Dodaj daty

StavangerAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Stavanger Autobusem/minivanem

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

2. Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Stavanger: Wycieczka statkiem po Lysefjordzie do Pulpit Rock

3. Stavanger: Wycieczka statkiem po Lysefjordzie do Pulpit Rock

Nasze Lysefjord RIB-Safari zapewni Ci miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających krajobrazów w całej Norwegii. Nasi doświadczeni i obeznani z morzem kapitanowie zabiorą Cię w pobliże najsłynniejszych zabytków, jakie fiord ma do zaoferowania, dzieląc się po drodze opowieściami i historiami. Zobaczysz słynną Pulpit Rock: 600-metrowy płaskowyż wystający prosto z otaczających gór, Vagabond Cave: historyczną kryjówkę dla oszustów podatkowych, Whisky Falls: 75-metrowy wodospad tuż pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Podczas całej podróży będziesz również wypatrywać tętniącej życiem dzikiej przyrody, która zamieszkuje ten region. W dobry dzień będziesz mógł zobaczyć foki, morświny, orły morskie i nie tylko. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w samym sercu miasta Stavanger, wejście na pokład trwa około 15 minut, a sama wycieczka trwa 1 godzinę i 45 minut. Zapewniamy cały niezbędny sprzęt, jedyne o czym musisz pamiętać to aparat fotograficzny. Nasza flota składa się wyłącznie z zupełnie nowych łodzi RIB z najwyższej półki, zapewniając Ci przejażdżkę, która oferuje najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i zabawy. Nasze doświadczenie jest dostosowane do pasażerów w wieku od sześciu lat. Przemierzanie wód na łodzi RIB jest ekscytujące, ale nie ekstremalne w żadnym sensie. Najstarsi goście, z którymi mieliśmy do czynienia, byli już po 90. urodzinach. Utrzymujemy stały nadzór i zawsze upewniamy się, że wszyscy na pokładzie dobrze się bawią. Od wysokich klifów i kaskadowych wodospadów po ukryte jaskinie i zaciszne plaże, nie ma lepszego sposobu na poznanie dramatycznego piękna Lysefjordu niż z pokładu naszych łodzi. Zarezerwuj więc swoją przygodę już dziś i pozwól nam dać Ci coś, na co będziesz mógł odpowiedzieć, gdy Twoi znajomi i rodzina zapytają, czy robiłeś coś fajnego w Norwegii.

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem po Lysefjordzie

4. Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem po Lysefjordzie

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

5. Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

6. Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

W tej spersonalizowanej wycieczce pomiń przyziemne wycieczki historyczne i odkryj miasto oczami miejscowych. Przeżyj wycieczkę, która zmieni sposób, w jaki podróżujesz, tak aby dotyczył zarówno ludzi, których spotykasz, jak i miejsc, które widzisz. Lokalni przewodnicy są pasjonatami swojego miasta i chętnie dzielą się swoją wiedzą i perspektywą. Ponieważ nie są profesjonalnymi przewodnikami i od czasu do czasu oprowadzają, zapewniają autentyczne i osobiste wrażenia, takie jak przyjaciel oprowadzający Cię po swoim mieście. Spotkaj się w miejscu zakwaterowania, aby zapoznać się z okolicą, dowiedzieć się o najlepszych miejscach do jedzenia, najłatwiejszych sposobach poruszania się po okolicy i ukrytych klejnotach, które mogłeś przegapić. Pod koniec wycieczki poczuj się komfortowo poruszając się po mieście i mając pewność, że masz wszystkie informacje potrzebne do maksymalnego wykorzystania pobytu. Dzięki rozmowom ze swoim przewodnikiem poznaj różnice kulturowe, lokalne wydarzenia i dowiedz się, jak to jest być prawdziwym mieszkańcem. Im więcej ogłoszeń, tym lepiej, ponieważ te wycieczki są organizowane na żądanie i są całkowicie spersonalizowane. Dzięki temu doświadczeniu nie będziesz tylko przejeżdżać przez miasto, będziesz jego częścią.

Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

7. Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do Kjerag, dumy Lysefjordu w Ryfylke, górującego nad wszystkimi innymi szczytami na wysokości 1084 metrów. Ciesz się transportem ze Stavanger i doświadcz spokoju podczas pieszych wędrówek w małej grupie, podziwiając panoramiczne widoki na najbardziej dramatyczne krajobrazy, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Rozpocznij swoją podróż wcześnie rano od odbioru z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na początek szlaku zobacz niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Po około 3 godzinach jazdy dotrzyj do początku szlaku Orlego Gniazda. Bądź już na dobrej drodze do głazu Kjerag, zanim zaczną przybywać tłumy turystów. Przygotuj się na wymagającą, ale satysfakcjonującą wspinaczkę. Przy stosunkowo płaskich ostatnich 2 kilometrach skup się bardziej na pięknej przyrodzie wokół ciebie. Zobacz jasnozieloną dziką przyrodę Norwegii, która budzi się po długiej, mroźnej zimie. Lub zobacz kolory jesieni i odetchnij rześkim powietrzem po minięciu lata. Jeśli wybierasz się na wiosenną wędrówkę, spodziewaj się śnieżnego krajobrazu i zaopatrz się w kijki turystyczne i raki. Gdy dotrzesz do krawędzi masywu, stojąc na 1000-metrowym klifie, rozkoszuj się panoramicznym widokiem na 42-kilometrowy Lysefjord. Następnie zrelaksuj się, jedząc lunch w pobliżu głazu Kjerag. Jeśli masz odwagę (i warunki na to pozwalają), stań na szczycie głazu Kjerag, wiszącego na zapierającej dech w piersiach wysokości 984 metrów nad fiordem. Po przerwie na lunch podążaj za przewodnikiem z powrotem do Orlego Gniazda.

Stavanger: wycieczka kajakowa po Lysefjord ze sprzętem i przekąskami

8. Stavanger: wycieczka kajakowa po Lysefjord ze sprzętem i przekąskami

Poznaj niesamowity krajobraz fiordów w Lysefjordon podczas tej wycieczki kajakowej z przewodnikiem. Naucz się podstaw pływania kajakiem, a następnie wyrusz na wodę, aby zobaczyć góry, wąwozy, wodospady i dziką przyrodę. Rób przerwy, aby poznać okolicę i w pełni cieszyć się scenerią. Po spotkaniu z przewodnikiem zacznij od krótkiej odprawy na temat podróży, rozmowy na temat bezpieczeństwa i zwolnień. Zaopatrz się w niezbędny sprzęt do wiosłowania, zanim przejdziesz (150 m) do kajaków w dół fiordu. Dostosuj siedzenia i pedały swojego kajaka z pomocą przewodnika, a następnie wyrusz na wodę, aby nauczyć się podstawowych technik wiosłowania, w tym skutecznego wiosłowania do przodu i sterowania kajakiem. Kiedy opanujesz podstawy, podążaj za swoim przewodnikiem przez fiord, gdzie będziesz wiosłować blisko 300-400-metrowych gór, odkrywając piękne wąwozy i wodospady i, miejmy nadzieję, spotykając niektóre z ciekawych fok fiordu. Ciesz się kilkoma krótkimi przerwami na wodzie, podczas których możesz zjeść czekoladową przekąskę i poznać lokalną historię, kulturę i dzikie potrawy we fiordzie. Zanim zawrócisz, by wrócić do domu, wiosłuj tuż pod Pulpit Rock.

Stavanger: wycieczka audio z przewodnikiem

9. Stavanger: wycieczka audio z przewodnikiem

To norweskie miasto Stavanger zbudowane jest wokół pięknego dużego naturalnego portu i znane jest jako stolica ropy naftowej Europy. Dowiedz się o ciekawej historii miasta i odwiedź niektóre z 23 rzeźb miasta, które są rozsiane po Stavanger. Ta wycieczka audio pokaże Ci zapierające dech w piersiach widoki na port Vagen i wielką katedrę w Stavanger. Zobacz salę koncertową, park muzyczny Bjergsted, Gamle Stavanger, jezioro Breiavatnet, Dom Kultury oraz Muzeum Nafty i Geo Park. To relaksujące i bezproblemowe miasto ma młody charakter z mnóstwem restauracji i barów ze względu na dużą populację studentów. Skorzystaj z wycieczki we własnym tempie. Po prostu pobierz pliki audio i używaj ich w wolnym czasie.

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

10. Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 1
Sortuj wg:

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Stavanger

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Stavanger?

W: Stavanger są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Stavanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stavanger? Kliknij tutaj.