Dodaj daty

SzczecinWycieczki prywatne

Nasze najbardziej polecane Szczecin Wycieczki prywatne

Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

1. Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

Poznaj polską kulturę przez pryzmat ulubionych trunków i barów podczas prywatnej wycieczki z degustacją różnych gatunków wódki. Profesjonalny przewodnik pokaże Ci miejscowe zwyczaje i tradycje. Dowiedz się, jak zidentyfikować wódkę najlepszej jakości i poznaj proces jej produkcji. Odwiedź restaurację, która oferuje imponującą liczbę gatunków wódki, a także śliwowicę i ciesz się degustacją w towarzystwie pysznych przekąsek. Następnie udaj się do baru, który powstał w latach 60., i posłuchaj o trudnych czasach rządów komunistycznych. Poznaj rolę trunku, który najskuteczniej przełamuje lody, w życiu codziennym. Zakończ wycieczkę w nieco ekscentrycznym miejscu, w którym podawanie wódki porównywane jest do sztuki, a najlepsi barmani przygotowują fantazyjne shoty na wiele różnych sposobów.  

Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

2. Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

Z ponad 1000-letnią tradycją piwowarską, Polska jest jednym z najlepszych kierunków na piwo wysokiej jakości. Dołącz do nas na zabawną i kulturalną wycieczkę z degustacją piwa i jedzenia na historycznym Starym Mieście w Szczecinie. Odkryj bogaty smak i aromat piw z różnych regionów Polski. Odwiedź najlepsze lokalne restauracje i puby i baw się z miejscową ludnością! Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz polską kulturę piwną w 2 starannie wybranych miejscach na szczecińskiej Starówce. Nasz Przewodnik eksperta od piwa powita Cię z wielką gościnnością i dostosuje doświadczenie do okazji i Twoich preferencji. W każdym z odwiedzonych lokali grono Twojej rodziny lub przyjaciół będzie cieszyć się zabawną i kulturalną degustacją piwa z mnóstwem ciekawostek i anegdot o świecie polskiego piwa. Odkryj różnorodność smaków i aromatów piw z browarów z całej Polski, w tym piwa regionalne z regionu zachodniopomorskiego i piwa rzemieślnicze z lokalnych mikrobrowarów w Szczecinie. Skosztuj 7 specjalnie wyselekcjonowanych piw, w tym popularnych, regionalnych i rzemieślniczych marek piw z dopasowanymi przekąskami. Stwórz niezapomniane wspomnienia i poznaj lokalną historię i tradycje piwowarskie! Wybierz opcję 3-godzinną, aby poznać jeszcze więcej polskich zwyczajów związanych z piciem piwa. Odwiedź 3 wyjątkowe miejsca, popularne wśród mieszkańców ze względu na wspaniałe piwo i autentyczną atmosferę. Twój ekspert od piwa wybierze 11 różnych piw, w tym popularne, regionalne i rzemieślnicze marki piwa, wraz z dopasowanymi przystawkami, które sprawią, że piwo będzie smakować jeszcze lepiej! Zanurz się w świecie polskich piw i baw się z miejscowymi! Wybierz opcję 4-godzinną, aby uzyskać najlepsze wrażenia i zostać ekspertem od piwa! Skosztuj 13 wybranych piw z różnorodnymi tradycyjnymi polskimi potrawami, przystawkami i przekąskami. Ta wycieczka z degustacją piwa i jedzenia obejmuje zwiedzanie 4 wyjątkowych miejsc, w tym tradycyjnej polskiej restauracji. Twój prywatny przewodnik dostosuje wrażenia, aby zapewnić Ci jak najwięcej zabawy podczas wieczoru w Szczecinie.

Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

3. Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Szczecin to fantastyczne miasto położone na Pomorzu Zachodnim, o ogromnej i fascynującej historii. Przez lata Szczecin był bardzo ważnym miejscem na mapach podczas II wojny światowej. To właśnie tutaj Niemcy zbudowali schron przeciwlotniczy, który przetrwał do dziś, a teraz masz niezwykłą okazję go zwiedzić i przekonać się na własną rękę, jak on wygląda. Do wykończenia schronu Niemcy wykorzystali XVIII-wieczne korytarze. Po II wojnie światowej schron przekształcono w atomowy. W czasie nalotów był schronieniem dla ok. 5000 osób. Znajduje się na głębokości 5 poziomów. Ściany i strop wykonano z 3 metrów żelbetu. Całkowita powierzchnia schronu to około 3000 m2. Wejdź do środka i przeżyj wyjątkowy pokaz z wieloma wystawami, manekinami, zdjęciami, filmami odtwarzanymi ze specjalnymi dźwiękami i światłami. Wszystko to sprawia, że w ekscytujący sposób można uzyskać interesującą lekcję o II wojnie światowej. W wersji 2-godzinnej przejdziesz „Trasą II wojny światowej” w schronisku jako główną atrakcję, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię również na Stare Miasto, gdzie możesz podziwiać średniowieczne zabytki miasta, piękne krajobrazy Odry od Bulwaru Piastowskiego i zobacz uroczy Rynek Sienny z ratuszem. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej przygotowaliśmy również opcję 3-godzinną, która obejmuje nie jedną, a dwie! specjalne trasy w Underground Shelter. Drugi to inny spektakl o zimnej wojnie i życiu w czasach PRL-u. Będziesz miał dwa doświadczenia w schronisku, a następnie spacer z prywatnym przewodnikiem po fantastycznym Starym Mieście.

Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

4. Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Czy wiesz, kim byli książęta pomorscy? Dołącz do naszego pełnego pasji Lokalnego przewodnika podczas prywatnej wycieczki po Starym Mieście i odkryj najwyżej ocenianą atrakcję Szczecina, Zamek Książęcy. Odwiedź zamkowe dziedzińce i zanurz się w średniowiecznych opowieściach o Księstwie Pomorskim. Poznaj żywą historię Zamku Książąt Pomorskich. Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć Zamek Książęcy w Szczecinie. Twój Prywatny Przewodnik spotka się z Tobą w dogodnym miejscu przy Bramie Portowej i zabierze Cię na spacer po wielu rynkach i urokliwych uliczkach Starego Miasta, mijając wspaniałą Bazylikę św. Jakuba Apostoła. Na każdym kroku odkryjesz kolejne ciekawostki i mity dotyczące Szczecina i Pomorza. Najważniejszym zabytkiem miasta jest renesansowy zamek. Przewodnik oprowadzi Cię po starych stajniach dla koni i zamkowych fasadach wraz z komentarzem na żywo o życiu w średniowieczu, kiedy zamek był oficjalną siedzibą potężnych książąt. Zwiedzisz 2 wewnętrzne dziedzińce Zamku Książąt Pomorskich, podziwiając jego wyjątkową mieszankę stylu architektonicznego gotyku i manieryzmu pomorskiego. To doświadczenie pozwoli Ci poznać Szczecin w pigułce! Wybierz 3-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć więcej Szczecina! Podczas tej rozszerzonej pieszej wycieczki zobaczysz Bramę Królewską na Placu Solidarności, nowoczesny i awangardowy budynek Filharmonii Karłowickiej oraz zabytki wzdłuż Wałów Chrobrego. Charakterystyczna podwyższona promenada oferuje malownicze widoki na Odrę i jest doskonałym miejscem do poznania polskiej historii morskiej.

Z Berlina: prywatna całodniowa wycieczka do Polski

5. Z Berlina: prywatna całodniowa wycieczka do Polski

Szczecin, trzecie co do wielkości miasto w Polsce, to świetna jednodniowa wycieczka z Berlina. To atrakcyjne i malownicze miasto nad brzegiem Odry oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników historii, jak i smakoszy. Zabytkowa część miasta wyróżnia się mieszczańskimi kamienicami z XIX i XX wieku, dlatego też nazywana jest potocznie Paryżem Północy. Odwiedź renesansowy Zamek Książąt Pomorskich i wejdź do Centrum Dialogu, aby poznać życie za żelazną kurtyną podczas okupacji sowieckiej. Za miastem wyłania się pokręcony las. Jest to zjawisko naturalne, które nigdy nie zostało w pełni wyjaśnione. Podczas tej spersonalizowanej wycieczki skosztujesz różnorodnych pysznych dań kuchni polskiej. W trakcie podróży dostępne są także przekąski i napoje.

Uznam: jednodniowa wycieczka do Szczecina - prywatna wycieczka z przewodnikiem

6. Uznam: jednodniowa wycieczka do Szczecina - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Polskę i odwiedź piękne miasto Szczecin. Twój niemieckojęzyczny kierowca i profesjonalny przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania i pojedzie na Pomorze Zachodnie, obszar bogaty w historię i kulturę. Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odwiedź pozostałości fortyfikacji miejskich. Podążaj średniowiecznym szlakiem i zobacz najważniejsze atrakcje Szczecina, takie jak park: Plac Andersa, gdzie na ławce można zobaczyć siedzącą postać słynnego polskiego antropologa Jana Czekanowskiego. Rozejrzyj się i zobacz, kogo jeszcze znajdziesz. Po drodze znajdziesz kilka kościołów rzymskokatolickich, w których możesz podziwiać ich wspaniałe wieże i obejrzeć ich bogate wnętrza. Miniesz Water Gate, fantastyczną fontannę, która daje kolorowe wrażenia po zachodzie słońca i XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła. Idąc w kierunku Odry, zobaczysz urokliwy Rynek Sienny i Ratusz Staromiejski. Następnie do dumy Szczecina – Zamku Książąt Pomorskich. Zapoznaj się z historią Księstwa Pomorskiego i podziwiaj bogato zdobione budowle. W wolnym czasie skosztuj lokalnych dań kuchni polskiej, takich jak Pierogi.

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki prywatne w: Szczecin

Oprócz atrakcji typu Wycieczki prywatne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Szczecin?

Szczecin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szczecin? Kliknij tutaj.

Szczecin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 11 opinii

To była bardzo miła wycieczka. Byliśmy grupą 7 mężczyzn i było dużo zabawy. Wysoce rekomendowane!