Atrakcje i wycieczki
Stratford-upon-Avon

Stratford-upon-Avon – nasze najbardziej polecane atrakcje

Stratford-upon-Avon: Bilet na miejsce urodzenia Szekspira

1. Stratford-upon-Avon: Bilet na miejsce urodzenia Szekspira

Poznaj życie Williama Szekspira, odwiedzając dom, w którym się urodził i dorastał. Twój bilet uprawnia do jednego wstępu na teren obiektu. Wchodząc do domu, zobacz warsztat, w którym ojciec Szekspira, John, prowadził swoją prestiżową rękawiczkę- robić interesy. Przejdź przez pokoje, w których William Shakespeare spędził swoje wczesne życie. Szekspir spędził pierwsze pięć lat swojego małżeństwa mieszkając w tym domu, największym domu na Henley Street, z żoną Anne Hathaway. Odwiedź wystawę Beyond Words i nie przegap Drugiego Folio Szekspira, wydania jego dzieła z 1632 r. zebrane dramaty. Nie zapomnij zeskanować swojego smartfona i obejrzeć filmy, które ożywiają historie Szekspira.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

2. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Złowieszcza strona szekspirowskiego Stratfordu - wycieczka piesza

3. Złowieszcza strona szekspirowskiego Stratfordu - wycieczka piesza

Posłuchaj o ukrytej ciemnej stronie Stratford-upon-Avon podczas ekscytującej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o niesławnych wiedźmach z miasta, posłuchaj o słynnych morderstwach i wypatruj duchów, idąc nocą. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na rogu Sheep Street i High Street i rozpocznij swoją podróż do makabry. Spaceruj po miejscu narodzin Szekspira i zobacz ciemniejszą stronę miasta. Idąc ulicami, słuchaj ekscytujących opowieści o morderstwach, torturach i zarazie. Posłuchaj o kobietach oskarżonych o czary i dowiedz się, gdzie można dostrzec duchy, a nawet diabła.

Stratford-Upon-Avon: Historyczna wycieczka piesza

4. Stratford-Upon-Avon: Historyczna wycieczka piesza

Dołącz do fascynującej 75-minutowej wycieczki z przewodnikiem po Stratford-Upon-Avon, obejmującej 14 wieków historii, a także wiele ciekawostek na temat życia i czasów Williama Szekspira; od narodzin do grobu. Zobaczysz niesamowite budynki, piękne krajobrazy i poznasz absolutnie fascynującą i zmieniającą świat historię. Prześledź pełną historię Stratford, od osadników z VII wieku po arkady z XXI wieku, jednocześnie odkrywając życie i czasy najsłynniejszego człowieka, jakiego kiedykolwiek znał świat. Pisarstwo Szekspira zmieniło świat i nadal to robi. Twoja wycieczka piesza rozpoczyna się w słynnym na całym świecie Królewskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie zaczniesz poznawać 14 wieków historii tego miasta. Zobacz miejsce narodzin Szekspira, jego słynny dom i kościół, w którym został ochrzczony i pochowany. Zobacz zabytkowe budynki, w tym zachowane tawerny, które serwowały piwo Szekspira pod koniec XVI wieku i mogą zrobić to samo dla Ciebie prawie 450 lat później. Co powiesz na Gildię Świętego Krzyża? Ich kaplica, która pochodzi z 1269 roku, była siedzibą władzy w mieście przez wieki; pomimo upadku króla Henryka VIII i jego następców. Obok znajduje się sala szkolna Williama Szekspira i XV-wieczny Almshouses - również zbudowany przez Gildię. Mówiąc o historii, czy kiedykolwiek stałeś na jednym rogu i wyraźnie widziałeś budynki obejmujące pięć wieków? W rzeczywistości możesz rzucić piłką i trafić w każdy z nich; w tym dom, w którym urodził się ojciec założyciel Uniwersytetu Harvarda, John Harvard - w 1607 roku. Zwiedzaj do woli, doświadczając życia, jakie toczyło się w Anglii Tudorów, okresie, w którym potężne siły na zawsze zmieniły styl życia Anglików i zrozumiały ich wpływ na cały świat. Trasa WalkTalkShow obejmuje około tuzina przystanków; pokonując łączną odległość nieco poniżej 1,4 km i jest przyjazna dla wózków inwalidzkich i skuterów inwalidzkich. Oto podsumowanie przystanków na Twojej okrężnej trasie: 1. Royal Shakespeare Theatre, 2. Market Hall at Market Cross, 3. Shakespeare's Birthplace, 4. Rother Street Market, 5. Bell Court, 6. Town Hall at History Corner, 7. Shakespeare's New Place, 8. The Guild Chapel, 9. Shakespeare's Schoolroom, 10. KES w obecnym kształcie, 11. Teatr Łabędzi, 12. Królewski Teatr Szekspirowski. WalkTalkShow.co.uk oferuje bezkonkurencyjne doświadczenie klienta - jesteśmy najlepszym sposobem na zobaczenie i zrozumienie wszystkich rzeczy w Stratford upon Avon. Zobacz, co mają do powiedzenia nasi klienci!

Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

5. Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

Dołącz do lokalnego kierowcy/przewodnika podczas całodniowej relaksującej wycieczki po krajobrazie narodowym Cotswolds. Przeżyj to, co najlepsze w tym typowo angielskim regionie podczas wycieczki, która zatrzymuje się w 6 różnych i wyjątkowych lokalizacjach z dużą ilością czasu wbudowanego w dzień na samodzielną eksplorację, zakupy i lunch. Wycieczka zatrzymuje się na: • Dover's Hill: najbardziej wysunięty na północ punkt widokowy Cotswolds oferujący panoramiczne widoki na Stratford-upon-Avon, Birmingham i Coventry • Chipping Campden: historyczne wełniane miasto, w którym masz godzinę wolnego czasu na zwiedzanie dzięki naszym wyjątkowym mapom i lokalnym rekomendacjom • Sekretna wioska Cotswolds na uboczu (dołącz, aby ją odkryć) • Stow-on-the-Wold: wyznaczony przystanek na lunch z szeroką gamą wspaniałych opcji jedzenia do wyboru • Bibury: często określana jako najpiękniejsza wioska w Anglii, jest także domem dla słynnego Arlington Row domków • Bourton-on-the-Water: słynie z krystalicznie czystych wód rzeki Windrush i pięknych mostów, które ją przecinają Pomiędzy przystankami Twój kierowca-przewodnik opowie Ci historię Cotswolds z zabawnym, pełnym faktów komentarzem podczas podróży wąskimi bocznymi uliczkami, o których wiedzą tylko miejscowi.

Stratford-upon-Avon: zwiedzanie miasta autobusem Hop-On Hop-Off

6. Stratford-upon-Avon: zwiedzanie miasta autobusem Hop-On Hop-Off

Oprócz najsłynniejszego brytyjskiego dramaturga Williama Szekspira i znanego na całym świecie Królewskiego Teatru Szekspirowskiego, Stratford jest doskonałym miejscem na spędzenie dnia nad rzeką, a wieczorem na relaks w jednej z wielu eleganckich restauracji i barów w centrum miasta. Podróżuj do wszystkich domów Szekspira: Shakespeare's Birthplace, Anne Hathaway's Cottage, Mary Arden's House, New Place, Nash's House i Hall's Croft. Królewski Teatr Szekspirowski, w którym sztuki Barda wystawiane są przez większość roku. Kościół Świętej Trójcy, w którym pochowany jest Szekspir, chroniony przez przeklęty nagrobek. Stare XV-wieczne gimnazjum, w którym kształcił się Szekspir. Możesz także cieszyć się piękną wycieczką po malowniczej okolicy Warwickshire, odwiedzając Wilmcote, wioskę, w której znajduje się dom Mary Arden (matki Szekspira). Przystanki wycieczki: 1) Centrum Informacji Turystycznej 2) Rzeka Avon i Królewski Teatr Szekspirowski 3) Hall's Croft, kościół Świętej Trójcy i grób Szekspira 4) Nowe Miejsce Szekspira i Kaplica Gildii 5) Miejsce narodzin Szekspira i Centrum Szekspirowskie 6) Rynek i amerykańska fontanna 7) Evesham Place 8) Alcester Road 9) Domek Anne Hathaway 10) Farma Mary Arden 11) Centrum handlowe Maybird

Londyn: Stonehenge, Stratford-Upon-Avon i Bath - 1-dniowa wycieczka

7. Londyn: Stonehenge, Stratford-Upon-Avon i Bath - 1-dniowa wycieczka

Poznaj region poza Londynem podczas całodniowej wycieczki do niektórych z najbardziej fascynujących i najważniejszych zabytków Anglii. Odkryj sekrety Stonehenge, miej wolny czas na odkrycie miasta Bath, rozkoszuj się urokiem Cotswolds i odwiedź rodzinne miasto Szekspira, Stratford-upon-Avon. Udaj się prosto do Stonehenge, najpopularniejszego prehistorycznego zabytku na świecie. Podziwiaj ogromne 40-tonowe Sarseny i wulkaniczne niebieskie kamienie, które zostały przywiezione z Gór Preseli, oddalonych o ponad 280 mil. Przejdź obok pięknego gruzińskiego miasta Bath. Będziesz mieć mnóstwo czasu na zakupy i zwiedzanie urokliwych uliczek. Przejazd przez malowniczy region Cotswold. Podziwiaj malownicze widoki na otwartą okolicę, poprzecinaną suchymi kamiennymi murami i tętniącymi życiem miasteczkami targowymi. Zatrzymaj się przed miejscem narodzin Williama Szekspira w Stratford-upon-Avon. Zobacz dom największego pisarza w języku angielskim i światowej sławy Royal Shakespeare Company. Podziwiaj Stratford z jego uroczą rzeką, która przepływa obok kościoła Świętej Trójcy, w którym pochowano Szekspira. Weź udział w prywatnej wycieczce po szkole Shakespeare's Schoolroom i Guildhall, weź udział w lekcji Tudorów i pisz piórem i atramentem.

Stratford i Cotswolds Szekspira

8. Stratford i Cotswolds Szekspira

Prowadzi Cię fachowy przewodnik, który raczy Cię opowieściami i ciekawostkami na temat bogatej historii tych pięknych miejsc. Stratford-upon-Avon, rodzinne miasto legendarnego dramaturga Williama Szekspira, jest pierwszym przystankiem tej jednodniowej wycieczki. Przepełnione historią, odwiedź miejsce narodzin słynnego Barda – osobliwy, skromny dom z muru pruskiego. Poznaj niesamowite historie i dziwactwa elżbietańskiego życia ze swojego fachowego przewodnika. Następnym przystankiem jest wizyta w domku i ogrodach narzeczonej Szekspira, Anne Hathaway. Ten piękny mały dom wiejski pokryty strzechą to miejsce, w którym Bard zalecał się do swojej narzeczonej. Do dziś w obiekcie znajdują się oryginalne meble, w tym łóżko Hathaway. Jest położony pośród wspaniałych terenów i ogrodów, przepełnionych pachnącymi kwiatami i tradycyjnymi krzewami. Następnie kontynuuj podróż do Cotswolds. Odwiedź miejsce, które często uważa się za jeden z najpiękniejszych obszarów w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki uroczym wioskom i zapierającym dech w piersiach krajobrazom Cotswolds wygląda, jakby wyskoczyło z kartek książki z baśniami. Ta wycieczka zatrzymuje się na zdjęcia w 2 zachwycających wioskach Cotswolds: Bourton-on-the-Water, znanej również jako „Mała Wenecja” ze względu na niskie mosty i kamienne brzegi oraz Burbury, miasto opisane kiedyś przez Williama Morrisa jako „najpiękniejsze” wioska w Anglii. Po wspaniałym dniu zwiedzania wróć do Londynu mniej więcej między 19:15 a 19:30.

Warwick, Oxford i Stratford Całodniowa wycieczka z Londynu

9. Warwick, Oxford i Stratford Całodniowa wycieczka z Londynu

Cofnij się o ponad 1000 lat i poznaj krwawe bitwy i ekstrawaganckie bankiety w zamku Warwick podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Zobacz, gdzie urodził się Szekspir i odkryj kampus Oksfordu. Wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu i zrelaksuj się podczas jazdy do zamku Warwick. Podziwiaj Wielką Salę i Reprezentacyjne Komnaty oraz wspinaj się na wieże i mury obronne, aby podziwiać widok z łuku na zabytkowe miasto. Dołącz do Richarda Neville'a, który przygotowuje się do bitwy w wielozmysłowej atrakcji Kingmaker lub spaceruj po ogrodach krajobrazowych. Wsiądź do autobusu, aby pojechać do Stratford-upon-Avon. Uzyskaj fascynujący wgląd w Szekspira w jego miejscu urodzenia. Odkryj malownicze wioski Cotswolds podczas jazdy do Oksfordu. Zatrzymaj się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po mieście uniwersyteckim. Odwiedź słynne kolegia z XIII wieku. Posłuchaj opowieści byłych studentów, takich jak Bill Clinton, C.S. Lewis, J.R.R. Tolkiena i Lewisa Carrolla. Dowiedz się, gdzie kręcono Harry'ego Pottera w college'u Christ Church przed powrotem do Londynu.

Stratford-upon-Avon: bilet wstępu do domku Anne Hathaway

10. Stratford-upon-Avon: bilet wstępu do domku Anne Hathaway

Odwiedź Anne Hathaway's Cottage, kryty strzechą dom położony w idyllicznym wiejskim ogrodzie Położony 2,4 km od Stratford-upon-Avon w Shottery, z tymi biletami wstępu. Zobacz, gdzie urodziła się i dorastała przyszła narzeczona Szekspira, Anne Hathaway. Poznaj historie 13 pokoleń rodziny Anny, która żyła tu przez ponad 5 wieków. Zobacz oryginalne meble rodzinne, w tym łóżko Hathaway z baldachimem i kanapę zalotną, a także dom rodzinny, w którym Szekspir odwiedziłby na początku ich zalotów. Niegdyś działająca farma ze stodołami, żywym inwentarzem i polami, gospodarstwo zostało z czasem przekształcone w piękny kryty strzechą klejnot ze wspaniałymi, wielokrotnie nagradzanymi ogrodami. Zbudowany ponad 500 lat temu i rozbudowywany przez lata, większość pierwotnej posiadłości przetrwała. Poznaj słynną historię miłosną Szekspira i Hathaway, spacerując po hektarach pięknych ogrodów przydomowych, zabytkowych sadów, leśnych ścieżek spacerowych i szlaków rzeźbiarskich inspirowanych sztukami Szekspira.

Najciekawsze atrakcje

Stratford-upon-Avon: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Stratford-upon-Avon

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Stratford-upon-Avon

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Stratford-upon-Avon to:

Cotswolds

Stratford-upon-Avon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stratford-upon-Avon? Kliknij tutaj.