Sztokholm
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Sztokholm”

Najciekawsze atrakcje Sztokholmu

Stolica Szwecji to dynamiczne miasto położone na kilkunastu wyspach, na których każdy znajdzie coś ciekawego. Interesuje Cię sztuka współczesna, zabytkowe wioski, wspaniała pałace i ekscytujące życie nocne? Sztokholm to miasto dla Ciebie!

Ratusz w Sztokholmie

Mimo iż z zewnątrz jest dość skromny jak na ratusz, warto zwiedzić jego wnętrze, aby zobaczyć wspaniałe sale, oszałamiające złote mozaiki i największe w Skandynawii organy piszczałkowe.

Skansen

Skansen to najstarsze w Szwecji muzeum pod gołym niebem i zoo. Znajdziesz w nim zabytkowe budynki (w tym replikę XIX-wiecznego miasteczka!) oraz lokalne gatunki zwierząt. Jedna z największych atrakcji Sztokholmu!

Muzeum Vasa

Okręt wojenny Vasa zatonął po przepłynięciu zaledwie 1 km swojego pierwszego rejsu. Dzisiaj jest główną atrakcją najpopularniejszego muzeum Skandynawii.

Pałac Drottningholm

Pierwotny pałac spłonął w 1661 roku, niedługo po tym, jak kupiła go była królowa. Pałac został odbudowany i jest dzisiaj elegancką rezydencją szwedzkiej rodziny królewskiej.

Zdjęcie: Franklin Heijnen @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Moderna Museet (Muzeum Sztuki Współczesnej)

Podczas wizyty w Moderna Museet zobaczysz arcydzieła sztuki współczesnej z całego świata. Prace Picassa, Dalego i Matisse’a to tylko niektóre z głównych atrakcji.

Zdjęcie: DXR @Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Muzeum fotografii Fotografiska

Już sam gmach muzeum Fotografiska jest atrakcją samą w sobie, ale w jego wnętrzach znajduje się wspaniała kolekcja współczesnych fotografii.

Zamek Królewski w Sztokholmie

Obejrzyj Zamek Królewski w Sztokholmie oraz sąsiadujący Riksdag (gmach szwedzkiego parlamentu) i oceń, który z nich jest piękniejszy. Weź udział w wycieczce albo zobacz je w nocy lub z łodzi.

Sztokholm: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Sztokholm?

Szwedzkie zimy bywają ponure, więc lepiej ich unikać, jeśli nie lubisz krótkich dni i śniegu. Najprzyjemniejsze temperatury panują pomiędzy czerwcem i sierpniem, jednak wtedy też ceny biletów do atrakcji i pokojów hotelowych są wyższe. Jeśli zależy Ci na niższych cenach i nie przeszkadzają Ci umiarkowane temperatury, najlepiej będzie zaplanować zwiedzanie Sztokholmu na maj.

Na ile dni przyjechać do Sztokholmu?

Większość atrakcji turystycznych Sztokholmu znajduje się na niewielkim obszarze i można je odwiedzić w 3 dni. Należy jednak pamiętać, że część większych muzeów posiada bardzo duże i zróżnicowane zbiory i zwiedzanie każdego z nich może potrwać cały dzień, podobnie jak i pałacu Drottningholm, więc rozważ też tygodniowy pobyt. Uwaga! Wiele muzeów jest nieczynnych w poniedziałki.

Przydatne informacje

 • Język
  Szwedzki
 • Waluta
  Korona szwedzka (SEK, kr)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +46
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Późną wiosną i latem temperatury są trochę wyższe, więc radzimy odwiedzić Sztokholm w maju, jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, lub pomiędzy czerwcem i sierpniem, jeśli preferujesz cieplejszą pogodę i nie zrażają cię wyższe ceny biletów i zakwaterowania.

Sztokholm: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Sztokholm

Sztokholm: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Sztokholm?  Kliknij tutaj.

Sztokholm: Co mówią inni?

wycieczka statkiem pod mostami Sztokholmu

Fantastyczna - możliwość zobaczenia piękna tego miasta nie tylko od strony lądu ale i wody. Cudowne wrażenia. Była piękna pogoda, co dodało uroku tej wycieczce. Polecam


Sztokholm
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 283