Dodaj daty

Stone Gate, Zagreb

Stone Gate, Zagreb – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

1. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

2. Najlepsze atrakcje Zagrzebia z kolejką linową i tunelami z czasów II wojny światowej

Rozpocznij wycieczkę od placu Ban Jelačić i podróżuj przez przeszłość i teraźniejszość Zagrzebia. Najpierw zatrzymaj się przy historycznym wejściu do Starego Miasta, XIII-wiecznej Kamiennej Bramie. Odwiedź plac św. Marka i zobacz kultowy kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny z różowym sufitem. Przejdź przed wieżę Lotrščak i zobacz słynny wystrzał armatni w południe! Przejedź się jedną z najkrótszych kolejek linowych na świecie - słynną zagrzebską kolejką linową ze spektakularnymi widokami. Przejdź się tunelami zbudowanymi przez faszystów podczas II wojny światowej i odwiedź Krwawy Most, miejsce wielu konfliktów na przestrzeni wieków burzliwej przeszłości Zagrzebia. Zatrzymaj się na Dolac, największym zielonym targu w mieście i rozkoszuj się kolorami i aromatami tego tętniącego życiem targu. Zobacz wielką katedrę w Zagrzebiu w pobliżu, największy kościół w Chorwacji. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

3. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

Czy jest coś lepszego niż wygodne siedzenie i jazda przez Zagrzeb na rowerze z lekkim powiewem w twarz? Poznaj chorwackie miasto w najbardziej ekscytujący sposób, z bliska i poczuj się jak miejscowy. Odkryj zabytki zarówno blisko, jak i daleko, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do najpiękniejszych i najbardziej historycznych zabytków Zagrzebia. Odbywają się częste przystanki, każdy tak długo, jak chcesz. Poznaj historię tego historycznego miasta, przelatując obok budynków i ulicami, które istnieją od wieków. Ta trasa obejmuje zarówno śródmieście, jak i przedmieścia. Poznaj Plac Marszałka Tito, jeden z największych i najpiękniejszych placów w Chorwacji, w którym mieści się Chorwacki Teatr Narodowy i Uniwersytet w Zagrzebiu. Zajrzyj do Studni Życia i odkryj Zieloną Podkowę. Przejdź się ulicą Tkalčićeva i przejdź przez Krwawy Most wraz z wieloma innymi podczas tej wycieczki rowerowej po Zagrzebiu.

Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

4. Zagrzeb: piesza wycieczka po restauracjach i jedzeniu

Kuchnia chorwacka jest różnorodna, reprezentując każdy region, jego tradycję i korzenie od starożytności do współczesności. Różnice w doborze żywności i jej przygotowaniu są najbardziej zauważalne między kontynentem a wybrzeżem. Dołącz do wycieczki kulinarnej, aby mieć wyjątkową okazję skosztowania ich wszystkich za jednym razem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pomnikiem Bana Jelačicia na głównym placu miasta i upewnij się, że rozpoczniesz wycieczkę z pustym żołądkiem. Dowiedz się o chorwackiej tradycji i historii Zagrzebia od swojego przewodnika, spacerując od restauracji do restauracji. Podczas wycieczki skosztuj do sześciu tradycyjnych chorwackich potraw i wypij do czterech win. Zapoznaj się z charakterystycznymi smakami każdego z pięciu regionów, delektuj się najbardziej typowymi próbkami wina, które najlepiej pasują do tradycyjnych chorwackich potraw i poznaj znaczną część lokalnej historii i kultury.

Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

5. Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

Odkryj podstawowe zabytki i atrakcje, jakie Zagrzeb ma do zaoferowania swoim gościom. Lokalni przewodnicy opowiedzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć o współczesnym Zagrzebiu oraz o tym, jak ludzie żyją i spędzają czas. Wybierz poranną lub popołudniową wycieczkę. Rozpocznij swoją przygodę w sklepie dostawcy, gdzie będzie czekał na Ciebie przewodnik i rower. Poznaj wspaniałe stare budynki Górnego Miasta i nagrodź się przyjemnym zjazdem w kierunku Dolnego Miasta. Poznaj szczegóły niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy ukształtowali Zagrzeb jako piękną stolicę Europy Środkowej. Zatrzymaj się na przerwę w połowie wycieczki, aby napić się darmowego espresso jak miejscowi i z miejscowymi! Dowiedz się o najlepszych miejscach na kolację, zakupy, romantyczne spacery, modne miejsca i inne możliwości zwiedzania.

Zagrzeb Big tour - prywatna wycieczka

6. Zagrzeb Big tour - prywatna wycieczka

Zobacz szerszy obraz życia w Zagrzebiu, odwiedzając różne dzielnice. Poznaj nową część miasta o nazwie Novi Zagreb, a także różne miejsca, w których mieszkańcy spędzają wolny czas. Twój przyjazny przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania i zawiezie do atrakcji poza centrum miasta, takich jak cmentarz Mirogoj, jezioro Jarun, Nowy Zagrzeb, plac Republiki Chorwacji, plac Tomislav i ogród botaniczny. Po panoramicznej części wycieczki, część spacerowa rozpocznie się w Górnym Mieście, najstarszej części miasta. Twój przewodnik oprowadzi Cię po okolicy i opowie wiele ciekawych historii o atrakcjach, w tym o katedrze, placu Jelačicia, Kamiennej Bramie, Krwawym Moście, Placu Świętego Marka, Muzeum Zerwanych Związków, kolejce linowej i innych. Po zakończeniu wycieczki przewodnik może zabrać Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania lub zamiast tego możesz zostać w mieście i zrelaksować się.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

7. Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu to najlepszy sposób na poznanie Zagrzebia, ponowne przeżycie jego historii i poczucie pulsu nowoczesnego miasta. Twoi licencjonowani przewodnicy zabiorą Cię na spacer po najstarszych ulicach Zagrzebia, odwiedzając wszystkie główne zabytki, łącząc fakty historyczne z codziennym życiem dużego miasta. Ta wycieczka zabierze gości zarówno do Gradec, jak i Kaptol, dwóch średniowiecznych osad, na których powstał Zagrzeb. Stojąc na dwóch przeciwległych wzgórzach, do dziś opowiadają historię współpracy i konfliktów, które stworzyły Zagrzeb, jaki znamy. Spacerując brukowanymi uliczkami zwiedzający zobaczą XIII-wieczną Kamienną Bramę, kościół św. Marka ze słynnym kolorowym dachem, wieżę Lotrščak, która wciąż wybija południe wystrzałem armatnim, Krwawy Most, który był świadkiem wielu bitew na przestrzeni wieków , monumentalna katedra w Zagrzebiu i wiele więcej. Pod koniec wycieczki goście poczują się, jakby znali Zagrzeb na pamięć, gotowi do odkrywania wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Standardową trasę wycieczki można zmodyfikować, biorąc pod uwagę życzenia i zainteresowania gości, miejsca odbioru i zwrotu.

Zagrzeb: najważniejsze atrakcje i idylliczne miejsca - spacer z przewodnikiem

8. Zagrzeb: najważniejsze atrakcje i idylliczne miejsca - spacer z przewodnikiem

Poznaj Zagrzeb w relaksujący sposób. Ten 2,5-kilometrowy spacer z przewodnikiem zabierze Cię w spokojne 2,5 godziny do najważniejszych atrakcji Górnego Miasta ze wspaniałym punktem widokowym i tętniącego życiem Starego Miasta. Wycieczka rozpoczyna się na głównym placu miasta i prowadzi do katedry w Zagrzebiu, dalej do Dolac, największego chorwackiego targu spożywczego i słynnej Tkalčićeva, lepiej znanej jako ulica pubów. Po drodze odkryjesz małe zielone oazy i idylliczne podwórka. Wiele opowieści o kraju, mieście i jego mieszkańcach wzbogaci Twój spacer. Inne interesujące miejsca na Twojej trasie to: Kamienna Brama, Plac Świętego Marka z kultowym kościołem, 125-letnia kolejka linowa i ukryty tunel pod miastem. Na przystankach czekają na Ciebie zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania. Kto wie, na przykład, co ... ale nie, jeszcze Ci nie powiemy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samodzielnie. To tak, jakbyś był oprowadzany po Zagrzebiu przez dobrego przyjaciela. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej kanapy. Ciesz się czasem spędzonym w Zagrzebiu! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

9. Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

Poznaj Zagrzeb we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki w poszukiwaniu skarbów, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystana jako świetna aktywność integracyjna. Aby rozpocząć, pobierz aplikację na swoje urządzenie, a następnie skorzystaj z aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w Londynie. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejne miejsce docelowe w grze o zwiedzaniu miasta. Rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Pracuj jako zespół i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze możesz zatrzymać się na kawę, zjeść lunch lub zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Najlepsza piesza wycieczka po Zagrzebiu

10. Najlepsza piesza wycieczka po Zagrzebiu

Spacer z lokalnym przewodnikiem zapewni doskonały wgląd w życie, tradycję, kulturę i zabawne fakty dotyczące Zagrzebia, ale także da ci możliwość zadawania pytań i uzyskiwania sugestii, co jeszcze robić, gdzie zjeść lub zrobić zakupy . Rozpocznij wycieczkę od przejścia przez tunel Grič, który doprowadzi do najkrótszej kolejki linowej na świecie. Następnie zatrzymaj się na krótko na głównym placu, gdzie przewodnik przedstawi historię Zagrzebia. Następnym przystankiem jest największa chorwacka budowla sakralna i jeden z najcenniejszych zabytków chorwackiego dziedzictwa kulturowego, katedra w Zagrzebiu. Następnie zobacz najstarszy otwarty targ w miejscu zburzonych starych murów w Górnym Mieście. Dowiedz się, kim jest „Kumica” i odkryj miejsce jednej z najstarszych tradycji wśród mieszkańców Zagrzebia. Zobacz jeden z najlepiej zachowanych zabytków starego Zagrzebia i ogólnie symbole Zagrzebia, „Kamienną Bramę”. Posłuchaj jednej z najciekawszych i najbardziej niezwykłych historii, które kryją się pod tymi starymi murami. Następnym przystankiem jest plac św. Marka i kościół. Dowiedz się o jednym z najbardziej wpływowych królów, buntach chłopskich i wielu innych wyjątkowych historiach i faktach z przeszłości. Zatrzymaj się przy wieży Lotrščak i dowiedz się, dlaczego kanon strzela codziennie i skorzystaj z okazji, aby zrobić zdjęcia z najlepszego punktu widokowego w mieście.

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Stone Gate, Zagreb: najlepsze atrakcje w pobliżu

Stone Gate, Zagreb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stone Gate, Zagreb? Kliknij tutaj.