczeniu parku, lub możesz odkrywać park na własną rękę przez kilka godzin. Później ci, którzy się zdecydują, wybiorą się na 30-minutową wycieczkę z degustacją wina, podczas gdy dla reszty będzie to idealna okazja do relaksu i relaksu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się popływać, skosztować lokalnej kuchni, czy wybrać się na malowniczy spacer pięknymi uliczkami Skradin. Około godziny 17:15/5:30 dotrzemy z powrotem do Splitu, z Twoim sercem i aparatem pełnym niezapomnianych wspomnień.

Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

2. Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

3. Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Odkryj Park Narodowy Krka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz Skradinski Buk i piękno czystej wody. Twoim pierwszym przystankiem jest wodospad Skradinski Buk, gdzie udasz się na wycieczkę z przewodnikiem po okolicy. Wiele kamiennych domów i młynów wodnych zostało przekształconych w małe muzea z różnymi eksponatami. Przejdź przez sieć ścieżek i drewnianych mostów w pobliżu wodospadów. Zrelaksuj się i popływaj w Skradin. Następnie możesz skosztować wybranych win w lokalnej konobie, a także pysznego tradycyjnego domowego jedzenia, takiego jak prosciutto, ser i chleb (opcjonalnie). Na koniec wróć do Splitu piękną nadmorską drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

4. Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Odkryj wodospady Parku Narodowego Krka podczas wycieczki łodzią z przewodnikiem z miejscowości Vodice. Zachwyć się wspaniałymi wodospadami i zobacz zabytki, w tym klasztor franciszkanów. Wykorzystaj czas wolny na samodzielnie zwiedzanie parku.  Wejdź na pokład wygodnej łodzi i popłyń przez kanał Świętego Antoniego, podziwiając widoki na twierdzę Świętego Mikołaja. Zatrzymaj się w Szybeniku, aby odebrać świeże małże, a następnie przepłyń pod mostem Šibenski most. Kontynuuj rejs wzdłuż ujścia rzeki Krka do jeziora Prokljan. W końcu dotrzesz do Parku Narodowego Krka, który obejmuje 7 pięknych wodospadów i małe naturalne baseny. Udaj się do wodospadu Skradinski Buk, gdzie możesz odwiedzić elektrownię. Zobacz kilka zabytków kultury i historii, takich jak klasztor franciszkanów i kilka starych młynów wodnych. Będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie całego parku. Udaj się na lunch do jednej z restauracji lub odwiedź sklepy z pamiątkami. Wróć na łódź, aby rozpocząć podróż powrotną do miejscowości Vodice, gdzie dotrzesz wczesnym wieczorem. 

Split i Trogir: Wodospady Krka i pływanie w Primošten

5. Split i Trogir: Wodospady Krka i pływanie w Primošten

Wyrusz w podróż autobusem, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających cudów natury w Chorwacji w Parku Narodowym Krka. Rozpocznij dzień od przejażdżki, która zabierze Cię między wybrzeżem Dalmacji a zapleczem. Podziwiaj widoki na Trogir, Split i otaczający krajobraz z obfitą zielenią i malowniczymi wioskami. Kontynuując jazdę, będziesz mieć wspaniałe widoki na wybrzeże i przybrzeżne wyspy, a także usłyszysz od przewodnika o historii tego obszaru. Pierwszy przystanek znajduje się w Parku Narodowym Krka, przy wodospadach Krka. Spaceruj drewnianymi ścieżkami przez oszałamiającą scenerię parku i posłuchaj śpiewu rzadkich ptaków i młynów wody morskiej, które działają od wieków. Zobacz wspaniały Skradinski Buk, największy wodospad w parku i jeden z najpiękniejszych wodospadów klifowych w Europie. Odwiedź półwysep Primošten. Niektóre z najlepiej ocenianych chorwackich plaż znajdują się na Primošten, a jego winnice zostały nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ciesz się w tym średniowiecznym miasteczku na wyspie, aby popływać, odpocząć, zjeść lub wybrać się na malowniczy spacer.

Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

6. Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Jeśli masz kilka dni w okolicach Splitu i Trogiru, może to być wycieczka, której szukasz. Park Narodowy Krka jest jednym z dwóch chorwackich parków narodowych, w których znajdują się jeziora i wodospady. Zostaniesz zabrany do 2 miejsc o wyjątkowej wartości przyrodniczej na terenie Parku Narodowego z dołączonym rejsem łodzią po kanionie rzeki. Spotkaj się w Splicie lub Trogirze i wybierz się na przejażdżkę do wejścia Lozovac, ponieważ jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie 2-kilometrowego spaceru wokół wodospadu Skradinski Buk. Przejdź przez stary system młynów wodnych, gdy przewodnik wyjaśni część historii i tradycji w tym obszarze. Następnie kontynuuj ten fantastyczny spacer po drewnianej ścieżce z małymi jeziorami i wodospadami wszędzie. To naprawdę jeden z najlepiej zachowanych ekosystemów w Chorwacji. Kontynuuj podróż łodzią w dół kanionu rzeki do drugiego miejsca w Parku Narodowym, uroczego miasteczka Skradin. W tej dolnej części potoku będziesz miał okazję ochłodzić się podczas gorących letnich dni, korzystając z przyjemnej kąpieli w Skradinie. I na koniec specjalna niespodzianka dla tych, którzy kochają lokalne jedzenie i wino. Tylko 10 minut jazdy od naszego kąpieliska znajduje się mała wioska o nazwie Plastovo, znana z kilku pięknych, lokalnych rodzinnych potraw i przystanków z winem. Następnie skosztuj degustacji wina, poznaj jego produkcję i historię oraz skosztuj lokalnych specjałów rodziny. Łącznie 5 godzin w Parku Narodowym Krka w dwóch lokalizacjach z wyjątkowymi widokami i krajobrazami, przejażdżka łodzią, pływanie w Skradinie i dodatkowa wizyta w lokalnej rodzinnej tawernie z jedzeniem i winem. Relaksujący dzień poza miastem, który spodoba się wszystkim. Zakończ dzień przejażdżką autostradą z powrotem do Trogiru i Splitu.

Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka i wodospadów

7. Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka i wodospadów

Ciesz się malowniczą przejażdżką klimatyzowanym autobusem w kierunku Parku Narodowego Krka. Główną atrakcją parku jest rzeka Krka, która słynie z serii kaskadowych wodospadów, w tym pięknego Skradinski buk. Park jest również domem dla bogatego dziedzictwa kulturowego, z zabytkami i artefaktami sięgającymi czasów prehistorycznych. Nasz licencjonowany przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę po parku, a następnie będziesz miał trochę czasu na zwiedzanie go we własnym tempie. Wiosną i jesienią zabierzemy Cię do miasta Šibenik, gdzie będziesz mógł samodzielnie odkrywać zabytki światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak katedra św. Jakuba, lub wybrać się na spacer promenadą, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Morze Adriatyckie. W miesiącach letnich (od czerwca do września) popłyniesz łodzią ze Skradinski buk do miasta Skradin, gdzie możesz odpocząć od letnich upałów i cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w rzece Krka. Możesz także po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałą scenerią lub zjeść lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Zadarze.

Szybenik: Wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem

8. Szybenik: Wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź ukryte place i poznaj interesujące fakty na temat Szybenika, zwiedzając to nadmorskie miasto z lokalnym przewodnikiem. Unikaj tłumów turystów, dołączając do przewodnika na wieczorną wycieczkę po Szybeniku. Odwiedź historyczne centrum miasta, przejdź się brukowanymi uliczkami i zobacz niektóre z najbardziej znanych atrakcji miasta. - Odkryj Szybenik nocą i zobacz miasto w innym świetle. Unikaj tłumów i ciesz się nową perspektywą podczas zwiedzania w ciemności. To gotycko-renesansowe miasto jest prawdziwą perłą po chorwackiej stronie wybrzeża Adriatyku i jest wyjątkowe pod wieloma względami. Odkrywając to miasto, poczujesz duszę Morza Śródziemnego. W niektórych częściach starego miasta będziesz miał wrażenie, że wróciłeś do czasów XV lub XVI wieku. Słowa nie są w stanie opisać tego, co to miasto ma do zaoferowania. Wybierz się na spacer wąskimi uliczkami Szybenika, prowadzącymi do atrakcyjnych placów, na których znajdziesz architekturę sprzed wieków. Lokalny przewodnik ujawni szczegóły, których nie znajdziesz w broszurach turystycznych. - Dowiesz się, kim był król Petar Kresimir i dlaczego jest on ważny dla tego miasta i jego mieszkańców - Dowiesz się, dlaczego kościół św. Franciszka jest bardziej wyjątkowy niż inne kościoły w mieście. - Dowiesz się, jak to możliwe, że główny plac miejski nie znajduje się w mieście. - Chorwacki Teatr Narodowy w Szybeniku Po wybudowaniu był największym i najpiękniejszym teatrem w Europie Południowej. W 1896 roku teatr otrzymał oświetlenie elektryczne jako jeden z pierwszych teatrów na świecie. - Dowiesz się, kto korzysta z tego kościoła i kto zbudował interesującą dzwonnicę. Poznasz sekret, jak zapamiętać nazwisko artysty - Dowiesz się, dlaczego ten kościół miał szczególne znaczenie w średniowieczu i dlaczego zmienił swojego patrona. Poznasz wiele innych interesujących faktów. - Dowiesz się, dlaczego ten konkretny kościół jest najstarszy w mieście. - Dowiesz się, dlaczego publiczna cysterna miejska "Cztery studnie" została zbudowana w średniowieczu i kilka innych rzeczy. - Pod wieloma względami katedra św. Jakuba jest wyjątkowa nie tylko w chorwackiej architekturze, ale także w architekturze europejskiej. Jest w całości zbudowana z kamienia. Jest wyjątkowa ze względu na odważną strukturę kamiennych płyt i żeber, bez materiału wiążącego; jest również wyjątkowa wśród renesansowych kościołów ze względu na trójlistną fasadę frontową; wreszcie jest wyjątkowa pod względem harmonii architektury i rzędu 71 realistycznych portretów rzeźbiarskich wokół absydy. - Dowiesz się, dlaczego kościół św. Barbary ma 4 dzwony i kiedy te dzwony dzwonią. - Poznasz kilka interesujących i unikalnych szczegółów - Pod koniec wycieczki będziesz miał okazję odkryć liczne kawiarnie i restauracje na własną rękę.

Ze Splitu: Wodospady Krka z rejsem wycieczkowym i pływaniem

9. Ze Splitu: Wodospady Krka z rejsem wycieczkowym i pływaniem

Rozpoczynając dzień w Splicie, udamy się do Parku Narodowego Krka, gdzie odkryjemy jego główną atrakcję, oszałamiająco piękny wodospad Skradinski Buk, jedno z absolutnie obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Chorwacji. Podczas pobytu tutaj otrzymasz 30-minutową wycieczkę z przewodnikiem po Skradinski Buk i jego różnych młynach wodnych oraz wielokrotnie nagradzanej wiosce etno. Następnie masz kilka godzin wolnego czasu na zrobienie niesamowitych zdjęć dziewiczych wodospadów Skradinski Buk. To jedyna w swoim rodzaju okazja, której nie możesz przegapić. Tutaj możesz także odkrywać formacje trawertynowe w basenach Skradinski Buk i rozkoszować się krystalicznie czystymi wodami rzeki Krka i dalmatyńskim słońcem. Przechodząc do naszego następnego celu, jest to malowniczy rejs statkiem ze Skradinskiego Buku do miasta Skradin. Tutaj możesz spędzić 1,5 godziny w Skradinie, spacerując po mieście lub pływając na pięknej plaży. Następnie wskocz z powrotem do autobusu, aby wrócić do Splitu.

Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka, czas na pływanie w Primošten

10. Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka, czas na pływanie w Primošten

Rozpocznij dzień, wyruszając w relaksującą przejażdżkę ze Splitu lub Trogiru. Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w środkowej części Dalmacji podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Krka. Zachwyć się wspaniałymi widokami na soczystą zieleń oraz piękne wioski. Zwróć uwagę na stare, lecz wciąż użytkowane młyny wodne. Przypatrz się miejscowej florze i faunie, w tym rzadkim gatunkom ptaków. Park Narodowy Krka, który powstał przede wszystkim w celach związanych z nauką, edukacją i rekreacją, zamieszkuje ponad 200 gatunków ptaków. Wypatruj rybołowów, orłów przednich i sokołów wędrownych. Zajrzyj do wzniesionych w XIX wieku młynów, odwiedzając skansen. Przespaceruj się po lesie i nad wodospady. Następnie zaplanowano przejazd autobusem do Primoštenu i zwiedzanie tego malowniczego miasteczka. Wykorzystaj czas wolny, by popływać, zażyć relaksu lub zjeść późny lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę).

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 54
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Szybenik

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Szybenik?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szybenik

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szybenik to:

Park Narodowy Krka

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Szybenik na deszczowe dni?

Szybenik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szybenik? Kliknij tutaj.

Szybenik: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2928 recenzji)

Bardzo miła wycieczka do wodospadów Krka. Przed wyjściem z autobusu przewodnik wyjaśnia nam, jakie kroki należy wykonać, aby móc swobodnie zwiedzać wodospady. Po dobrej godzinie marszu docieramy do końca wodospadu, aby zrobić sobie przerwę (jeść, napić się itp.), a następnie masz wybór pomiędzy rejsem łodzią (30 minut) lub kontynuowaniem spaceru (1 godzina). Kontynuowaliśmy pieszo a krajobraz był równie piękny jak podczas wizyty w wodospadach. Po tym spacerze dotrzemy do Skradina, gdzie możemy popływać (uważajcie na kamienistą plażę) i zwiedzić miasteczko. Dostępna jest druga opcja z dodatkiem; degustacja wina i sera. Powrót około 15:30. polecam

Bardzo miła wycieczka do wodospadów Krka w październiku. Mała wioska Skardin na zakończenie tego dnia. Polecamy tę wycieczkę, którą nasz przewodnik Dario był w stanie uczynić bardzo interesującą. Transport autokarem ze Splitu bardzo wygodny i komfortowy

Znakomita jednodniowa wycieczka. Świetny przewodnik Darijo i kierowca Vladimir; Wodospady Krka były doskonałe i gorąco polecam dodatek do wycieczki po winnicy — mała lokalna winiarnia, bardzo dobra.

Czy natura jest piękna. Ekscytujące było zobaczyć, jak tamtejsi ludzie korzystali z energii wodnej i jak korzystają z niej dzisiaj. Darijo był świetnym przewodnikiem. Naprawdę lubi swoją pracę.

Było zabawnie i radośnie. Ale rozczarowany, ponieważ rejs łodzią został odwołany, ale cieszę się, że mam tak dobrego przewodnika, który pomógł pod każdym względem