Dodaj daty

Stocznia Gdańsk S.A.
Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu
Liczba znalezionych atrakcji: 15

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Gdańsk: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 198
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Stocznia Gdańsk S.A. Atrakcje na świeżym powietrzu

Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

1. Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.

Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

2. Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok zachodzącego słońca na tle stoczni. Poznaj Gdańsk z perspektywy wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Następnie przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym ruiny zamku krzyżackiego, bramy wodne prowadzące do miasta, słynny drewniany żuraw z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki oraz nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ta wycieczka stanowi również wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne gdańskie żurawie.

Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

3. Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu widokowego po Motławie. Płyń spokojnie po wodzie na pokładzie ekologicznej, elektrycznej łodzi i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach z pluszowymi poduszkami i kocami. Możesz także kupić napój z pokładowego minibaru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Straceńców, Bramy Świętego Jana i Bramy Świętego Ducha. Podziwiaj z wody słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Sołdka i Muzeum II Wojny Światowej. Przepłyń przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w elegancką dzielnicę. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy o długości do 45 minut, obejmujące trasy po centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu jest do uzgodnienia. Koszt rejsu to 69 zł od osoby, w co wliczona jest opieka dwóch sterników. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Nasza łódź wyposażona jest w nagłośnienie, które można podłączyć przez Bluetooth. Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje m.in. Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabi Kruk, Krowią Bramę, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Świętojańską, Świętego Ducha, Gdańską, Żuraw, Most Świętego Ducha, Marinę Gdańsk, Muzeum Sołdka, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznię Cesarską, Stocznię Gdańską, Nową Motławę oraz Śluzę Kamienną. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i zwróceniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun), łódź będzie po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wpisanie "Boat & Bike" w nawigacji Google Maps. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

4. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Gdańsk: Wycieczka kajakiem o zachodzie słońca

5. Gdańsk: Wycieczka kajakiem o zachodzie słońca

Wielu odwiedzających Gdańsk wybiera rejs, ale wycieczka kajakiem pozwala odkryć wyjątkową stronę miasta. Wyrusz na przyjazny dla początkujących kajak z łatwymi do nauczenia technikami — obowiązkowy dla każdego turysty w tym pięknym polskim mieście portowym. Zyskaj inną perspektywę na historyczną wartość Głównego Miasta wieczorem, wiosłując kanałami. Skorzystaj ze swobody dostępu do miejsc niedostępnych dla statków wycieczkowych. Płynąc w dół rzeki, mijając 2 główne wyspy Gdańska, Wyspę Spichrzów i Wyspę Ołowiankę. Przejedź obok takich atrakcji, jak Żuraw, Kładka Ołowianka, piękny Kanał Raduni, a także Stocznia Gdańska i Polska Filharmonia Bałtycka.

Gdańsk: wieczorny rejs jachtem widokowym z grzanym winem

6. Gdańsk: wieczorny rejs jachtem widokowym z grzanym winem

Rejs rozpocznie się z nabrzeża - przy Kładce - ul. Wartka (miejsce spotkania zaznaczone na zdjęciach) Zobaczymy Główne Miasto (Starówkę), przepłyniemy pod samym Żurawiem - pięknie oświetlonym i Wyspą Spichrzów - tętniącą życiem, a następnie wpłyniemy w kanał Portu Gdańsk - zobaczymy wszystkie zabytki i unikalne budowle morskie oraz statki - przy pracy, rozładunku, załadunku, w remoncie lub świeżo zwodowane!!! Miniemy Stocznię Remontową, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte. Rejs odbędzie się na dużym i komfortowym jachcie z floty Premium Yachting. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Większość rejsu odbywa się w porcie Gdańsk przy użyciu silnika. Wyjście z portu jest dość długie, a po drodze zobaczymy wiele ciekawych obiektów i życia portowego. Dopływamy do ujścia portu do Zatoki Gdańskiej i tam w zależności od warunków pogodowych wchodzimy na chwilę do zatoki lub zawracamy przed nią.

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem kajakiem

7. Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem kajakiem

Dołącz do wycieczki kajakowej i poznaj Gdańsk nad wodą. Wielu turystów korzysta z promów, ale wycieczka kajakiem pozwala odkryć tę część miasta, której większość ludzi nie widzi. Ciesz się przyjazną dla początkujących wycieczką kajakiem z łatwymi do nauczenia technikami. Zyskaj inne spojrzenie na historyczną wartość Głównego Miasta, wiosłuj po kanałach i ciesz się swobodą dostępu do miejsc niedostępnych dla promów turystycznych. Płynąc rzeką, mijaj dwie główne wyspy Gdańska, Wyspę Spichrzów i Ołowianka, i mijaj takie atrakcje, jak Żuraw, Kładka Ołowianka, piękny Kanał Raduni, a także Stocznia Gdańska i Polska Filharmonia Bałtycka .

Gdańsk: Wycieczka rowerowa z najważniejszymi atrakcjami

8. Gdańsk: Wycieczka rowerowa z najważniejszymi atrakcjami

Gdańsk jest jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast w Polsce, a jazda na rowerze jest częścią lokalnej kultury. Wybierz się na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Gdańsku i poznaj miasto tak, jak robią to jego mieszkańcy. Podczas zwiedzania usłyszysz fascynujące historie opowiadane przez profesjonalnego i doświadczonego przewodnika. Ta wycieczka to także świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości podczas pobytu w Gdańsku. Zażyj trochę ruchu i skorzystaj z doskonałego sposobu na spędzenie wspaniałego letniego dnia w mieście. To punkt obowiązkowy dla każdego, kto chce lepiej poznać miasto. Podczas wycieczki odkryjesz Stare Miasto. Twój przewodnik opowie o jego zabytkach, a następnie wybierzecie się w okolice odradzającego się Dolnego Miasta. Tam, pośród zieleni, kanałów i pięknej architektury, usłyszysz opowieści o niezwykłych tajemnicach tej okolicy. Odkryj stare forty z XVII wieku i Górę Gradową, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Gdańska. Pojedziesz także rowerem do Stoczni Gdańskiej, gdzie poznasz historię Solidarności i walki o wolną Polskę.

Gdańsk: Zimowy spływ kajakowy

9. Gdańsk: Zimowy spływ kajakowy

Poznaj Motławę i Kanał Raduni podczas tej wycieczki kajakowej po Gdańsku. Ogrzej się w suchym skafandrze i załóż mufy wiosłowe, aby chronić ręce przed zimnem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, a następnie załóż kamizelkę ratunkową i suchy skafander. Wskocz do swojego kajaka tandemowego, który został wyposażony w fartuch chroniący przed dostaniem się wody do kajaka. Wsuń ręce w tłumik wiosła, który sprawi, że Twoje dłonie będą suche i prażone. Wyrusz nad Motławę, aby zobaczyć górujące nad stocznią zielone żurawie. Podziwiaj kościoły i kolorowe bloki mieszkalne na Starym Mieście. Odkrywaj romantyczne sceny, podróżując wzdłuż Raduni. Zobacz odrestaurowane średniowieczne spichlerze z czerwonej cegły na Ołowiance i Wyspie Spichrzów. Przepłyń pod Kładką Ołowianką i napij się gorącej czekolady przed powrotem do punktu wyjścia. Ze względu na rozmiary suchych skafandrów przyjmujemy wyłącznie rezerwacje dla osób w wieku 15 lat i starszych. Wszystkim osobom poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła. Każdy uczestnik musi być w stanie komunikować się w języku angielskim. Wycieczka odbywa się w deszczu lub w słońcu.

Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

10. Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

Czy wiesz, co wydarzyło się 31 sierpnia 1980 roku? Poznaj największy sukces obywatelski we współczesnej historii Polski – zwycięską Solidarność. Wyrusz w komunistyczną wycieczkę po Gdańsku i odkryj historię rewolucji, która doprowadziła do upadku bloku komunistycznego. Podczas 2-godzinnej wycieczki dowiesz się dogłębnie o Polsce z czasów komunistycznych i narodzinach demokracji w bloku wschodnim. Odwiedź Europejskie Centrum Solidarności (ESC) z biletami wstępu bez kolejki, które pozwolą Ci ominąć tłumy. W tym nowoczesnym muzeum krok po kroku przejdziesz przez historię Solidarności. Zobaczysz oryginalne Tablice 21 Postulatów - pisemne żądania, które strajkujący w Stoczni im. Lenina (obecnie Stocznia Gdańska) wysunęli przeciwko władzom w 1980 r., a także inne dokumenty i zdjęcia dokumentujące walkę związkową o wolność - strajki , obrady okrągłego stołu z 1989 r. i pierwsze pluralistyczne wybory w Polsce od 1947 r. Dowiedz się więcej o Lechu Wałęsie, Annie Walentynowicz i innych bohaterach, którzy przewodzili rewolucji. Twój prywatny przewodnik pomoże ci zrozumieć wystawy i kontekst historyczny stojących za strajkami Solidarności i ich spuściznę w pozostałej części Europy Wschodniej. Wybierz opcję 4-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o PRL-u i komunizmie. Zobacz Plac Solidarności i posłuchaj tragicznej historii stojącej za Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Odwiedź historyczne miejsce podpisania „Porozumienia Gdańskiego” z 31 sierpnia 1980 r. – Centrum Ochrony Robotników Stoczni Gdańskiej, zwane także Salą BHP. Ostatnim przystankiem będzie Stocznia Gdańsk, gdzie w 1980 roku 17 000 stoczniowców rozpoczęło cywilny opór przeciwko reżimowi komunistycznemu. Zgodnie z tradycją PRL-u zaprosimy Cię również na kieliszek polskiej wódki.

Gdańsk

Gdańsk

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Stocznia Gdańsk S.A.

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Stocznia Gdańsk S.A. jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Gdańsk?

W: Gdańsk są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Stocznia Gdańsk S.A.: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stocznia Gdańsk S.A.? Kliknij tutaj.

Stocznia Gdańsk S.A.: Co mówią inni?

Natkniesz się na wiele nagranych tras, ale ta była na żywo. Nasz przewodnik zapewniał nam rozrywkę po angielsku (język zależy od większości łodzi, ale chętnie robią to po angielsku) i zaimprowizował trasę, aby pokazać nam tę stronę Gdańska, o której istnieniu nie mieliśmy pojęcia! Sama łódź była czysta i przestronna. Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę podobała nam się wycieczka i polecamy ją każdemu, kto odwiedza Gdańsk!

Dobrze wydane pieniądze. Zabawny gospodarz, piękna wycieczka, przytulna łódź. Absolutnie polecam. Toalety dostępne w punkcie wyjścia. Można także kupić przekąski i napoje. Personel jest również dobrze przygotowany na zmiany pogody. W sumie doskonała obsługa.

Doskonały. Przewodnik był bardzo kompetentny i miał świetne poczucie humoru. Gorąco polecam każdemu.

Doskonały przewodnik, który dał wspaniały wgląd w historię miasta. Naprawdę fantastyczna wycieczka.

Ciekawe i edukacyjne, o odpowiedniej długości, z kompetentnym i zabawnym przewodnikiem.