Atrakcje i wycieczki
Szentendre

Szentendre – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

1. Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

Ta całodniowa wycieczka po potężnym Dunaju jest idealna dla osób, które chcą połączyć historię z przyrodą i chcą cieszyć się jednymi z najpiękniejszych węgierskich krajobrazów. Zobaczysz zabytki i pomniki sztuki, a Twój przewodnik opowie żywą opowieść o życiu Węgier. Odwiedzisz 750-letnią rezydencję królewską w Wyszehradzie, gdzie dowiesz się o życiu w średniowieczu, podziwiając jednocześnie spektakularne widoki na dolinę Dunaju. W Esztergomiu, północnej bramie Budapesztu, zatrzymasz się przy największej katedrze w kraju i zobaczysz miejsca pochówku słynnych kardynałów, patrząc przez wodę w stronę Słowacji. Przejdź przez rzekę i granicy ze Słowacją, aby zobaczyć wspaniały widok z przeciwnej strony. Zatrzymasz się w wiosce artystów w Szentendre, barokowym mieście położonym u zbiegu Dunaju z górami Pilis. Spaceruj wąskimi uliczkami, aby chłonąć magiczną atmosferę i podziwiać panoramiczne widoki na rzekę. Będziesz miał czas, aby odwiedzić niektóre muzea, takie jak znane na całym świecie Muzeum Ceramiki Margit Kovács lub Muzeum Cukiernictwa, gdzie budynki i ludzie są zrobieni z marcepanu. Jeśli wolisz, przed podróżą powrotną do Budapesztu przejrzyj sklepy w wiosce. Podróż w okresie od maja do 1 października będzie magicznym rejsem łodzią, odpowiednim sposobem na powrót do centrum miasta. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do Budapesztu odbędzie się autobusem.

Całodniowy rejs Szentendre z Budapesztu

2. Całodniowy rejs Szentendre z Budapesztu

Ciesz się rejsem w obie strony, aby odwiedzić Szentendre, małe barokowe miasto na miejscu zbiórki Dunaju i wzgórz Pilis. Poznaj to urocze miasto na własną rękę po południu podczas tej wycieczki. Szentendre jest znane jako miasto żywej sztuki ze względu na kolonię artystów o międzynarodowej renomie oraz muzea i galerie. Znajdziesz tu wiele stałych i tymczasowych wystaw, programów i przedstawień, Muzeum Marcepanu Szamos, Dom Sztuki Ludowej, kawiarnie na świeżym powietrzu, cukiernie i piwnice z winami. Dzięki dobrze zachowanemu, charakterystycznemu XVIII-wiecznemu krajobrazowi barokowych domów w południowym stylu i wąskich brukowanych uliczek, centrum miasta zaprasza odwiedzających w podróż w czasie. Rozkład rejsów: Poranny rejs: 10:30 - wypłynięcie ze stacji statków Budapest Vigadó Square Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szentendre 17:00 - wypłynięcie statkiem z Szentendre 18:00 - przybycie do Budapesztu

Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

3. Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

Podczas tej niezapomnianej wycieczki wzdłuż Dunaju zatrzymaj się w Wyszehradzie, Ostrzyhomiu i Szentendre. Poznaj architekturę i historię odwiedzanych miejsc wraz z przewodnikiem. Zobacz Zakole Dunaju i spaceruj średniowiecznymi wąskimi uliczkami. W Wyszehradzie spacer w pobliżu 750-letnich kamieni dawnej rezydencji królewskiej (wstęp nie jest wliczony). Dowiedz się o życiu w średniowieczu i podziwiaj fascynującą panoramę doliny Dunaju. W Esztergom, północnej bramie Budapesztu, znajduje się centrum Kościoła katolickiego. Odwiedź największą katedrę na Węgrzech i miejsce pochówku najsłynniejszych kardynałów w kraju, takich jak prymas József Mindszenty. Następnie zatrzymaj się, aby podziwiać widok na Słowację po drugiej stronie rzeki. W drodze powrotnej zatrzymaj się w wiosce artysty Szentendre. Jest to małe barokowe miasto u wrót Zakola Dunaju, na styku Dunaju i Gór Pilskich, położone w pięknym otoczeniu przyrody. Spaceruj po barokowej osadzie, zbudowanej na średniowiecznych ruinach, i idź wąskimi uliczkami do punktu panoramicznego, z którego roztacza się widok na Dunaj. Ciesz się wyjątkową atmosferą tej wioski przed zakończeniem wycieczki.

Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

4. Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

Odkryj artystyczne miasto Szentendre (często nazywane „wioską artystów”) podczas półdniowej wycieczki po zakolu Dunaju. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w centrum Budapesztu udaj się do Szentendre, aby poczuć nostalgię za „Wioską Artystów”. Cofnij się w czasie, spacerując po barokowym centrum miasta. Zajrzyj do sklepów z pamiątkami i odkryj restauracje, kawiarnie i galerie sztuki w wielu zabytkowych budynkach. Karm swoją kreatywność ulicami ukochanymi przez artystów od XVIII i XIX wieku. Następnie wejdź na pokład jednej z regularnych łodzi publicznych, aby w wolnym czasie popłynąć z powrotem do Budapesztu. Wysiądź na molo w centrum Budapesztu na koniec usług turystycznych. We wtorki i czwartki wrócisz do Budapesztu autobusem.

Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

5. Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

Wybierz się w podróż do historii Węgier, zaczynając od opcjonalnego odbioru z hotelu w centrum Budapesztu. Wyrusz w drogę komfortowym klimatyzowanym autokarem i zacznij od podziwiania niezwykłego miasta Esztergom i największego kościoła katolickiego w kraju. Przed wycieczką zjedz 3-daniowy lunch, a następnie udaj się do magicznej wioski artystów Szentendre, gdzie przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę. W ciągu dnia będziesz mieć okazję zobaczyć Esztergom z innej perspektywy podczas przystanku fotograficznego na Słowacji. Po zakończeniu wycieczki wróć do Budapesztu. Latem (od maja do 1 października) wrócisz łodzią, a od października do kwietnia autokarem. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do centrum Budapesztu odbędzie się autobusem. Bilet na rejs baoat w Budapeszcie w sezonie zimowym (listopad-marzec) otrzymasz w naszym biurze podczas zameldowania. Możesz skorzystać z tej usługi dowolnego dnia podczas pobytu w Budapeszcie.

Z Budapesztu: Wycieczka do wioski artystów Szentendre

6. Z Budapesztu: Wycieczka do wioski artystów Szentendre

Zrób sobie przerwę od tętniącego życiem Budapesztu i odwiedź relaksującą wioskę artystów Szentendre, na północ od miasta. Obejrzyj wystawę plenerową prezentującą prace młodych węgierskich artystów, a następnie przespaceruj się krętymi brukowanymi uliczkami. Rozkoszuj się relaksującą atmosferą w kawiarni na świeżym powietrzu. Wejdź na pobliskie wzgórze, aby podziwiać wspaniałe widoki na kolorowe dachy położone wzdłuż rzeki. Podziwiaj naturalnej wielkości rzeźby marcepanowe w Muzeum Marcepanu. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał okazję odwiedzić inne muzea w mieście lub targować się o pamiątki w maleńkich butikach. W sezonie letnim, od maja do 1 października, w piątek, sobotę i niedzielę, wrócisz łodzią do Budapesztu nad Dunajem. Zimą lub przy niskim poziomie wody wrócisz autobusem do centrum Budapesztu.

Budapeszt: Samodzielna wycieczka rowerowa do Szentendre z powrotem

7. Budapeszt: Samodzielna wycieczka rowerowa do Szentendre z powrotem

Poznaj Budapeszt i Szentendre podczas tej samodzielnej wycieczki rowerowej. Przejedź rowerem przez dzielnicę żydowską, zobacz uroczą wioskę Szentendre i wróć do miasta łodzią lub pociągiem. Odbierz swój rower w Budapeszcie i rozpocznij samodzielną podróż. Przejedź przez historyczną dzielnicę żydowską, mijając ogromną Synagogę Dohany. Jedź dalej przez centrum miasta, aż do Dunaju. Podążaj oznaczonymi ścieżkami i malowniczymi trasami, aby zobaczyć Bazylikę św. Stefana, dzielnicę finansową i Plac Wolności, zanim dotrzesz do Parlamentu. Zrób sobie krótką przerwę, aby podziwiać wspaniały widok na brzeg rzeki, a następnie przejdź przez most Margarete, aby dotrzeć na wyspę Margarete. Przejdź przez wyspę na północ. Przejdź pod mostem Arpad, aby dotrzeć do ścieżki rowerowej prowadzącej na Stare Miasto w Budzie. Jedź wzdłuż starych brukowanych uliczek przez zabytkowe budynki, zanim dotrzesz do Dunajskiego Szlaku Rowerowego. Podążaj ścieżką przez magiczny las i mijaj jezioro Lupa, sztuczne jezioro z krystalicznie czystą wodą. Jeśli chcesz, zatrzymaj się na szybką kąpiel, aby się ochłodzić (opłata za wstęp nie jest wliczona). Kontynuuj nowo wybudowaną ścieżką rowerową do Szentendre, idyllicznego miasta nad brzegiem Dunaju. Zwiedzaj miasto pieszo, zatrzymując się na relaks na piaszczystej plaży lub delektując się drinkiem lub posiłkiem w jednym z wielu lokalnych barów i restauracji. Po odkryciu Szentendre zabierz swój rower z powrotem do Bupadestu. Od piątku do soboty wskocz na łódź o 17:00. z powrotem do miasta. W ciągu tygodnia wsiądź do pociągu regionalnego.

Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

8. Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

W drodze do Szentendre możesz zrobić krótki postój na wybrzeżu i ruinach Romana. Twój przewodnik zasugeruje najlepsze galerie i muzea do odwiedzenia, a także lokalne potrawy do spróbowania. Spaceruj po barokowym centrum miasta, wijąc się wąskimi uliczkami i alejkami zbudowanymi ze średniowiecznych ruin. Po odkryciu ukrytego piękna miasta odwiedź jedno z muzeów. Skosztuj smacznego langosza, słynnego lokalnego ciasta lub słynnych lokalnych lodów. Spędź trochę wolnego czasu na zakupach i poznaniu sztuki i kultury miasta przed powrotem do Budapesztu.

Budapeszt na rowerze - wypożyczenie roweru na 1 dzień (9:00-18:00)

9. Budapeszt na rowerze - wypożyczenie roweru na 1 dzień (9:00-18:00)

Wypożyczenie roweru w Budapeszcie to fantastyczny sposób na odkrywanie uroków miasta. Dzięki przyjaznej dla rowerzystów infrastrukturze i płaskiemu terenowi poruszanie się po mieście jest łatwe i przyjemne. Jazda na rowerze zapewnia swobodę ustalania własnego tempa i planu zwiedzania, niezależnie od tego, czy przyciągają Cię kultowe zabytki, takie jak budynek Parlamentu, czy wolisz odkrywać ukryte perełki schowane w cichych dzielnicach. Odkrywanie Budapesztu na dwóch kółkach daje poczucie przygody i pozwala w pełni zanurzyć się w bogatej historii i tętniącej życiem kulturze miasta. Od rejsu po Dunaju po pedałowanie po tętniących życiem ulicach, każda chwila obiecuje nowe odkrycia. Co więcej, jazda na rowerze w Budapeszcie jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także przyjazna dla budżetu. Dzięki przystępnym cenom wynajmu i licznym dostępnym wypożyczalniom rowerów, stanowi opłacalną alternatywę dla tradycyjnych wycieczek krajoznawczych. Zasadniczo wypożyczenie roweru w Budapeszcie jest doskonałym wyborem, aby doświadczyć piękna i uroku miasta z pierwszej ręki. Dlaczego więc nie wskoczyć na rower i nie rozpocząć niezapomnianej przygody w Budapeszcie już dziś?

Jednodniowa wycieczka do Szentendre (światowe dziedzictwo UNESCO)

10. Jednodniowa wycieczka do Szentendre (światowe dziedzictwo UNESCO)

-Poznaj urok Szentendre, malowniczego miasteczka, które znajduje się w niewielkiej odległości od Budapesztu. Nasza wycieczka prowadzi przez brukowane uliczki, obok kolorowych budynków i do serca lokalnej kultury miasta. - Odkryj scenę artystyczną Szentendre. Jako raj dla artystów i twórców, Szentendre jest domem dla niezliczonych galerii, muzeów i pracowni. Nasza wycieczka obejmuje przystanki w niektórych z najlepszych, gdzie można podziwiać wystawione prace, a nawet spotkać samych artystów. -Zasmakuj smaków Szentendre. Nasza wycieczka przedstawia kulinarne specjały miasta, w tym lokalne wina, ciasta i inne przysmaki. Będziesz mógł odkrywać rynki żywności, skosztować najlepszych smakołyków i poznać tradycje, które się za nimi kryją. -Poznaj historię Szentendre. Szentendre ma bogatą i fascynującą historię, od swoich korzeni jako rzymskiego castrum po rolę, jaką odgrywa na współczesnej węgierskiej scenie artystycznej. Nasi przewodnicy dzielą się historiami i spostrzeżeniami na temat przeszłości i teraźniejszości miasta, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć, dlaczego jest to tak wyjątkowe miejsce. - Zanurz się w lokalnym życiu. Jedną z najlepszych rzeczy w zwiedzaniu Szentendre jest możliwość zobaczenia, jak żyją miejscowi. Nasza wycieczka zabierze Cię z utartych szlaków, aby odkryć ukryte klejnoty, które często są pomijane przez turystów. Spotkasz sklepikarzy, rzemieślników i innych mieszkańców, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoimi historiami.

Wszystkie atrakcje

Szentendre – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

Ta całodniowa wycieczka po potężnym Dunaju jest idealna dla osób, które chcą połączyć historię z przyrodą i chcą cieszyć się jednymi z najpiękniejszych węgierskich krajobrazów. Zobaczysz zabytki i pomniki sztuki, a Twój przewodnik opowie żywą opowieść o życiu Węgier. Odwiedzisz 750-letnią rezydencję królewską w Wyszehradzie, gdzie dowiesz się o życiu w średniowieczu, podziwiając jednocześnie spektakularne widoki na dolinę Dunaju. W Esztergomiu, północnej bramie Budapesztu, zatrzymasz się przy największej katedrze w kraju i zobaczysz miejsca pochówku słynnych kardynałów, patrząc przez wodę w stronę Słowacji. Przejdź przez rzekę i granicy ze Słowacją, aby zobaczyć wspaniały widok z przeciwnej strony. Zatrzymasz się w wiosce artystów w Szentendre, barokowym mieście położonym u zbiegu Dunaju z górami Pilis. Spaceruj wąskimi uliczkami, aby chłonąć magiczną atmosferę i podziwiać panoramiczne widoki na rzekę. Będziesz miał czas, aby odwiedzić niektóre muzea, takie jak znane na całym świecie Muzeum Ceramiki Margit Kovács lub Muzeum Cukiernictwa, gdzie budynki i ludzie są zrobieni z marcepanu. Jeśli wolisz, przed podróżą powrotną do Budapesztu przejrzyj sklepy w wiosce. Podróż w okresie od maja do 1 października będzie magicznym rejsem łodzią, odpowiednim sposobem na powrót do centrum miasta. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do Budapesztu odbędzie się autobusem.

Całodniowy rejs Szentendre z Budapesztu

Całodniowy rejs Szentendre z Budapesztu

Ciesz się rejsem w obie strony, aby odwiedzić Szentendre, małe barokowe miasto na miejscu zbiórki Dunaju i wzgórz Pilis. Poznaj to urocze miasto na własną rękę po południu podczas tej wycieczki. Szentendre jest znane jako miasto żywej sztuki ze względu na kolonię artystów o międzynarodowej renomie oraz muzea i galerie. Znajdziesz tu wiele stałych i tymczasowych wystaw, programów i przedstawień, Muzeum Marcepanu Szamos, Dom Sztuki Ludowej, kawiarnie na świeżym powietrzu, cukiernie i piwnice z winami. Dzięki dobrze zachowanemu, charakterystycznemu XVIII-wiecznemu krajobrazowi barokowych domów w południowym stylu i wąskich brukowanych uliczek, centrum miasta zaprasza odwiedzających w podróż w czasie. Rozkład rejsów: Poranny rejs: 10:30 - wypłynięcie ze stacji statków Budapest Vigadó Square Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szentendre 17:00 - wypłynięcie statkiem z Szentendre 18:00 - przybycie do Budapesztu

Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

Podczas tej niezapomnianej wycieczki wzdłuż Dunaju zatrzymaj się w Wyszehradzie, Ostrzyhomiu i Szentendre. Poznaj architekturę i historię odwiedzanych miejsc wraz z przewodnikiem. Zobacz Zakole Dunaju i spaceruj średniowiecznymi wąskimi uliczkami. W Wyszehradzie spacer w pobliżu 750-letnich kamieni dawnej rezydencji królewskiej (wstęp nie jest wliczony). Dowiedz się o życiu w średniowieczu i podziwiaj fascynującą panoramę doliny Dunaju. W Esztergom, północnej bramie Budapesztu, znajduje się centrum Kościoła katolickiego. Odwiedź największą katedrę na Węgrzech i miejsce pochówku najsłynniejszych kardynałów w kraju, takich jak prymas József Mindszenty. Następnie zatrzymaj się, aby podziwiać widok na Słowację po drugiej stronie rzeki. W drodze powrotnej zatrzymaj się w wiosce artysty Szentendre. Jest to małe barokowe miasto u wrót Zakola Dunaju, na styku Dunaju i Gór Pilskich, położone w pięknym otoczeniu przyrody. Spaceruj po barokowej osadzie, zbudowanej na średniowiecznych ruinach, i idź wąskimi uliczkami do punktu panoramicznego, z którego roztacza się widok na Dunaj. Ciesz się wyjątkową atmosferą tej wioski przed zakończeniem wycieczki.

Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

Wycieczka półdniowa z Budapesztu do Szentendre

Odkryj artystyczne miasto Szentendre (często nazywane „wioską artystów”) podczas półdniowej wycieczki po zakolu Dunaju. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w centrum Budapesztu udaj się do Szentendre, aby poczuć nostalgię za „Wioską Artystów”. Cofnij się w czasie, spacerując po barokowym centrum miasta. Zajrzyj do sklepów z pamiątkami i odkryj restauracje, kawiarnie i galerie sztuki w wielu zabytkowych budynkach. Karm swoją kreatywność ulicami ukochanymi przez artystów od XVIII i XIX wieku. Następnie wejdź na pokład jednej z regularnych łodzi publicznych, aby w wolnym czasie popłynąć z powrotem do Budapesztu. Wysiądź na molo w centrum Budapesztu na koniec usług turystycznych. We wtorki i czwartki wrócisz do Budapesztu autobusem.

Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

Wybierz się w podróż do historii Węgier, zaczynając od opcjonalnego odbioru z hotelu w centrum Budapesztu. Wyrusz w drogę komfortowym klimatyzowanym autokarem i zacznij od podziwiania niezwykłego miasta Esztergom i największego kościoła katolickiego w kraju. Przed wycieczką zjedz 3-daniowy lunch, a następnie udaj się do magicznej wioski artystów Szentendre, gdzie przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę. W ciągu dnia będziesz mieć okazję zobaczyć Esztergom z innej perspektywy podczas przystanku fotograficznego na Słowacji. Po zakończeniu wycieczki wróć do Budapesztu. Latem (od maja do 1 października) wrócisz łodzią, a od października do kwietnia autokarem. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do centrum Budapesztu odbędzie się autobusem. Bilet na rejs baoat w Budapeszcie w sezonie zimowym (listopad-marzec) otrzymasz w naszym biurze podczas zameldowania. Możesz skorzystać z tej usługi dowolnego dnia podczas pobytu w Budapeszcie.

Z Budapesztu: Wycieczka do wioski artystów Szentendre

Z Budapesztu: Wycieczka do wioski artystów Szentendre

Zrób sobie przerwę od tętniącego życiem Budapesztu i odwiedź relaksującą wioskę artystów Szentendre, na północ od miasta. Obejrzyj wystawę plenerową prezentującą prace młodych węgierskich artystów, a następnie przespaceruj się krętymi brukowanymi uliczkami. Rozkoszuj się relaksującą atmosferą w kawiarni na świeżym powietrzu. Wejdź na pobliskie wzgórze, aby podziwiać wspaniałe widoki na kolorowe dachy położone wzdłuż rzeki. Podziwiaj naturalnej wielkości rzeźby marcepanowe w Muzeum Marcepanu. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał okazję odwiedzić inne muzea w mieście lub targować się o pamiątki w maleńkich butikach. W sezonie letnim, od maja do 1 października, w piątek, sobotę i niedzielę, wrócisz łodzią do Budapesztu nad Dunajem. Zimą lub przy niskim poziomie wody wrócisz autobusem do centrum Budapesztu.

Budapeszt: Samodzielna wycieczka rowerowa do Szentendre z powrotem

Budapeszt: Samodzielna wycieczka rowerowa do Szentendre z powrotem

Poznaj Budapeszt i Szentendre podczas tej samodzielnej wycieczki rowerowej. Przejedź rowerem przez dzielnicę żydowską, zobacz uroczą wioskę Szentendre i wróć do miasta łodzią lub pociągiem. Odbierz swój rower w Budapeszcie i rozpocznij samodzielną podróż. Przejedź przez historyczną dzielnicę żydowską, mijając ogromną Synagogę Dohany. Jedź dalej przez centrum miasta, aż do Dunaju. Podążaj oznaczonymi ścieżkami i malowniczymi trasami, aby zobaczyć Bazylikę św. Stefana, dzielnicę finansową i Plac Wolności, zanim dotrzesz do Parlamentu. Zrób sobie krótką przerwę, aby podziwiać wspaniały widok na brzeg rzeki, a następnie przejdź przez most Margarete, aby dotrzeć na wyspę Margarete. Przejdź przez wyspę na północ. Przejdź pod mostem Arpad, aby dotrzeć do ścieżki rowerowej prowadzącej na Stare Miasto w Budzie. Jedź wzdłuż starych brukowanych uliczek przez zabytkowe budynki, zanim dotrzesz do Dunajskiego Szlaku Rowerowego. Podążaj ścieżką przez magiczny las i mijaj jezioro Lupa, sztuczne jezioro z krystalicznie czystą wodą. Jeśli chcesz, zatrzymaj się na szybką kąpiel, aby się ochłodzić (opłata za wstęp nie jest wliczona). Kontynuuj nowo wybudowaną ścieżką rowerową do Szentendre, idyllicznego miasta nad brzegiem Dunaju. Zwiedzaj miasto pieszo, zatrzymując się na relaks na piaszczystej plaży lub delektując się drinkiem lub posiłkiem w jednym z wielu lokalnych barów i restauracji. Po odkryciu Szentendre zabierz swój rower z powrotem do Bupadestu. Od piątku do soboty wskocz na łódź o 17:00. z powrotem do miasta. W ciągu tygodnia wsiądź do pociągu regionalnego.

Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

Szentendre: półdniowa prywatna wycieczka z Budapesztu

W drodze do Szentendre możesz zrobić krótki postój na wybrzeżu i ruinach Romana. Twój przewodnik zasugeruje najlepsze galerie i muzea do odwiedzenia, a także lokalne potrawy do spróbowania. Spaceruj po barokowym centrum miasta, wijąc się wąskimi uliczkami i alejkami zbudowanymi ze średniowiecznych ruin. Po odkryciu ukrytego piękna miasta odwiedź jedno z muzeów. Skosztuj smacznego langosza, słynnego lokalnego ciasta lub słynnych lokalnych lodów. Spędź trochę wolnego czasu na zakupach i poznaniu sztuki i kultury miasta przed powrotem do Budapesztu.

Budapeszt na rowerze - wypożyczenie roweru na 1 dzień (9:00-18:00)

Budapeszt na rowerze - wypożyczenie roweru na 1 dzień (9:00-18:00)

Wypożyczenie roweru w Budapeszcie to fantastyczny sposób na odkrywanie uroków miasta. Dzięki przyjaznej dla rowerzystów infrastrukturze i płaskiemu terenowi poruszanie się po mieście jest łatwe i przyjemne. Jazda na rowerze zapewnia swobodę ustalania własnego tempa i planu zwiedzania, niezależnie od tego, czy przyciągają Cię kultowe zabytki, takie jak budynek Parlamentu, czy wolisz odkrywać ukryte perełki schowane w cichych dzielnicach. Odkrywanie Budapesztu na dwóch kółkach daje poczucie przygody i pozwala w pełni zanurzyć się w bogatej historii i tętniącej życiem kulturze miasta. Od rejsu po Dunaju po pedałowanie po tętniących życiem ulicach, każda chwila obiecuje nowe odkrycia. Co więcej, jazda na rowerze w Budapeszcie jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także przyjazna dla budżetu. Dzięki przystępnym cenom wynajmu i licznym dostępnym wypożyczalniom rowerów, stanowi opłacalną alternatywę dla tradycyjnych wycieczek krajoznawczych. Zasadniczo wypożyczenie roweru w Budapeszcie jest doskonałym wyborem, aby doświadczyć piękna i uroku miasta z pierwszej ręki. Dlaczego więc nie wskoczyć na rower i nie rozpocząć niezapomnianej przygody w Budapeszcie już dziś?

Jednodniowa wycieczka do Szentendre (światowe dziedzictwo UNESCO)

Jednodniowa wycieczka do Szentendre (światowe dziedzictwo UNESCO)

-Poznaj urok Szentendre, malowniczego miasteczka, które znajduje się w niewielkiej odległości od Budapesztu. Nasza wycieczka prowadzi przez brukowane uliczki, obok kolorowych budynków i do serca lokalnej kultury miasta. - Odkryj scenę artystyczną Szentendre. Jako raj dla artystów i twórców, Szentendre jest domem dla niezliczonych galerii, muzeów i pracowni. Nasza wycieczka obejmuje przystanki w niektórych z najlepszych, gdzie można podziwiać wystawione prace, a nawet spotkać samych artystów. -Zasmakuj smaków Szentendre. Nasza wycieczka przedstawia kulinarne specjały miasta, w tym lokalne wina, ciasta i inne przysmaki. Będziesz mógł odkrywać rynki żywności, skosztować najlepszych smakołyków i poznać tradycje, które się za nimi kryją. -Poznaj historię Szentendre. Szentendre ma bogatą i fascynującą historię, od swoich korzeni jako rzymskiego castrum po rolę, jaką odgrywa na współczesnej węgierskiej scenie artystycznej. Nasi przewodnicy dzielą się historiami i spostrzeżeniami na temat przeszłości i teraźniejszości miasta, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć, dlaczego jest to tak wyjątkowe miejsce. - Zanurz się w lokalnym życiu. Jedną z najlepszych rzeczy w zwiedzaniu Szentendre jest możliwość zobaczenia, jak żyją miejscowi. Nasza wycieczka zabierze Cię z utartych szlaków, aby odkryć ukryte klejnoty, które często są pomijane przez turystów. Spotkasz sklepikarzy, rzemieślników i innych mieszkańców, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoimi historiami.

Często zadawane pytania dotyczące: Szentendre

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Szentendre?

Najlepsze atrakcje to:

Szentendre: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szentendre

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szentendre to:

Szentendre – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Szentendre: Najciekawsze atrakcje

Szentendre: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Szentendre: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szentendre? Kliknij tutaj.

Szentendre: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(783 recenzji)

Naprawdę doskonały przewodnik i kierowca fachowo i profesjonalnie zabrał nas do atrakcji Donaukröken. Specjalne podziękowania dla naszego doświadczonego i genialnego przewodnika.

Wszystko było świetne. Informacje historyczne podawane przez przewodnika podczas całej wycieczki były bardzo przydatne.

Świetnie się bawiliśmy podczas tej wycieczki. Joseph był naprawdę zabawnym przewodnikiem!

Matthias i Gabriel byli wspaniali! Wycieczka jest dwujęzyczna i dobrze zorganizowana.

super rejs. Szentendre piękne. dobry przerywnik w zwiedzaniu Budapesztu.