Świątynia Ateny Nike

Świątynia Ateny Nike
Liczba znalezionych atrakcji: 123
Sortuj wg::

Świątynia Ateny Nike: najlepsze atrakcje w pobliżu

Świątynia Ateny Nike – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Odwiedź Akropol, prawdopodobnie najważniejszy punkt orientacyjny Grecji i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Odbierz swój bilet na adres e-mail wraz z instrukcjami pobrania wycieczki audio (w zależności od wybranej opcji) i udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, w pobliżu stacji metra Akropol. Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz. Przejdź się do Teatru Dionizosa, a następnie zobacz wpisaną na listę UNESCO świątynię Partenon, która jest poświęcona Atenie, bogini mądrości i wojny. Odwiedź Propyleje, świątynię Ateny Nike, Erechtejon i zobacz Odeon Herodesa Atticusa. Wędruj po wszystkich stronach wzgórza i podziwiaj wspaniałe widoki na stolicę Grecji. Zobacz otaczające góry i błękitne morze Egejskie, które otacza Ateny.

Ateny: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

Ateny: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

Podziwiaj starożytne cuda Aten. Spaceruj wysadzanymi drzewami ulicami do podnóża wpisanego na Listę UNESCO Akropolu, jednego z najbardziej odkrywczych stanowisk archeologicznych na świecie. Pokonaj tłumy, udaj się na południowe zbocze Akropolu i wejdź do środka, aby zobaczyć starożytne skarby, które czekają na Ciebie. Zatrzymaj się w Sanktuarium Dionizosa, poświęconym greckiemu bogu wina i płodności. Gdy znajdziesz się wewnątrz Akropolu, zbliż się do ważnych zabytków, takich jak brama Propylaea, Erechtejon, świątynia Ateny Nike i Partenon. Poznaj historię tych fascynujących ruin od swojego przewodnika. Gdy znajdziesz się na szczycie świętego wzgórza, podziwiaj rozległe panoramy Aten. Dowiedz się więcej o wykopaliskach i poznaj ruiny cytadeli. Posłuchaj o okolicznych zabytkach, w tym o Wzgórzu Marsa i Odeonie Herodesa Atticusa. Zakończ wycieczkę na szczycie Akropolu, pozostawiając sobie swobodę dalszego zwiedzania we własnym tempie. Wybierz między wczesnym rankiem, poranną lub popołudniową wycieczką z przewodnikiem. Wstęp bez biletu kolejki Pamiętaj, że nawet w przypadku naszej usługi wstępu bez kolejki, może być wymagany pewien czas oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że liczba odwiedzających może zmieniać się nieprzewidywalnie w ciągu dnia. Typowy czas oczekiwania wynosi od 0 do 10 lub 30 minut, choć w rzadkich przypadkach może być dłuższy.

Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

Spacer po Atenach bez stresu! Zdobądź bilety elektroniczne na Wzgórze Akropolu i olśniewające Muzeum Akropolu. Ulepsz swoje wrażenia dzięki opcjonalnym biletom łączonym, oferującym dostęp do najważniejszych atrakcji archeologicznych i muzeów, takich jak Starożytna Agora, Forum Romanum, Kerameikos, Świątynia Zeusa czy Narodowe Muzeum Archeologiczne. Wybierz przedział czasowy (tylko) na Wzgórze Akropolu i otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem. Pobierz bilety i wycieczki za pomocą podanego linku i zanurz się w starożytnych opowieściach przy każdej atrakcji. Ciesz się Atenami i ich pięknem dzięki profesjonalnym opowiadaniom i wglądom historycznym. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Ateny: Akropol i Muzeum Akropolu z opcjonalnym dźwiękiem

Ateny: Akropol i Muzeum Akropolu z opcjonalnym dźwiękiem

Odwiedź zapierający dech w piersiach Akropol z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu na wybrany dzień i godzinę. Odkryj jeden z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków świata starożytnego. Wybierz się na spacer do wpisanego na listę UNESCO miejsca, które służyło za starożytną cytadelę, i odkrywaj budynki we własnym tempie. Otrzymaj bilet na swój e-mail wraz z instrukcją pobrania audioprzewodnicy i udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, niedaleko stacji metra Acropolis. Zeskanuj swój bilet w kasownikach, załóż słuchawki i posłuchaj, jak nasi profesjonalni, licencjonowani przewodnicy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie wybrane historie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Bilet wstępu obejmuje również wstęp do Propylasów, Świątyni Ateny Nike, Partenonu i Erechtejonu z Werandą Dziewic. Po zwiedzeniu ruin odwiedź Muzeum Akropolu, w którym znajdują się niektóre z ważnych dzieł współczesnej architektury i bezcenne znaleziska z zabytków Akropolu. Z audioprzewodnikiem zobacz główne atrakcje, takie jak wota, artefakty życia codziennego, posągi z okresu archaicznego, kariatydy i oczywiście majestatyczną salę Partenon z metopami, frontonami i fryzem.

Akropol: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

Akropol: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

Witaj na Akropolu, starożytnym cudzie, który od wieków urzeka odwiedzających. Przygotuj się na przeniesienie w czasie, gdy wyruszymy w podróż przez fascynującą historię i architektoniczną sprawność starożytnych Aten. Nasza wycieczka po Akropolu rozpoczyna się w słynnym Starożytnym Teatrze Dionizosa, miejscu narodzin dramatu i najstarszym wciąż istniejącym greckim teatrze. Stojąc wśród starożytnych kamiennych siedzeń, wyobraź sobie przedstawienia teatralne, które niegdyś przyciągały tysiące widzów. Dowiedz się o kluczowej roli teatru w starożytnym społeczeństwie greckim i jego trwałym dziedzictwie we współczesnym dramacie. Następnie przejdź całą drogę do Propylaia Gates, imponującej bramy wejściowej, która natychmiast zrobi na Tobie wrażenie swoją wielkością i symetrią. Przechodząc przez monumentalne wrota, poczujesz ciężar historii, dołączając do grona starożytnych filozofów, mężów stanu i czcicieli, którzy niegdyś przemierzali te święte ziemie. Idąc dalej, napotkasz Erechtejon, świątynię, która wyróżnia się wyjątkowym i urzekającym projektem. Podziwiaj kariatydy, wspaniałe kobiece postacie, które służą jako kolumny wspierające, a każda z nich ma własną, odrębną pozę i osobowość. Odkryj legendy i mity związane z tym świętym sanktuarium, w tym rywalizację między Ateną i Posejdonem o patronat nad miastem. Następnie zbliżamy się do kultowego Partenonu, klejnotu koronnego Akropolu. Gdy spojrzysz na jego wspaniałą fasadę, będziesz zdumiony precyzją i umiejętnościami starożytnych ateńskich architektów. Dowiedz się o przeznaczeniu Partenonu jako sanktuarium bogini Ateny i jego roli jako symbolu potęgi i wpływu Aten na starożytny świat. Na koniec wycieczki poświęć chwilę na podziwianie zapierających dech w piersiach panoramicznych widoków Aten ze wzgórza Akropolu. Podziwiaj tętniące życiem miasto rozpościerające się pod tobą, zestawiając starożytne cuda, które właśnie odkryłeś, z tętniącym życiem współczesnym. Dołącz do nas na niezapomnianą podróż w czasie podczas tej wycieczki po Akropolu, gdzie starożytna historia ożywa w sercu Aten. Zanurz się w historiach i architekturze, które ukształtowały starożytny świat i zyskaj głębsze zrozumienie i uznanie dla trwałego dziedzictwa greckiej cywilizacji

Ateny: Wycieczka w małej grupie z przewodnikiem po Akropolu i Partenonie

Ateny: Wycieczka w małej grupie z przewodnikiem po Akropolu i Partenonie

Poznaj cuda słynnego Akropolu i Partenonu podczas wycieczki z przewodnikiem. Ciesz się przywilejami biletów wstępu bez kolejki i wstępu priorytetowego, co pozwoli Ci ominąć długie kolejki i natychmiast rozpocząć zwiedzanie tych kultowych miejsc. Wyrusz w urzekającą podróż w czasie, podczas której przewodnik poprowadzi Cię przez różne okresy historyczne, począwszy od starożytnej epoki hellenistycznej i rzymskiej, poprzez okres bizantyjski i osmański, aż po czasy współczesne. Spacerując po wzgórzu w cieniu starożytnych drzew oliwnych, zdobędziesz wgląd w słynne mity starożytnych Aten i dowiesz się o znaczących festiwalach religijnych i najwcześniejszych kultach. Odkryj, jak kluczowe wydarzenia w historii miasta są powiązane z tym świętym okręgiem. Podziwiaj najważniejsze budowle, które dziś zdobią Akropol, w tym majestatyczny Partenon, imponujące Propyleje, skomplikowany Erechtejon i elegancką świątynię Ateny Nike. Zatrzymaj się, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki Aten z tego doskonałego punktu widokowego, będąc świadkiem ewolucji miasta na przestrzeni prawie 3000 lat. Następnie możesz kontynuować zwiedzanie wzgórza we własnym tempie lub podążać za przewodnikiem w kierunku południowego wyjścia, aby podziwiać urzekające widoki na Ołtarz Asklepiosa i Teatr Dionizosa.

Ateny: Akropol, Partenon i Muzeum Akropolu - wycieczka z przewodnikiem

Ateny: Akropol, Partenon i Muzeum Akropolu - wycieczka z przewodnikiem

Meet your licensed tour guide at Porinou 5 street 11742, an experienced archaeologist, and then start your unique combination of a tour. Enter from the south slope of the acropolis and set off on your leisurely walking tour of some of the world's finest monuments. Along the way, listen as your guide shares knowledgeable insight into the citadel's ruins including excavation details. Visit the Theater of Dionysus, an amphitheater that is arguably the birthplace of performing arts. Perch yourself on a stone seat to imagine the sights and sounds experienced by ancient theatergoers who came to watch plays by Greek writers Aeschylus, Sophocles, and Euripides. Also, pass the Odeon of Herodes Atticus; the theater is still used today during the Athens Festival from May to October. Find peace and quiet at an Asclepius, a healing temple that honored the god of medicine Asclepius, before the Parthenon. Wander around the temple to learn about how it was constructed for the goddess Athena. Once you familiarize yourself with the site's classical architecture, head indoors to the New Acropolis Museum for a brief break and refreshments (at own expense) in the cafe. Ranked one of the top 5 museums in the world, the New Acropolis Museum boasts collections of statues and other relics of everyday life in several galleries. In the Gallery of the Slopes of the Acropolis, the glass floor occasionally reveals an archaeological excavation site.

Ateny: Akropol i najważniejsze wydarzenia mitologiczne - wycieczka w małej grupie

Ateny: Akropol i najważniejsze wydarzenia mitologiczne - wycieczka w małej grupie

Cofnij się w czasie do starożytnej Grecji i odkryj największe zabytki Aten. Poznaj mity kryjące się za niektórymi z najważniejszych zabytków miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem pod Łukiem Hadriana obok Akropolu. Posłuchaj o narodzinach tego wspaniałego miasta, jego złotym wieku i upadku z rąk spartańskich wojsk. Posłuchaj opowieści z greckiej mitologii i odkryj ich prawdziwe znaczenie oraz fakty historyczne. Odwiedź wszystkie najbardziej charakterystyczne miejsca starożytnego miasta, a także mniej znane atrakcje. Ta wycieczka pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób Ateny stały się mitycznym miastem znanym dzisiaj. Odwiedź najważniejsze zabytki, takie jak Partenon, Teatr Dionizosa i Świątynia Ateny Nike. Zobacz ruiny świątyni Erechtheion i sanktuarium Asklepiosa. Odwiedź świątynię Zeusa Olimpijskiego z zewnątrz, poznaj funkcje agory i odwiedź świątynię Hefajstosa.

Ateny: Bilet na Akropol z wielojęzycznym audioprzewodnikiem

Ateny: Bilet na Akropol z wielojęzycznym audioprzewodnikiem

Skorzystaj z okazji i odwiedź Akropol, najsłynniejszy zabytek starożytnej Grecji. Otrzymaj bilet na swój adres e-mail wraz z instrukcjami pobrania wycieczki audio i udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, w pobliżu stacji metra Akropol. Akropol jest cudem archeologicznym, obiektem z listy UNESCO i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Aten. Wejdź do Teatru Dionizosa i zobacz wpisaną na listę UNESCO imponującą świątynię Partenon, która jest poświęcona Atenie, bogini wojny. Odwiedź Propyleje, świątynię Ateny Nike, Erechtejon i zobacz Odeon Herodesa Atticusa ze szczytu. Możesz spacerować po wszystkich stronach wzgórza i podziwiać wspaniałe widoki na Ateny, okoliczne góry i oczywiście Morze Egejskie. Górujący nad stolicą Akropol jest bardzo imponującym widokiem, a spacer po jego terenie daje odwiedzającym poczucie podziwu i prawdziwego poczucia wielkości starożytnych Greków.

Ateny: Partenon, Akropol i muzeum - wycieczka w małej grupie

Ateny: Partenon, Akropol i muzeum - wycieczka w małej grupie

Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po Akropolu, Partenonie i Muzeum Akropolu z wcześniej zarezerwowanymi biletami wstępu. Cofnij się w czasie do starożytnych Aten i poznaj bogatą historię i mitologię od eksperta terenowego i licencjonowanego przewodnika. Dołącz do małej grupy i wejdź na kultowe wzgórze Akropolu, aby rozpocząć wycieczkę. Poznaj niezwykłe zabytki, które świadczą o dziedzictwie kulturowym starożytnej Grecji. Zobacz wspaniałość Teatru Dionizosa, w którym po raz pierwszy wystawiono kultowe dramaty i tragedie. Przejdź przez urzekający Odeon Herodesa Atticusa i święte sanktuarium uzdrawiającego boga Asklepiosa. Docierając na szczyt, skieruj swój wzrok na Partenon, trwały symbol demokracji i zachodniej cywilizacji. Zobacz cuda architektury świątyni Nike w Propylejach i świątyni Erechtejonu. Po zejściu ze wzgórza wejdź do słynnego Muzeum Akropolu, aby doświadczyć blasku oryginalnych arcydzieł uratowanych ze świątyń Akropolu, umiejętnie prezentowanych w naturalnym świetle. Podziwiaj fascynujące wykopaliska odkryte pod szklanymi podłogami i chodnikami, oferujące wgląd w starożytne skarby. Ciesz się inspirującym widokiem na Akropol i podziwiaj oryginalny i niezwykły fryz Partenonu prowadzony przez doświadczonego przewodnika.

Ateny: Najciekawsze atrakcje

Świątynia Ateny Nike: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Świątynia Ateny Nike: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Świątynia Ateny Nike? Kliknij tutaj.

Świątynia Ateny Nike: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(10 028 recenzji)

Największym błędem podczas wizyty na Akropolu jest wybranie się o 8 rano… kiedy WSZYSCY INNI TEŻ Pójdą. Wróciliśmy wieczorem i było IDEALNIE! Ten „opcjonalny przewodnik” NIE jest przeznaczony dla Akropolu, ale dla pieszej wycieczki po Plaka. To było nieco mylące. Ogólnie byliśmy bardzo szczęśliwi, że wróciliśmy!

Niesamowite przeżycie. Nie jest to zbyt trudne fizycznie, a w wieku 61 i 67 lat poradziliśmy sobie z wspinaczką całkiem nieźle. Zdecydowanie to zrób i kup bilety w przedsprzedaży. Minęliśmy ogromną kolejkę i weszliśmy prosto o wybranej godzinie

Dobrze zrobiliśmy, rezerwując wycieczkę rozpoczynającą się o 8:00 rano. Ciekawy był opis z audioprzewodnikiem. To niezwykła strona. Konieczność podczas przyjazdu do Aten. Długość trasy była idealna. Trudność wspinaczki na miejsce była rozsądna.

wspaniałe doświadczenie, pojechaliśmy wcześnie rano i doświadczenie było dość gładkie. kiedy zeszliśmy na dół, kolejka była ogromna. warto przyjechać tam wcześniej

Wejście na Akropol było łatwe i bezproblemowe. Wystarczy zeskanować bilet z kodem QR przy bramce obrotowej i jesteśmy w środku. Korzystaliśmy z tylnego wejścia.