Suðurland
Atrakcje dla rodzin

Atrakcje dla rodzin
Liczba znalezionych atrakcji: 179
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Suðurland Atrakcje dla rodzin

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

Spędź dzień, podziwiając spektakularne krajobrazy południowej Islandii, a także jej linię brzegową podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Reykjaviku. Po drodze odkryj mnóstwo rzek, wodospadów, gór i lodowców. Po odbiorze ze wskazanych hoteli lub pensjonatów w centrum Reykjaviku autobusem udasz się do malowniczych wodospadów Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejdź za kaskadami wodospadu Seljalandsfoss i poczuj na swojej twarzy rozpryskującą się wodę. Następnie obejrzyj 60-metrowy wodospad Skógafoss. Spaceruj po plażach z czarnym piaskiem na południowym wybrzeżu i podziwiaj uroki morza. Odwiedź Sólheimajökull, czyli jęzor lodowca Mýrdalsjökull, który również zobaczysz. Podziwiaj z bliska te nieustannie zmieniające się cuda natury. Przed powrotem do Reykjaviku zobacz także bazaltowe formacje skalne w Reynisfjara, najbardziej wysuniętej na południe wiosce Islandii, która znajduje się na południe od lodowca Mýrdalsjökull.

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Weź udział w wycieczce autobusowej wzdłuż Złotego Kręgu – słynnej islandzkiej trasy turystycznej. Zanurz się w Sekretnej Lagunie, którą wypełniają wody termalne. Zwiedź południowo-zachodnią część kraju. Zachwyć się wspaniałym gejzerem Geysir, wodospadem Gullfoss, jeziorem wulkanicznym Kerið oraz Parkiem Narodowym Þingvellir. Skorzystaj z usługi odbioru z centrum Reykjavíku i udaj się w stronę pierwszego punktu wycieczki – jeziora wulkanicznego Kerið. Przejdź krętą ścieżką wokół szczytu krateru. Zejdź w głąb krateru, aby dotrzeć do wypełniającego go jeziora. Kolejny punkt wycieczki stanowi Sekretna Laguna, gdzie spędzisz 1,5 godziny. Zrelaksuj się w wodach termalnych i obserwuj zaciszną okolicę. Odwiedź czynny gejzer Strokkur. Co 8 minut można zobaczyć wyrzut parującej wody na wysokość 30 metrów. Przybądź nad wodospad Gullfoss i poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne (północnoamerykańska i eurazjatycka) rozchodzą się w tempie kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku Park Narodowy Þingvellir trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z Vik lub Reykjaviku: Jaskinia lodowa Katla i wycieczka super jeepem

Z Vik lub Reykjaviku: Jaskinia lodowa Katla i wycieczka super jeepem

Odkryj wyjątkowe jaskinie lodowe w południowej Islandii w ramach wycieczki z przewodnikiem z Viku lub Reykaviku. Podziwiaj zapierające dech w piersi widoki, jadąc wzdłuż pięknego południowego wybrzeża kraju. Wejdź na pokład super jeepa i wyrusz w dół wiejskiej drogi. W trakcie podróży do pierwszego przystanku zachwyć się niesamowitymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersi widokami. Gdy dotrzesz do lodowca Mýrdalsjökull, skorzystaj z zapewnionych przez organizatora raków, aby dojść do lodowca Kötlujökull. Odkryj mroźną jaskinię lodową i podziwiaj jej wnętrze z doświadczonym przewodnikiem. Udaj się z powrotem do minivana, którym wrócisz do Reykjavíku lub Víku.

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Odkryj 2 najczęściej odwiedzane atrakcje przyrodnicze Islandii, Złoty Krąg i Błękitną Lagunę, w ciągu jednego dnia w ramach wycieczki wygodnym minibusem. Wyjedź z Reykjaviku w kierunku Parku Narodowego Thingvellir, gdzie stykają się 2 płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Spaceruj w spokojnym tempie po tym niesamowitym, pełnym jezior obszarze, przeskakując między granicami kontynentów, i zobacz miejsce, w którym w latach 930–1798 obradował islandzki parlament. Później udaj się do gorących źródeł wokół gejzeru Geysir z basenami geotermalnymi, których woda osiąga temperaturę nawet 200 stopni. Zobacz, jak gejzer Strokkur wyrzuca wrzącą wodę i parę na wysokość 30 metrów. Zjedz coś, a następnie odwiedź zapierający dech w piersi wodospad Gullfoss. Kolejnym przystankiem będzie krater wulkaniczny Kerid z ciemnoniebieskimi wodami, otoczonymi czerwonymi skałami. Wycieczkę zakończysz w słynnej Błękitnej Lagunie. Odpoczywaj w ciepłych wodach geotermalnych z wliczoną w cenę maseczką z glinki krzemionkowej, a następnie wróć do Reykjaviku.

Szczelina Silfra: nurkowanie i zdjęcia pod wodą

Szczelina Silfra: nurkowanie i zdjęcia pod wodą

Nurkuj w miejscu, które National Geographic nazwało jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, podczas tej wycieczki po Silfra Fissure w Parku Narodowym Þingvellir. Zachowaj ciepło podczas odkrywania tego magicznego podwodnego świata lodowcowego w wysokiej jakości suchym skafandrze. Płyń przez czystą, przefiltrowaną wodę lodowcową. Miej oczy szeroko otwarte na lokalne gatunki roślin i życie morskie, takie jak karłowatość. Poznaj dolinę, w której płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Europy co roku oddalają się od siebie, znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Þingvellir.

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Bilet wstępu do Secret Lagoon w Islandii

Bilet wstępu do Secret Lagoon w Islandii

Wybudowana w 1891 roku „Gamla Laugin” to pierwszy basen w Islandii. Zrelaksuj się w tym pięknym miejscu i poczuj, jak Twoje troski rozpływają się w otaczającej Cię wodzie. Lagunę zasilają naturalnie gorące źródła o temperaturze 38-39°C. Wypływają one z wnętrza ziemi z prędkością 10 litrów na sekundę, bezustannie uzupełniając basen. Znajdziesz w nim więc stały dopływ świeżej wody, dzięki któremu możesz wypoczywać, ile tylko chcesz.  Korzystaj z całkiem nowych udogodnień w Secret Lagoon włącznie z szatniami, prysznicami, salami relaksacyjnymi, barem i restauracją.  Secret Lagoon znajduje się w odosobnionym miejscu we Flúðir. Jest ono oddalone o zaledwie godzinę jazdy od Geysira, 1 godzinę i 20 minut od Reykjavíku oraz 2 godziny od Vic. Ta lokalizacja sprawia, że jest to świetne miejsce do odwiedzenia podczas wycieczki do Islandii. 

Reykjavik: Wycieczka konna po Czerwonej Lawie

Reykjavik: Wycieczka konna po Czerwonej Lawie

Weź udział w wycieczce konnej i zachwyć się spektakularnym krajobrazem wulkanicznym i czerwonymi polami lawowymi Islandii. Skorzystaj z odbioru z Twojego miejsca zakwaterowania w Reykjavíku i pojedź do miejsca rozpoczęcia wycieczki, gdzie będą na Ciebie czekały konie. Możesz też dotrzeć bezpośrednio do stajni własnym transportem. Trasa wycieczki liczy od 5 do 7 kilometrów w zależności od poziomu umiejętności jeźdźców. Wycieczka nadaje się tak dla doświadczonych, jak i dla początkujących jeźdźców. Wyrusz w trasę i jedź wzdłuż malowniczej i równej ścieżki pod czerwonymi wzgórzami. Jeśli Ty i pozostali uczestnicy macie doświadczenie w jeździe konnej, pojedziecie ścieżką obok Rauðarvatn. Obie trasy to naturalne szlaki konne biegnące przez wspaniałe krajobrazy. Na tym idealnym tle do jazdy konnej poznasz bliżej przyjazne konie islandzkie. Jazda konna potrwa od 90 do 120 minut. W razie potrzeby podczas wycieczki otrzymasz ubranie chroniące przez deszczem, a do Twojej dyspozycji będzie bezpłatna kawa i herbata na rozgrzanie. Na koniec wycieczki powrócisz do stajni lub do swojego miejsca zakwaterowania w Reykjavíku.

Islandia: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu, czarnej plaży i wodospadach

Islandia: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu, czarnej plaży i wodospadach

Wybierz się w całodniową wycieczkę z przewodnikiem poprzez rolnicze obszary południowej Islandii, aby na własne oczy zobaczyć krainę ognia i lodu. Podróżuj autobusem z Reykjavíku i skorzystaj z opcjonalnych transferów hotelowych. Zachwyć się czarną, piaszczystą plażą Reynisfjara, wulkanem Eyjafjallajökull, grzmiącymi wodospadami i majestatycznymi lodowcami. Wybierz opcję prywatnej wycieczki z komfortowym odbiorem z hotelu i transportem powrotnym, wycieczkę grupową z odbiorem z hotelu i transportem powrotnym lub wycieczkę grupową z miejsca zbiórki w centrum miasta. Zrelaksuj się, jadąc przez surowe tereny południa. Ten niezwykły naturalny krajobraz został ukształtowany przez setki lat połączonych działań lodowców i wulkanów. Zachwyć się tęczami nad wodospadem Skógafoss. Przespaceruj się po czarnych piaskach plaży Reynisfjara, pośród bazaltowych kolumn. Posłuchaj islandzkiej legendy, zgodnie z którą kolumny to tak naprawdę psotne trolle, które wschodzące słońce przemieniło w kamień. Zobacz spektakularne klify i jaskinie i przejdź z tyłu wodospadu Seljalandsfoss. Na zakończenie powrócisz do Reykjavíku. 

Suðurland

Suðurland

Nasze najbardziej polecane Suðurland Atrakcje dla rodzin

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

Spędź dzień, podziwiając spektakularne krajobrazy południowej Islandii, a także jej linię brzegową podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Reykjaviku. Po drodze odkryj mnóstwo rzek, wodospadów, gór i lodowców. Po odbiorze ze wskazanych hoteli lub pensjonatów w centrum Reykjaviku autobusem udasz się do malowniczych wodospadów Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejdź za kaskadami wodospadu Seljalandsfoss i poczuj na swojej twarzy rozpryskującą się wodę. Następnie obejrzyj 60-metrowy wodospad Skógafoss. Spaceruj po plażach z czarnym piaskiem na południowym wybrzeżu i podziwiaj uroki morza. Odwiedź Sólheimajökull, czyli jęzor lodowca Mýrdalsjökull, który również zobaczysz. Podziwiaj z bliska te nieustannie zmieniające się cuda natury. Przed powrotem do Reykjaviku zobacz także bazaltowe formacje skalne w Reynisfjara, najbardziej wysuniętej na południe wiosce Islandii, która znajduje się na południe od lodowca Mýrdalsjökull.

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Weź udział w wycieczce autobusowej wzdłuż Złotego Kręgu – słynnej islandzkiej trasy turystycznej. Zanurz się w Sekretnej Lagunie, którą wypełniają wody termalne. Zwiedź południowo-zachodnią część kraju. Zachwyć się wspaniałym gejzerem Geysir, wodospadem Gullfoss, jeziorem wulkanicznym Kerið oraz Parkiem Narodowym Þingvellir. Skorzystaj z usługi odbioru z centrum Reykjavíku i udaj się w stronę pierwszego punktu wycieczki – jeziora wulkanicznego Kerið. Przejdź krętą ścieżką wokół szczytu krateru. Zejdź w głąb krateru, aby dotrzeć do wypełniającego go jeziora. Kolejny punkt wycieczki stanowi Sekretna Laguna, gdzie spędzisz 1,5 godziny. Zrelaksuj się w wodach termalnych i obserwuj zaciszną okolicę. Odwiedź czynny gejzer Strokkur. Co 8 minut można zobaczyć wyrzut parującej wody na wysokość 30 metrów. Przybądź nad wodospad Gullfoss i poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne (północnoamerykańska i eurazjatycka) rozchodzą się w tempie kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku Park Narodowy Þingvellir trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z Vik lub Reykjaviku: Jaskinia lodowa Katla i wycieczka super jeepem

Z Vik lub Reykjaviku: Jaskinia lodowa Katla i wycieczka super jeepem

Odkryj wyjątkowe jaskinie lodowe w południowej Islandii w ramach wycieczki z przewodnikiem z Viku lub Reykaviku. Podziwiaj zapierające dech w piersi widoki, jadąc wzdłuż pięknego południowego wybrzeża kraju. Wejdź na pokład super jeepa i wyrusz w dół wiejskiej drogi. W trakcie podróży do pierwszego przystanku zachwyć się niesamowitymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersi widokami. Gdy dotrzesz do lodowca Mýrdalsjökull, skorzystaj z zapewnionych przez organizatora raków, aby dojść do lodowca Kötlujökull. Odkryj mroźną jaskinię lodową i podziwiaj jej wnętrze z doświadczonym przewodnikiem. Udaj się z powrotem do minivana, którym wrócisz do Reykjavíku lub Víku.

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Odkryj 2 najczęściej odwiedzane atrakcje przyrodnicze Islandii, Złoty Krąg i Błękitną Lagunę, w ciągu jednego dnia w ramach wycieczki wygodnym minibusem. Wyjedź z Reykjaviku w kierunku Parku Narodowego Thingvellir, gdzie stykają się 2 płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Spaceruj w spokojnym tempie po tym niesamowitym, pełnym jezior obszarze, przeskakując między granicami kontynentów, i zobacz miejsce, w którym w latach 930–1798 obradował islandzki parlament. Później udaj się do gorących źródeł wokół gejzeru Geysir z basenami geotermalnymi, których woda osiąga temperaturę nawet 200 stopni. Zobacz, jak gejzer Strokkur wyrzuca wrzącą wodę i parę na wysokość 30 metrów. Zjedz coś, a następnie odwiedź zapierający dech w piersi wodospad Gullfoss. Kolejnym przystankiem będzie krater wulkaniczny Kerid z ciemnoniebieskimi wodami, otoczonymi czerwonymi skałami. Wycieczkę zakończysz w słynnej Błękitnej Lagunie. Odpoczywaj w ciepłych wodach geotermalnych z wliczoną w cenę maseczką z glinki krzemionkowej, a następnie wróć do Reykjaviku.

Szczelina Silfra: nurkowanie i zdjęcia pod wodą

Szczelina Silfra: nurkowanie i zdjęcia pod wodą

Nurkuj w miejscu, które National Geographic nazwało jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, podczas tej wycieczki po Silfra Fissure w Parku Narodowym Þingvellir. Zachowaj ciepło podczas odkrywania tego magicznego podwodnego świata lodowcowego w wysokiej jakości suchym skafandrze. Płyń przez czystą, przefiltrowaną wodę lodowcową. Miej oczy szeroko otwarte na lokalne gatunki roślin i życie morskie, takie jak karłowatość. Poznaj dolinę, w której płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Europy co roku oddalają się od siebie, znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Þingvellir.

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Bilet wstępu do Secret Lagoon w Islandii

Bilet wstępu do Secret Lagoon w Islandii

Wybudowana w 1891 roku „Gamla Laugin” to pierwszy basen w Islandii. Zrelaksuj się w tym pięknym miejscu i poczuj, jak Twoje troski rozpływają się w otaczającej Cię wodzie. Lagunę zasilają naturalnie gorące źródła o temperaturze 38-39°C. Wypływają one z wnętrza ziemi z prędkością 10 litrów na sekundę, bezustannie uzupełniając basen. Znajdziesz w nim więc stały dopływ świeżej wody, dzięki któremu możesz wypoczywać, ile tylko chcesz.  Korzystaj z całkiem nowych udogodnień w Secret Lagoon włącznie z szatniami, prysznicami, salami relaksacyjnymi, barem i restauracją.  Secret Lagoon znajduje się w odosobnionym miejscu we Flúðir. Jest ono oddalone o zaledwie godzinę jazdy od Geysira, 1 godzinę i 20 minut od Reykjavíku oraz 2 godziny od Vic. Ta lokalizacja sprawia, że jest to świetne miejsce do odwiedzenia podczas wycieczki do Islandii. 

Reykjavik: Wycieczka konna po Czerwonej Lawie

Reykjavik: Wycieczka konna po Czerwonej Lawie

Weź udział w wycieczce konnej i zachwyć się spektakularnym krajobrazem wulkanicznym i czerwonymi polami lawowymi Islandii. Skorzystaj z odbioru z Twojego miejsca zakwaterowania w Reykjavíku i pojedź do miejsca rozpoczęcia wycieczki, gdzie będą na Ciebie czekały konie. Możesz też dotrzeć bezpośrednio do stajni własnym transportem. Trasa wycieczki liczy od 5 do 7 kilometrów w zależności od poziomu umiejętności jeźdźców. Wycieczka nadaje się tak dla doświadczonych, jak i dla początkujących jeźdźców. Wyrusz w trasę i jedź wzdłuż malowniczej i równej ścieżki pod czerwonymi wzgórzami. Jeśli Ty i pozostali uczestnicy macie doświadczenie w jeździe konnej, pojedziecie ścieżką obok Rauðarvatn. Obie trasy to naturalne szlaki konne biegnące przez wspaniałe krajobrazy. Na tym idealnym tle do jazdy konnej poznasz bliżej przyjazne konie islandzkie. Jazda konna potrwa od 90 do 120 minut. W razie potrzeby podczas wycieczki otrzymasz ubranie chroniące przez deszczem, a do Twojej dyspozycji będzie bezpłatna kawa i herbata na rozgrzanie. Na koniec wycieczki powrócisz do stajni lub do swojego miejsca zakwaterowania w Reykjavíku.

Islandia: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu, czarnej plaży i wodospadach

Islandia: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu, czarnej plaży i wodospadach

Wybierz się w całodniową wycieczkę z przewodnikiem poprzez rolnicze obszary południowej Islandii, aby na własne oczy zobaczyć krainę ognia i lodu. Podróżuj autobusem z Reykjavíku i skorzystaj z opcjonalnych transferów hotelowych. Zachwyć się czarną, piaszczystą plażą Reynisfjara, wulkanem Eyjafjallajökull, grzmiącymi wodospadami i majestatycznymi lodowcami. Wybierz opcję prywatnej wycieczki z komfortowym odbiorem z hotelu i transportem powrotnym, wycieczkę grupową z odbiorem z hotelu i transportem powrotnym lub wycieczkę grupową z miejsca zbiórki w centrum miasta. Zrelaksuj się, jadąc przez surowe tereny południa. Ten niezwykły naturalny krajobraz został ukształtowany przez setki lat połączonych działań lodowców i wulkanów. Zachwyć się tęczami nad wodospadem Skógafoss. Przespaceruj się po czarnych piaskach plaży Reynisfjara, pośród bazaltowych kolumn. Posłuchaj islandzkiej legendy, zgodnie z którą kolumny to tak naprawdę psotne trolle, które wschodzące słońce przemieniło w kamień. Zobacz spektakularne klify i jaskinie i przejdź z tyłu wodospadu Seljalandsfoss. Na zakończenie powrócisz do Reykjavíku. 

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje dla rodzin w: Suðurland

Oprócz atrakcji typu Atrakcje dla rodzin jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Suðurland?

W: Suðurland są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Suðurland: Najciekawsze atrakcje

Suðurland: Wycieczki i bilety

Suðurland: Ciekawe miejsca

Suðurland: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Suðurland? Kliknij tutaj.