Dodaj daty

Stonehenge

Stonehenge

Stonehenge – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stonehenge: bilet wstępu

1. Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge jest prawdopodobnie najsłynniejszym zabytkiem prehistorycznym świata. Jego budowa przebiegała w kilku etapach. Początkowo był to prosty wał ziemny. Unikatowe kamienne kręgi z trylitów wzniesiono w okresie późnego neolitu – około 2500 lat p.n.e. Z biletem wstępu o określonej godzinie zobaczysz miejsce, które od wieków wzbudza zainteresowanie. Obecnie Stonehenge, Avebury i inne powiązane lokalizacje znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe i duże skupisko zabytków prehistorii. Stonehenge stanowi przedmiot spekulacji i fascynacji co najmniej od wczesnego średniowiecza. W jaki sposób ludzie z okresu neolitu zbudowali to arcydzieło inżynierii, używając jedynie prostych narzędzi i technologii, jakie były wówczas dostępne? W centrum dla odwiedzających zgromadzono setki prehistorycznych obiektów ze Stonehenge. Jedną z nowych atrakcji w Stonehenge jest galeria zewnętrzna, która obejmuje kilka domów neolitycznych. Zrekonstruowano je w oparciu o dowody archeologiczne z wykorzystaniem autentycznych materiałów, dzięki czemu dają one obraz życia ludności neolitycznej, która zbudowała Stonehenge. Stonehenge ma dziś mnóstwo znaczeń. To ikona Wielkiej Brytanii, cud w skali całego świata, miejsce duchowe i źródło inspiracji.

Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

2. Londyn: Windsor, Stonehenge, Bath i Łaźnie Rzymskie - jednodniowa wycieczka

Odkryj kilka najważniejszych atrakcji Londynu podczas tej jednodniowej wycieczki autobusowej z Londynu. Doświadcz elegancji zamku Windsor, odkryj tajemnice Stonehenge i podziwiaj georgiańską architekturę w mieście Bath. Odwiedź dobrze zachowaną łaźnię rzymską. Zamek Windsor Przesiąknięty historią zamek Windsor wznosi się dumnie na bujnym zalesionym wzgórzu z widokiem na Tamizę. Pochodzący z czasów normańskich, z rozległymi ogrodami krajobrazowymi i Okrągłą Wieżą z wieżyczkami, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to ulubiona weekendowa rezydencja króla, królewski Windsor. Ciesz się fascynującym spojrzeniem przez dziurkę od klucza do luksusowych apartamentów państwowych, w których znajdują się bezcenne dzieła sztuki Rembrandta i Leonarda da Vinci, i odwiedź kaplicę św. Jerzego, nastrojowe miejsce ostatniego spoczynku byłych monarchów, w tym Henryka VIII. Możesz odwiedzić Dom Lalek Królowej Marii, naprawdę niesamowitą konstrukcję z działającymi windami, bieżącą wodą, elektrycznością i butelkami wina, a wszystko to w miniaturze! Tajemniczy Stonehenge Wędruj po miejscu światowego dziedzictwa i daj się oczarować wyjątkowej formacji skalnej. Położone na równinie Salisbury, 40-tonowe skały stoją samotnie od czasu ich przybycia 5000 lat temu. O Stonehenge krąży mnóstwo teorii; od świątyni religijnej po zegar astronomiczny, a nawet cmentarzysko z epoki brązu. Zdecyduj sam, odkrywając historię tego tajemniczego zabytku. Kąpiel Wznoszące się dumnie na zboczach rzeki Avon Bath było pierwszym miastem w Anglii, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe XV-wieczne opactwo Bath, oszałamiającą georgiańską architekturę i romantyczny most Pulteney. Łaźnie rzymskie Słynące z rzymskich łaźni, Bath mieści najlepiej zachowane rzymskie spa ze starożytnego świata. Cudownie ukryty przed wzrokiem aż do lat 70. XIX wieku, zagłębij się w historię tego magicznego zabytku i podziwiaj jego architektoniczny splendor. Czas powrotu do Londynu to około 20:00.

Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

3. Londyn: półdniowa poranna lub popołudniowa wycieczka do Stonehenge

Odwiedź jeden z najsłynniejszych prehistorycznych zabytków świata. Wyrusz z Londynu autobusem, by zobaczyć mityczną budowlę Stonehenge. Zakończ wycieczkę opcjonalnym posiłkiem – brytyjskim klasykiem, jakim jest smażona ryba z frytkami. Poznaj obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Pobierz audioprzewodnik z nagraniem w wielu językach, by dowiedzieć się więcej o tajemnicach towarzyszących niesamowitej megalitycznej budowli. Podziwiaj ważące 40 ton skały, które stoją samotnie na ogromnej otwartej przestrzeni. Osobliwa budowla Stonehenge, która stanowi osiągnięcie inżynierii i sztuki projektowania sprzed prawie 5000 lat, nadal dzieli historyków w zakresie jej dokładnego przeznaczenia. Istnieją teorie mówiące o tym, iż Stonehenge było świątynią związaną z kultem Słońca lub rozbudowanym cmentarzem. Jest również taka, wedle której to Merlin nakazał olbrzymowi stworzyć dla niego tę budowlę. Wyrób sobie własne zdanie, zwiedzając ten cud starożytnego świata w swoim tempie. Dowiedz się więcej o jego początkach. Zakończ wycieczkę, delektując się opcjonalnym posiłkiem – smażoną rybą z frytkami. Ta uwielbiana przez Brytyjczyków potrawa zostanie podana w klasycznym londyńskim lokalu.

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

4. Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Ciesz się całym dniem angielskiego dziedzictwa, odwiedzając wspaniały zamek Windsor, urzekające Stonehenge i piękne miasto uniwersyteckie Oksford. Podczas tej jednodniowej wycieczki wyruszającej z Londynu otrzymasz wycieczkę po tych wyjątkowych miejscach z gwizdkiem po drodze z interesującym komentarzem przewodnika. Rozpocznij dzień w zamku Windsor, jednej z oficjalnych rezydencji króla Karola III. Odwiedź wspaniałe apartamenty reprezentacyjne, które nadal są używane na uroczystości państwowe i przyjęcia królewskie (jeśli wybrano taką opcję). Poświęć trochę czasu na zwiedzanie terenów zamkowych i XIV-wiecznej kaplicy św. Jerzego, w której można podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej w Anglii. Następnie udaj się do stojących kamieni Stonehenge, wciąż owianych tajemnicą jako niesamowite wyczyn ludzkiej inżynierii. Poznaj prehistoryczny kamienny krąg i poznaj teorie dotyczące jego budowy (jeśli wybrano opcję). Jedź dalej do uniwersyteckiego miasta Oxford, znanego jako „Miasto Śniących Wieży”. Siedziba nauki od 1249 roku, to idylliczne miejsce do zwiedzania podczas fascynującej pieszej wycieczki.

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

5. Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby zobaczyć słynny zamek w Windsorze, tajemniczy kamienny krąg Stonehenge i piękne georgiańskie miasto Bath. Skorzystaj z opcji dodatku w postaci biletów wstępu. Ciesz się transportem autobusowym i zwiedzaniem z przewodnikiem we wszystkich miejscach. Zacznij od zamku w Windsorze, który jest domem rodziny królewskiej od 900 lat. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne, wciąż używane podczas oficjalnych wydarzeń i przyjęć królewskich. Zwiedź tereny zamkowe i XIV-wieczną kaplicę św. Jerzego. Stanowią one jedne z najpiękniejszych przykładów sakralnej architektury średniowiecznej w Anglii i pełnią rolę miejsca pochówku królów i królowych, w tym Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. Następnie udaj się przez hrabstwo Wiltshire do Stonehenge. Tajemnicze kamienne kręgi Stonehenge są niesamowitym dziełem inżynierii i najważniejszym prehistorycznym miejscem w Anglii. W dalszej kolejności podążysz na zachód do Bath, czyli pięknego georgiańskiego miasta ze słynnymi rzymskimi łaźniami i zachwycającą architekturą w miodowym odcieniu. W trakcie zwiedzania nacieszysz oczy jednymi z najciekawszych pod względem architektonicznym miejscami w Europie, w tym opactwem Bath, Royal Crescent, Cyrkiem, Assembly Rooms i mostem Pulteney. Wybierz opcję zawierającą zwiedzanie łaźni rzymskich, zbudowanych wokół źródeł termalnych, które dostarczały wodę do miasta przez ponad 2000 lat.

Z Londynu: Półdniowa wycieczka do Stonehenge i bilet wstępu

6. Z Londynu: Półdniowa wycieczka do Stonehenge i bilet wstępu

Odwiedź jedno z najbardziej znanych prehistorycznych miejsc na świecie podczas tej półdniowej wycieczki porannej po Stonehenge. W cenę wliczony jest bilet wstępu priorytetowego, który da Ci dostęp do Stonehenge, wystawy oraz transportu wahadłowego na miejsce.   Wyjedź z Londynu o godz. 7.30, aby być jedną z pierwszą osób, która przybędzie w to miejsce. Poznaj historię tego zabytku z ust kierowcy/przewodnika i skorzystaj z audioprzewodników, które są dostępne po przybyciu.   Ten niesamowity krąg, który znajduje się na równinie Salisbury w hrabstwie Wiltshire, powstał ponad 5000 lat temu. Podziwiaj widoki na otaczającą równinę, odwiedź zabytek i obejrzyj wystawę przez około 2 godziny. Powróć do centrum Londynu około godz. 13.30, gdzie będziesz miał(a) czas, aby zwiedzać przez resztę dnia.

Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

7. Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

Zamek w Windsorze Zamek w Windsorze dumnie wznosi się na porośniętym bujnym lasem wzgórzu z widokiem na Tamizę. Spoglądając na rozległe ogrody krajobrazowe i Okrągłą Wieżę, szybko zrozumiesz, dlaczego zamek ten jest ulubioną weekendową rezydencją króla. Rzuć okiem na bezcenne dzieła Rembrandta i Leonarda Da Vinci w pełnych przepychu salach reprezentacyjnych zamku i zwiedź kaplicę św. Jerzego, czyli pełne wyjątkowego nastroju miejsce spoczynku dawnych królów, w tym Henryka VIII. Możesz też zobaczyć dom dla lalek królowej Marii. Tajemnicze Stonehenge Prawdziwe znaczenie tej starożytnej, budzącej podziw konstrukcji jest wciąż tajemnicą. Czy Stonehenge było świątynią kultu słońca, centrum uzdrawiania, miejscem pochówku, a może ogromnym kalendarzem? Jak nasi przodkowie zdołali przenieść potężne kamienie z tak daleka, a następnie, używając tylko najbardziej prymitywnych narzędzi, zbudować tę niesamowitą strukturę? Otoczone tajemnicą Stonehenge nigdy nie przestaje robić wrażenia. Oksford Podążaj śladami sławnych oksfordzkich studentów, od C.S. Lewisa do Billa Clintona, przemierzając wspaniałe dziedzińce i brukowane uliczki tego zabytkowego miasta uniwersyteckiego. Podziwiaj słynne „miasto rozmarzonych wież” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Daj się oczarować wąskim uliczkom i starożytnym placom tego pięknego miasta. Szacowany czas powrotu do Londynu to 19.00.

Londyn: wycieczka całodniowa do Stonehenge i Bath

8. Londyn: wycieczka całodniowa do Stonehenge i Bath

Odwiedź kultowe Stonehenge i odkryj jego tajemnice, słuchając nagrań z audioprzewodnika. Skorzystaj z czasu wolnego i przemierzaj urocze miasto Bath we własnym tempie podczas tej całodniowej wycieczki z Londynu.Zdecyduj, czy chcesz uwzględnić łaźnie rzymskie w swojej wycieczce. Opuść Londyn i udaj się luksusowym autokarem do wpisanego na listę UNESCO Stonehenge. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas tej 2-godzinnej podróży autobusem (jej czas uzależniony jest od korków), podziwiając zachwycające krajobrazy zza okna. Po dotarciu do mitycznego kamiennego kręgu na równinie Salisbury, będziesz mieć około 90 minut czasu wolnego, by zwiedzić okolicę na własną rękę.Pobierz aplikację do zwiedzania Stonehenge z audioprzewodnikiem, aby w pełni wykorzystać swoją wizytę. Następnie udaj się do Bath, miasta słynącego ze swojej georgiańskiej architektury. Skorzystaj z transportu do centrum miasta i zwiedź je na własną rękę, odkrywając jego historyczne centrum przez około 2,5 godziny, lub zrelaksuj się w łaźniach rzymskich (w zależności od wybranej opcji). Zobacz wspaniałe zabytki, takie jak Bath Abbey czy Royal Crescent.

Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i łaźni rzymskich

9. Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i łaźni rzymskich

Odwiedź starożytne stojące kamienie Stonehenge i malowniczą Bath podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu. Ciesz się transportem klimatyzowanym autokarem i wielojęzycznym audioprzewodnikiem po prehistorycznym zabytku. Najsłynniejszy prehistoryczny zabytek na świecie i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Stonehenge stoi samotnie na ogromie Równiny Salisbury. Jego początki sięgają prawie 5000 lat, a jego cel do dziś jest przedmiotem publicznej debaty. Przez dziesięciolecia pojawiały się pytania, do czego była przeznaczona ta ogromna kolekcja kamieni i czy była to obserwatorium księżycowe, świątynia słońca czy skomplikowany cmentarz. Podczas tej całodniowej wycieczki klimatyzowanym autokarem będziesz miał okazję poznać to miejsce i dołożyć wszelkich starań, aby odkryć tajemnice, podziwiając to niezwykłe i tajemnicze dzieło starożytnej inżynierii i projektowania. Następnie udasz się do Bath, przyjeżdżając na czas na lunch (nie wliczony w cenę wycieczki). Dzięki wspaniałym restauracjom, herbaciarniom, kanapkom i kawiarniom oraz klasycznym brytyjskim pubom będziesz miał mnóstwo możliwości wyboru miejsca do jedzenia! Bath to piękne gruzińskie miasto z zachwycającymi półksiężycami i tarasami oraz oszałamiającą architekturą. Po malowniczej przejażdżce do serca miasta będzie mnóstwo czasu na zwiedzanie miasta w wolnym czasie. Odwiedź łaźnie rzymskie, które zostały zbudowane prawie 2000 lat temu. Wspaniały kompleks rzymskich łaźni publicznych i rzymska świątynia zostały zbudowane nad jedynym naturalnym źródłem gorącej wody w Wielkiej Brytanii. W tym miejscu światowego dziedzictwa można spacerować wokół parującego basenu na rzymskich kostkach brukowych i podziwiać starożytne rzymskie posągi i architekturę. Zobacz opactwo Bath i często fotografowany most Pulteney, wzorowany na słynnym moście Ponte Vecchio we Florencji. Ponadto możesz chcieć zobaczyć Centrum Jane Austen i eleganckie Sale Zgromadzeń zbudowane w 1771 roku. Kupuj, odkrywaj i pij popołudniową herbatę w Pump Roomach, słuchając muzyki klasycznej na żywo.

Z Londynu: wycieczka półdniowa do Stonehenge z audioprzewodnikiem

10. Z Londynu: wycieczka półdniowa do Stonehenge z audioprzewodnikiem

Zobacz jedną z najsłynniejszych prehistorycznych budowli na świecie w ramach tej półdniowej wycieczki do Stonehenge. Wyrusz z Londynu na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Podziwiaj po drodze angielskie krajobrazy.Pobierz audioprzewodnik na swój smartfon, aby korzystać z niego podczas samodzielnego zwiedzania. Ten spektakularny krąg składający się z głazów o wadze 40 ton powstał ponad 5000 lat temu. Budowla zlokalizowana jest na równinie Salisbury Plain, pośród wiejskich krajobrazów hrabstwa Wiltshire.  Funkcja wpisanego na listę UNESCO Stonehenge wciąż jest tematem zaciętych sporów, ale wiadomo, że przez wieki odbywały się w tym miejscu pogańskie rytuały. Poznaj historię tego niezwykłego zabytku i wysnuj własne wnioski. W niewielkiej odległości od kamiennego kręgu znajduje się teraz nowe światowej klasy centrum dla zwiedzających. W jego wnętrzu można obejrzeć prezentacje audiowizualne i wystawy starożytnych przedmiotów, a między centrum i Stonehenge kursuje autobus wahadłowy.

Liczba znalezionych atrakcji: 120
Sortuj wg::

Stonehenge: najlepsze atrakcje w pobliżu

Stonehenge: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stonehenge? Kliknij tutaj.

Stonehenge: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(14 561 recenzji)

Świetna wycieczka. przewodnik Phillie i kierowca Ranji odbyli niesamowitą podróż. Dziękuję za super wycieczkę. Polecam to wziąć. To szybki podgląd tego, co możesz zrobić, jeśli masz więcej czasu w pobliżu Londynu.

Byliśmy zachwyceni profesjonalizmem Yolandy za kierownicą, a także jej cierpliwością. Wspaniale było być z Patricią jako przewodnikiem przez całą wycieczkę. Zdecydowanie gorąco polecamy.

Naprawdę super. Polecam wszystkim, to trzeba koniecznie zobaczyć. Przewodnik Richard naprawdę mega!!!

Przewodnik i kierowca byli bardzo uważni, dzięki Danowi i Oscarowi za ich wielką uwagę.

Piękne miejsca z przemiłym przewodnikiem (Patricia).Dziękujemy!