Sukiennice w Krakowie

Sukiennice w Krakowie
Liczba znalezionych atrakcji: 64
Sortuj wg::

Sukiennice w Krakowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Sukiennice w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

Odkryj mroczną stronę Krakowa podczas tej pełnej grozy wycieczki. Poznaj krakowskie legendy, mrożące krew w żyłach anegdoty oraz budzące grozę historie oparte na faktach. Przejdź obok oświetlonych zabytków, takich jak bazylika Mariacka, Sukiennice i wieża ratuszowa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem po zachodzie słońca i przygotuj się na wieczór pełen wrażeń. Odwiedź miejsca, które być może były przez Ciebie widziane za dnia, jednak tym razem odkryjesz ich mroczną odsłonę. Zatrzymaj się przy takich zabytkach jak Brama Floriańska oraz XIV-wieczna bazylika Mariacka. Spaceruj ulicą Świętego Jana i zobacz atrakcje usytuowane w centrum miasta, w tym Sukiennice, wieżę ratuszową, Collegium Maius, Ratusz, plac Marii Magdaleny i plac Katyński. Podziwiaj Wisłę i dowiedz się, gdzie mieszkał niegdyś legendarny smok miejski.

Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Przeżyj najlepsze wprowadzenie do Krakowa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkowym Starym Mieście. Rozpocznij swoją wycieczkę w sercu miasta przed Bazyliką Mariacką. Twój przewodnik będzie miał pomarańczowy parasol, dzięki czemu łatwo go znajdziesz w miejscu spotkania. Poczuj się, jakbyś cofnął się w czasie, spacerując wśród średniowiecznej architektury Rynku Głównego, największego średniowiecznego rynku w Europie. Twój profesjonalny przewodnik zabierze Cię do najważniejszych zabytków Krakowa i opowie o jego dramatycznej historii. Dostarczą ci również poufnej wiedzy na temat tego, co warto odwiedzić, zobaczyć i zjeść, gdy jesteś w tym pięknym mieście. Zakończysz swoją wycieczkę na Wawelu, imponującej królewskiej rezydencji polskich królów.

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Po wczesnym porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Warszawie, zostaniesz przetransportowany na dworzec kolejowy prywatnym pojazdem. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej podróży pociągiem zostaniesz powitany przez lokalnego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wyrusz na 3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przejrzeć. W muzeum obejrzysz film nakręcony po wyzwoleniu obozu w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło tu i zginęło około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie i więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau w 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz mieć trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek starego miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka, krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta z tysiącami barów i wspaniałych regionalnych restauracji, zabytkowymi budynkami i dorożkami. Podczas wycieczki będzie czas na zjedzenie lunchu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około godziny 20:30, odbierz go z peronu i przetransportuj z dworca kolejowego z powrotem do hotelu w Warszawie.

Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Kraków we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki po polowaniu na padlinożercę na urządzenie mobilne (poprzez link i dane logowania otrzymane na booking), skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Krakowa. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Wieży Ratuszowej! Odwiedź kultowe krakowskie Sukiennice z wyjątkowymi eksponatami i zwiedź cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zgub się na zabytkowym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Dowiedz się o pionierskim Mikołaju Koperniku i jego życiu. Przejdziesz także obok wyjątkowego kościoła św. Piotra i Pawła, nie zapomnij zrobić zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i drżyj z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, pomnik-symbol, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Cofnij się w czasie, spacerując po krakowskim Starym Mieście. Podziwiaj urok tamtejszej średniowiecznej architektury. Ponadto poznaj historię Polski, unikalne symbole i tradycje oraz zabawne fakty z ust profesjonalnego przewodnika. Jedną z głównych atrakcji Starego Miasta jest Droga Królewska. Rozpoczyna się ona w północnej części krakowskiej starówki, przy kościele św. Floriana, w którym znajdują się relikwie św. Floriana – patrona Polski. Ta historyczna trasa biegnie wzdłuż trzech ulic: Floriańskiej, Grodzkiej i Kanoniczej. Przejdź przez Bramę Floriańską – jedyną wciąż istniejącą bramą z 8 średniowiecznych bram miejskich z imponującą gotycką basztą. Następnie odwiedź Rynek Główny. Jest to największy w Europie średniowieczny rynek, przy którym znajdują się liczne zabytkowe budynki. Głównym elementem Rynku są Sukiennice – renesansowy budynek handlowy ze wspaniałymi arkadami zaprojektowanymi przez włoskiego architekta J.M. Padovano. Droga Królewska kończy się u podnóża wzgórza wawelskiego. Możesz stamtąd podziwiać usytuowany na wzgórzu Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedź tę imponującą siedzibę polskich królów i odwiedź Smoczą Jamę. Koniecznie zobacz wspaniałe Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Koronny, jak również bazylikę katedralną św. Stanisława i św. Wacława. Ta piesza wycieczka po krakowskim Starym mieście obejmuje także wizytę w dzielnicy uniwersyteckiej, na terenie której znajdują się budynki Uniwersytetu jagiellońskiego – najstarszego uniwersytetu w Polsce – oraz Planty. Podczas wycieczki przewidziana jest półgodzinna przerwa na kawę.

Kraków: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Kraków: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej wieży ratuszowej! Odwiedź kultowe Sukiennice Krakowskie z wyjątkowymi eksponatami i odkryj cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób sobie zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zatrać się w historycznym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Poznaj pionierskiego Mikołaja Kopernika i jego życie. Miniecie Państwo także wyjątkowy kościół św. Piotra i Pawła, nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i przeżyj dreszcze z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, symboliczny pomnik, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Dzielnica Żydowska)

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Dzielnica Żydowska)

Zanim wsiądziesz na hulajnogę elektryczną, przejdziesz krótkie szkolenie i otrzymasz kask ochronny. Jazda jest prosta i gwarantujemy, że zajmie to tylko chwilę, zanim będziesz mógł swobodnie i pewnie poruszać się po hulajnodze. Wybierz się na wycieczkę po Krakowie z różnicą. Nie ma potrzeby długich i męczących spacerów po mieście. Zamiast tego wskocz na pokład i przejedź się swoim prywatnym skuterem z miejsca na miejsce. Hulajnoga to bezgłośny, przyjazny dla środowiska i zabawny pojazd dwukołowy, na którym nauczysz się jeździć w mgnieniu oka. Ta 3,5-godzinna wycieczka ma ponad 10 km długości (około 4 mil). Oprowadza po najważniejszych miejscach Krakowa pozwalając podziwiać architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Krakowie, a także udzieli wielu wskazówek dotyczących życia w Krakowie. Podziwiaj wspaniały widok z rzeki, oglądaj piękne budynki i szybuj po historycznych parkach i rezydencjach królewskich. Zobacz to wszystko i wiele więcej.

Kraków: gra i wycieczka eksploracyjna po mieście

Kraków: gra i wycieczka eksploracyjna po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na eksploracji miasta podczas tej pieszej wycieczki po Krakowie na smartfonie. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej wieży ratuszowej! Odwiedź kultowe Sukiennice Krakowskie z wyjątkowymi eksponatami i odkryj cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób sobie zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zatrać się w historycznym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Poznaj pionierskiego Mikołaja Kopernika i jego życie. Miniecie Państwo także wyjątkowy kościół św. Piotra i Pawła, nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i przeżyj dreszcze z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, symboliczny pomnik, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Kraków: Wycieczka po mieście wózkiem golfowym

Kraków: Wycieczka po mieście wózkiem golfowym

Podróżuj wózkiem golfowym po Starym Mieście w Krakowie, słuchając komentarza audio. Miń różne zabytki, w tym Planty, Rynek Główny i Wawel. Odwiedź Planty otaczające Stare Miasto i zobacz zabytki znajdujące się w parku. Wskocz na pokład wózka golfowego i wybierz się na wycieczkę po Starym Mieście w Krakowie, położonym w centrum miasta. Odkryj Rynek Główny, kościoły i katedry oraz muzea. Dowiedz się więcej o historii miasta z komentarza audio na pokładzie. Zobacz różne zabytki, w tym Dzielnicę Łacińską, kościół św. Anny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, gotycki klasztor Franciszkanów i Okno Papieskie.

Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście

Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Europie, a nawet na świecie. Najlepszym sposobem na poznanie historii oraz głównych atrakcji Krakowa jest wybranie się na wycieczkę po mieście z profesjonalnym, licencjonowanym przewodnikiem. Tradycyjna trasa wycieczki prowadzi wzdłuż Drogi Królewskiej, przez Stare Miasto i dzielnicę uniwersytecką, aż do wzgórza wawelskiego, na którym wznosi się Zamek Królewski. Podczas zwiedzania przewodnik opowie Ci o najsłynniejszych zabytkach Krakowa – Barbakanie, bazylice Mariackiej czy Sukiennicach. Poznasz legendę związaną z hejnałem mariackim, legendę o nożu w Sukiennicach oraz legendę o powstaniu Krakowa. Wycieczka ta jest doskonałą okazją, aby zwiedzić krakowskie Stare Miasto na własnych warunkach. 

Kraków: Najciekawsze atrakcje

Sukiennice w Krakowie: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Sukiennice w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sukiennice w Krakowie? Kliknij tutaj.

Sukiennice w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(778 recenzji)

Znakomicie, a przewodnik Elizabeth był naprawdę zabawny i miał wiedzę na temat historii Krakowa i seryjnych morderców! Pokazuje też fragmenty miasta. Padało i nic nie można było na to poradzić, ale i tak warto było się wybrać na spacer. Zdecydowanie coś innego do zobaczenia i poznania miasta. Poleciłby.

Nadia jest doskonałym przewodnikiem. Bardzo kompetentny i entuzjastyczny. Sprawiła, że nasza wycieczka była bardzo interesująca i zabawna, a po drodze dała nam małą przerwę na poczęstunek. Spodoba ci się ta piesza wycieczka.

Świetnie się bawiliśmy. Tomasz był bardzo zabawny. Z entuzjazmem podzielił się niektórymi historiami dotyczącymi przeszłości Krakowa. Gorąco polecam wycieczkę.

Wycieczka była doskonała, podobnie jak nasz przewodnik. Opowiadała te historie z wielkim entuzjazmem i bardzo nas zaangażowała.

Świetne doświadczenie, Magda ekspertem w przewodniku