Świątynia Luksorska

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Świątynia Luksorska: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świątynia Luksorska? Kliknij tutaj.

Świątynia Luksorska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2837 opinii

Kontakt był prosty od samego początku przez Whatsapp. Zostaliśmy odebrani z hotelu około 5:30 i byliśmy w Luksorze około 10 rano. (2 przystanki po drodze) Zaczęliśmy od świątyni w Karnaku i tam powitał nas nasz niemieckojęzyczny przewodnik (szlachta). Był bardzo zmotywowany, towarzyszył i informował nas przez cały dzień. Po świątyni była dodatkowa wycieczka po Nilu na obiad (200 LE/osoba za rejs statkiem). Jedzenie było w porządku. Następnie minął Kolosy Menmona i dotarł do Doliny Królów. Tutaj przewodnik pokazał nam 3 zapierające dech w piersiach groby i wszystko nam wyjaśnił (Ramzes I, III, IX). Następnie udaliśmy się do „fabryki alabastru”, którą odebraliśmy jako turystyczną zdzierstwo. W końcu udaliśmy się do świątyni Hatszepsut, która naprawdę zapierała dech w piersiach. Po rozpoczęciu podróży powrotnej do świątyni (około 17:30) byliśmy z powrotem w hotelu o 22:30. (1 międzylądowanie, ale możliwe byłoby więcej). Zdecydowanie warte swojej ceny!

Bardzo dobry i przyjazny przewodnik. Dobra znajomość języka niemieckiego i duża wiedza o kulturze i historii. Ekscytująca i zróżnicowana wycieczka

Nasza przewodniczka była bardzo miłą kobietą z doskonałą znajomością języka niemieckiego. Poleciłbym tę wycieczkę wszystkim :)

Przygotuj się na wspaniały, ale pospieszny dzień. Potrzeba więcej czasu, aby zobaczyć cuda.

Idealny Wspaniały dzień Bardzo ciepłe powitanie od przewodnika