Dodaj daty

Świątynia Tanah Lot

Świątynia Tanah Lot – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

1. Bali: wycieczka po miejscach z listy UNESCO w małej grupie

Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu, rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty w XVIII-wiecznej świątyni królewskiej Pura Taman Ayun – wg UNESCO największej i najbardziej imponującej budowli tego typu na wyspie. Następnie udaj się do świątyni na wodzie – Ulun Danu Beratan, leżącej nad brzegiem jeziora Bratan. Zachwyć się wspaniałymi widokami, stojąc przed jeziorem kraterowym, uważanym za źródło każdego źródła i rzeki na Bali. Zjedz obiad w lokalnej restauracji, po czym udaj się do pól ryżowych Jatiluwih, będących jednym z najstarszych i najlepszych przykładów krajobrazów z tarasowymi polami ryżowymi. Zobacz na własne oczy, jak miejscowa ludność nadal praktykuje zrównoważone rolnictwo i doświadcz odporności i żywotności kultury balijskiej. Na koniec obejrzyj ognisty zachód słońca oraz niesamowitą świątynię Tanah Lot, której nazwa oznacza w miejscowym języku „ziemia na morzu". Stań przed XVI-wieczną budowlą nad wodą i zanurz się w atmosferę świątyni, w której ludzie od wieków oddają cześć bogom morza.

Bali: Taman Ayun i świątynia Tanah Lot o zachodzie słońca

2. Bali: Taman Ayun i świątynia Tanah Lot o zachodzie słońca

Obejmuje słynne miejsce światowego dziedzictwa, świątynię Taman Ayun i świątynię Tanah Lot podczas półdniowej wycieczki po Bali. Jeśli potrzebujesz przerwy od szybkiego zwiedzania lub masz tylko trochę czasu przed lotem z Bali, ta relaksująca wycieczka zabierze Cię do 2 miejsc na Bali, które musisz zobaczyć. Podziwiaj tradycyjne elementy architektoniczne świątyni Taman Ayun, jednego z nielicznych miejsc światowego dziedzictwa, które są zbudowane z drewna i mają piękny strzechę. Wędruj po rozległych ogrodach świątyni z pięknymi stawami rybnymi wypełnionymi lotosem. Następnie odwiedź świątynię Tanah Lot o zachodzie słońca. Zobacz, jak słońce zachodzi nad Oceanem Indyjskim i zobacz sylwetkę świątyni na horyzoncie.

Wycieczka Bedugul: Tanah Lot, jezioro Beratan i Jatiluwih

3. Wycieczka Bedugul: Tanah Lot, jezioro Beratan i Jatiluwih

Odwiedź wszystkie najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej i północnej części Bali, przeżyj niesamowite wrażenia i zrób zdjęcia na Instagramie! Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą swoją wiedzą na temat dwóch głównych świątyń na Bali. Zrobisz tyle zdjęć, ile potrzebujesz, przy słynnej na Instagramie bramie Handara i na huśtawkach z widokiem na góry i bliźniacze jezioro. Przeglądaj po drodze ukryte wodospady i odwiedź jedyny w swoim rodzaju taras ryżowy Jatiluwih. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu.

Bali: Uluwatu, Tanah Lot i Jimbaran – wycieczka całodniowa

4. Bali: Uluwatu, Tanah Lot i Jimbaran – wycieczka całodniowa

Zobacz najważniejsze atrakcje południowego wybrzeża Bali podczas tej całodniowej wycieczki. Odwiedź słynną świątynię Tanah Lot, zrelaksuj się na plaży Suluban w Uluwatu i obejrzyj tradycyjny pokaz tańca Kecak (balijski taniec z ogniem). Do swojej wycieczki możesz też dodać lunch, masaż i zdjęcia. Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu w ramach wycieczki prywatnej lub odbioru z miejsc zbiórki położonych w centrum w ramach wycieczki grupowej. Następnie udaj się w kierunku pierwszego przystanku, świątyni Tanah Lot, która usytuowana jest na formacji skalnej nad Oceanem Indyjskim. Zatrzymaj się na lunch na słynnej ulicy pełnej restauracji (na własny koszt), a później odwiedź plażę Suluban, znaną też jako Blue Point. Spaceruj po białym piasku i podziwiaj niesamowite skały i jaskinie. Następnie, jeśli Twoja rezerwacja obejmuje opcję z pokazem tańca Kecak, udasz się do świątyni Uluwatu, gdzie obejrzysz pokaz słynnego tańca balijskiego Kecak (starożytny rytuał i taniec z ogniem) na tle zachodzącego słońca.  Wycieczkę zakończysz kolacją z grillowanymi owocami morza w zatoce Jimbaran (jeśli wybrano odpowiedni dodatek). W przypadku wycieczek prywatnych transport powrotny zapewniany jest do hoteli. W przypadku wycieczek grupowych musisz samodzielnie wrócić do swojego hotelu z Jimbaran.

Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

5. Bali: Wycieczka z przewodnikiem po świątyni Tanah Lot

Podziwiaj oszałamiającą świątynię Tanah Lot, na północ od Densapar, podczas wycieczki z przewodnikiem po Bali. Podziwiaj imponującą formację skalną, na której znajduje się świątynia, i poznaj jej starożytną historię. Poznaj sakralny kompleks i odkryj wokół niego urocze stragany. Tanah Lot to jedna z siedmiu świątyń oceanicznych na Bali i od wieków stanowi centrum mitologii. Ta hinduska świątynia, poświęcona bogom morza, której początki sięgają XVI wieku, ma duże znaczenie dla mieszkańców, ale obecnie jest równie uwielbiana przez turystów odwiedzających wyspę. To idealne miejsce na relaks i podziwianie nieba zmieniającego kolor na tle oceanu, z Tanah Lot dumnie stojącą na czele. Przyjdź więc i spędź czas na zwiedzaniu świątyni i jej dramatycznego otoczenia oraz poznaj bogatą historię Tanah Lot i jej wierzenia religijne. Wiele lokalnych straganów otacza także świątynię Tanah Lot. Przejdź się po pobliskich sklepach oferujących ręcznie robione bibeloty, instrumenty balijskie, tekstylia i nie tylko.

Bali: Prywatna wycieczka do świętych świątyń i zachodu słońca

6. Bali: Prywatna wycieczka do świętych świątyń i zachodu słońca

Rozpocznij swoją całodniową wycieczkę od odbioru prywatnym pojazdem z hotelu o 9:00 i udaj się do świątyni Goa Gajah, zwanej także Świątynią Jaskini Słonia, gdzie możesz podziwiać jej unikalną kamienną strukturę i układ. Odwiedź świątynię Gunung Kawi Sebatu, XI-wieczną świątynię i kompleks grobowy rozciągający się po obu stronach rzeki Pakerisan. Następnie odwiedź świątynię Tirta Empul lub Świątynię Świętej Źródła, gdzie możesz otrzymać święte błogosławieństwo oczyszczenia. Otrzymasz sarong, aby wejść do świątyni i otrzymać błogosławieństwo. Następnym przystankiem jest Świątynia Taman Ayun, Świątynia Rodziny Królewskiej, znajdująca się w Mengwi. Dowiedz się, jak ta świątynia została zbudowana w 1634 roku przez króla z dynastii Mengwi na małej wyspie otoczonej sztucznym jeziorem. Pod koniec wycieczki odkryjesz najczęściej fotografowaną świątynię na Bali; Tana Lot. Położona na małej skalistej wysepce, która jest niedostępna podczas przypływów, świątynia jest zwykle miejscem, w którym ludzie mogą doświadczyć najbardziej dramatycznych zachodów słońca na Bali. Po tym niesamowitym zakończeniu wróć do hotelu.

Bali: Wodospad Leke-Leke, Małpi Las i Jungle Swing Tour

7. Bali: Wodospad Leke-Leke, Małpi Las i Jungle Swing Tour

Poznaj Bali i jego wspaniałe zabytki podczas całodniowej wycieczki po wodospadzie Leke-Leke i Małpim Lesie Ubud. Następnie rozbujaj się nad tarasem ryżowym Tegalalang na niesamowitej huśtawce w dżungli. Rozpocznij dzień w hotelu lub innym miejscu, o które poprosisz jako miejsce spotkania. Pierwszy przystanek znajduje się przy wodospadzie Leke Leke, jednym z ukrytych klejnotów w Tabanan, położonym około 15 km od Ubud i około 25 km od słynnego miasta Seminyak. Wodospad otoczony jest najbardziej zielonym i bujnym lasem, idealnym do siedzenia, relaksu i podziwiania piękna matki natury. Następnie odkryj Małpi Las Ubud, dom ponad 400 makaków długoogoniastych wędrujących w ich naturalnym środowisku. Miejscowi uważają te stworzenia za boskich strażników świątyni Dalem Agung. Uważaj, bo te długoogoniaste makaki mieszkają w niektórych miejscach i często można je zobaczyć na drogach. Przed zakończeniem dnia z huśtawką w dżungli z malowniczym widokiem na taras ryżowy Tegalalang, będziesz mieć czas na lunch w polecanej restauracji w Ubud. Przy tak wielu niesamowitych restauracjach w Ubud, od wykwintnych po gastro, od drogich po tanie, okolica jest rajem dla smakoszy. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Ubud: Małpi Las, tarasy ryżowe, Tanah Lot – wyprawa prywatna

8. Ubud: Małpi Las, tarasy ryżowe, Tanah Lot – wyprawa prywatna

Skorzystaj z porannego odbioru z hotelu i wyrusz w kierunku pierwszego punktu wycieczki, czyli tradycyjnego balijskiego domu w Batuan, w regencji Gianyar. Przewodnik wprowadzi Cię do typowego domu zamieszkałego przez miejscową ludność. Podziwiaj balijską architekturę na przykładzie kompleksu z kilku budynkami i poznaj znaczenie każdej części. Następnie udaj się do pól ryżowych Tegallalang w Ubud. Miejsce to słynie z pięknych krajobrazów i tradycyjnego systemu nawadniania zwanego subak. Podziwiaj wspaniały widok na tarasy ryżowe na zboczach wzgórz i poczuj na skórze przyjemny lekki wiatr. Kolejnym przystankiem będzie plantacja kawy, gdzie dowiesz się więcej o słynnym gatunku luwak. Dowiedz się, jak rolnicy zbierają nietknięte ziarna z poszycia lasu, myją je, prażą i mielą. Poznaj cały proces przyrządzania tego niezwykłego napoju oraz skosztuj innych rodzajów kawy, herbaty i kakao. Następnie odwiedź Pałac Królewski w Ubud (Puri Saren Ubud), który jest jednym z najwspanialszych zabytków regionu. Wybudowano go w tradycyjnym balijskim stylu za panowania Idy Tjokordy Putu Kandela, a dzięki następcom władcy pałac doskonale zachował się do dzisiejszych czasów. Podziwiaj ogrody oraz baniany dające schronienie przed upałem. Później udaj się do świętego Małpiego Lasu, w którym schronienie znalazło około 200 makaków. Lokalni mieszkańcy wierzą, że są one boskimi strażnikami świątyni Dalem Agung. Małpy te można też często zobaczyć na drogach.  Na koniec odwiedź świątynię Tanah Lot, z której można podziwiać urokliwy nadmorski krajobraz i wspaniałe zachody słońca. Obejrzyj starożytną hinduską świątynię oraz morskie fale rozbijające się o skały na tle zachodzącego słońca, a następnie wróć do swojego miejsca zakwaterowania.

Bali: wiejskie safari zabytkowym VW jeepem

9. Bali: wiejskie safari zabytkowym VW jeepem

Twój przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania o 7:00 jeepem Volkswagena i udasz się do pierwszego przystanku, świątyni Tanah Lot. Ta tysiącletnia świątynia słynie z wyjątkowej lokalizacji na morzu, położonej na szczycie odkrywki pośród nieustannie rozbijających się fal. Udaj się obok wioski Pejaten, która słynie z ceramiki i ceramiki, wykonanych przez miejscowego rzemieślnika z wioski. Będzie można zobaczyć, jak wykonują ceramikę artystyczną. Kontynuuj podróż na pokładzie jeepa, aby odwiedzić lokalny balijski dom, w którym zjesz lunch. Podczas lunchu dowiesz się o ich codziennym życiu, kulturze, a także architekturze, gdzie opiera się ona na zasadzie hinduskiej Dharmy, zgodnie z którą wszystkie obiekty we wszechświecie muszą być zawsze prawidłowo ustawione, aby osiągnąć harmonię. Po obiedzie udaj się do wioski Riang Darma, gdzie możesz wybrać się na spacer po polach ryżowych i porozmawiać z lokalnymi rolnikami przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

10. Bali: Dostosowana prywatna wycieczka z przewodnikiem dla kobiet

Obejmij swoją miłość do przygód i spędź pół dnia lub cały dzień odkrywając Bali podczas prywatnej, dostosowywanej wycieczki. Poczuj się bezpiecznie jako samotna podróżniczka lub grupa podróżujących kobiet z przewodniczką, która rozumie Twoje potrzeby i zna kraj na wylot, od najciekawszych miejsc do odwiedzenia po najwygodniejsze miejsca na pobyt. Dostosuj swoją wycieczkę do swoich zainteresowań i ciesz się pełną swobodą w tworzeniu planu podróży, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oto 3 przykładowe propozycje tras: Wycieczka do Kintamani 1. Tradycyjny dom balijski: odwiedź tradycyjny dom, aby zapoznać się z kulturą Bali. 2. Świątynia Batuan Village: zobacz charakterystyczną architekturę i rzeźby świątyni3. Mount and Lake Batur: uchwyć malownicze widoki na góry i jezioro w jednym z najpopularniejszych miejsc na Bali. 4. Balijskie zioła i plantacja kawy: skosztuj słynnej kawy Arabica i Robusta firmy Kintamani. Odkryj tradycyjny proces parzenia kawy kopi luwak (cyweta). 5. Święta świątynia Gunung Kawi: doświadcz spokojnej i spokojnej atmosfery Świątynia Gunung Kawi, zbudowana na cześć króla Udayana i położona na brzegu rzeki. Wycieczka Tanah Lot 1. Uprawiaj sporty wodne w Tanjung Benoa. 2. Odwiedź świątynię Tanah Lot, położoną na dużej przybrzeżnej skale. 3. Zobacz zachód słońca na plaży Canggu i wybierz się na spacer po złotych piaskach. Wycieczka Bedugul i Jatiluwih 1. Odwiedź świątynię Taman Ayun, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz, jak królewska świątynia, zbudowana w czasach Imperium Mengwi, wydaje się dryfować po wodach dużego stawu rybnego. 2. Ciesz się górskimi krajobrazami w Bedugul. Odwiedź świątynię Ulundanu i podziwiaj lustrzane wody jeziora Beratan. 3. Doświadcz wyjątkowego piękna tarasów ryżowych Jatiluwih, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się o metodach nawadniania stojących za tymi słynnymi polami. Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Świątynia Tanah Lot: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świątynia Tanah Lot? Kliknij tutaj.

Świątynia Tanah Lot: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1683 opinii

Bagus took us around Ubud in an air conditioned vehicle. He gave us some background to Bali, temples, houses, economy, daily life and food etc. He was very kind, dropped us off at the shop when we needed and waited for us if we took longer than predicted for each activity. We very much recommend Bagus as the guide and driver, he knows it all and speaks English well! The whole trip was very chill, full of activities and excellent pictures that Bagus took of us!

Edi był fantastycznym przewodnikiem, nie mógł bardziej polecić! Dziękuję Edi za bycie niezwykle pomocnym i podzielenie się wiedzą o tych niesamowitych miejscach!

We really enjoyed our trip and the guide was very helpful:)