Atrakcje i wycieczki
Szarm el-Szejk

To egipskie miasto jest nie tylko znanym rajem dla nurków, ale ma do odkrycia również wiele perełek kulturowych.

Szarm el-Szejk: najczęściej polecane atrakcje

Sharm El Sheikh: Biała Wyspa i rejs do Ras Mohamed

Sharm El Sheikh: Biała Wyspa i rejs do Ras Mohamed

Poznaj zapierające dech w piersiach wody Morza Czerwonego podczas tej wycieczki łodzią do Parku Narodowego Ras Mohamed i na Białą Wyspę. Wybierz się w rejs z przystani Sharm El Sheikh i ciesz się świeżą morską bryzą, krystalicznie czystymi wodami oraz pysznym lunchem z grilla i napojami bezalkoholowymi serwowanymi na pokładzie. Zostań odebrany z hotelu i przetransportowany do przystani łodzi w Sharm El Sheikh. Wejdź na pokład jachtu i wyrusz do Parku Narodowego Ras Mohamed, położonego na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Synaj. Zatrzymaj się tutaj, aby odkryć tętniącą życiem rafę koralową z profesjonalnym przewodnikiem do snorkelingu. Opcjonalnie możesz wypożyczyć sprzęt do snorkelingu lub nurkowania, aby zobaczyć więcej rafy. Kontynuuj podróż na oszałamiającą Białą Wyspę, gdzie możesz nurkować z rurką w otaczających ją płytkich wodach, zrelaksować się na miękkim piasku i zrobić zdjęcia błyszczącego Morza Czerwonego. Po powrocie na pokład zjedz pyszny lunch składający się z ryżu, makaronu, sałatek, kurczaka z grilla i ryb. Przeżyj jedyną w swoim rodzaju wycieczkę łodzią i zobacz wspaniałe widoki na Sharm El Sheikh i Morze Czerwone. Po powrocie do przystani zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu.

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i Parku Narodowego Blue Hole. Przygotuj się na niezapomniane chwile podczas tej jednodniowej wycieczki z Sharm El Sheikh. Odwiedź Dahab - bramę do naturalnego piękna i różnorodnych zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odbiorze udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Odkryj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Zostań odebrany wcześnie rano przez wygodną klimatyzowaną furgonetkę i udaj się do miasta Dahab na około 1-godzinną podróż. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Zanurz się w spokoju natury i zobacz cuda dzikiej przyrody. Odwiedź Park Narodowy Blue Hole, zrelaksuj się na plaży i ciesz się niesamowitym doświadczeniem snorkelingu i pływania na wyjątkowej i atrakcyjnej rafie koralowej. Obserwuj podwodną krainę czarów i poznaj setki kolorowych gatunków ryb. Wróć do obozu na plaży i zjedz pyszny lunch z grilla, podziwiając panoramiczne widoki na morze i góry. Odetchnij morzem, wskocz na wielbłąda wzdłuż wybrzeża i zrób niezwykłe zdjęcia. Przejdź do następnej przygody i przejedź się quadem wzdłuż morza Dahab. Po podniesieniu adrenaliny dzięki obozowym aktywnościom przygotuj się na kolejną przygodę. Podróżuj jeepem do słynnego kanionu. Poznaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota podczas spaceru przez 800-metrowy wąwóz. Wybierz się na przejażdżkę jeepem i udaj się do centrum handlowego w pobliżu miasta Dahab przed powrotem do Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh: ATV, Przejażdżka na wielbłądzie z kolacją BBQ i pokazem

Sharm El Sheikh: ATV, Przejażdżka na wielbłądzie z kolacją BBQ i pokazem

Wyrusz na niezapomnianą wycieczkę na pustynię Synaj z Szarm el-Szejk. Ciesz się przejażdżką quadem, która przyspieszy bicie Twojego serca. Odwiedź Góry Echo, podziwiaj zachód słońca, zjedz smaczną kolację z grilla i ciesz się zabawnym pokazem. Zacznij wycieczkę od odbioru z miejsca zakwaterowania, wskocz do autobusu i udaj się prosto do parku quadów. Następnie uzyskaj szybką demonstrację bezpieczeństwa, jak jeździć na quadzie od swojego przewodnika.. Wsiądź i przejedź się quadem przez słynną egipską pustynię Synaj i poczuj przypływ adrenaliny w swoim ciele. Skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki na wielbłądzie, jeśli chcesz odkryć cuda pustyni w inny sposób. Zanurz się w spokoju pustyni i podziwiaj wydmy oraz różne formacje skalne. Następnie odwiedź wioskę beduińską, gdzie możesz cieszyć się gościnnością Beduinów i uzyskać wgląd w codzienne życie prawdziwych mieszkańców pustyni, a następnie przejechać się na wielbłądzie i zrobić niezapomniane zdjęcia. Zjedz kolację z grilla i świeżo upieczony płaski chleb w połączeniu z beduińską herbatą. Obejrzyj rozrywkę na żywo, w tym pokaz ognia i taniec brzucha między górami pustyni Synaj. Przeżyj pełną akcji przygodę z dala od miejskich tłumów i chaosu w Sharm El Sheikh. Wykorzystaj w pełni swój czas w Egipcie podczas tej wycieczki; to jedna z tych, które możesz odhaczyć na swojej liście rzeczy do zrobienia.

Sharm El Sheikh: ATV, namiot Beduinów z kolacją BBQ i pokazem

Sharm El Sheikh: ATV, namiot Beduinów z kolacją BBQ i pokazem

Rozpocznij niezapomnianą wycieczkę na pustynię Synaj z Szarm el-Szejk i przeżyj ekscytującą przejażdżkę quadem. Odwiedź Góry Echo, podziwiaj zachód słońca, delektuj się smaczną kolacją z grilla i ciesz się zabawnym pokazem. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z miejsca zakwaterowania, wskocz do autobusu i udaj się prosto do parku quadów. Następnym krokiem jest otrzymanie od przewodnika wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas jazdy quadem. Poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy quadem przez słynną egipską pustynię Synaj. Skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki na wielbłądzie, aby odkryć cuda pustyni. Ciesz się pełną akcji przygodą w Sharm El Sheikh. Wykorzystaj w pełni swój czas w Egipcie podczas tej wycieczki; to jeden z punktów do odhaczenia na liście rzeczy do zrobienia. Zanurz się w spokoju pustyni i zachwyć się wydmami i różnymi formacjami skalnymi. Następnie udaj się do wioski beduińskiej, gdzie możesz cieszyć się gościnnością Beduinów i poznać codzienne życie prawdziwych mieszkańców pustyni. Skosztuj kolacji z grilla, która obejmuje świeżo upieczony płaski chleb i beduińską herbatę. Oglądaj rozrywkę na żywo, w tym pokaz ognia i Tanoura, w górach pustyni Synaj. Po zakończeniu programu wycieczki nasz transport odwiezie Cię do hotelu w Sharm El Shiekh.

Szarm el-Szejk: Jednodniowa wycieczka do parku Ras Mohammed i nad magiczne jezioro

Szarm el-Szejk: Jednodniowa wycieczka do parku Ras Mohammed i nad magiczne jezioro

Odkryj piękno Parku Narodowego Ras Mohammed podczas jednodniowej wycieczki z Szarm el-Szejk. Nurkuj w pięknym Magicznym Jeziorze, przejedź przez bujny las namorzynowy i zobacz starożytne trzęsienie ziemi. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu w Szarm el-Szejk i ciesz się 30-minutową jazdą do Parku Narodowego Ras Mohamed. Po wejściu do parku zatrzymaj się przy bramie Allaha, oryginalnej bramie do parku. Następnie udaj się do parku narodowego na przerwę na pływanie i snorkeling i zanurz się w fascynującym podwodnym świecie kolorowych ryb i raf koralowych. Kontynuuj swoją przygodę wśród drzew namorzynowych wyrastających z bogatej w zasolenie wody Morza Czerwonego. Popływaj w Magicznym Jeziorze. Podziwiaj rozległe widoki na niebo, góry i piasek. Wróć do swojej furgonetki i kontynuuj zwiedzanie Parku Narodowego Ras Mohamed, mijając potężne trzęsienie ziemi sprzed tysięcy lat. Wespnij się na klif, aby podziwiać panoramę parku i zrobić doskonałe zdjęcie przed powrotem do hotelu.

Sharm El Sheikh: Wycieczka ATV, obserwacja gwiazd, wielbłąd, kolacja i pokaz

Sharm El Sheikh: Wycieczka ATV, obserwacja gwiazd, wielbłąd, kolacja i pokaz

Poznaj pustynne krajobrazy poza Sharm El Sheikh podczas przejażdżki quadem i na wielbłądzie. Odpocznij w namiocie po przygodzie i ciesz się kolacją, pokazem i beduińską gościnnością. Odbierz się z hotelu i jedź 30 minut na pustynię. Przed wyruszeniem na pustynię dowiedz się, jak bezpiecznie obsługiwać pojazd ATV i weź go na jazdę próbną. Po zakończeniu jazdy zatrzymaj się w malowniczym miejscu na pustyni, aby odpocząć i zrobić kilka zdjęć. Oceń efekt echa w tej lokalizacji przed kontynuowaniem. Dojedź do wioski Beduinów na przerwę i herbatę ziołową. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę na wielbłądzie. Zrelaksuj się pod koniec wycieczki, osiedlając się w dużym beduińskim namiocie. Ciesz się kolacją z grilla podczas oglądania pokazu. Po pokazie udaj się na obserwację gwiazd z przewodnikiem w pustynną noc. Odkryj główne konstelacje, zdobądź wiedzę o gwiazdach od swojego przewodnika i na zmianę oglądaj je przez teleskop. Przejedź z powrotem do miejsca odbioru quadów, aby je oddać, a następnie wróć do hotelu w Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed i wycieczka na Białą Wyspę z lunchem

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed i wycieczka na Białą Wyspę z lunchem

Ras Mohamed to pierwszy morski park narodowy w Egipcie, położony 25 km na południowy zachód od Szarm el-Szejk. Fantastyczne miejsca do snorkelingu z bogatym życiem morskim przyciągają turystów i nurków z całego świata. Park zawiera różne oszałamiające cechy geologiczne, takie jak wypiętrzone rafy koralowe, równiny aluwialne, wadi, granit, góry z piaskowca i miękkie wydmy. Twoja podróż do Parku Narodowego Ras Mohamed rozpocznie się od odbioru z hotelu w Sharm El Sheikh, a następnie przejedziesz do przystani, gdzie wejdziesz na pokład łodzi do snorkelingu. Odwiedź białą wyspę i zrób niezapomniane zdjęcia w parku narodowym. Spędź wspaniały dzień nurkując i pływając. Odbędziesz 2 przystanki w najlepszych miejscach do podziwiania raf koralowych i odkrywania fantastycznego podwodnego życia. Na koniec tego pięknego dnia zjedz pyszny lunch w formie otwartego bufetu z grillem na pokładzie, podziwiając wspaniałe widoki na Morze Czerwone.

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed, Biała Wyspa, nurkowanie i snorkeling

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed, Biała Wyspa, nurkowanie i snorkeling

Odkryj zachwycające widoki na Morze Czerwone podczas rejsu wycieczkowego do Parku Narodowego Ras Mohamed i na Białą Wyspę. Wybierz się w rejs z portu Sharm El Sheikh i ciesz się świeżą morską bryzą, czystymi wodami i pysznym lunchem z grilla serwowanym na pokładzie. Poproś szofera o odbiór z hotelu, a następnie udaj się do przystani w Sharm El Sheikh. Popłyń do Parku Narodowego Ras Mohamed, który znajduje się na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Synaj, wchodząc na pokład jachtu. Miejsce to jest doskonałym miejscem do odkrywania tętniącej życiem rafy koralowej w okolicy z wykwalifikowanym instruktorem nurkowania. Ciesz się jednym lub dwoma wstępnymi nurkowaniami w najbardziej znanych miejscach nurkowych w Egipcie. Udaj się na oszałamiającą Białą Wyspę, gdzie możesz nurkować z rurką w otaczających płytkich wodach, zrelaksować się na miękkim piasku i zrobić zdjęcia świecącego Morza Czerwonego. Po powrocie na pokład zjedz pyszny posiłek składający się z ryżu, makaronu, sałatek, kurczaka z grilla i ryb. Po powrocie do przystani zostaniesz przewieziony wygodnym transportem do hotelu.

Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kairu z Sharm El Sheikh wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Odwiedź kluczowe miejsca, takie jak piramidy i Sfinks na płaskowyżu Giza oraz Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Dowiedz się więcej o starożytnych egipskich artefaktach od doświadczonego przewodnika. Odbierz się z hotelu w Sharm El Sheikh na wycieczkę do Kairu. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię do Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Odkryj ogromną kolekcję artefaktów ze starożytnego Egiptu, w tym posągi, sarkofagi i cenne klejnoty. Poznaj skarby faraońskiego Egiptu, takie jak 6 pozłacanych trumien króla Tutanchamona, z pomocą przewodnika. Będziesz mieć trochę czasu na opcjonalną wycieczkę łodzią po Nilu, a następnie zatrzymasz się na pyszny lunch w formie bufetu z typowymi daniami kuchni egipskiej nad brzegiem rzeki. Po posiłku udaj się na płaskowyż w Gizie. Poznaj piramidy na płaskowyżu Giza, jeden z cudów starożytnego świata zbudowany ponad 4500 lat temu jako pomnik faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Spójrz na twarz tajemniczego Sfinksa i posłuchaj o łodzi słonecznej, którą Cheops zbudował, aby przepłynąć przez podziemny świat. Opcjonalnie możesz wykorzystać trochę czasu na zwiedzanie Wielkiej Piramidy lub przejażdżkę konno lub na wielbłądzie po okolicy. Zakończ dzień w Kairze i zatrzymaj się na bazarze na zakupy, a następnie wróć do hotelu w Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh: Prywatna wycieczka po mieście i zakupy na Starym Rynku

Sharm El Sheikh: Prywatna wycieczka po mieście i zakupy na Starym Rynku

Zwiedzaj Sharm El Sheikh podczas wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po zatoce Namaa, odwiedź największy meczet w mieście i kościół katolicki oraz zrób zakupy na Starym Rynku. Wykorzystaj w pełni swoje doświadczenie dzięki transportowi w obie strony i przewodnikowi. Zwiedzaj najważniejsze strefy w Sharm El Sheikh na pokładzie prywatnej klimatyzowanej limuzyny. Zobacz lokalny kościół i największy meczet w Sharm El Sheikh, a następnie zrób niesamowite pamiątkowe zdjęcia w okolicy. Odwiedź najwyżej położony punkt w okolicy, aby podziwiać wspaniały panoramiczny widok na miasto. Przejedź na Stary Rynek, tętniące życiem miejsce pełne lokalnych bazarów, sklepów z przyprawami, pamiątkami, olejami i różnymi lokalnymi owocami. Ciesz się dużą ilością czasu na zakupy, zanim zostaniesz przetransportowany z powrotem do hotelu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 216
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Szarm el-Szejk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szarm el-Szejk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szarm el-Szejk to:

Szarm el-Szejk – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Szarm el-Szejk: Najciekawsze atrakcje

Szarm el-Szejk: Wycieczki i bilety

Egipt: Ciekawe miejsca

Szarm el-Szejk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szarm el-Szejk? Kliknij tutaj.

Szarm el-Szejk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(2194 recenzji)

Piękne doświadczenie, przewodnik Alessandro był zawsze bardzo troskliwy i uważny na nasze potrzeby i wzbogacił wycieczkę swoimi wyjaśnieniami. Zarówno przejażdżka motocyklem, jak i przejażdżka na wielbłądzie były wspaniałe, a Paolino udzielił nam również ogromnej pomocy w wycieczce do niebieskiej dziury. 👍👍 Jeszcze raz dziękuję chłopaki 🔝

Wszystkie atrakcje bardzo nam się podobały, przewodnik był bardzo pomocny - przypominał nam co będziemy robić po kolei i zawsze był dostępny aby służyć dobrą radą. Jedzenie było bardzo dobre tak samo jak zimne napoje. Jazda quadem była bardzo wygodna a przewodnik dbał o nasze bezpieczeństwo, ciągle upewniał się czy wszystko w porządku.

Bardzo dobra wycieczka o doskonałym stosunku jakości do ceny. Magiczne jezioro jest koniecznością, gdyż cisza i kontrast pomiędzy kolorami pustyni tworzą surrealistyczną i „magiczną” atmosferę. Przewodnik był miły i sympatyczny w przekazywaniu ogólnie jednak ciekawych informacji. Dlatego wycieczka jest zdecydowanie zalecana.

Bardzo ciekawa wycieczka. Wystarczająco atrakcji. Dobre jedzenie i przyjemna zimna woda od przewodnika. Jedynie co zabrakło mi ekskursja po Dahabie, chociaż i miasteczko jest małe i raczej nie ma co tam zwiedzać. Kto tam jeszcze nie był, to polecam!

Niesamowite przeżycie. Jazda na quadach była niesamowita, widoki są niesamowite. Opiekuje się nami przewodnik, a nawet trzymamy węże i kręcimy ogniem! Jedzenie było niesamowite, a wrażenia niezapomniane