Dodaj daty

Świątynia Tirta Empul

Świątynia Tirta Empul

Świątynia Tirta Empul – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ubud: wycieczka all inclusive z opcjonalnym lunchem

1. Ubud: wycieczka all inclusive z opcjonalnym lunchem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę po Ubud i zanurz się w tętniącej życiem kulturze Ubudian, spędzając dzień odwiedzając wybrane atrakcje Bali, w tym przystanek w Ceking na taras ryżowy Tegalalang, wodospad Tegenungan, Ubud Monkey Sanctuary, targ sztuki gdzie można upolować swoją balijską pamiątkę, oraz Świątynię Tirta Empul znaną z błogosławieństwa świątyni świętej wiosny. Rozpocznij swoją podróż od odwiedzenia Małpiego Lasu w Ubud. Jest to dom dla ponad 600 makaków długoogoniastych, które wędrują po okolicy w swoim naturalnym środowisku. Zrób słynne selfie z małpą w rezerwacie małp w Ubud z pomocą lokalnego personelu. Następnie skieruj się na północ do Pałacu Ubud (znanego jako Puri Saren) i Ubud Market po drugiej stronie głównej ulicy Ubud. Idealny do poznania kultury Ubud i wspaniałej lokalizacji, aby zdobyć dom z pamiątkami z Bali. Kontynuuj do Tegalalang słynącego z oszałamiającego naturalnego krajobrazu Ceking Rice Terrace, gdzie możesz poznać starożytny system nawadniania Subak. Spaceruj po grzbietach i dowiedz się, w jaki sposób Tri Hita Karana jest przewodnikiem po balijskim stylu życia. Dowiedz się, jak to działa w systemie Subak na Bali i skorzystaj z okazji, aby zrobić zdjęcia na tle tropikalnego krajobrazu. Zatrzymaj się w restauracji D'Alas lub innej alternatywnej restauracji, którą masz na liście na lunch dnia. Można go kupić jako dodatki. Idealna restauracja w stylu indonezyjskim z bajeczną scenerią dżungli pożądania Ubud. Następnie udaj się na wschód do Tampak Siring, aby zobaczyć starożytną świątynię o nazwie Tirta Empul Temple, gdzie możesz zobaczyć, jak Balijczycy dokonują duchowego oczyszczenia przed modlitwą w Utama Mandala świątyni. Ukończona wycieczka do wodospadu Tegenungan z pięknym zielonym otoczeniem sprawia, że okolica jest bardzo świeża. Wybierz się na krótki spacer, aby zbliżyć się do wodospadu i zrób kilka zdjęć do swojego kanału w mediach społecznościowych dnia.

Tirta Empul: Wycieczka do świątyni z opcjonalnym oczyszczaniem duchowym

2. Tirta Empul: Wycieczka do świątyni z opcjonalnym oczyszczaniem duchowym

Weź udział w wyjątkowym spacerze z przewodnikiem po świątyni z opcjonalnym rytuałem oczyszczenia duszy Tirta Empul, znajdującym się w wiosce Manukaya, dystrykt Tampaksiring, regencja Gianyar, Bali. Na terenie tego kompleksu znajdują się źródła, łaźnie i baseny, które balijska społeczność hinduska uważa za święte. Wybierz spotkanie z przewodnikiem przy wejściu do Tira Empual lub transfery Ubud w klimatyzowanym samochodzie. Rozpocznij spacer od wejścia do ozdobnej Candi Bentar (podzielonej bramy świątyni) i odkryj Nista Mandala. W strefie łączącej świątynię ze światem zewnętrznym, Nista Mandala, znajduje się wejście do świętego stawu. Ta mandala jest oznaczona stawem koi i Bale Banjar, czyli świątynną salą zgromadzeń. Obok Madya Mandala znajdują się baseny oraz basen służący do rytuału oczyszczenia duszy i uzdrawiania. Gospodarz wyjaśni ci krok po kroku, jak miejscowy przeprowadza duchowe oczyszczenie, w tym medytację, która odbywa się przed ołtarzem. Zobacz, jak miejscowi modlą się do bogów, duchów wody i ich przodków i składają ich ofiary na ołtarzu. Weź udział w opcjonalnym duchowym oczyszczeniu, które można dodać do swojej wycieczki. Zakończ spacer, eksplorując Utama Mandala, najświętsze miejsce świątyni, gdzie miejscowi usiądą i jeszcze raz podziękują bogom, duchom wody i ich przodkom przed opuszczeniem świątyni. Wzbogać swoją wycieczkę, kupując dodatki, takie jak lunch w lokalnej restauracji, degustacja kawy Luwak, ekscytująca huśtawka w dżungli, 10 zdjęć z aparatu Polaroid i relaksujący tradycyjny masaż. Niektóre są dostępne tylko dla wycieczek z przesiadkami.

Bali: Duchowe oczyszczanie i regeneracja

3. Bali: Duchowe oczyszczanie i regeneracja

Weź udział w połączonym programie duchowego uzdrawiania i duchowego oczyszczenia w świątyni Tirta Empul. Ta duchowa podróż rozpocznie się rano w hotelu, skąd zostaniesz odebrany i przewieziony do świątyni, aby spotkać się z jednym z najlepszych balijskich szamanów z Puri Negari. Uzdrawianie przez balijskiego szamana łączy praktyki uzdrawiania Yagna, Yatra i Mantra. Uzdrawianie jagną ma na celu usunięcie negatywnych czynników z twojego życia oraz pomoc w odnalezieniu spokoju i szczęścia. Uzdrawianie mantrami, wykonywane przez recytowanie mantr, usuwa niższe wibracje z twojego systemu i podnosi twoją energię. Mantra to precyzyjna kombinacja świętych dźwięków tworzących jądro energii duchowej, która przyciąga wysokie duchowe wibracje, prowadząc do duchowego przebudzenia i wzmocnienia. Uzdrawianie Yatra ma na celu usunięcie dolegliwości, które mogą przeszkadzać w uzyskaniu określonego rezultatu. Może to obejmować usuwanie blokad w twojej karierze i złych intencjach twoich wrogów, ochronę cię przed negatywnymi siłami oraz leczenie aury i równoważenie czakr. Ten ogólny proces jest znany przez miejscowych jako melukat i jest przeprowadzany w celu duchowego oczyszczenia umysłu i duszy. Można to zrobić w dowolnym miejscu uważanym przez Balijczyków za święte, chociaż Tirta Empul (lub Świątynia Świętego Źródła) jest uważana za najświętsze miejsce tego oczyszczenia. Możesz także skorzystać z opcjonalnej degustacji kawy Luwak lub tradycyjnego masażu.

Ubud: Wycieczka z przewodnikiem dla małych grup

4. Ubud: Wycieczka z przewodnikiem dla małych grup

Przejedź przez Ubud prywatnym samochodem i poznaj innych podróżników podczas tej małej wycieczki grupowej (do 5 osób). Nie trać czasu i poznaj bujne tarasy ryżowe Bali oraz bogate dziedzictwo historyczne. Odwiedzaj miejsca kultu religijnego, poznaj kulturę i historię regionu oraz podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Po odebraniu z hotelu pierwszym przystankiem na trasie jest malowniczy wodospad Tegenungan. Następnie udaj się do następnego przystanku — Małpiego Lasu. Poznaj zabawnych nowych towarzyszy i baw się ich psotnymi wybrykami podczas wędrówki przez las. Następnie delektuj się autentycznym balijskim posiłkiem na lunch, który doda ci energii na popołudnie. Wybierz się na krótką wędrówkę przez piękne tarasy ryżowe Tegallalang i podziwiaj piękne krajobrazy. Zakończ wycieczkę wizytą w kompleksie świątynnym i świętym górskim źródle Tirta Empul, zanim wrócisz do hotelu.

Ubud: Wodospady, świątynia wodna i tarasy ryżowe - wycieczka prywatna

5. Ubud: Wodospady, świątynia wodna i tarasy ryżowe - wycieczka prywatna

Wybierz się na prywatną jednodniową wycieczkę do Ubud i poznaj spokojną stronę Bali. Podziwiaj epicką scenerię wokół wodospadów Tibumana, Kanto Lampo i Tukad Cepung, zobacz fontanny świętej wody w świątyni Tirta Empul i odwiedź taras ryżowy Tegalalang. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania. Udaj się do świątyni Tirta Empul w wiosce Manukaya w pobliżu Tampaksiring. Oczyść się w świętej wodzie źródlanej, której balijscy hinduiści używają do rytualnego oczyszczenia. Następnie odwiedź wodospad Tukad Cepung, ukryty klejnot w dolinie gęstej dżungli. Aby dotrzeć do wodospadu, idź wzdłuż rzeki i między skałami, aż znajdziesz kurtynę wodospadu wewnątrz jaskini. Następnie zatrzymaj się w lokalnej restauracji na lunch (na własny koszt). Kontynuuj podróż do wodospadu Tibumana, jednego z najlepiej strzeżonych sekretów Bali. Pływaj w naturalnych basenach skalnych i podziwiaj widoki na otaczającą dżunglę. Następnie odkryj wodospad Kanto Lampo, spektakularny wielopoziomowy wodospad. Zakończ całodniową wycieczkę wizytą na tarasie ryżowym Tegalalang i degustacją kawy przed powrotem do hotelu.

To, co najlepsze w środkowej części Bali: Wodospad, jaskinia słoni i pola ryżowe

6. To, co najlepsze w środkowej części Bali: Wodospad, jaskinia słoni i pola ryżowe

Po porannym odbiorze z hotelu o godz. 8.00 udaj się klimatyzowanym pojazdem do wodospadu Tegenungan. Podziwiaj otoczenie porośnięte bujną roślinnością i ciesz się odświeżającą mgiełką wodospadu. Możesz popływać, jeżeli chcesz. Następnie dotrzyj do miejscowości Kemenuh o godz. 10.30 i poznaj najlepszych rzeźbiarzy na Bali. Pod wpływem religii hinduistycznych utalentowani artyści pracują nad kreatywnymi projektami w drewnie takim jak heban, hibiskus i teczyna. Dowiedz się więcej o ich technikach rzemieślniczych. Następnie udaj się do jaskini Goa Gajah. Zobacz 7-metrową jaskinię, która została zbudowana na klifie. Podziwiaj znajdującą się przy wejściu do jaskini rzeźbę zwierzęcia zwanego „boma". Podziwiaj piękne świątynie hinduistyczne i okoliczne plantacje. Zobacz niektóre z artefaktów znajdujących się w jaskini. Zjedz lunch (na własny koszt) ok. godz. 12.00. Po lunchu udaj się do świątyni Tirta Empul w Tampaksiring. Poczuj świętą atmosferę tego miejsca. Podziwiaj wspaniałą balijską architekturę wokół świątyń, a następnie skorzystaj z transferu na pola ryżowe Ceking w miejscowości Tegalalang. Zobacz, jak pola ryżowe zostały w piękny sposób zaprojektowane z wykorzystaniem drzew kokosowych i z plantacji jako ozdób. Udaj się na przyjemny spacer po polu ryżowym, jeżeli masz ochotę. Następnie ok. godz. 16.00 powróć do swojego hotelu.

Ubud: półdniowa, częściowo dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem na żywo

7. Ubud: półdniowa, częściowo dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem na żywo

Ta 5-6-godzinna częściowo dostosowana prywatna wycieczka zabierze Cię do malowniczej części Ubud i okolic. Dostosuj swoją półdniową wycieczkę, aby odwiedzić zabytki Ubud z innymi interesującymi rzeczami i zdjęciami, które musisz mieć. Po odebraniu z hotelu przygotuj się na półdniowe zwiedzanie, położone na wyżynach Bali, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera niż zuchwałe i ruchliwe obszary, takie jak Kuta czy Seminyak. Dzięki malowniczym krajobrazom, tętniącej życiem scenie artystycznej, bogatej atmosferze kulturalnej i niezliczonym atrakcjom związanym ze stylem życia, nie ma ograniczeń co do tego, co możesz robić w tym uroczym mieście. Od słynnego Małpiego Lasu w Ubud po zakupy — odkryj najważniejsze atrakcje Ubud. Lista najważniejszych rzeczy do zrobienia w Ubud i koniecznie ze zdjęciami 1. Zwiedź Małpi Las w Ubud 2. Przejdź przez słynny taras ryżowy Tegalalang 3. Idź na zakupy do Ubud Market 4. Podziwiaj ogród botaniczny w Ubud 5. Odwiedź Świątynię Świętego Źródła Tirta Empul 6. Odwiedź świątynię Goa Gajah 7. Skosztuj przysmaków na nocnym targu Gianyar 8. Odwiedź i spróbuj słynnego i unikalnego procesu parzenia kawy Luwak 9. Odwiedź Starożytny Królewski Pomnik Gunung Kawi 10. Ścigaj się z jednym z unikalnych wodospadów Kamto Lampo, Tegenungan, Tibumana lub Suwat 11. Odwiedź Pałac Ubud 12. Podziwiaj świątynię Sarawasti 13. Odwiedź jedną z wiosek rzemieślniczych w Ubud (Celuk dla wioski Silver Smith lub odwiedź Mas Village dla wioski rzeźbiarskiej w drewnie) W dniu imprezy możesz po prostu wybrać do 4 z wymienionych powyżej miejsc, które chciałbyś odwiedzić. Twój uroczy przewodnik z przyjemnością dostosuje Twój plan podróży, aby uwzględnić lub wykluczyć wszystko, co chcesz w Ubud. Zwykłą zasadą jest zagłębienie się w plan podróży, kiedy odbieramy Cię z hotelu, aby wszyscy byli zadowoleni z planu dnia. Czerpiąc z bogatego doświadczenia, udając się do wszystkich głównych miejsc turystycznych w Ubud, zapewnisz, że Twoja podróż przebiegnie tak płynnie, jak to tylko możliwe. Dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak zdjęcia z aparatu polaroid, tradycyjny masaż, huśtawki w dżungli, pokazy taneczne, paralotniarstwo, doświadczenie Sea Walker, rafting, quady, degustacja kawy Luwak lub kolacja Jimbaran (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Bali: Małpi Las Ubud, tarasy ryżowe, świątynia, wodospad

8. Bali: Małpi Las Ubud, tarasy ryżowe, świątynia, wodospad

Jest to jeden z najpopularniejszych pakietów jednodniowych wycieczek Ubud na tej wyspie, która od dawna znana jest jako jej kulturalna stolica i odkryjesz piękną przyrodę z unikalnymi balijskimi tradycjami życia na wsi i przyjazną miejscową ludnością. Nasz balijski przewodnik/kierowca, który mówi dobrze po angielsku, zabierze Cię w całodniową podróż wygodnym prywatnym samochodem, aby odwiedzić niesamowite miejsca turystyczne. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik, który z przyjemnością wyjaśni każde miejsce docelowe i odpowie na Twoje pytania, a głównym priorytetem jest bezpieczeństwo gości i elastyczność. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze miejsca w Ubud na Twoją wycieczkę: - Sacred Monkey Forest Sanctuary - Taras ryżowy Tegalalang - Świątynia Tirta Empul - Wodospady Tegenungan

Bali: Wizyta w świątyni z czytnikiem dłoni i opcją wróżenia

9. Bali: Wizyta w świątyni z czytnikiem dłoni i opcją wróżenia

Dołącz do nas w tej niezwykłej podróży do samopoznania i duchowego przebudzenia, gdy odkryjesz ukryte w sobie tajemnice i odblokujesz ścieżkę do bardziej oświeconego i spełnionego życia. Rozpocznij swoją przygodę od spersonalizowanej sesji czytania z dłoni w stylu balijskim. Odkryj sekrety kryjące się w liniach Twojej dłoni, a utalentowany czytnik dłoni odkryje wyjątkową historię Twojego życia. Uzyskaj wgląd w swój charakter, relacje i perspektywy na przyszłość, dzięki czemu uzyskasz głębsze zrozumienie siebie i otaczającego Cię świata. Zanurz się w krainie wróżenia, gdzie zasłona między rzeczywistością a tym, co niewidzialne, zostaje podniesiona. Zaangażuj się w wróżkę, która fachowo zinterpretuje starożytne narzędzia wróżbiarskie, takie jak karty Tarota, liście herbaty czy numerologia. Zagłęb się w tajemnice swojego przeznaczenia, otrzymując wskazówki i przewidywanie, które mogą pomóc Ci w podejmowaniu ważnych decyzji życiowych. Przeżyj głęboką duchową praktykę oczyszczania duszy w świętej świątyni Mangening. Położona pośród bujnej zieleni i spokojnej okolicy świątynia ta znana jest ze swojej zdolności oczyszczania duszy i przywracania wewnętrznej równowagi. Weź udział w tradycyjnej ceremonii oczyszczenia, prowadzonej przez lokalnego gospodarza, odmawiając modlitwy i zanurzając się w oczyszczających wodach świętych basenów świątyni. Poczuj poczucie odnowy i odmłodzenia, gdy uwalniają się negatywne energie, pozostawiając cię w podwyższonym stanie spokoju i harmonii. Poznaj wiedzę kulturową i kontekst historyczny, zapewniając bogate i znaczące doświadczenie. Zanurz się w duchowych tradycjach Bali i pozwól, aby magia czytania z dłoni, wróżenia i oczyszczania duszy rozbudziła Twoje zmysły i odżywiła Twoją duszę.

Bali: Prywatna wycieczka do świętych świątyń i zachodu słońca

10. Bali: Prywatna wycieczka do świętych świątyń i zachodu słońca

Rozpocznij swoją całodniową wycieczkę od odbioru prywatnym pojazdem z hotelu o 9:00 i udaj się do świątyni Goa Gajah, zwanej także Świątynią Jaskini Słonia, gdzie możesz podziwiać jej unikalną kamienną strukturę i układ. Odwiedź świątynię Gunung Kawi Sebatu, XI-wieczną świątynię i kompleks grobowy rozciągający się po obu stronach rzeki Pakerisan. Następnie odwiedź świątynię Tirta Empul lub Świątynię Świętej Źródła, gdzie możesz otrzymać święte błogosławieństwo oczyszczenia. Otrzymasz sarong, aby wejść do świątyni i otrzymać błogosławieństwo. Następnym przystankiem jest Świątynia Taman Ayun, Świątynia Rodziny Królewskiej, znajdująca się w Mengwi. Dowiedz się, jak ta świątynia została zbudowana w 1634 roku przez króla z dynastii Mengwi na małej wyspie otoczonej sztucznym jeziorem. Pod koniec wycieczki odkryjesz najczęściej fotografowaną świątynię na Bali; Tana Lot. Położona na małej skalistej wysepce, która jest niedostępna podczas przypływów, świątynia jest zwykle miejscem, w którym ludzie mogą doświadczyć najbardziej dramatycznych zachodów słońca na Bali. Po tym niesamowitym zakończeniu wróć do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 205
Sortuj wg::

Świątynia Tirta Empul: najlepsze atrakcje w pobliżu

Świątynia Tirta Empul: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świątynia Tirta Empul? Kliknij tutaj.

Świątynia Tirta Empul: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(974 recenzji)

Świetnie się bawiliśmy podczas tej wycieczki. Nasz przewodnik Topan był niesamowity! Był taki miły, bardzo kompetentny i bardzo łatwy w obsłudze. Bardzo spokojne tempo i mogliśmy zająć tyle czasu, ile chcieliśmy. To było dobre, ponieważ zrobiliśmy prywatną wersję wycieczki. Więc to była tylko moja czteroosobowa rodzina i przewodnik. Polecam to, jeśli jesteś grupą 1–4 osób. Widzieliśmy wspaniałe miejsca, wszystko było niesamowite. Świątynia była tak interesująca, a ostatni przystanek będący wodospadem był tak piękny i orzeźwiający. Dzięki Topan!

Eddie odebrał mnie dokładnie 1 minutę przed 8 rano, co robi wrażenie przy ruchu ulicznym na Bali haha, spędziłem cały dzień sam i od początku do końca był dżentelmenem, czułem się tak dobrze w jego wyluzowanej, informacyjnej obecności, całe to doświadczenie było bardzo przyjemne i był tak cierpliwy, że oprowadzał mnie po każdym miejscu i dał mi wiele informacji o Bali, hinduizmie, świątyniach itp. (które uwielbiam). Bardzo dobrze się mną opiekował i przez cały dzień czułem się bezpiecznie. 10/10 poleciłbym Eddiego, był dżentelmenem.

Putra była NIESAMOWITA! Jeśli szukasz praktycznego przewodnika, który jest gościnny, kompetentny, elastyczny i zabawny, to właśnie on! Wycieczka bardzo nam się podobała, nie było pośpiechu, wszystko poszło gładko i na pewno polecamy to każdemu. Widzieliśmy wszystko, co musieliśmy zobaczyć i podzieliliśmy się całą jego wiedzą na temat Bali.

Moim przewodnikiem był Made Suscita, bardzo go polecam, ponieważ był bardzo miły, uprzejmy, pomocny i bardzo dobrym fotografem! ! ! Wyjaśnił mi historię każdej świątyni i odpowiedział na każde moje pytanie ☺️. Warto wybrać się na taką wycieczkę, żeby zobaczyć świątynie, rytuały, wodospady i trochę kultury, to niesamowite przeżycie 🙌🏻

Miałem taki miły dzień, odwiedzając najbardziej kultowe miejsca w Ubud. Świątynie i tarasy ryżowe są urocze, wodospad niesamowity i też można popływać. Mój kierowca Made Sucita był doskonały i mieliśmy pyszne Babi Guling w lokalnym Warung. Zalecana !