Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Świdnica

Świdnica

Świdnica – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wrocław: Dolny Śląsk, Zamek Książ i Kościół Pokoju

1. Wrocław: Dolny Śląsk, Zamek Książ i Kościół Pokoju

Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce, położony na majestatycznym skalnym klifie nad brzegiem rzeki Pelcznica. Pięknie otoczony lasem na wysokości 395 m n.p.m. zamek często nazywany jest „Perłą Dolnego Śląska”. Taka lokalizacja odpowiadająca wielkości budynku jest rzadkością w Europie. W 1943 roku paramilitarna organizacja Hitlera wdarła się do zamku i rozpoczęła budowę jednej z najważniejszych kwater dla Adolfa Hitlera. Kościół Pokoju w Świdnicy to największa szachulcowa budowla sakralna w Europie, wzniesiona na dawnym Śląsku w połowie XVII wieku w czasie walk religijnych, które nastąpiły po pokoju westfalskim. Ograniczone warunkami fizycznymi i politycznymi Kościoły Pokoju dają świadectwo dążenia do wolności religijnej i są rzadkim wyrazem ideologii luterańskiej w idiomie powszechnie kojarzonym z Kościołem katolickim. Zbudowany poza murami miejskimi, z drewna lub gliny i zbudowany w niecały rok, obecnie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świdnicki Rynek - niezwykle urokliwe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Odrestaurowane, kolorowe kamienice z gotyckimi reliktami, przepiękne fontanny, w tym studnia z Neptunem z 1732 roku, efektowne oświetlenie nagradzane w konkursach robią niemałe wrażenie. Wałbrzyska Palmiarnia powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela dynastii Hochbergów na Zamku Książ Hansa Heinricha XV. Książę zbudował go dla swojej małżonki, Marii Teresy Cornwallis-West. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce, który zachował się w oryginalnej konstrukcji.

Klejnoty Dolnego Śląska - całodniowa wycieczka z Wrocławia

2. Klejnoty Dolnego Śląska - całodniowa wycieczka z Wrocławia

Tę całodniową wycieczkę po Dolnym Śląsku rozpoczniesz od wizyty we wspaniałym zamku Książ. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych zabytków w regionie. Ten 3. co do wielkości zamek w Polsce nazywany jest Perłą Dolnego Śląska. Znajduje się on w malowniczej dolinie rzeki Pełcznica. Zamek stanowi mieszankę różnych stylów architektonicznych. W komnatach zamku gościły znamienite osobistości, w tym John Quincy Adams (jeden z pierwszych prezydentów USA), Winston Churchill oraz władcy Niemiec i Rosji. Zobacz reprezentacyjną część zamku, poznaj historię zamieszkującego go rodu i posłuchaj opowieści o niesamowitej fortunie, skandalach w wyższych sferach oraz tragicznych wydarzeniach. Dowiedz się, dlaczego zamek wciąż skrywa pewne tajemnice.  Ostatnim punktem wycieczki jest wspaniały Kościół Pokoju w Świdnicy, który słusznie został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół, wspaniałe arcydzieło sztuki sakralnej, został wzniesiony z drewna, słomy i gliny w XVII wieku przez protestantów. W Świdnicy urodził się Manfred von Richthofen. Ten nazywany Czerwonym Baronem as myśliwski jest legendą lotnictwa z okresu I wojny światowej. Zobacz jego skromny dom.

Z Wrocławia: Zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

3. Z Wrocławia: Zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

Wybierz się na półdniową wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Najpierw zwiedź zamek Książ. To trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce i liczy 400 pokoi. Przez ponad 400 lat zamek należał do rodziny Hochbergów, jednego z najbogatszych i najznamienitszych rodów w Europie.  Będziesz mieć okazję zwiedzić zamek i przylegające tereny, po czym kierowca zabierze Cię w około 20-minutową podroż do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Do tego jedynego w swoim rodzaju kościoła przybywają tysiące turystów. Jego niespotykana historia i wygląd sprawiają, że jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego turysty przybywającego do Wrocławia. Po dniu wypełnionym zwiedzaniem skorzystaj z prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe. 

Jednodniowa wycieczka do Skalnego Miasta w Adrszpachu i Kościoła Pokoju

4. Jednodniowa wycieczka do Skalnego Miasta w Adrszpachu i Kościoła Pokoju

Ta wycieczka obejmuje najbardziej zapierające dech w piersiach atrakcje dostępne we Wrocławiu. Nasz kierowca spotka się z Tobą w hotelu i po 2 godzinach jazdy przeniesiesz się do zupełnie innego świata z tysiącami wież i zapierającymi dech w piersiach widokami. Największa skała ma ponad 81 metrów wysokości, a najwęższe przejście ma 0,5 m. To jeden z największych i najdzikszych labiryntów skalnych w Europie! Trasa turystyczna przez skalne miasto tworzy pętlę i jest oznaczona kolorem zielonym. Na przebycie całej trasy należy zarezerwować co najmniej 2 godziny. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć niezwykłe jezioro z krystalicznie czystą wodą, piękną gotycką bramę i wiele innych ciekawych miejsc. Następnie kierowca zabierze Cię do Kościoła Pokoju w Świdnicy, gdzie zatrzymasz się na około 30 minut. Wiele osób twierdzi, że wszystkie kościoły są takie same i ten chcą pominąć. Ale Kościół Pokoju jest inny i dlatego został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapewniam, że nigdy wcześniej nie widziałeś takiego kościoła. Kościół położony jest w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Adrprach. Kierowca będzie potrzebował około 1 godziny, aby zabrać Cię z powrotem do Wrocławia.

Wrocław: wycieczka do kościoła Pokoju z listy UNESCO

5. Wrocław: wycieczka do kościoła Pokoju z listy UNESCO

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem we  Wrocławiu  i rozpocznij swoją całodniową wycieczkę. Jedź malowniczą trasą z Wrocławia do Sobótki, jednego z najbardziej niezwykłych i tajemniczych miejsc w Polsce. Miasto zlokalizowane jest u podnóża góry Ślęża, szczytu, który wznosi się na wysokość 718 metrów nad monotonną Wyżyną Śląską i dominuje pośród krajobrazu województwa. Zwiedź rynek, a następnie wysłuchaj historii o różnych plemionach, które zamieszkiwały te tereny od epoki brązu. Podziwiaj starożytne kamienne rzeźby, które były symbolami religijnymi. Zrób krótki przystanek na stanowisku archeologicznym w Będkowicach, aby zobaczyć jak wyglądało wczesne osadnictwo słowiańskie. Następnie udaj się do Krzyżowej, siedziby Fundacji dla Porozumienia Europejskiego. Po dotarciu na miejsce dowiedz się o Mszy Pojednania Polski i Niemiec, która miała miejsce 12 listopada 1989 r. Następnie udaj się w podróż do Świdnicy, aby podziwiać czarujące miasto z imponującą katedrą i malowniczym placem rynkowym. Ciesz się czasem wolnym na zjedzenie lunchu lub zwiedzanie na własną rękę. W końcu udaj się do cudownego kościoła Pokoju, największego drewnianego kościoła w Europie. Następnie odpocznij podczas powrotu do Wrocławia.

Z Wrocławia: Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze

6. Z Wrocławia: Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze

Zostaniesz odebrany z holu Twojego hotelu we Wrocławiu. Twój osobisty kierowca będzie czekał na Ciebie, zanim wyruszysz, aby zobaczyć piękny Kościół Pokoju w Świdnicy, największy budynek z muru pruskiego w Europie. Spokojna jazda w nieco ponad godzinę, ciesz się malowniczą jazdą do Świdnicy. Po zwiedzeniu Kościoła Pokoju i przyległych terenów kierowca zawiezie Cię do drugiego Kościoła Pokoju, który znajduje się 40 km na północ w mieście Jawor. To bardzo wyjątkowy Kościół. Po zwiedzeniu kościoła w Jaworze kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania. Ciesz się wygodą prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe po całym dniu zwiedzania.

Z Wrocławia: Prywatna wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy

7. Z Wrocławia: Prywatna wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy

Rozpocznij swoją wycieczkę w holu swojego zakwaterowania we Wrocławiu. Tutaj Twój osobisty kierowca będzie na Ciebie czekał, aby Cię powitać. Następnie udaj się do Kościoła Pokoju w Świdnicy, największego budynku o konstrukcji szachulcowej w Europie. Ciesz się maksymalnie 1 godziną wolnego czasu na zwiedzanie kościoła we własnym tempie. Po zwiedzeniu Kościoła Pokoju i towarzyszących mu terenów kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania. Ciesz się wygodą prywatnego transferu w wygodnym, nowoczesnym pojeździe po całym dniu zwiedzania.

Zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

8. Zamek Książ i Kościół Pokoju w Świdnicy

Spotkasz się z kierowcą w punkcie spotkania, a następnie po 1,5 godziny jazdy zobaczysz trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Najstarsza część została zbudowana w XIII wieku, a następnie była wielokrotnie przebudowywana. Ostatnia duża rekonstrukcja miała miejsce w czasie II wojny światowej, kiedy niektóre pokoje zostały przygotowane na prywatne apartamenty Hitlera. Do początku II wojny światowej zamek należał do jednej z najbogatszych rodzin w Europie von Hochberg. Większość wycieczki po zamku związana jest z historią Hochbergów i księżnej Daisy - jednej z najpiękniejszych i najsłynniejszych kobiet swoich czasów w Europie. W zamku będziesz korzystać z bardzo praktycznych audioprzewodników w języku angielskim lub niemieckim. W okresie od maja do października zwiedzający mogą zobaczyć piękne ogrody i tarasy znajdujące się wokół zamku. Ta wycieczka nie obejmuje tuneli pod zamkiem. Masz 2,5 godziny na zwiedzanie zamku. Po zwiedzeniu zamku kierowca zabierze Cię do Kościoła Pokoju w Świdnicy. To tylko 30 minut jazdy od zamku. Kościół został zbudowany w XVII wieku i jest jednym z największych drewnianych kościołów w Europie. Jego spektakularna konstrukcja i wyjątkowa historia przekonały ekspertów do wpisania kościoła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu wnętrz kościoła powinieneś wybrać się na spacer wokół budynku, w którym znajduje się stary cmentarz. Na zwiedzanie kościoła masz 30 minut. Wewnątrz możesz przeczytać informacje w wielu językach.

Z Wrocławia: Polska Ceramika i Jaworski Kościół Pokoju

9. Z Wrocławia: Polska Ceramika i Jaworski Kościół Pokoju

Pierwsza udokumentowana historia działalności garncarstwa na ziemi bolesławieckiej sięga końca XIV wieku. Od tego czasu region stał się znany jako bardzo ważny obszar produkcji ceramiki. Odwiedź jednego z najlepszych lokalnych producentów, obserwując wykwalifikowanych pracowników na różnych etapach produkcji. Szczególnie spektakularne jest zdobienie, które w całości wykonane jest ręcznie specjalnymi stemplami z emblematycznym wzorem zwanym pawim okiem. Następnie jest trochę czasu na zakupy przed udaniem się do następnego przystanku, lokalnej restauracji na lunch. W drodze powrotnej będzie można zobaczyć jeden z największych drewnianych kościołów w Europie. Wyjątkowy Kościół Pokoju w Jaworze powstał w kontekście społeczno-politycznym XVII wieku, podczas wojen religijnych i prześladowań protestantów. Został zbudowany zgodnie z bardzo surowymi przepisami i jest obecnie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z Wrocławia: Dolny Śląsk – całodniowa wycieczka prywatna

10. Z Wrocławia: Dolny Śląsk – całodniowa wycieczka prywatna

Zwiedź z przewodnikiem najsłynniejsze miejsca na Dolnym Śląsku w ramach tej jednodniowej wycieczki z Wrocławia. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu we Wrocławiu i wyrusz na wycieczkę. Najpierw odwiedź Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy. Są to największe drewniane budowle sakralne w Europie. Znajdują się one na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Te unikatowe, bogato zdobione kościoły zostały wzniesione przez śląskich protestantów w XVII wieku, po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. Następnie udaj się do wspaniałego zamku Książ – trzeciego co do wielkości zamku w Polsce, którego początki sięgają XIII wieku. Podczas zwiedzania podziwiaj zabytkowe wnętrza, wieże zamkowe oraz tarasy w stylu francuskim. Skorzystaj także z okazji przespacerowania się po ogrodach otaczających zamek. Po zakończeniu wizyty na zamku Książ skorzystaj z transportu powrotnego do swojego hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Świdnica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świdnica? Kliknij tutaj.

Świdnica: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(35 recenzji)

Wycieczka z naszym przewodnikiem Jakubem była niezwykle dobrze zaplanowana, bardzo pouczająca i indywidualna, od odbioru rano do przybycia do hotelu po południu. Czas na zamku minął szybko, dzięki informacjom, które otrzymaliśmy z audioprzewodnika, naprawdę świetnie zachowany bajkowy zamek, palmiarnia była zieloną oazą wartą zobaczenia, a Kościół Pokoju i okolice emanowały urokiem minionych lat czasy. Podczas wycieczki odbyliśmy przyjacielskie rozmowy o kraju i jego mieszkańcach z naszym przewodnikiem Jakubem. Autentyczna wycieczka, gorąco polecam!

Ten dzień nie obejmuje tylko zwiedzania tego wspaniałego kościoła: przewodnik zabiera nas w podróż po pięknym regionie i jego atrakcjach, takich jak drewniany kościół czy zamek. Jego komentarze były naprawdę bardzo interesujące. Wizytę kończy ten niezwykły drewniany kościół: z zewnątrz intryguje, a wewnętrznie fascynuje. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zasługuje na to bez dyskusji.

Jednodniowa wycieczka była niesamowita. Kierowca odebrał mojego partnera i mnie z hotelu i zrobiliśmy wstępny plan przed wyruszeniem w naszą przygodę. Kierowca był dobrze poinformowany i po drodze do zamku ksiaz odbyliśmy miłą pogawędkę o historii Wrocławia. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę każdemu, kto odwiedza Wrocław.

Ta wycieczka była bardzo miła. Zamek robi wrażenie. Mamy wystarczająco dużo czasu, aby poznać to miejsce. Kierowcy niewiele mówią, ale jest to prywatna taksówka, więc jest tego warta. W Polsce zwykle nie ma przewodników turystycznych. Ale był miły i miły. Bilety w cenie

Wspaniały dzień! Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić każdą witrynę!