Stratford-upon-Avon – nasze najbardziej polecane atrakcje

Stratford-upon-Avon: Bilet na miejsce urodzenia Szekspira

1. Stratford-upon-Avon: Bilet na miejsce urodzenia Szekspira

Poznaj życie Williama Szekspira, odwiedzając dom, w którym się urodził i dorastał. Twój bilet uprawnia do jednego wstępu na teren obiektu. Wchodząc do domu, zobacz warsztat, w którym ojciec Szekspira, John, prowadził swoją prestiżową rękawiczkę- robić interesy. Przejdź przez pokoje, w których William Shakespeare spędził swoje wczesne życie. Szekspir spędził pierwsze pięć lat swojego małżeństwa mieszkając w tym domu, największym domu na Henley Street, z żoną Anne Hathaway. Odwiedź wystawę Beyond Words i nie przegap Drugiego Folio Szekspira, wydania jego dzieła z 1632 r. zebrane dramaty. Nie zapomnij zeskanować swojego smartfona i obejrzeć filmy, które ożywiają historie Szekspira.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

2. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Złowroga strona pieszej wycieczki po Stratford Szekspira

3. Złowroga strona pieszej wycieczki po Stratford Szekspira

Posłuchaj o ukrytej ciemnej stronie Stratford-upon-Avon podczas ekscytującej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o niesławnych wiedźmach z miasta, posłuchaj o słynnych morderstwach i wypatruj duchów, idąc nocą. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na rogu Sheep Street i High Street i rozpocznij swoją podróż do makabry. Spaceruj po miejscu narodzin Szekspira i zobacz ciemniejszą stronę miasta. Idąc ulicami, słuchaj ekscytujących opowieści o morderstwach, torturach i zarazie. Posłuchaj o kobietach oskarżonych o czary i dowiedz się, gdzie można dostrzec duchy, a nawet diabła.

Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

4. Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

Dołącz do lokalnego kierowcy/przewodnika podczas całodniowej relaksującej wycieczki po krajobrazie narodowym Cotswolds. Przeżyj to, co najlepsze w tym typowo angielskim regionie podczas wycieczki, która zatrzymuje się w 6 różnych i wyjątkowych lokalizacjach z dużą ilością czasu wbudowanego w dzień na samodzielną eksplorację, zakupy i lunch. Wycieczka zatrzymuje się na: • Dover's Hill: najbardziej wysunięty na północ punkt widokowy Cotswolds oferujący panoramiczne widoki na Stratford-upon-Avon, Birmingham i Coventry • Chipping Campden: historyczne wełniane miasto, w którym masz godzinę wolnego czasu na zwiedzanie dzięki naszym wyjątkowym mapom i lokalnym rekomendacjom • Sekretna wioska Cotswolds na uboczu (dołącz, aby ją odkryć) • Stow-on-the-Wold: wyznaczony przystanek na lunch z szeroką gamą wspaniałych opcji jedzenia do wyboru • Bibury: często określana jako najpiękniejsza wioska w Anglii, jest także domem dla słynnego Arlington Row domków • Bourton-on-the-Water: słynie z krystalicznie czystych wód rzeki Windrush i pięknych mostów, które ją przecinają Pomiędzy przystankami Twój kierowca-przewodnik opowie Ci historię Cotswolds z zabawnym, pełnym faktów komentarzem podczas podróży wąskimi bocznymi uliczkami, o których wiedzą tylko miejscowi.

Londyn: Stonehenge, Stratford-Upon-Avon i Bath Day Trip

5. Londyn: Stonehenge, Stratford-Upon-Avon i Bath Day Trip

Poznaj region poza Londynem podczas całodniowej wycieczki do niektórych z najbardziej fascynujących i najważniejszych zabytków Anglii. Odkryj sekrety Stonehenge, miej wolny czas na odkrycie miasta Bath, rozkoszuj się urokiem Cotswolds i odwiedź rodzinne miasto Szekspira, Stratford-upon-Avon. Udaj się prosto do Stonehenge, najpopularniejszego prehistorycznego zabytku na świecie. Podziwiaj ogromne 40-tonowe Sarseny i wulkaniczne niebieskie kamienie, które zostały przywiezione z Gór Preseli, oddalonych o ponad 280 mil. Przejdź obok pięknego gruzińskiego miasta Bath. Będziesz mieć mnóstwo czasu na zakupy i zwiedzanie urokliwych uliczek. Przejazd przez malowniczy region Cotswold. Podziwiaj malownicze widoki na otwartą okolicę, poprzecinaną suchymi kamiennymi murami i tętniącymi życiem miasteczkami targowymi. Zatrzymaj się przed miejscem narodzin Williama Szekspira w Stratford-upon-Avon. Zobacz dom największego pisarza w języku angielskim i światowej sławy Royal Shakespeare Company. Podziwiaj Stratford z jego uroczą rzeką, która przepływa obok kościoła Świętej Trójcy, w którym pochowano Szekspira. Weź udział w prywatnej wycieczce po szkole Shakespeare's Schoolroom i Guildhall, weź udział w lekcji Tudorów i pisz piórem i atramentem.

Zwiedzanie miasta Stratford-upon-Avon Hop-on Hop-off Bus Tour

6. Zwiedzanie miasta Stratford-upon-Avon Hop-on Hop-off Bus Tour

Oprócz najsłynniejszego brytyjskiego dramaturga Williama Szekspira i światowej sławy Royal Shakespeare Theatre, Stratford jest świetnym miejscem na spędzenie dnia nad rzeką, a następnie odpoczynek wieczorem w jednej z wielu eleganckich restauracji i barów w centrum miasta. Udaj się do wszystkich domów Szekspira: Miejsce urodzenia Szekspira, Domek Anne Hathaway, Dom Mary Arden, Nowe miejsce, Dom Nasha i Zagroda Halla. Royal Shakespeare Theatre, w którym przez większą część roku wystawiane są sztuki Barda. Kościół Świętej Trójcy, w którym pochowany jest Szekspir, chroniony przez przeklęty nagrobek. Stare XV-wieczne gimnazjum, w którym kształcił się Szekspir. Możesz także cieszyć się uroczą wycieczką po malowniczych krajobrazach Warwickshire, odwiedzając Wilmcote, wioskę, w której znajduje się Dom Mary Arden (matki Szekspira). Twój plan wycieczki Przystanek 1 – Centrum Informacji Turystycznej, w pobliżu Avon Boating Przystanek 2 – miejsce urodzenia Szekspira i Centrum Szekspira Przystanek 3 – Rynek i Fontanna Amerykańska Przystanek 4 – Nowe miejsce Szekspira/Dom Harvarda i Kaplica Gildii Przystanek 5 – Royal Avon i Królewski Teatr Szekspirowski Przystanek 6 – Halls Croft, kościół Świętej Trójcy i grób Szekspira Przystanek 7 – Evesham Place Przystanek 8 – Alcester Road Przystanek 9 – domek Anne Hathaways Przystanek 10 – farma Mary Arden jest zamknięta do 8 września Przystanek 11 – Centrum Handlowe Maybird

Warwick, Oxford i Stratford Całodniowa wycieczka z Londynu

7. Warwick, Oxford i Stratford Całodniowa wycieczka z Londynu

Cofnij się o ponad 1000 lat i poznaj krwawe bitwy i ekstrawaganckie bankiety w zamku Warwick podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Zobacz, gdzie urodził się Szekspir i odkryj kampus Oksfordu. Wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu i zrelaksuj się podczas jazdy do zamku Warwick. Podziwiaj Wielką Salę i Reprezentacyjne Komnaty oraz wspinaj się na wieże i mury obronne, aby podziwiać widok z łuku na zabytkowe miasto. Dołącz do Richarda Neville'a, który przygotowuje się do bitwy w wielozmysłowej atrakcji Kingmaker lub spaceruj po ogrodach krajobrazowych. Wsiądź do autobusu, aby pojechać do Stratford-upon-Avon. Uzyskaj fascynujący wgląd w Szekspira w jego miejscu urodzenia. Odkryj malownicze wioski Cotswolds podczas jazdy do Oksfordu. Zatrzymaj się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po mieście uniwersyteckim. Odwiedź słynne kolegia z XIII wieku. Posłuchaj opowieści byłych studentów, takich jak Bill Clinton, C.S. Lewis, J.R.R. Tolkiena i Lewisa Carrolla. Dowiedz się, gdzie kręcono Harry'ego Pottera w college'u Christ Church przed powrotem do Londynu.

Stratford i Cotswolds Szekspira

8. Stratford i Cotswolds Szekspira

Prowadzi Cię fachowy przewodnik, który raczy Cię opowieściami i ciekawostkami na temat bogatej historii tych pięknych miejsc. Stratford-upon-Avon, rodzinne miasto legendarnego dramaturga Williama Szekspira, jest pierwszym przystankiem tej jednodniowej wycieczki. Przepełnione historią, odwiedź miejsce narodzin słynnego Barda – osobliwy, skromny dom z muru pruskiego. Poznaj niesamowite historie i dziwactwa elżbietańskiego życia ze swojego fachowego przewodnika. Następnym przystankiem jest wizyta w domku i ogrodach narzeczonej Szekspira, Anne Hathaway. Ten piękny mały dom wiejski pokryty strzechą to miejsce, w którym Bard zalecał się do swojej narzeczonej. Do dziś w obiekcie znajdują się oryginalne meble, w tym łóżko Hathaway. Jest położony pośród wspaniałych terenów i ogrodów, przepełnionych pachnącymi kwiatami i tradycyjnymi krzewami. Następnie kontynuuj podróż do Cotswolds. Odwiedź miejsce, które często uważa się za jeden z najpiękniejszych obszarów w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki uroczym wioskom i zapierającym dech w piersiach krajobrazom Cotswolds wygląda, jakby wyskoczyło z kartek książki z baśniami. Ta wycieczka zatrzymuje się na zdjęcia w 2 zachwycających wioskach Cotswolds: Bourton-on-the-Water, znanej również jako „Mała Wenecja” ze względu na niskie mosty i kamienne brzegi oraz Burbury, miasto opisane kiedyś przez Williama Morrisa jako „najpiękniejsze” wioska w Anglii. Po wspaniałym dniu zwiedzania wróć do Londynu mniej więcej między 19:15 a 19:30.

Z Londynu: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Castle

9. Z Londynu: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Castle

Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od CS Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uczelni i brukowanych uliczkach tego zabytkowego miasta uniwersyteckiego. Weź udział w słynnym „miasto marzeń iglic” i zobacz podczas swojej wizyty Bibliotekę Bodlejską – jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Będziesz zachwycony dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Ciesz się pieszą wycieczką i wolnym czasem. Odmienne miasteczko targowe Stratford-upon-Avon jest słynnym domem prawdopodobnie największego pisarza świata, Williama Szekspira. Zanurz się w urokach tego tętniącego życiem miasta targowego w wolnym czasie. Przejedź przez Cotswolds, uroczą mieszankę zapierającego dech w piersiach naturalnego piękna, tętniących życiem miasteczek targowych i sennych wiosek. Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia w Wielkiej Brytanii. Głęboko w sercu zamku Warwick zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Wybierz się na pieszą wycieczkę i odkryj to urocze miasto z mnóstwem atrakcyjnych budynków.

Bilety wstępu do szkoły Szekspira i Guildhall

10. Bilety wstępu do szkoły Szekspira i Guildhall

Otwarte codziennie Shakespeare's Schoolroom i Guildhall zapraszają odwiedzających do odkrywania jednego z rzadko odwiedzanych miejsc dzieciństwa i młodości Williama Szekspira, miejsca, które pomaga wypełnić brakujący rozdział w historii jego czasów w jego rodzinnym mieście. Nowo odrestaurowane miejsce pozwala rzucić okiem na lata formacyjne Szekspira i rzuca światło na jego czasy, gdy był uczniem. Wciel się w rolę młodego Szekspira, usiądź w tym samym pokoju, w którym siedział jako uczeń, i dowiedz się, jakie przedmioty studiowałby ten wielki człowiek i jakie metody nauczania tego dnia. Usłyszysz, jak zetknął się z bogactwem literatury klasycznej i teatru i widział w tym budynku występy najznakomitszych aktorów w kraju. Zbudowany w 1420 roku, Stratford's Guildhall jest jednym z niewielu zachowanych średniowiecznych Guildhalls w kraju. Autentyczne i wciągające wrażenia z wizyty w tym budynku z początku XV wieku w pełni zaangażują wszystkich odwiedzających w jego wyjątkową historię. Rozkoszuj się atmosferą Guildhall, w tym późnośredniowiecznej kaplicy księdza z rzadkim i niedawno zachowanym malowidłem ściennym i dowiedz się o roli budynku jako średniowiecznego prowincjonalnego Guildhall. Wizyta zapowiada się pełna zabawy, emocji i dramatu godnego spuścizny Szekspira dla każdej grupy. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem z doświadczonymi przewodnikami, zobacz krótki film historyka i prezentera Michaela Wooda o historii Guildhall. Weź lekcję z nauczycielem Tudorów, poćwicz pisanie piórami i przebierz się w kostium Tudorów. Shakespeare's Schoolroom & Guildhall jest idealny dla wszystkich grup wiekowych.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Stratford-upon-Avon

Najciekawsze atrakcje

Stratford-upon-Avon: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Stratford-upon-Avon: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Stratford-upon-Avon

Stratford-upon-Avon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stratford-upon-Avon? Kliknij tutaj.