Świątynia Jowisza

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Świątynia Jowisza: najlepsze atrakcje w pobliżu

Świątynia Jowisza – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Split: Miejsca kręcenia Gry o Tron + wycieczka piesza

Split: Miejsca kręcenia Gry o Tron + wycieczka piesza

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po centrum Splitu, 1700-letniego miasta i starożytnego rzymskiego miasta-pałacu chronionego przez UNESCO. Spaceruj po starym mieście, pałacu i jego piwnicach i poznaj 2000 lat historii. Meereen, miejsce, w którym Daenerys spędziła trzy sezony, gdzie nakręcono sceny walki między niewolnikami a panami (scena "zabij panów"), bitwy Szarego Robaka i Nieskalanych przeciwko Synom Harpii, śmierć Ser Barristana Selmy'ego, który uratował Szarego Robaka, smoki, które Daenerys przykuła łańcuchami, a później nakarmiła złymi panami. Posłuchaj opowieści o historii miasta i zobacz, gdzie kręcono sceny z popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Zobacz Złotą Bramę, Perystyl Pałacu Dioklecjana, Vestibulum Pałacu Dioklecjana, Świątynię Jowisza i Podbudowy Pałacu Dioklecjana. Przejdź obok Muzeum Gry o Tron w Splicie i sklepu dla fanów Gry o Tron w Splicie. Dowiedz się o cesarzu Dioklecjanie, największym prześladowcy chrześcijan i dlaczego wymiotował po obiedzie. Dowiedz się, ile Wenecjanie zapłacili za Split i dlaczego bezgłowy Sfinks strzeże wejścia do świątyni Jowisza. Odkryj, co jedzą miejscowi i gdzie znaleźć najlepsze jedzenie i lokalne wino.

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Podczas tej pieszej wycieczki po Splicie spotkasz się z lokalnym historykiem. Twój przewodnik ma tytuł magistra historii, a to oznacza, że będzie w stanie nie tylko odpowiedzieć na Twoje pytania, ale także wzbogacić Twoją wycieczkę o różnego rodzaju interesujące fakty. Te wycieczki to nie tylko świetny sposób na poznanie miasta, ale także doświadczenie edukacyjne! Nasze wycieczki rozpoczynają się w najstarszych częściach Splitu, stopniowo przechodząc przez czas do teraźniejszości. Oznacza to, że zaczniesz od rzymskiej historii Splitu, następnie przejdziesz do historii średniowiecznej i weneckiej, a na koniec w pełni wkroczysz w teraźniejszość i zobaczysz, czym jest współczesny Split. XVII-wieczny rzymski Pałac Dioklecjana jest synonimem Starego Miasta w Splicie – i to tam skupi się Twoja wycieczka! Z czasem Pałac stał się ścisłym centrum miasta Split, co oznacza, że wyznacza bezpośrednie centrum miasta. Otrzymasz wprowadzenie do wycieczki na promenadzie Riva, a następnie zostaniesz poprowadzony przez Brązową Bramę pałacu. Umożliwi to dostęp do sal piwnicznych, w których wycieczka zostanie na krótko zatrzymana, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Stamtąd będziesz mógł spojrzeć na fenomenalnie zachowany rzymski plac Perystyl; tutaj znajduje się Mauzolem Dioklecjana, Świątynia Jowisza i Przedsionek. Ale plac to dopiero początek. Twój przewodnik poprowadzi Cię w podróż przez pozostałości prywatnej rezydencji Dioklecjana i starych średniowiecznych domów, które zachowały się przez lata, a następnie przez Złotą Bramę, abyś mógł odkryć pozostałości bogatego weneckiego i średniowiecznego dziedzictwa Splitu . Prawdziwie kultowy pomnik biskupa Grzegorza z Ninu jest widoczny wzdłuż północnej ściany pałacu i można go zobaczyć w drodze na plac Piazza. Jednym z najciekawszych aspektów tej wycieczki są rekonstrukcje 3D różnych miejsc, które Twój przewodnik wykorzysta, aby naprawdę ożywić przeszłość.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

Early Bird Walking Tour jest idealny dla osób, które chcą uniknąć tłumów i bezstresowo cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu światowego dziedzictwa podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i wspaniałym Pałacem Dioklecjana.

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

Odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto w Splicie i sąsiednią zieloną oazę Wzgórza Marjan podczas tej pieszej wycieczki. Zaczynając od wykonanego z brązu modelu historycznego centrum Splitu, podzielę się historią rzymskiego i średniowiecznego Starego Miasta. Poprowadzę Cię przez Pałac Dioklecjana i malownicze place, w tym Pjaca, Fruit i Prokurative, zanim zabiorę Cię wzdłuż Splitu Riva i Promenady. Po drodze dowiesz się, jak wyglądał ten obszar pod panowaniem weneckim, francuskim, austriacko-węgierskim i jugosłowiańskim. Po zwiedzeniu zgiełku Starego Miasta w Splicie pokażę Ci urocze wzgórze Marjan, skąd możesz podziwiać rozległe widoki na całe miasto. Wzgórze Marjan było świętym miejscem dla mieszkańców, niegdyś wypełnionym starożytnymi świątyniami, które zostały zastąpione chrześcijańskimi kościołami, które do dziś są rozsiane po zalesionym terenie. Po drodze będziesz miał okazję: • Zwiedź Pałac Dioklecjana, wspaniałą rezydencję cesarza rzymskiego Dioklecjana z IV wieku • Zobacz podziemia Pałacu wraz z jego podbudówkami i dowiedz się, dlaczego są one tak dobrze zachowane • Usiądź i zrelaksuj się na placu Peristil z widokiem na Mauzoleum, katedrę św. Domniusza i Świątynię Jowisza i posłuchaj o rytuałach, które miały tam miejsce • Przejdź przez Złotą Bramę i postępuj zgodnie z lokalną tradycją na szczęście • Dowiedz się więcej o dawnym getcie żydowskim i synagodze nadal używanej w okolicy • Poznaj Varoš, uroczą dzielnicę rybacką z XVII-XIX wieku, wspinając się po schodach na stary cmentarz żydowski i wzgórze Marjan Pod koniec tej jednogodzinnej wycieczki lepiej zrozumiesz bogatą historię, lokalny styl życia i osobliwe szczegóły, które sprawiają, że Split jest tak wyjątkowy. Otrzymasz również zalecenia dotyczące tego, co robić i co zobaczyć po wycieczce.

Split: Gra i wycieczka po mieście

Split: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Wycieczka piesza po Splicie z profesorem historii

Wycieczka piesza po Splicie z profesorem historii

Zanurz się w historii Splitu wraz z profesorem, rezerwując tę pieszą wycieczkę w małej grupie. Wyjdź poza Pałac Dioklecjana, aby odkryć średniowieczny i nowoczesny Split z lokalizacjami z "Gry o tron", intrygującymi legendami i spostrzeżeniami na temat lokalnego życia. Zacznij od promenady Riva, zobacz podbudowy pałacu, Perystyl i Przedsionek oraz odkryj takie punkty orientacyjne jak Katedra Świętego Domniusza i Złota Brama. Poczujesz historię rzymskiego pałacu, ale także rozpoczniesz podróż przez centrum Splitu, wypełnione wpływami Wenecji, Osmanów i Napoleona. Oczywiście wszystko to z lokacjami z Gry o Tron, ciekawostkami i szczyptą lokalnego życia i legend. Prywatne wycieczki dostępne na życzenie.

Świątynia Jowisza – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Split: Miejsca kręcenia Gry o Tron + wycieczka piesza

Split: Miejsca kręcenia Gry o Tron + wycieczka piesza

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po centrum Splitu, 1700-letniego miasta i starożytnego rzymskiego miasta-pałacu chronionego przez UNESCO. Spaceruj po starym mieście, pałacu i jego piwnicach i poznaj 2000 lat historii. Meereen, miejsce, w którym Daenerys spędziła trzy sezony, gdzie nakręcono sceny walki między niewolnikami a panami (scena "zabij panów"), bitwy Szarego Robaka i Nieskalanych przeciwko Synom Harpii, śmierć Ser Barristana Selmy'ego, który uratował Szarego Robaka, smoki, które Daenerys przykuła łańcuchami, a później nakarmiła złymi panami. Posłuchaj opowieści o historii miasta i zobacz, gdzie kręcono sceny z popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Zobacz Złotą Bramę, Perystyl Pałacu Dioklecjana, Vestibulum Pałacu Dioklecjana, Świątynię Jowisza i Podbudowy Pałacu Dioklecjana. Przejdź obok Muzeum Gry o Tron w Splicie i sklepu dla fanów Gry o Tron w Splicie. Dowiedz się o cesarzu Dioklecjanie, największym prześladowcy chrześcijan i dlaczego wymiotował po obiedzie. Dowiedz się, ile Wenecjanie zapłacili za Split i dlaczego bezgłowy Sfinks strzeże wejścia do świątyni Jowisza. Odkryj, co jedzą miejscowi i gdzie znaleźć najlepsze jedzenie i lokalne wino.

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Split: Piesza wycieczka po Splicie z „Magistrem” historii

Podczas tej pieszej wycieczki po Splicie spotkasz się z lokalnym historykiem. Twój przewodnik ma tytuł magistra historii, a to oznacza, że będzie w stanie nie tylko odpowiedzieć na Twoje pytania, ale także wzbogacić Twoją wycieczkę o różnego rodzaju interesujące fakty. Te wycieczki to nie tylko świetny sposób na poznanie miasta, ale także doświadczenie edukacyjne! Nasze wycieczki rozpoczynają się w najstarszych częściach Splitu, stopniowo przechodząc przez czas do teraźniejszości. Oznacza to, że zaczniesz od rzymskiej historii Splitu, następnie przejdziesz do historii średniowiecznej i weneckiej, a na koniec w pełni wkroczysz w teraźniejszość i zobaczysz, czym jest współczesny Split. XVII-wieczny rzymski Pałac Dioklecjana jest synonimem Starego Miasta w Splicie – i to tam skupi się Twoja wycieczka! Z czasem Pałac stał się ścisłym centrum miasta Split, co oznacza, że wyznacza bezpośrednie centrum miasta. Otrzymasz wprowadzenie do wycieczki na promenadzie Riva, a następnie zostaniesz poprowadzony przez Brązową Bramę pałacu. Umożliwi to dostęp do sal piwnicznych, w których wycieczka zostanie na krótko zatrzymana, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Stamtąd będziesz mógł spojrzeć na fenomenalnie zachowany rzymski plac Perystyl; tutaj znajduje się Mauzolem Dioklecjana, Świątynia Jowisza i Przedsionek. Ale plac to dopiero początek. Twój przewodnik poprowadzi Cię w podróż przez pozostałości prywatnej rezydencji Dioklecjana i starych średniowiecznych domów, które zachowały się przez lata, a następnie przez Złotą Bramę, abyś mógł odkryć pozostałości bogatego weneckiego i średniowiecznego dziedzictwa Splitu . Prawdziwie kultowy pomnik biskupa Grzegorza z Ninu jest widoczny wzdłuż północnej ściany pałacu i można go zobaczyć w drodze na plac Piazza. Jednym z najciekawszych aspektów tej wycieczki są rekonstrukcje 3D różnych miejsc, które Twój przewodnik wykorzysta, aby naprawdę ożywić przeszłość.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

Split: Stare Miasto i Pałac Dioklecjana Earlybird Walking Tour

Early Bird Walking Tour jest idealny dla osób, które chcą uniknąć tłumów i bezstresowo cieszyć się tą popularną historyczną wycieczką. Odkryj miejsce Dioklecjana w Splicie z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, przemierzając ten 1700-letni pałac, który stał się częścią miasta. Trasa prowadzi przez specjalną starą część Splitu. Zobaczymy Plac Perystylowy, podziemne piwnice, Świątynię św. Jowisza, Katedrę św. Duje i nie tylko. Cofnij się w czasie do starożytnego Cesarstwa Rzymskiego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Spędź 70 minut z doświadczonym lokalnym przewodnikiem, spacerując po starożytnym mieście Dalmacji, poznając jego bogatą kulturę i historię. Dowiedz się więcej o tym miejscu światowego dziedzictwa podczas relaksującego spaceru ulicami, placami i wspaniałym Pałacem Dioklecjana.

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

Stare Miasto w Splicie i wzgórze Marjan: Wycieczka z przewodnikiem audio

Odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto w Splicie i sąsiednią zieloną oazę Wzgórza Marjan podczas tej pieszej wycieczki. Zaczynając od wykonanego z brązu modelu historycznego centrum Splitu, podzielę się historią rzymskiego i średniowiecznego Starego Miasta. Poprowadzę Cię przez Pałac Dioklecjana i malownicze place, w tym Pjaca, Fruit i Prokurative, zanim zabiorę Cię wzdłuż Splitu Riva i Promenady. Po drodze dowiesz się, jak wyglądał ten obszar pod panowaniem weneckim, francuskim, austriacko-węgierskim i jugosłowiańskim. Po zwiedzeniu zgiełku Starego Miasta w Splicie pokażę Ci urocze wzgórze Marjan, skąd możesz podziwiać rozległe widoki na całe miasto. Wzgórze Marjan było świętym miejscem dla mieszkańców, niegdyś wypełnionym starożytnymi świątyniami, które zostały zastąpione chrześcijańskimi kościołami, które do dziś są rozsiane po zalesionym terenie. Po drodze będziesz miał okazję: • Zwiedź Pałac Dioklecjana, wspaniałą rezydencję cesarza rzymskiego Dioklecjana z IV wieku • Zobacz podziemia Pałacu wraz z jego podbudówkami i dowiedz się, dlaczego są one tak dobrze zachowane • Usiądź i zrelaksuj się na placu Peristil z widokiem na Mauzoleum, katedrę św. Domniusza i Świątynię Jowisza i posłuchaj o rytuałach, które miały tam miejsce • Przejdź przez Złotą Bramę i postępuj zgodnie z lokalną tradycją na szczęście • Dowiedz się więcej o dawnym getcie żydowskim i synagodze nadal używanej w okolicy • Poznaj Varoš, uroczą dzielnicę rybacką z XVII-XIX wieku, wspinając się po schodach na stary cmentarz żydowski i wzgórze Marjan Pod koniec tej jednogodzinnej wycieczki lepiej zrozumiesz bogatą historię, lokalny styl życia i osobliwe szczegóły, które sprawiają, że Split jest tak wyjątkowy. Otrzymasz również zalecenia dotyczące tego, co robić i co zobaczyć po wycieczce.

Split: Gra i wycieczka po mieście

Split: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Wycieczka piesza po Splicie z profesorem historii

Wycieczka piesza po Splicie z profesorem historii

Zanurz się w historii Splitu wraz z profesorem, rezerwując tę pieszą wycieczkę w małej grupie. Wyjdź poza Pałac Dioklecjana, aby odkryć średniowieczny i nowoczesny Split z lokalizacjami z "Gry o tron", intrygującymi legendami i spostrzeżeniami na temat lokalnego życia. Zacznij od promenady Riva, zobacz podbudowy pałacu, Perystyl i Przedsionek oraz odkryj takie punkty orientacyjne jak Katedra Świętego Domniusza i Złota Brama. Poczujesz historię rzymskiego pałacu, ale także rozpoczniesz podróż przez centrum Splitu, wypełnione wpływami Wenecji, Osmanów i Napoleona. Oczywiście wszystko to z lokacjami z Gry o Tron, ciekawostkami i szczyptą lokalnego życia i legend. Prywatne wycieczki dostępne na życzenie.

Split: Najciekawsze atrakcje

Świątynia Jowisza: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Świątynia Jowisza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świątynia Jowisza? Kliknij tutaj.

Świątynia Jowisza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5
(3 recenzji)