Atrakcje i wycieczki

Sydney

Korzystaj z miejskich udogodnień, podziwiając pasma górskie i złociste plaże jednego z najwspanialszych portów świata.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bezpłatne anulowanie rezerwacji

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Najciekawsze atrakcje Sydney

Sydney to pełne pięknych plaż nowoczesne miasto leżące nad brzegiem największego naturalnego portu na świecie i w pobliżu rozległych gór. Oto najciekawsze atrakcje największego miasta Australii:

 • Sydney Opera House

  1. Sydney Opera House

  Mimo swojej nazwy opera w Sydney to w rzeczywistości kilka oddzielnych sal, w których odbywają się różnego rodzaju występy. Koniecznie odwiedź najsłynniejszy budynek Australii!

 • Most Sydney Harbour Bridge

  2. Most Sydney Harbour Bridge

  Nazywany potocznie „Wieszakiem” („The Coathanger”) most Sydney Harbour Bridge można nie tylko oglądać. Zarezerwuj bilet on-line i wejdź na jego szczyt, aby podziwiać zachód słońca.

 • Zoo Taronga

  3. Zoo Taronga

  Jedna z najciekawszych atrakcji Sydney. Zoo Taronga to ogród zoologiczny non-profit, w którym wybiegi nie mają krat. Regularnie odbywają się w nim prelekcje, a widoki na port zapierają dech w piersiach.

 • The Rocks

  4. The Rocks

  The Rocks (Skały) to pierwsza europejska osada w Australii. Swoją nazwę zawdzięcza zabytkowym budynkom z piaskowca.

 • Sydney Tower Eye

  5. Sydney Tower Eye

  Wjedź na szczyt najwyższego budynku w Sydney i podziwiaj wspaniałe widoki rozciągające się aż po Góry Błękitne. Następnie zrób zakupy w centrum handlowym pod Sydney Tower.

 • Zoo WILD LIFE Sydney

  6. Zoo WILD LIFE Sydney

  Obejrzysz tu najbardziej charakterystyczne zwierzęta Australii. Wizyta w WILD LIFE Sydney to doskonała rozrywka dla całej rodziny!

 • Port Darling

  7. Port Darling

  Wspaniała panorama portu Darling to ukoronowanie tętniącej życiem dzielnicy wypoczynkowej i turystycznej. Znajdziesz tu wszystko – od Chińskiego Ogrodu Przyjaźni po największy na świecie ekran IMAX!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej odwiedzić Sydney?

  Styczeń i luty to najcieplejsze miesiące, ale bardziej znośne temperatury panują w marcu, kiedy zaczyna się jesień. Niemniej jest to idealny okres na plażowanie. Osobom dysponującym ograniczonym budżetem polecamy maj – temperatury i ceny są wtedy niższe.

 • Na ile dni przyjechać do Sydney?

  Oczywiście zależy to od Twoich planów, ale najważniejsze atrakcje można zwiedzić w kilka dni. Rozważ zarezerwowanie dodatkowego dnia na wycieczkę całodniową w Góry Błękitne. Możesz też zaplanować znacznie dłuższy pobyt. W Sydney jest tyle atrakcji, że nawet najwybredniejsi turyści mogą zwiedzać to miasto całymi tygodniami.

 • Jak poruszać się po Sydney?

  Większość atrakcji Sydney znajduje się w centrum miasta, w Central Business District (CBD) lub nad brzegami portu. Jeśli nie masz ochoty na spacery, możesz skorzystać z pociągów City Circle oraz kolei jednoszynowej. Dostępne są również niedrogie promy, dzięki którym można podziwiać Sydney z wody. Jeśli planujesz dłuższą podróż, trasy i rozkład jazdy pociągów znajdziesz pod adresem www.transportnsw.info.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  Dolar australijski (AUD, $)
 • Strefa czasowa
  UTC (+10:00)
 • Kod kraju
  61
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W marcu panują łagodniejsze temperatury, a jeśli zależy Ci na niższych temperaturach i cenach, polecamy maj.

Sydney: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sydney? Kliknij tutaj.

Sydney: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 262 opinii

Taronga Zoo to kolejne z miejsc, które postanowiłem odwiedzić w Sydney. Na ładne widoki i super wrażenia byłem gotowy już przed wycieczką do zoo, a i tak zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, przez to urokliwe miejsce. Na szczególne wyróżnienie jednak, zasługuje podróż promem z Circular Quay do Taronga Zoo podczas, której mamy okazję uchwycić wszystkie wspaniałe budowle w Sydney na jednym zdjęciu oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ptakami Kakadoo na ramieniu, oczywiście za odpowiednią zapłatą w postaci orzeszka ziemnego lub ziarna słonecznika ;) Poza tym w Zoo możemy spotkać zwierzęta, które są symbolem Czerwonego Lądu, czyli kangury i emu, zobaczyć można również dziobaka, kolczatkę i wiele innych wspaniałych zwierząt. Cala wycieczka zajęła mi 5h i uważam, że jest to czas, w którym bez pośpiechu jesteśmy w stanie zwiedzić całe Zoo, zjeść lunch i wrócić promem z powrotem do Circular Quay. Serdecznie polecam!

It was a great afternoon trip, very relaxing in naturę. But especially we appreaciate our guide, she was so helpful, explaining everything so well, so everybody could understand all although not everybody speaks perfect English. Me and my friend Karolina felt great there and we recommend to go for this trip to Blue Mountains.

Wycieczka mogłaby być oceniona jako doskonała, ale nie dopisała pogoda, było mgliście, chłodno i deszczowo (w środku australijskiego lata). Zatem ogólne wrażenie tylko dobre, głównie dzięki opiece przewodnika (Adam McRae).

Warto zobaczyć a do tego fajna obsługa nawet jak się nie do końca mówi po angielsku można się dogadać

Great organization. Our guide Rob was vert helpful and took great care of everyone.