Dodaj daty

Stradun

Stradun

Stradun – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

2. Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu na Stare Miasto, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Wielką Fontannę Onufrego, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektorów i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Ragusa. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektryzującej atmosferze miasta.

Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

3. Dubrownik: Epicka wycieczka piesza "Gra o tron

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym miejscu kręcenia bardzo popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron. Podążaj śladami Tyriona, Sansy, Joffreya i wielu innych, odwiedzając Królewską Przystań. Zobacz, jak ekipa filmowa przekształciła historyczne zabytki Dubrownika w miejsca w stolicy Westeros. Niech twoje oczy błądzą po zatoce, gdzie Stannis Baratheon próbował przejąć Królewską Przystań, aby zasiąść na Żelaznym Tronie w epickiej bitwie nad Czarnym Nurtem. Wejdź do Czerwonej Twierdzy i zobacz miejsca, w których Joffrey zawsze knuje psoty, i spójrz na miejsce, w którym Margaery Tyrell i Joffrey świętowali swoje fioletowe wesele. Lub postaw się w sytuacji Cersei czekającej, aż rozpocznie się jej marsz pokuty. Posłuchaj zakulisowych historii Gry o tron i dowiedz się, czego doświadczyli niektórzy z głównych aktorów podczas pobytu w Dubrowniku. Stare Miasto jest pełne ulic i miejsc, które były świadkami najbardziej epickich scen z serii – poczujesz się jak gość w Królewskiej Przystani. Zakończ wycieczkę możliwością zrobienia zdjęcia z repliką Żelaznego Tronu.

Dubrownik: Mury obronne Dubrownika: wycieczka piesza Early Bird lub Sunset Walking Tour

4. Dubrownik: Mury obronne Dubrownika: wycieczka piesza Early Bird lub Sunset Walking Tour

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem i przemierzaj słynne mury miejskie Dubrownika, piękne wspomnienie odległych czasów średniowiecza. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, spacerując po 2-kilometrowym murze otaczającym miasto i przekonaj się, dlaczego Stare Miasto w Dubrowniku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik zachował swoje mury miejskie pomimo zmieniających się trendów, które kiedyś sugerowały, że wszelkiego rodzaju fortyfikacje są przestarzałe i zbędne. Podziwiaj terakotowe dachy i wąskie uliczki z góry. Ponadto ciesz się czystym widokiem na Morze Adriatyckie, odsłaniając prawie każdą łódź na horyzoncie. Ten pogląd wyjaśnia, dlaczego miasto było skutecznie bronione przez wieki. Miasto przetrwało wiele wojen, w tym niedawną Wojnę Ojczyźnianą z lat 1991-1995, ale Dubrownik został odnowiony w taki sposób, że zniszczenia nie są widoczne. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik inspirował artystów, pisarzy i fotografów, zwiedzając starożytne śródziemnomorskie miasto i wędrując wzdłuż eleganckich murów.

Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

5. Dubrownik: Wycieczka po murach miejskich dla rannych ptaków i ściganie zachodu słońca

Udaj się na mury miejskie od razu po ich otwarciu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Dubrowniku. Odkryj sekrety tego miasta i wybierz wycieczkę ogólnodostępną lub prywatną. Rób zdjęcia przepięknych krajobrazów ze szczytu wieży Minčeta.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnie położonym miejscu zbiórki i rozpocznij swoją poranną przygodę Podczas spaceru dowiedz się od przewodnika, jak zbudowano mur. Posłuchaj ekscytujących legend i zabawnych opowieści o mieście.   Zacznij od wspinaczki po schodach w chłodnej porannej temperaturze, a nagrodą będzie zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na główną ulicę Stradun i Stare Miasto.  Spaceruj wzdłuż 2-kilometrowego muru, aby podziwiać piękne krajobrazy lśniącego Adriatyku i panoramę, wciąż świadczącą o świetności miasta, które przez 450 lat było bogatą republiką.  Zobacz, jak w niektórych miejscach mury mają aż 6 metrów grubości, i przejdź obok fortów z widokiem na morze i ląd. Zakończ swoją wycieczkę w najwyższym punkcie muru, na szczycie wieży Minčeta, skąd roztacza się widok, którego nie można przegapić.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

6. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

7. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

8. Dubrownik: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście i murach miejskich

Odkryj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Stare Miasto w Dubrowniku i otaczające je mury miejskie ujawniają wyjątkową historię tego miejsca, obejmującą ponad 1400 lat. Ta prywatna wycieczka rozpoczyna się od spaceru wokół murów o długości 2 km i wysokości do 40 metrów. Zobacz piękne widoki i posłuchaj fascynujących historii swojego przewodnika. Czekają na Ciebie średniowieczne domy, wieże, twierdze i zachwycający krajobraz. Jedną z atrakcji jest wspinaczka na Wieżę Minceta, oferującą najwyższy punkt widokowy z murów miejskich. Druga część wycieczki prowadzi przez Stare Miasto, aby spacerować brukowanymi uliczkami tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzisz najbardziej imponujące i ekscytujące miejsca, jakie ten obszar ma do zaoferowania. Na Stradunie, głównej ulicy Starego Miasta, masz szansę poczuć puls tego miasta. Każda wąska boczna uliczka ma inną historię do opowiedzenia. Pod koniec tego prywatnego doświadczenia dowiesz się wszystkiego o Dubrowniku i nie tylko.

Nocna wycieczka piesza po Dubrowniku

9. Nocna wycieczka piesza po Dubrowniku

Dubrownik jest niesamowitym miastem za dnia, ale nocą jest absolutnie wyjątkowy. Piękno miasta wychodzi na powierzchnię, gdy zachodzi słońce i migoczą latarnie uliczne. Architektura promienieje, a ulice nie są tak zatłoczone. Poczuj spokój, słuchając opowieści o nocnym życiu średniowiecznej Ragusy. Wycieczka rozpoczyna się w pięknej zatoce Pile, gdzie przewodnik opowie historie o jednym z najważniejszych fortów, Lovrjenac. Dowiedz się więcej o lokalnych zachowaniach i życiu społecznym Dubrownika, wędrując nocą po starym mieście ze swoim przewodnikiem. Kontynuuj wzdłuż najbardziej znanej i dobrze zachowanej ulicy na starym mieście, Stradun Placa. Przeglądaj urocze boczne uliczki, które łączą się z tą główną ulicą, aby odsłonić wyjątkowe i urocze bary, w których można napić się drinka w odprężającej i chłodnej atmosferze. Twoja wycieczka zakończy się na starym mieście.

Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

10. Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

Odkryj urok i historię Dubrownika podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Podróżuj komfortowo na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Przespaceruj się promenadą Stradun, zobacz barokową katedrę i pałac Sponza. Rozpocznij zwiedzanie Dubrownika od wizyty z przewodnikiem na promenadzie Stradun, aby po raz pierwszy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Morza Śródziemnego i jego zadziwiające kamienne mury, które rozciągają się na ponad 1 940 metrów. Podziwiaj monumentalne fortyfikacje i bramy miejskie, wędrując labiryntem uliczek za murami obronnymi. Prawie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego średniowieczne miasto jest skarbnicą klejnotów architektonicznych. Zobacz kolumnowe portyki i loggie otaczające renesansowe place z marmuru. Podziwiaj XI-wieczny ratusz i udaj się do Pałacu Sponza, który wyróżnia się wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Podziwiaj widoki na barokową katedrę i zobacz wspaniały skarbiec. Kontynuuj zwiedzanie przypominającego fortecę klasztoru dominikanów i barokowego kościoła św. Odwiedź Pałac Rektora wspaniałej Republiki Dubrownika i podziwiaj harmonijne połączenie architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Masz 3 godziny wolnego czasu, podczas których możesz spróbować pysznych śródziemnomorskich specjałów w starym mieście, napić się kawy na Stradun i kupić tradycyjną filigranową biżuterię. Po zakończeniu 1-dniowej wycieczki wróć do Splitu.

Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg::

Stradun: najlepsze atrakcje w pobliżu

Stradun: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stradun? Kliknij tutaj.

Stradun: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(3263 recenzji)

Wycieczka do zrobienia. Podróż trwa 3h30, ale droga jest tak piękna, że nie widać upływu czasu! Przewodnik korzysta z okazji, aby podzielić się z nami ciekawymi komentarzami na temat mijanych przez nas miejsc oraz historii Chorwacji. Dubrownik, zapiera dech w piersiach! 1:30 zwiedzania z przewodnikiem i 3:30 czasu wolnego, świetnie! Mnóstwo czasu na załatwienie tego, co trzeba, miasto, zamek i wiele więcej... Wspaniały dzień, bardzo dobry przewodnik, polecam!

Nasza jednodniowa wycieczka do Dubrownika była niesamowita! W autobusie było wygodnie, a kierowca sprawiał, że najgorszy żyjący pasażer czuł się bezpiecznie! Boran, nasz przewodnik jest wyjątkowy! Tak kompetentny. Widać, że jest dumny ze swojej pracy i dba o to, aby jego wiedza była na właściwym poziomie! Świetnie się bawiliśmy. Świetna wycieczka! Świetna wartość! Gorąco polecam tę wycieczkę! Dziękuję Szara Linia! Mamy nadzieję wrócić!

Doskonała wycieczka po tym fascynującym mieście. Branko, nasz przewodnik, był wspaniały. Zabawiał nas i informował o historii starożytnej i najnowszej, ciekawymi lokalnymi anegdotami i osobistymi historiami. Trasa przebiegała w dobrym tempie, od zewnątrz murów do serca starego miasta, dzięki czemu grupa była zaangażowana i zainteresowana zarówno pasją, jak i dobrym humorem. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Wycieczka oferowana przez Dravor była doskonała. Przekazał tak wiele informacji i historii, że pozwoliło „młodszemu pokoleniu” zrozumieć, że Dubrownik to nie tylko miasto, w którym kręcono GOT, ale także potężne miasto na przestrzeni wieków. Nie widziałem, jak czas mija. Ogromne podziękowania dla Dravor za zorganizowanie tej wycieczki

Podróż przebiegła wspaniale i gładko. Przewodnik był wyjątkowy. Dość drogie, biorąc pod uwagę, że była to mniej więcej podróż autobusem i trzeba było zapłacić za wspinanie się po ścianie, bez jedzenia.