Sydney
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Sydney”

Najciekawsze atrakcje Sydney

Sydney to pełne pięknych plaż nowoczesne miasto leżące nad brzegiem największego naturalnego portu na świecie i w pobliżu rozległych gór. Oto najciekawsze atrakcje największego miasta Australii:

Sydney Opera House

Mimo swojej nazwy opera w Sydney to w rzeczywistości kilka oddzielnych sal, w których odbywają się różnego rodzaju występy. Koniecznie odwiedź najsłynniejszy budynek Australii!

Most Sydney Harbour Bridge

Nazywany potocznie „Wieszakiem” („The Coathanger”) most Sydney Harbour Bridge można nie tylko oglądać. Zarezerwuj bilet on-line i wejdź na jego szczyt, aby podziwiać zachód słońca.

Zoo Taronga

Jedna z najciekawszych atrakcji Sydney. Zoo Taronga to ogród zoologiczny non-profit, w którym wybiegi nie mają krat. Regularnie odbywają się w nim prelekcje, a widoki na port zapierają dech w piersiach.

The Rocks

The Rocks (Skały) to pierwsza europejska osada w Australii. Swoją nazwę zawdzięcza zabytkowym budynkom z piaskowca.

Sydney Tower Eye

Wjedź na szczyt najwyższego budynku w Sydney i podziwiaj wspaniałe widoki rozciągające się aż po Góry Błękitne. Następnie zrób zakupy w centrum handlowym pod Sydney Tower.

Zoo WILD LIFE Sydney

Obejrzysz tu najbardziej charakterystyczne zwierzęta Australii. Wizyta w WILD LIFE Sydney to doskonała rozrywka dla całej rodziny!

Port Darling

Wspaniała panorama portu Darling to ukoronowanie tętniącej życiem dzielnicy wypoczynkowej i turystycznej. Znajdziesz tu wszystko – od Chińskiego Ogrodu Przyjaźni po największy na świecie ekran IMAX!

Sydney: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej odwiedzić Sydney?

Styczeń i luty to najcieplejsze miesiące, ale bardziej znośne temperatury panują w marcu, kiedy zaczyna się jesień. Niemniej jest to idealny okres na plażowanie. Osobom dysponującym ograniczonym budżetem polecamy maj – temperatury i ceny są wtedy niższe.

Na ile dni przyjechać do Sydney?

Oczywiście zależy to od Twoich planów, ale najważniejsze atrakcje można zwiedzić w kilka dni. Rozważ zarezerwowanie dodatkowego dnia na wycieczkę całodniową w Góry Błękitne. Możesz też zaplanować znacznie dłuższy pobyt. W Sydney jest tyle atrakcji, że nawet najwybredniejsi turyści mogą zwiedzać to miasto całymi tygodniami.

Jak poruszać się po Sydney?

Większość atrakcji Sydney znajduje się w centrum miasta, w Central Business District (CBD) lub nad brzegami portu. Jeśli nie masz ochoty na spacery, możesz skorzystać z pociągów City Circle oraz kolei jednoszynowej. Dostępne są również niedrogie promy, dzięki którym można podziwiać Sydney z wody. Jeśli planujesz dłuższą podróż, trasy i rozkład jazdy pociągów znajdziesz pod adresem www.transportnsw.info.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  Dolar australijski (AUD, $)
 • Strefa czasowa
  UTC (+10:00)
 • Kod kraju
  61
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W marcu panują łagodniejsze temperatury, a jeśli zależy Ci na niższych temperaturach i cenach, polecamy maj.

Sydney: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Sydney

Sydney: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Sydney?  Kliknij tutaj.


Sydney
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 205