Dodaj daty

Sukiennice w Krakowie

Sukiennice w Krakowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

1. Straszny Kraków: 2-godzinna piesza wycieczka po mieście

Odkryj mroczną stronę Krakowa podczas tej pełnej grozy wycieczki. Poznaj krakowskie legendy, mrożące krew w żyłach anegdoty oraz budzące grozę historie oparte na faktach. Przejdź obok oświetlonych zabytków, takich jak bazylika Mariacka, Sukiennice i wieża ratuszowa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem po zachodzie słońca i przygotuj się na wieczór pełen wrażeń. Odwiedź miejsca, które być może były przez Ciebie widziane za dnia, jednak tym razem odkryjesz ich mroczną odsłonę. Zatrzymaj się przy takich zabytkach jak Brama Floriańska oraz XIV-wieczna bazylika Mariacka. Spaceruj ulicą Świętego Jana i zobacz atrakcje usytuowane w centrum miasta, w tym Sukiennice, wieżę ratuszową, Collegium Maius, Ratusz, plac Marii Magdaleny i plac Katyński. Podziwiaj Wisłę i dowiedz się, gdzie mieszkał niegdyś legendarny smok miejski.

Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

2. Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

Po wczesnym porannym odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie, skorzystaj z transportu prywatnego pojazdu na dworzec kolejowy. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej przejażdżce pociągiem zostaniesz powitany przez miejscowego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wybierz się na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przeglądać. W muzeum obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu wyświetlany w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści założyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło i zmarło tu około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie oraz więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau na 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz miał trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek Starego Miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką, Krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta dzięki tysiącom barów i wspaniałym regionalnym restauracjom, zabytkowym budynkom i dorożkom konnym. W trakcie wycieczki będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około 19:30, zostań odebrany z peronu i przewieziony z powrotem do hotelu w Warszawie.

Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

3. Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Przeżyj najlepsze wprowadzenie do Krakowa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkowym Starym Mieście. Rozpocznij swoją wycieczkę w sercu miasta przed Bazyliką Mariacką. Twój przewodnik będzie miał pomarańczowy parasol, dzięki czemu łatwo go znajdziesz w miejscu spotkania. Poczuj się, jakbyś cofnął się w czasie, spacerując wśród średniowiecznej architektury Rynku Głównego, największego średniowiecznego rynku w Europie. Twój profesjonalny przewodnik zabierze Cię do najważniejszych zabytków Krakowa i opowie o jego dramatycznej historii. Dostarczą ci również poufnej wiedzy na temat tego, co warto odwiedzić, zobaczyć i zjeść, gdy jesteś w tym pięknym mieście. Zakończysz swoją wycieczkę na Wawelu, imponującej królewskiej rezydencji polskich królów.

Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

4. Kraków: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Kraków we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki po polowaniu na padlinożercę na urządzenie mobilne (poprzez link i dane logowania otrzymane na booking), skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Krakowa. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Wieży Ratuszowej! Odwiedź kultowe krakowskie Sukiennice z wyjątkowymi eksponatami i zwiedź cudowną Bazylikę Mariacką. Zrób zdjęcie przy Bramie Floriańskiej w centrum miasta i zgub się na zabytkowym Placu Szczepańskim w centrum starego miasta. Dowiedz się o pionierskim Mikołaju Koperniku i jego życiu. Przejdziesz także obok wyjątkowego kościoła św. Piotra i Pawła, nie zapomnij zrobić zdjęcia. Zobacz, podziwiaj, fotografuj i drżyj z Katedrą Wawelską w centrum miasta, a Smok Wawelski, pomnik-symbol, będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

5. Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Cofnij się w czasie, spacerując po krakowskim Starym Mieście. Podziwiaj urok tamtejszej średniowiecznej architektury. Ponadto poznaj historię Polski, unikalne symbole i tradycje oraz zabawne fakty z ust profesjonalnego przewodnika. Jedną z głównych atrakcji Starego Miasta jest Droga Królewska. Rozpoczyna się ona w północnej części krakowskiej starówki, przy kościele św. Floriana, w którym znajdują się relikwie św. Floriana – patrona Polski. Ta historyczna trasa biegnie wzdłuż trzech ulic: Floriańskiej, Grodzkiej i Kanoniczej. Przejdź przez Bramę Floriańską – jedyną wciąż istniejącą bramą z 8 średniowiecznych bram miejskich z imponującą gotycką basztą. Następnie odwiedź Rynek Główny. Jest to największy w Europie średniowieczny rynek, przy którym znajdują się liczne zabytkowe budynki. Głównym elementem Rynku są Sukiennice – renesansowy budynek handlowy ze wspaniałymi arkadami zaprojektowanymi przez włoskiego architekta J.M. Padovano. Droga Królewska kończy się u podnóża wzgórza wawelskiego. Możesz stamtąd podziwiać usytuowany na wzgórzu Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedź tę imponującą siedzibę polskich królów i odwiedź Smoczą Jamę. Koniecznie zobacz wspaniałe Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Koronny, jak również bazylikę katedralną św. Stanisława i św. Wacława. Ta piesza wycieczka po krakowskim Starym mieście obejmuje także wizytę w dzielnicy uniwersyteckiej, na terenie której znajdują się budynki Uniwersytetu jagiellońskiego – najstarszego uniwersytetu w Polsce – oraz Planty. Podczas wycieczki przewidziana jest półgodzinna przerwa na kawę.

Spacer po Starym Mieście i Wawelu

6. Spacer po Starym Mieście i Wawelu

Witamy w sercu Krakowa, gdzie historia, kultura i piękno przeplatają się. Stare Miasto, które przetrwało II wojnę światową, pulsuje atmosferą czasów, gdy było stolicą największego państwa Europy. Wybierz się z nami na wycieczkę po mieście, które niewiele zmieniło się od średniowiecza i dowiedz się, dlaczego znalazło się na pierwszej w historii Liście Dziedzictwa UNESCO! Poznaj Trakt Królewski: Podążając Traktem Królewskim, miniesz zapierające dech w piersiach zabytki, w tym wspaniały Zamek na Wawelu, budzącą podziw Bazylikę Mariacką i tętniący życiem Rynek Główny. W każdym miejscu kryje się fragment historii miasta, a nasi doświadczeni przewodnicy ożywią te historie, dodając cenny kontekst historii i kultury Polski. Centrum kulturalne: Krakowskie Stare Miasto od dawna jest centrum kulturalnym, goszczącym artystów, naukowców i liderów z całej Europy. Podpowiemy, gdzie szukać śladów miasta w okresie jego świetności w XV i XVI w., kiedy tymi ulicami przechadzał się sam Kopernik. Klejnot światowego dziedzictwa UNESCO: Stare Miasto i Zamek na Wawelu znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i nie bez powodu. Urocze uliczki, oszałamiająca architektura i bogata historia sprawiają, że jest to jedno z najlepiej zachowanych i cenionych miejsc w Europie. Wyjątkowe doświadczenie: Tym, co sprawia, że nasza wycieczka po Starym Mieście jest naprawdę wyjątkowa, jest głębia wglądu, jaką zyskasz. Nie tylko pokażemy Ci zabytki; zapewniamy kontekst, historie i autentyczne zrozumienie tego niezwykłego miejsca. W tej 2-godzinnej i 30-minutowej grze Walkative „Płać, co chcesz”! WYCIECZKA zobaczysz: - średniowieczne mury miejskie i Barbakan - Rynek Główny z Sukiennicami - Kościół Mariacki ze słynnym trębaczem - Collegium Maius, najstarszy budynek najstarszego uniwersytetu w Europie Środkowo-Wschodniej - Pałac Arcybiskupi i „okno papieskie” Jana Pawła II - Wzgórze Wawelskie z Katedrą i Dziedzińcem Zamkowym - Smok Wawelski - i wiele więcej…!

Skuter elektryczny Kraków: Stare Miasto i pełna wycieczka po dzielnicy żydowskiej

7. Skuter elektryczny Kraków: Stare Miasto i pełna wycieczka po dzielnicy żydowskiej

Zanim wsiądziesz na hulajnogę elektryczną, przejdziesz krótkie szkolenie i otrzymasz kask ochronny. Jazda jest prosta i gwarantujemy, że zajmie to tylko chwilę, zanim będziesz mógł swobodnie i pewnie poruszać się po hulajnodze. Wybierz się na wycieczkę po Krakowie z różnicą. Nie ma potrzeby długich i męczących spacerów po mieście. Zamiast tego wskocz na pokład i przejedź się swoim prywatnym skuterem z miejsca na miejsce. Hulajnoga to bezgłośny, przyjazny dla środowiska i zabawny pojazd dwukołowy, na którym nauczysz się jeździć w mgnieniu oka. Ta 3,5-godzinna wycieczka ma ponad 10 km długości (około 4 mil). Oprowadza po najważniejszych miejscach Krakowa pozwalając podziwiać architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Krakowie, a także udzieli wielu wskazówek dotyczących życia w Krakowie. Podziwiaj wspaniały widok z rzeki, oglądaj piękne budynki i szybuj po historycznych parkach i rezydencjach królewskich. Zobacz to wszystko i wiele więcej.

Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście

8. Kraków: piesza wycieczka po Starym Mieście

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Europie, a nawet na świecie. Najlepszym sposobem na poznanie historii oraz głównych atrakcji Krakowa jest wybranie się na wycieczkę po mieście z profesjonalnym, licencjonowanym przewodnikiem. Tradycyjna trasa wycieczki prowadzi wzdłuż Drogi Królewskiej, przez Stare Miasto i dzielnicę uniwersytecką, aż do wzgórza wawelskiego, na którym wznosi się Zamek Królewski. Podczas zwiedzania przewodnik opowie Ci o najsłynniejszych zabytkach Krakowa – Barbakanie, bazylice Mariackiej czy Sukiennicach. Poznasz legendę związaną z hejnałem mariackim, legendę o nożu w Sukiennicach oraz legendę o powstaniu Krakowa. Wycieczka ta jest doskonałą okazją, aby zwiedzić krakowskie Stare Miasto na własnych warunkach. 

Kraków: prywatne zwiedzanie samochodem elektrycznym

9. Kraków: prywatne zwiedzanie samochodem elektrycznym

Weź udział w zwiedzaniu Krakowa samochodem elektrycznym, które dostępne jest przez cały rok. Samochodami elektrycznymi można poruszać się niezależnie od pogody. Są one ponadto wyposażone w audioprzewodniki w 16 językach. Wycieczka obejmie wszystkie najważniejsze atrakcje w każdej dzielnicy. Dzięki audioprzewodnikom poznasz historię i tradycje Krakowa. Plan podróży jest elastyczny, więc możesz ułożyć wycieczkę do swoich potrzeb. Podczas wycieczki przejedziesz przez Stare Miasto oraz dzielnicę żydowską (dawne getto). Możesz odwiedzić jedną lub kilka dzielnic, wybierając je zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Możesz również wskazać przed wycieczką zabytki, które chcesz najbardziej zobaczyć. Dzięki wycieczce samochodem elektrycznym po Krakowie zobaczysz mnóstwo atrakcji i unikniesz tłumów. Oferta obejmuje prywatne zwiedzanie samochodem elektrycznym, a także bezpośredni odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania i transport powrotny. Czas trwania wycieczki zależy od liczby zwiedzanych dzielnic. Zwiedzenie jednej dzielnicy zajmuje około godziny.

Kraków: Prywatna wycieczka panoramiczna wózkiem golfowym z audioprzewodnikiem

10. Kraków: Prywatna wycieczka panoramiczna wózkiem golfowym z audioprzewodnikiem

Zaczniesz od wspaniałego Starego Miasta, gdzie znajduje się słynny Rynek Główny, Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu, zanim przejdziesz do historycznej dzielnicy żydowskiej. Przeglądaj urocze uliczki z tradycyjnymi synagogami i uroczymi restauracjami, które zachowały się w swoim oryginalnym stylu. Odwiedzisz także dawne getto żydowskie, obecnie modną i popularną dzielnicę dzięki Fabryce Oskara Schindlera. Zrelaksuj się i podziwiaj widoki z wygodnego wózka golfowego, podczas gdy najnowocześniejszy audioprzewodnik zapewnia komentarz w jednym z 27 różnych języków. Trasa zaprowadzi Cię do wielu najbardziej charakterystycznych zabytków miasta, w tym kościoła św. Wojciecha, kościoła Mariackiego, Muzeum Czartoryskich i słynnej synagogi Remuh ze starożytnym cmentarzem. Odwiedzisz także Plac Bohaterów Getta i Aptekę pod Orłem, kluczową linię ratunkową dla osób uwięzionych w getcie podczas II wojny światowej. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem w wybrane przez Ciebie miejsce na Starym Mieście i na Kazimierzu, abyś mógł zwiedzać dalej lub wrócić do hotelu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 61
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Sukiennice w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sukiennice w Krakowie? Kliknij tutaj.

Sukiennice w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 778 opinii

Jestem bardzo zadowolona. Tematyka oparta na faktach. Przewodnik profesjonalny z bardzo dużą wiedzą. W niezwykle interesujący sposób przekazał historię Krakowa, wplatając szczegóły dotyczące tematu wycieczki. Polecam

Bardzo ciekawa wycieczka, nawet dla nastolatka. Duża dawka interesujących i strasznych informacji ;) Bardzo fajna Pani Przewodnik. Chętnie skorzystam z kolejnych takich wycieczek

Naprawdę dobrze, a historie były niesamowite! Nasz przewodnik miał 10/10 i był pochłonięty całą grupą! Dziękuję Ello!

Bardzo polecam przewodnika Antoni. Opowiada w bardzo ciekawy sposób i dobrze intonuje głos

Doskonały przewodnik. Interesujący i pełen wrażeń spacer po Krakowie.