Sztokholm

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Sztokholm: największe atrakcje

Najciekawsze atrakcje Sztokholmu

Stolica Szwecji to dynamiczne miasto położone na kilkunastu wyspach, na których każdy znajdzie coś ciekawego. Interesuje Cię sztuka współczesna, zabytkowe wioski, wspaniała pałace i ekscytujące życie nocne? Sztokholm to miasto dla Ciebie!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Sztokholm?

  Szwedzkie zimy bywają ponure, więc lepiej ich unikać, jeśli nie lubisz krótkich dni i śniegu. Najprzyjemniejsze temperatury panują pomiędzy czerwcem i sierpniem, jednak wtedy też ceny biletów do atrakcji i pokojów hotelowych są wyższe. Jeśli zależy Ci na niższych cenach i nie przeszkadzają Ci umiarkowane temperatury, najlepiej będzie zaplanować zwiedzanie Sztokholmu na maj.

 • Na ile dni przyjechać do Sztokholmu?

  Większość atrakcji turystycznych Sztokholmu znajduje się na niewielkim obszarze i można je odwiedzić w 3 dni. Należy jednak pamiętać, że część większych muzeów posiada bardzo duże i zróżnicowane zbiory i zwiedzanie każdego z nich może potrwać cały dzień, podobnie jak i pałacu Drottningholm, więc rozważ też tygodniowy pobyt. Uwaga! Wiele muzeów jest nieczynnych w poniedziałki.

Przydatne informacje

 • Język
  Szwedzki
 • Waluta
  Korona szwedzka (SEK, kr)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +46
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Późną wiosną i latem temperatury są trochę wyższe, więc radzimy odwiedzić Sztokholm w maju, jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, lub pomiędzy czerwcem i sierpniem, jeśli preferujesz cieplejszą pogodę i nie zrażają cię wyższe ceny biletów i zakwaterowania.

Sztokholm: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sztokholm? Kliknij tutaj.

Sztokholm: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7604 opinii

Doskonałe spojrzenie na Sztokholm od strony wody. Ciekawa historia miasta i społecznych uwarunkowań opowiedziana przez przewodnika. Niestety nie liczcie na język polski.

wycieczka statkiem pod mostami Sztokholmu

Fantastyczna - możliwość zobaczenia piękna tego miasta nie tylko od strony lądu ale i wody. Cudowne wrażenia. Była piękna pogoda, co dodało uroku tej wycieczce. Polecam

Wszystko w porządku, dodatkowo pogoda sprzyjała i można było bez zakłóceń zobaczyć wszystkie zabytki

Świetna Izabela wspaniałe i z werwą opowiada o obiektach które ogląda się jadąc .

Fantastycznie. Polecam. Super przeżycie. Tylko wiało więc polecam grubsze ubrania