Świdnica – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Wrocławia: całodniowa wycieczka po Dolnym Śląsku

1. Z Wrocławia: całodniowa wycieczka po Dolnym Śląsku

Kościół Pokoju w Świdnicy to największy szachulcowy budynek sakralny w Europie, zbudowany na dawnym Śląsku w połowie XVII wieku pośród konfliktów religijnych, jakie miały miejsce po pokoju westfalskim. Ograniczane przez warunki fizyczne i polityczne Kościoły Pokoju są świadectwem dążenia do wolności religijnej oraz rzadkim wyrazem ideologii luterańskiej w formie kojarzonej głównie z kościołem katolickim. Położone poza murami miasta, zbudowane z drewna lub gliny w czasie krótszym niż rok mają teraz swoje miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Książ  jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce, położonym na majestatycznej skale nad rzeką Pełcznicą. Pięknie otoczony lasem i leżący na wysokości 395 m n.p.m. zamek nazywany jest często „Perłą Dolnego Śląska". Taka lokalizacja w odniesieniu do rozmiarów budynku stanowi rzadkość w Europie. W 1943 roku organizacja paramilitarna Hitlera wdarła się szturmem na zamek i rozpoczęła budowę jednej z najważniejszej kwater Adolfa Hitlera. Kompleks Osówka jest częścią projektu budowy prowadzonej przez hitlerowskie Niemcy w latach 1943-1945 (kryptonim Riese). Tajemnicze konstrukcje zwane „Podziemnym Miastem” nadal czekają na odkrycie ich tajemnic. Odkryj ostatnią i największą kwaterę Hitlera na Dolnym Śląsku.

Klejnoty Dolnego Śląska: Wycieczka całodniowa z Wrocławia

2. Klejnoty Dolnego Śląska: Wycieczka całodniowa z Wrocławia

Tę całodniową wycieczkę po Dolnym Śląsku rozpoczniesz od wizyty we wspaniałym zamku Książ. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych zabytków w regionie. Ten 3. co do wielkości zamek w Polsce nazywany jest Perłą Dolnego Śląska. Znajduje się on w malowniczej dolinie rzeki Pełcznica. Zamek stanowi mieszankę różnych stylów architektonicznych. W komnatach zamku gościły znamienite osobistości, w tym John Quincy Adams (jeden z pierwszych prezydentów USA), Winston Churchill oraz władcy Niemiec i Rosji. Zobacz reprezentacyjną część zamku, poznaj historię zamieszkującego go rodu i posłuchaj opowieści o niesamowitej fortunie, skandalach w wyższych sferach oraz tragicznych wydarzeniach. Dowiedz się, dlaczego zamek wciąż skrywa pewne tajemnice.  Ostatnim punktem wycieczki jest wspaniały Kościół Pokoju w Świdnicy, który słusznie został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół, wspaniałe arcydzieło sztuki sakralnej, został wzniesiony z drewna, słomy i gliny w XVII wieku przez protestantów. W Świdnicy urodził się Manfred von Richthofen. Ten nazywany Czerwonym Baronem as myśliwski jest legendą lotnictwa z okresu I wojny światowej. Zobacz jego skromny dom.

Z Wrocławia: zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

3. Z Wrocławia: zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

Wybierz się na półdniową wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Najpierw zwiedź zamek Książ. To trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce i liczy 400 pokoi. Przez ponad 400 lat zamek należał do rodziny Hochbergów, jednego z najbogatszych i najznamienitszych rodów w Europie.  Będziesz mieć okazję zwiedzić zamek i przylegające tereny, po czym kierowca zabierze Cię w około 20-minutową podroż do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Do tego jedynego w swoim rodzaju kościoła przybywają tysiące turystów. Jego niespotykana historia i wygląd sprawiają, że jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego turysty przybywającego do Wrocławia. Po dniu wypełnionym zwiedzaniem skorzystaj z prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe. 

Z Wrocławia: Polska Ceramika i Jaworski Kościół Pokoju

4. Z Wrocławia: Polska Ceramika i Jaworski Kościół Pokoju

Pierwsza udokumentowana historia działalności garncarstwa na ziemi bolesławieckiej sięga końca XIV wieku. Od tego czasu region stał się znany jako bardzo ważny obszar produkcji ceramiki. Odwiedź jednego z najlepszych lokalnych producentów, obserwując wykwalifikowanych pracowników na różnych etapach produkcji. Szczególnie spektakularne jest zdobienie, które w całości wykonane jest ręcznie specjalnymi stemplami z emblematycznym wzorem zwanym pawim okiem. Następnie jest trochę czasu na zakupy przed udaniem się do następnego przystanku, lokalnej restauracji na lunch. W drodze powrotnej będzie można zobaczyć jeden z największych drewnianych kościołów w Europie. Wyjątkowy Kościół Pokoju w Jaworze powstał w kontekście społeczno-politycznym XVII wieku, podczas wojen religijnych i prześladowań protestantów. Został zbudowany zgodnie z bardzo surowymi przepisami i jest obecnie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z Wrocławia: Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze

5. Z Wrocławia: Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze

Zostaniesz odebrany z holu Twojego hotelu we Wrocławiu. Twój osobisty kierowca będzie czekał na Ciebie, zanim wyruszysz, aby zobaczyć piękny Kościół Pokoju w Świdnicy, największy budynek z muru pruskiego w Europie. Spokojna jazda w nieco ponad godzinę, ciesz się malowniczą jazdą do Świdnicy. Po zwiedzeniu Kościoła Pokoju i przyległych terenów kierowca zawiezie Cię do drugiego Kościoła Pokoju, który znajduje się 40 km na północ w mieście Jawor. To bardzo wyjątkowy Kościół. Po zwiedzeniu kościoła w Jaworze kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania. Ciesz się wygodą prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe po całym dniu zwiedzania.

Z Wrocławia: Dolny Śląsk – całodniowa wycieczka prywatna

6. Z Wrocławia: Dolny Śląsk – całodniowa wycieczka prywatna

Zwiedź z przewodnikiem najsłynniejsze miejsca na Dolnym Śląsku w ramach tej jednodniowej wycieczki z Wrocławia. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu we Wrocławiu i wyrusz na wycieczkę. Najpierw odwiedź Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy. Są to największe drewniane budowle sakralne w Europie. Znajdują się one na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Te unikatowe, bogato zdobione kościoły zostały wzniesione przez śląskich protestantów w XVII wieku, po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. Następnie udaj się do wspaniałego zamku Książ – trzeciego co do wielkości zamku w Polsce, którego początki sięgają XIII wieku. Podczas zwiedzania podziwiaj zabytkowe wnętrza, wieże zamkowe oraz tarasy w stylu francuskim. Skorzystaj także z okazji przespacerowania się po ogrodach otaczających zamek. Po zakończeniu wizyty na zamku Książ skorzystaj z transportu powrotnego do swojego hotelu.

Wrocław: wycieczka do kościoła Pokoju z listy UNESCO

7. Wrocław: wycieczka do kościoła Pokoju z listy UNESCO

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem we  Wrocławiu  i rozpocznij swoją całodniową wycieczkę. Jedź malowniczą trasą z Wrocławia do Sobótki, jednego z najbardziej niezwykłych i tajemniczych miejsc w Polsce. Miasto zlokalizowane jest u podnóża góry Ślęża, szczytu, który wznosi się na wysokość 718 metrów nad monotonną Wyżyną Śląską i dominuje pośród krajobrazu województwa. Zwiedź rynek, a następnie wysłuchaj historii o różnych plemionach, które zamieszkiwały te tereny od epoki brązu. Podziwiaj starożytne kamienne rzeźby, które były symbolami religijnymi. Zrób krótki przystanek na stanowisku archeologicznym w Będkowicach, aby zobaczyć jak wyglądało wczesne osadnictwo słowiańskie. Następnie udaj się do Krzyżowej, siedziby Fundacji dla Porozumienia Europejskiego. Po dotarciu na miejsce dowiedz się o Mszy Pojednania Polski i Niemiec, która miała miejsce 12 listopada 1989 r. Następnie udaj się w podróż do Świdnicy, aby podziwiać czarujące miasto z imponującą katedrą i malowniczym placem rynkowym. Ciesz się czasem wolnym na zjedzenie lunchu lub zwiedzanie na własną rękę. W końcu udaj się do cudownego kościoła Pokoju, największego drewnianego kościoła w Europie. Następnie odpocznij podczas powrotu do Wrocławia.

Wycieczka z Wrocławia do Kościoła Pokoju i Projektu Riese

8. Wycieczka z Wrocławia do Kościoła Pokoju i Projektu Riese

Twój kierowca spotka się z Tobą w hotelu i najpierw zabierze Cię do Project Riese, który jest 1,5 godziny jazdy od Wrocławia. Po przybyciu na miejsce Projektu Riese możesz wyruszyć na zwiedzanie tego fascynującego miejsca. Projekt Riese to kryptonim imponującego projektu budowlanego rozpoczętego przez nazistowskie Niemcy w latach 1943-1945, składającego się z siedmiu podziemnych budowli zlokalizowanych w Górach Sowich i Zamku Książ. Poznaj tę niezwykłą sieć podziemnych jaskiń, wszystkie w różnym stanie zaawansowania, i poznaj historię tego miejsca. Można tu zatrzymać się na obiad lub pojechać do następnego miejsca Kościoła Pokoju, który nadal jest aktywną parafią protestancką. Jest to największy budynek z muru pruskiego w Europie, który przyciąga tysiące turystów. Ci, którzy odwiedzili kościół, mówią, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli. Kościół ma wyjątkową historię, co czyni go miejscem obowiązkowym dla każdego, kto przyjeżdża do Wrocławia!

Z Wrocławia: Prywatna wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy

9. Z Wrocławia: Prywatna wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy

Rozpocznij swoją wycieczkę w holu swojego zakwaterowania we Wrocławiu. Tutaj Twój osobisty kierowca będzie na Ciebie czekał, aby Cię powitać. Następnie udaj się do Kościoła Pokoju w Świdnicy, największego budynku o konstrukcji szachulcowej w Europie. Ciesz się maksymalnie 1 godziną wolnego czasu na zwiedzanie kościoła we własnym tempie. Po zwiedzeniu Kościoła Pokoju i towarzyszących mu terenów kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania. Ciesz się wygodą prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe po całym dniu zwiedzania.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Świdnica

Świdnica
Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Świdnica: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Świdnica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świdnica? Kliknij tutaj.

Świdnica: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 35 opinii

Dolny Śląsk to bardzo piękny region i gorąco polecam tę wycieczkę. Nasz przewodnik Robert mówi perfekcyjnie po włosku i był dobry w wyjaśnianiu nam zabytków, ale nigdy nie był nachalny i zawsze mieliśmy własne miejsca do zwiedzania kościołów i zamku.

bardzo dobra wizyta z bardzo kompetentnym i bardzo elastycznym przewodnikiem, który nie liczy swoich godzin. był bardzo elastyczny i był dla nas naprawdę dostępny. wycieczka trwała dwie godziny dłużej niż oczekiwano.

Ciekawa wycieczka podczas której poznaliśmy historię Dolnego Śląska oraz wiele dodatkowych faktów z przeszłości.

Precyzyjna organizacja,punktualnosc, W expresyjnym tempie mozna zorganizowac wizyte ciekawych miejsc.