Dodaj daty

Synagoga Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Prywatna wycieczka samochodem elektrycznym

1. Wrocław: Prywatna wycieczka samochodem elektrycznym

Skorzystaj z odbioru z miejsca zbiórki i rozpocznij swoją wycieczkę. Podróżuj przez Wrocław komfortowym i ekologicznym samochodem elektrycznym i poznaj historię oraz atrakcje miasta. Zacznij od odwiedzenia placu Solnego, na którym znajduje się jeden z największych we Wrocławiu targów kwiatowych. Zwiedź okolice rynku, odwiedzając dzielnicę żydowską oraz synagogę Pod Białym Bocianem. Następnie udaj się do bazyliki św. Elżbiety, zobacz słynne wrocławskie krasnale oraz dawne, duże zakłady rzeźnicze, a także odlany z brązu pomnik „Ku czci Zwierząt Rzeźnych”. Zobacz stare więzienie miejskie oraz gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i znajdującą się przed budynkiem fontannę Szermierza. Dowiedz się więcej o studenckim życiu we Wrocławiu, a następnie udaj się do dawnego kościoła klasztornego Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Podziwiaj gimnazjum św. Macieja oraz wrocławskie molo. Jest to idealny punkt rozpoczęcia rejsu statkiem lub gondolą po Odrze. Odwiedź Ostrów Tumski i katedrę św. Jana Chrzciciela. Przejeżdżając przez most Pokoju, podziwiaj most Grunwaldzki oraz wieżę ciśnień. Następnie zobacz Iglicę, która wraz z Halą Stulecia stanowią najważniejsze symbole miasta. Potem wróć wzdłuż bulwaru nad Odrą, przejeżdżając koło Zatoki Gondoli oraz Muzeum Narodowego. Przejedź przez most do katedry św. Marii Magdaleny. Posłuchaj legendy o Dzwonie Grzesznika oraz Mostku Czarownic. Podróżuj ulicą Świdnicką i zobacz Operę Wrocławską, a następnie wróć do punktu początkowego i zakończ wycieczkę.

Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

2. Wrocław: 2-godzinna wycieczka samochodem elektrycznym

Podróżuj przez Wrocław komfortowym i ekologicznym samochodem elektrycznym i poznaj historię oraz atrakcje miasta. Zacznij od odwiedzenia rynku, na którym znajduje się jeden z największych we Wrocławiu targów kwiatowych. Zwiedź okolice rynku, odwiedzając dzielnicę żydowską oraz synagogę Pod Białym Bocianem. Następnie udaj się do bazyliki św. Elżbiety i zobacz tam słynne wrocławskie krasnale oraz dawne, duże zakłady rzeźnicze, a także odlany z brązu pomnik „Ku czci Zwierząt Rzeźnych”. Zobacz dawne więzienie miejskie i Uniwersytet Wrocławski z fontanną z Szermierzem. Dowiedz się więcej o studenckim życiu we Wrocławiu, a następnie udaj się do dawnego kościoła klasztornego Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Podziwiaj gimnazjum św. Macieja oraz przystań, która jest idealnym punktem rozpoczęcia rejsu statkiem lub gondolą po Odrze. Odwiedź Ostrów Tumski i archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie zobaczysz kaplicę św. Elżbiety i kaplicę Elektorską. Przejedź przez most Pokoju i zobacz most Grunwaldzki oraz wieżę ciśnień. Następnie udaj się w kierunku Iglicy, która wraz z Halą Stulecia stanowi wizytówkę miasta. Zobacz multimedialną fontannę na Pergoli, gdzie do późnych godzin nocnych odbywają się pokazy. Potem wróć wzdłuż bulwaru nad Odrą, przejeżdżając koło Zatoki Gondoli oraz Muzeum Narodowego. Przejedź ulicą Szewską do katedry św. Marii Magdaleny. Posłuchaj legendy o Dzwonie Grzesznika oraz Mostku Czarownic. Kieruj się w dół ulicy Świdnickiej, mijając Operę Wrocławską, aby wrócić na rynek.

Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Dzielnicy Żydowskiej we Wrocławiu

3. Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Dzielnicy Żydowskiej we Wrocławiu

Najlepszym miejscem do odkrywania żydowskiej historii we Wrocławiu jest Dzielnica Czterech Wyznań, w której znajduje się mała dzielnica żydowska z 2 synagogami. Dołącz do naszego przewodnika eksperta podczas tej żydowskiej wycieczki, aby poznać jej historię i dziedzictwo kulturowe. Poznaj żydowski styl życia we Wrocławiu! Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić Synagogę Pod Białym Bocianem i zobaczyć inne atrakcje Dzielnicy Czterech Wyznań we Wrocławiu. Przed 1933 r. społeczność żydowska dawnego Breslau, wiodącego miasta NRD, odgrywała znaczącą rolę w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym miasta. Twój Przewodnik Eksperta opowie Ci, co stało się z jedną z najstarszych społeczności żydowskich w dzisiejszej Polsce, i zabierze Cię na ukryty dziedziniec ze starą Synagogą Małą i Synagogą Pod Białym Bocianem, centrum żydowskiego życia Wrocławia. Dołączamy bilety do Synagogi pod Białym Bocianem, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie modli się i świętuje lokalna społeczność. Przewodnik pokaże Ci również pomnik Nowej Synagogi, która przed zniszczeniem w Noc Kryształową była drugą co do wielkości synagogą w Niemczech. Dowiecie się też o Teatrze Żydowskim, który przez kilka lat funkcjonował w budynku Teatru Polskiego. Zarezerwuj 4-godzinną wycieczkę, aby dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i tradycjach Żydów, odwiedzając Synagogę pod Białym Bocianem i Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu. Można tam wybrać się na miły spacer lub skorzystać z transportu publicznego (bilety są wliczone w cenę). To żydowskie miejsce dziedzictwa kulturowego służy jako Muzeum Sztuki Cmentarnej i jest doskonałym miejscem do poznania żydowskich zwyczajów i symboli pogrzebowych. mają okazję posłuchać opowieści o odpoczywających tu żydowskich lekarzach, naukowcach, działaczach społecznych i artystach.

Wrocław: Prywatna wycieczka po dziedzictwie i historii Żydów

4. Wrocław: Prywatna wycieczka po dziedzictwie i historii Żydów

Rozpocznij swoją wycieczkę na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu. Podziwiaj piękne stare żydowskie domy towarowe, elegancko zbudowane w stylu Art Nouveau, spacerując po dzielnicy. Zatrzymaj się w domu towarowym Barash. Ta wspaniała firma zbudowana w 1904 roku i mieszcząca się w budynku o nazwie „Phoenix” jest klejnotem w koronie Starego Miasta. Po drodze zatrzymaj się przy „Stolpersteine” lub kamieniach w chodniku upamiętniających ofiary nazistowskiego reżimu. Dojazd do ul. Łąka, ulica, przy której kiedyś stała największa synagoga na Wygoniu. Znajdująca się tam synagoga była niegdyś ważnym miejscem kultu dla ruchu judaizmu reformowanego. Członkowie tej sekty złagodzili pewne ograniczenia religijne, umożliwiając im prowadzenie aktywnego życia publicznego w społeczeństwie niemieckim, przy jednoczesnym zachowaniu pobożności religijnej. Niestety synagoga została zniszczona podczas Nocy Kryształowej w 1938 roku. Zwiedź Dzielnicę Żydowską i zobacz dawny Teatr Żydowski oraz Pomnik Bohaterów Getta na Placu Bohaterów Getta. Wejdź na dziedziniec Synagogi Pod Białym Bocianem. W tym ważnym ośrodku kultury żydowskiej odbywa się wiele koncertów i wystaw. Tuż obok znajduje się Mała Synagoga, którą z trzech stron otaczają biura Wrocławskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Twoja wycieczka kończy się w Dzielnicy Żydowskiej, gdzie jeśli wybierzesz, możesz zjeść lunch w jednej z dzielnic wielu żydowskich restauracji za dodatkowe 12 €.

Wrocław: prywatna wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim

5. Wrocław: prywatna wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu i rozpocznij w pełni prywatne zwiedzanie. Rozpocznij swoją wycieczkę od dzielnicy żydowskiej. Dziś jej głównym punktem jest Synagoga Pod Białym Bocianem, jedyna synagoga we Wrocławiu, która uciekła przed pochodniami Nocy Kryształowej. Obecnie służy jako miejsce kultu, muzeum i łaźnia rytualna. Tuż obok synagogi odwiedź Fundację Bente Kahan, która organizuje comiesięczne wydarzenia, takie jak wystawy, pokazy filmowe, warsztaty, wykłady, koncerty, spektakle teatralne i inne. Skosztuj koszernej kawy w Centrum Informacji Żydowskiej i poznaj historię wrocławskich Żydów oraz spuściznę, jaką pozostawili na przestrzeni kilku wieków. Spacer na Rynek, jeden z największych w Europie, otoczony starymi kamienicami. Zatrzymaj się przy żydowskich domach towarowych, dawnym Teatrze Żydowskim i Pomniku Ofiar Nocy Kryształowej upamiętniającym wrocławskich Żydów deportowanych do niemieckich nazistowskich obozów zagłady. Spacerując po Starym Mieście przekonaj się, jak nieoceniony wkład mieli Żydzi w kształtowanie życia społeczno-gospodarczego miasta i poznaj tragiczną historię Żydów w czasie II wojny światowej. Na koniec wycieczki odwiedź Stary Cmentarz Żydowski z najstarszymi nagrobkami liczącymi ponad 800 lat. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wycieczka po historii Żydów we Wrocławiu z synagogą i cmentarzem

6. Wycieczka po historii Żydów we Wrocławiu z synagogą i cmentarzem

Niewiele wiadomo, że społeczność żydowska we Wrocławiu jest jedną z najstarszych w dzisiejszej Polsce, jej początki sięgają XII wieku i tuż przed wybuchem II wojny światowej w mieście żyło ponad 30 000 Żydów. Dołącz do tej wycieczki, aby odkryć ukrytą historię Żydów we Wrocławiu. Podczas 2-godzinnej wycieczki odkryjesz miejsca dziedzictwa żydowskiego w Dzielnicy Czterech Wyznań. Należą do nich wybitna XIX-wieczna Synagoga Pod Białym Bocianem. Wewnątrz można poznać 800-letnią historię tutejszej społeczności żydowskiej, a także jej rozmieszczenie w obozach podczas II wojny światowej i politykę antymniejszościową w czasach komunizmu. Na tym samym dziedzińcu ukryta jest także starsza i bardziej tradycyjna Mała Synagoga (Sznul). Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem wąskimi uliczkami Dzielnicy Czterech Wyznań, aby dowiedzieć się więcej o różnorodności religijnej i tolerancji kulturowej Wrocławia. W tej spokojnej okolicy znajdziesz wiele miejsc kultu, w tym kościół katolicki, kościół ewangelicki, katedrę prawosławną i synagogę żydowską. Kontynuuj wzdłuż promenady Starego Miasta, aby zobaczyć pomnik Nowej Synagogi spalonej podczas Nocy Kryształowej, która była drugą co do wielkości synagogą w Niemczech, gdy Wrocław był znany jako Breslau. Zwiedzanie zakończy się w Teatrze Polskim, który po wojnie przez kilka lat działał jako Teatr Żydowski. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoją żydowską wycieczkę wizytą na Starym Cmentarzu Żydowskim, obecnie pełniącym funkcję Muzeum Sztuki Cmentarnej. Dla Waszego komfortu dołączamy bilety komunikacji miejskiej. Na tym historycznym cmentarzu dowiesz się jeszcze więcej o lokalnej społeczności żydowskiej i obejrzysz ruiny unikalnych grobowców wielu znanych żydowskich lekarzy, naukowców, działaczy społecznych i artystów. To tajemnicze miejsce pełne dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Wrocław: Wycieczka historyczna po III Rzeszy i II wojnie światowej

7. Wrocław: Wycieczka historyczna po III Rzeszy i II wojnie światowej

Spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem w hotelu Monopol, a następnie wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Zacznij od wprowadzenia w przeszłość Wrocławia i dowiedz się, jak miasto należało kiedyś do Niemiec do końca II wojny światowej. Dowiedz się, jak podczas oblężenia między lutym a majem 1945 r. większość budynków miasta została uszkodzona lub zniszczona, pozostawiając tylko częściowo odbudowaną infrastrukturę, którą widzisz dzisiaj. Wycieczka została zaprojektowana tak, aby pokazać najważniejsze zabytki miasta i zapewnić wgląd w to, jak mogło wyglądać tutaj życie podczas wojny. Najważniejsze punkty wycieczki to dawny budynek Gestapo, Plac Wolności, Synagoga pod Białym Bocianem, Pomnik Dietricha Benchoffera, Kościół Uniwersytecki, Ogród Ossolineum, Wyspa Piaskowa, Ostrów Tumski i wiele innych. Podczas wycieczki posłuchaj swojego przewodnika, który podzieli się fascynującymi faktami z historii Wrocławia pod panowaniem niemieckim, a także informacjami o żydowskim dziedzictwie miasta i Holokauście. Dowiesz się także, jakie zmiany nastąpiły wraz z końcem wojny i jak miasto przekształciło się później.

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Synagoga Pod Białym Bocianem: najlepsze atrakcje w pobliżu

Synagoga Pod Białym Bocianem: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Synagoga Pod Białym Bocianem? Kliknij tutaj.

Synagoga Pod Białym Bocianem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 2 opinii

Świetnie się bawiliśmy z naszym wspaniałym przewodnikiem (i przyjacielem Islandii) Przemysławem, który nie mógł trafić lepiej. Zabrał nas w magiczną wycieczkę po pięknym Wrocławiu, był przyjazny i przystępny, a także miał niesamowitą wiedzę. Gorąco polecam tę wycieczkę i ten przewodnik każdemu, kto chce zobaczyć to, co najlepsze w mieście.

Mieliśmy przewodnika (Christopher), który mówił po niemiecku z audioprzewodnikiem. To była zaleta, ponieważ można było również zadawać pytania. Sam audioprzewodnik był nieco zagubiony w hałasie jazdy. Ale w zasadzie pouczająca wycieczka, aby uzyskać przegląd.

Dach był zwinięty, przez co widok był ograniczony. Zajęło to 90 minut a nie 120. Przewodnik bardzo miły i kompetentny.

Wszystko się udało, wszystko było na czas, chętnie zrobię to jeszcze raz.

Polecam !!! Bardzo fajna wycieczka objazdowa. Miły przewodnik!!!