Dodaj daty

Szczecinarchitektura

Nasze najbardziej polecane Szczecin architektura

Szczecin: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

1. Szczecin: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Poznaj legendy i historię Szczecina - fantastycznego miasta położonego na Pomorzu Zachodnim - podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Posłuchaj o Księstwie Pomorskim oraz odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich oraz Basztę Siedmiu Płaszczy. Podążaj średniowiecznym szlakiem i zobacz główne atrakcje Szczecina. Rozpocznij swoją wycieczkę w parku Andersa i odkrywaj zabytki ukryte pośród drzew i roślin. Wyglądaj zabawnego posągu Jana Czekanowskiego. Jeżeli przyjrzysz się bliżej, odkryjesz wiele więcej. Po drodze omiń niektóre z kościołów rzymsko-katolickich i podziwiaj wspaniałą architekturę. Będziesz miał okazję zobaczenia wnętrza kościoła św. Wojciecha. Tuż obok znajdziesz tańczącą fontannę, gdzie po zachodzie słońca odbywa się spektakularny pokaz. Następnie odwiedź XIV.-wieczną Bazylikę archikatedralna św. Jakuba i podziwiaj jej fasadę. Zobacz rezydencje arystokratów i bogato zdobione domy, w tym piękna Kamienicę Loitzów, która obecnie mieści liceum plastyczne. Kontynuuj zwiedzanie nad rzekę Odrę i odwiedź Rynek Sienny, a także inne budynki użyteczności publicznej, jak Czerwony Ratusz oraz Urząd Miasta Szczecin. Jeżeli wybierzesz opcję 3-godzinną, będziesz mieć okazję podziwiać najlepsze widoki na miasta z Bulwaru Piastowskiego. Następnie odwiedź najważniejszy zabytek w mieście - Zamek Książąt Pomorskich. Poznaj historię Księstwa Pomorskiego i podziwiaj jego bogato zdobione budynki. Potem udaj się na Wały Chrobrego, skąd będziesz mógł chłonąć piękno i średniowieczną atmosferę miasta. Półdniowa wycieczka (4 godziny) obejmuje także wstęp do Bazyliki św. Jakuba Apostoła, w tym na platformę obserwacyjną, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki, oraz wizytę w Filharmonii. Na koniec zobacz symboliczny zegar słoneczny na Bramie Królewskiej.

Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

2. Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich podczas spaceru z prywatnym przewodnikiem. Rozpocznij szlak na Placu Andersa, gdzie odkryjesz zabytki ukryte wśród drzew i roślinności w parku. Zobacz niektóre kościoły rzymskokatolickie, podziwiaj ich wspaniałe wieże i zajrzyj do wnętrza kościoła św. Wojciecha. Następnie znajdź Bramę Wodną, fantastyczną fontannę, która po zachodzie słońca ma kolorowy pokaz wodny. Zobacz wspaniałą XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła. Miń dawne rezydencje szlacheckie i bogato zdobione kamienice Starego Miasta, w tym ozdobną Kamienicę Loitzów, w której obecnie mieści się Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych. Idź w kierunku Odry, aby zobaczyć Rynek Sienny ze wspaniałym Ratuszem. Podążaj za swoim przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków w mieście na Bulwarze Piastowskim. Następnie udaj się do dumy Szczecina, Zamku Książąt Pomorskich. Na koniec podziwiaj pięknie zdobione budynki, a na koniec przejdź się promenadą Wałami Chrobrego.

Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

3. Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

Poznaj polską kulturę przez pryzmat ulubionych trunków i barów podczas prywatnej wycieczki z degustacją różnych gatunków wódki. Profesjonalny przewodnik pokaże Ci miejscowe zwyczaje i tradycje. Dowiedz się, jak zidentyfikować wódkę najlepszej jakości i poznaj proces jej produkcji. Odwiedź restaurację, która oferuje imponującą liczbę gatunków wódki, a także śliwowicę i ciesz się degustacją w towarzystwie pysznych przekąsek. Następnie udaj się do baru, który powstał w latach 60., i posłuchaj o trudnych czasach rządów komunistycznych. Poznaj rolę trunku, który najskuteczniej przełamuje lody, w życiu codziennym. Zakończ wycieczkę w nieco ekscentrycznym miejscu, w którym podawanie wódki porównywane jest do sztuki, a najlepsi barmani przygotowują fantazyjne shoty na wiele różnych sposobów.  

Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

4. Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Szczecin to fantastyczne miasto położone na Pomorzu Zachodnim, o ogromnej i fascynującej historii. Przez lata Szczecin był bardzo ważnym miejscem na mapach podczas II wojny światowej. To właśnie tutaj Niemcy zbudowali schron przeciwlotniczy, który przetrwał do dziś, a teraz masz niezwykłą okazję go zwiedzić i przekonać się na własną rękę, jak on wygląda. Do wykończenia schronu Niemcy wykorzystali XVIII-wieczne korytarze. Po II wojnie światowej schron przekształcono w atomowy. W czasie nalotów był schronieniem dla ok. 5000 osób. Znajduje się na głębokości 5 poziomów. Ściany i strop wykonano z 3 metrów żelbetu. Całkowita powierzchnia schronu to około 3000 m2. Wejdź do środka i przeżyj wyjątkowy pokaz z wieloma wystawami, manekinami, zdjęciami, filmami odtwarzanymi ze specjalnymi dźwiękami i światłami. Wszystko to sprawia, że w ekscytujący sposób można uzyskać interesującą lekcję o II wojnie światowej. W wersji 2-godzinnej przejdziesz „Trasą II wojny światowej” w schronisku jako główną atrakcję, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię również na Stare Miasto, gdzie możesz podziwiać średniowieczne zabytki miasta, piękne krajobrazy Odry od Bulwaru Piastowskiego i zobacz uroczy Rynek Sienny z ratuszem. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej przygotowaliśmy również opcję 3-godzinną, która obejmuje nie jedną, a dwie! specjalne trasy w Underground Shelter. Drugi to inny spektakl o zimnej wojnie i życiu w czasach PRL-u. Będziesz miał dwa doświadczenia w schronisku, a następnie spacer z prywatnym przewodnikiem po fantastycznym Starym Mieście.

Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

5. Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Czy wiesz, kim byli książęta pomorscy? Dołącz do naszego pełnego pasji Lokalnego przewodnika podczas prywatnej wycieczki po Starym Mieście i odkryj najwyżej ocenianą atrakcję Szczecina, Zamek Książęcy. Odwiedź zamkowe dziedzińce i zanurz się w średniowiecznych opowieściach o Księstwie Pomorskim. Poznaj żywą historię Zamku Książąt Pomorskich. Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć Zamek Książęcy w Szczecinie. Twój Prywatny Przewodnik spotka się z Tobą w dogodnym miejscu przy Bramie Portowej i zabierze Cię na spacer po wielu rynkach i urokliwych uliczkach Starego Miasta, mijając wspaniałą Bazylikę św. Jakuba Apostoła. Na każdym kroku odkryjesz kolejne ciekawostki i mity dotyczące Szczecina i Pomorza. Najważniejszym zabytkiem miasta jest renesansowy zamek. Przewodnik oprowadzi Cię po starych stajniach dla koni i zamkowych fasadach wraz z komentarzem na żywo o życiu w średniowieczu, kiedy zamek był oficjalną siedzibą potężnych książąt. Zwiedzisz 2 wewnętrzne dziedzińce Zamku Książąt Pomorskich, podziwiając jego wyjątkową mieszankę stylu architektonicznego gotyku i manieryzmu pomorskiego. To doświadczenie pozwoli Ci poznać Szczecin w pigułce! Wybierz 3-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć więcej Szczecina! Podczas tej rozszerzonej pieszej wycieczki zobaczysz Bramę Królewską na Placu Solidarności, nowoczesny i awangardowy budynek Filharmonii Karłowickiej oraz zabytki wzdłuż Wałów Chrobrego. Charakterystyczna podwyższona promenada oferuje malownicze widoki na Odrę i jest doskonałym miejscem do poznania polskiej historii morskiej.

Z Berlina: prywatna całodniowa wycieczka do Polski

6. Z Berlina: prywatna całodniowa wycieczka do Polski

Szczecin, trzecie co do wielkości miasto w Polsce, to świetna jednodniowa wycieczka z Berlina. To atrakcyjne i malownicze miasto nad brzegiem Odry oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników historii, jak i smakoszy. Zabytkowa część miasta wyróżnia się mieszczańskimi kamienicami z XIX i XX wieku, dlatego też nazywana jest potocznie Paryżem Północy. Odwiedź renesansowy Zamek Książąt Pomorskich i wejdź do Centrum Dialogu, aby poznać życie za żelazną kurtyną podczas okupacji sowieckiej. Za miastem wyłania się pokręcony las. Jest to zjawisko naturalne, które nigdy nie zostało w pełni wyjaśnione. Podczas tej spersonalizowanej wycieczki skosztujesz różnorodnych pysznych dań kuchni polskiej. W trakcie podróży dostępne są także przekąski i napoje.

Uznam: jednodniowa wycieczka do Szczecina - prywatna wycieczka z przewodnikiem

7. Uznam: jednodniowa wycieczka do Szczecina - prywatna wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Polskę i odwiedź piękne miasto Szczecin. Twój niemieckojęzyczny kierowca i profesjonalny przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania i pojedzie na Pomorze Zachodnie, obszar bogaty w historię i kulturę. Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odwiedź pozostałości fortyfikacji miejskich. Podążaj średniowiecznym szlakiem i zobacz najważniejsze atrakcje Szczecina, takie jak park: Plac Andersa, gdzie na ławce można zobaczyć siedzącą postać słynnego polskiego antropologa Jana Czekanowskiego. Rozejrzyj się i zobacz, kogo jeszcze znajdziesz. Po drodze znajdziesz kilka kościołów rzymskokatolickich, w których możesz podziwiać ich wspaniałe wieże i obejrzeć ich bogate wnętrza. Miniesz Water Gate, fantastyczną fontannę, która daje kolorowe wrażenia po zachodzie słońca i XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła. Idąc w kierunku Odry, zobaczysz urokliwy Rynek Sienny i Ratusz Staromiejski. Następnie do dumy Szczecina – Zamku Książąt Pomorskich. Zapoznaj się z historią Księstwa Pomorskiego i podziwiaj bogato zdobione budowle. W wolnym czasie skosztuj lokalnych dań kuchni polskiej, takich jak Pierogi.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu architektura w: Szczecin

Oprócz atrakcji typu architektura jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Szczecin?

Szczecin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szczecin? Kliknij tutaj.

Szczecin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 12 opinii

To była bardzo miła wycieczka. Byliśmy grupą 7 mężczyzn i było dużo zabawy. Wysoce rekomendowane!