Dodaj daty

Stocznia Gdańsk S.A.

Stocznia Gdańsk S.A. – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

1. Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.

Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

2. Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok zachodzącego słońca na tle stoczni. Poznaj Gdańsk z perspektywy wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Następnie przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym ruiny zamku krzyżackiego, bramy wodne prowadzące do miasta, słynny drewniany żuraw z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki oraz nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ta wycieczka stanowi również wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne gdańskie żurawie.

Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

3. Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu wycieczkowego po Motławie. Szybuj cicho po wodzie na pokładzie ekologicznej łodzi elektrycznej i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w wygodnym fotelu z pluszowymi poduszkami i kocami. Zachęcamy również do zakupu drinka z pokładowego mini-baru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Maruderów, Bramy Świętego Jana i Bramy Ducha Świętego. Podziwiaj słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Soldek i Muzeum II Wojny Światowej z wody. Przejdź przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w szykowną dzielnicę. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu. Szanowny Panie/Pani, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy do 40 minut, obejmujące trasy po całym centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu do uzgodnienia. Koszt rejsu to 55 zł od osoby, który obejmuje opiekę dwóch skipperów. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Nasza łódź jest wyposażona w system nagłaśniający, który można podłączyć przez Bluetooth. Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje m.in. Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabą Wronę, Krową Bramę, Bramę Zieloną, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Św. Jana, Świętego Ducha, Gdańsk, Żuraw-Żuraw, Most Świętego Ducha, Przystań Gdańska, Muzeum Sołdek, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznia Cesarska, Stocznia Gdańska, Nowa Motława, Kamienna Śluza. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i skierowaniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun) łódź znajdzie się po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wprowadzenie opcji „Łódź i rower” w nawigacji Map Google. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Wieczorna wycieczka kajakowa

4. Gdańsk: Wieczorna wycieczka kajakowa

Wielu odwiedzających Gdańsk wybiera rejs, ale wycieczka kajakiem pozwala odkryć wyjątkową stronę miasta. Wyrusz na przyjazny dla początkujących kajak z łatwymi do nauczenia technikami — obowiązkowy dla każdego turysty w tym pięknym polskim mieście portowym. Zyskaj inną perspektywę na historyczną wartość Głównego Miasta wieczorem, wiosłując kanałami. Skorzystaj ze swobody dostępu do miejsc niedostępnych dla statków wycieczkowych. Płynąc w dół rzeki, mijając 2 główne wyspy Gdańska, Wyspę Spichrzów i Wyspę Ołowiankę. Przejedź obok takich atrakcji, jak Żuraw, Kładka Ołowianka, piękny Kanał Raduni, a także Stocznia Gdańska i Polska Filharmonia Bałtycka.

Gdańsk: Wycieczka kajakowa z przewodnikiem

5. Gdańsk: Wycieczka kajakowa z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki kajakowej i poznaj Gdańsk nad wodą. Wielu turystów korzysta z promów, ale wycieczka kajakiem pozwala odkryć tę część miasta, której większość ludzi nie widzi. Ciesz się przyjazną dla początkujących wycieczką kajakiem z łatwymi do nauczenia technikami. Zyskaj inne spojrzenie na historyczną wartość Głównego Miasta, wiosłuj po kanałach i ciesz się swobodą dostępu do miejsc niedostępnych dla promów turystycznych. Płynąc rzeką, mijaj dwie główne wyspy Gdańska, Wyspę Spichrzów i Ołowianka, i mijaj takie atrakcje, jak Żuraw, Kładka Ołowianka, piękny Kanał Raduni, a także Stocznia Gdańska i Polska Filharmonia Bałtycka .

Gdańsk: Wycieczka rowerowa z najważniejszymi atrakcjami

6. Gdańsk: Wycieczka rowerowa z najważniejszymi atrakcjami

Gdańsk jest jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast w Polsce, a jazda na rowerze jest częścią lokalnej kultury. Wybierz się na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Gdańsku i poznaj miasto tak, jak robią to jego mieszkańcy. Podczas zwiedzania usłyszysz fascynujące historie opowiadane przez profesjonalnego i doświadczonego przewodnika. Ta wycieczka to także świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości podczas pobytu w Gdańsku. Zażyj trochę ruchu i skorzystaj z doskonałego sposobu na spędzenie wspaniałego letniego dnia w mieście. To punkt obowiązkowy dla każdego, kto chce lepiej poznać miasto. Podczas wycieczki odkryjesz Stare Miasto. Twój przewodnik opowie o jego zabytkach, a następnie wybierzecie się w okolice odradzającego się Dolnego Miasta. Tam, pośród zieleni, kanałów i pięknej architektury, usłyszysz opowieści o niezwykłych tajemnicach tej okolicy. Odkryj stare forty z XVII wieku i Górę Gradową, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Gdańska. Pojedziesz także rowerem do Stoczni Gdańskiej, gdzie poznasz historię Solidarności i walki o wolną Polskę.

Gdańsk: Zimowa wycieczka kajakiem

7. Gdańsk: Zimowa wycieczka kajakiem

Poznaj Motławę i Kanał Raduni podczas tej wycieczki kajakowej po Gdańsku. Ogrzej się w suchym skafandrze i załóż mufy wiosłowe, aby chronić ręce przed zimnem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, a następnie załóż kamizelkę ratunkową i suchy skafander. Wskocz do swojego kajaka tandemowego, który został wyposażony w fartuch chroniący przed dostaniem się wody do kajaka. Wsuń ręce w tłumik wiosła, który sprawi, że Twoje dłonie będą suche i prażone. Wyrusz nad Motławę, aby zobaczyć górujące nad stocznią zielone żurawie. Podziwiaj kościoły i kolorowe bloki mieszkalne na Starym Mieście. Odkrywaj romantyczne sceny, podróżując wzdłuż Raduni. Zobacz odrestaurowane średniowieczne spichlerze z czerwonej cegły na Ołowiance i Wyspie Spichrzów. Przepłyń pod Kładką Ołowianką i napij się gorącej czekolady przed powrotem do punktu wyjścia. Ze względu na rozmiary suchych skafandrów przyjmujemy wyłącznie rezerwacje dla osób w wieku 15 lat i starszych. Wszystkim osobom poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła. Każdy uczestnik musi być w stanie komunikować się w języku angielskim. Wycieczka odbywa się w deszczu lub w słońcu.

Gdańsk: malowniczy nocny rejs jachtem z kieliszkiem Prosecco

8. Gdańsk: malowniczy nocny rejs jachtem z kieliszkiem Prosecco

Rejs rozpocznie się z nabrzeża - przy Kładce - ul. Wartka. Popłyniemy wokół Głównego Miasta (Starego Miasta), przepłyniemy pod samym Żurawiem - pięknie oświetlonym i Wyspą Spichrzów - tętniącą życiem, a następnie popłyniemy na kanał Portu Gdańsk - zobaczymy wszystkie zabytki oraz unikalne konstrukcje i statki morskie - w pracy, rozładunku, załadunku, w naprawie lub świeżo zwodowane!!! Mijamy Stocznię Remontową, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte. Rejs odbędzie się na dużym i wygodnym jachcie floty Premium Yachting. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety.

Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

9. Gdańsk: historia komunizmu, Europejskie Centrum Solidarności

Czy wiesz, co wydarzyło się 31 sierpnia 1980 roku? Poznaj największy sukces obywatelski we współczesnej historii Polski – zwycięską Solidarność. Wyrusz w komunistyczną wycieczkę po Gdańsku i odkryj historię rewolucji, która doprowadziła do upadku bloku komunistycznego. Podczas 2-godzinnej wycieczki dowiesz się dogłębnie o Polsce z czasów komunistycznych i narodzinach demokracji w bloku wschodnim. Odwiedź Europejskie Centrum Solidarności (ESC) z biletami wstępu bez kolejki, które pozwolą Ci ominąć tłumy. W tym nowoczesnym muzeum krok po kroku przejdziesz przez historię Solidarności. Zobaczysz oryginalne Tablice 21 Postulatów - pisemne żądania, które strajkujący w Stoczni im. Lenina (obecnie Stocznia Gdańska) wysunęli przeciwko władzom w 1980 r., a także inne dokumenty i zdjęcia dokumentujące walkę związkową o wolność - strajki , obrady okrągłego stołu z 1989 r. i pierwsze pluralistyczne wybory w Polsce od 1947 r. Dowiedz się więcej o Lechu Wałęsie, Annie Walentynowicz i innych bohaterach, którzy przewodzili rewolucji. Twój prywatny przewodnik pomoże ci zrozumieć wystawy i kontekst historyczny stojących za strajkami Solidarności i ich spuściznę w pozostałej części Europy Wschodniej. Wybierz opcję 4-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o PRL-u i komunizmie. Zobacz Plac Solidarności i posłuchaj tragicznej historii stojącej za Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Odwiedź historyczne miejsce podpisania „Porozumienia Gdańskiego” z 31 sierpnia 1980 r. – Centrum Ochrony Robotników Stoczni Gdańskiej, zwane także Salą BHP. Ostatnim przystankiem będzie Stocznia Gdańsk, gdzie w 1980 roku 17 000 stoczniowców rozpoczęło cywilny opór przeciwko reżimowi komunistycznemu. Zgodnie z tradycją PRL-u zaprosimy Cię również na kieliszek polskiej wódki.

Gdańsk - prywatna wycieczka rowerowa

10. Gdańsk - prywatna wycieczka rowerowa

Odwiedź najciekawsze miejsca w Gdańsku podczas 3-godzinnej wycieczki rowerowej. Najpierw odkryj Stare Miasto i jego zabytki. Następnie jedź do Stoczni Gdańskiej, gdzie usłyszysz o dumnej historii Solidarności i walkach o wolność, przejeżdżając obok terenów przemysłowych i charakterystycznych dźwigów. Na koniec zagłęb się w zrewitalizowane Dolne Miasto, gdzie możesz podziwiać zieleń, kanały i piękną architekturę. Ciesz się wycieczką bez względu na wiek i kondycję, ponieważ teren jest płaski i bardzo przyjemny do jazdy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Stocznia Gdańsk S.A.: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stocznia Gdańsk S.A.? Kliknij tutaj.

Stocznia Gdańsk S.A.: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 34 opinii

Bardzo interesująca opcja zwiedzania Gdańska,zaskakujące krajobrazy blisko starego centrum . Podczas kolejnego pobytu w Gdańsku planujemy zwiedzanie stoczni. polecam

Miła wycieczka z wykwalifikowanym przewodnikiem, który był bardzo dobry w języku angielskim. Mnóstwo historii i ciekawe treści.

Super sprawa, kocyki na wyposażeniu strzał w 10. Naprawdę warto, polecam w 100 %.

Super doświadczenie, bardzo miły pan przewodnik i piękne widoki. Polecamy!

Świetna przygoda! Byłam w październiku i radzę tylko ciepło się ubrać :)