Statua Wolności

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najlepsze widoki na Statuę Wolności

Niezależnie od tego, czy zobaczysz ją z lądu, z łodzi, czy z bliska na Liberty Island – znajdująca się w New York Harbor Statua Wolności na pewno wywrze na Tobie niezapomniane wrażenie. Zrelaksuj się i podziwiaj widoki!

 • Z promu na Staten Island

  1. Z promu na Staten Island

  Ciężko przeoczyć terminal promowy koło Battery Park. Prom odpływa co 30 minut i jest darmowy. Wyrusz w piękny rejs i ciesz się wspamiałym widokiem na Statuę!

 • Rejs na Liberty Island

  2. Rejs na Liberty Island

  Dostępne są rejsy na Liberty Island. Możesz nawet wejść do środka Statuy Wolności! Podczas takiej wycieczki jest też okazja, by zatrzymać się na Wyspie Ellis.

 • Rejs wycieczkowy dookoła New York Harbor

  3. Rejs wycieczkowy dookoła New York Harbor

  Możesz też wybrać się na rejs po nowojorskim porcie – trudno o lepsze widoki! Nocą najlepiej oglądać Statuę Wolności podczas luksusowego rejsu z kolacją.

 • Red Hook, Brooklyn

  4. Red Hook, Brooklyn

  Jeśli jednak wolisz zostać na lądzie, udaj się do Red Hook – świetnej dzielnicy, z której Statuę najlepiej widać z końca Van Brunt Street i z Louis Valentino Jr. Park and Pier.

 • Battery Park i Dolny Manhattan

  5. Battery Park i Dolny Manhattan

  Jeśli nie chcesz opuścić ani lądu, ani Manhattanu, wspaniały widok na Statuę Wolności zobaczysz z południowego końca Manhattanu, podczas przechadzki po Battery Park.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzić Statuę Wolności?

  Statuę Wolności najlepiej oglądać w słoneczny dzień. W mgliste i deszczowe dni widoczność jest gorsza. Dobra wiadomość jest taka, że w tym mieście słoneczne dni trafiają się o każdej porze roku! Kiedy jednak by go nie oglądać – czy w rześki, zimowy dzień, czy w parny, letni wieczór – Nowy Jork to Nowy Jork!

 • Gdzie można wsiąść na prom?

  Promy na Liberty Island odpływają z terminali w Battery Park. Jeśli chcesz tylko opłynąć Statuę Wolności dookoła, masz do wyboru dużo opcji przy rzece Hudson w Midtown, Downtown i w Battery Park.

 • Ile trwa rejs?

  Na oglądanie Statuy Wolności możesz wybrać jeden z krótszych rejsów, które trwają około godziny, albo jeden z wieczornych rejsów z kolacją, które trwają aż trzy. Możesz też łatwo zobaczyć zarówno Statuę Wolności, jak i Wyspę Ellis podczas jednej, 3-godzinnej wycieczki.

 • Gdzie kupić bilety?

  Aby uniknąć kolejek, zarezerwuj bilet online. Pamiętaj – jeśli płyniesz na Liberty Island, możesz wziąć ze sobą tylko małą torbę. Obowiązuje kontrola bezpieczeństwa – na prom nie wolno wnosić plecaków ani innych dużych przedmiotów. Nie zapomnij zabrać jakiejś przekąski!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny rejsów różnią się w zależności od sezonu. Sprawdź je na stronie internetowej, żeby dobrze zaplanować wycieczkę.
 • Cena
  Około 25 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Promy odpływają z Battery Park w Brooklynie.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zabierz ze sobą jakąś przekąskę.

  • Jeśli będziesz tam latem, zabierz krem przeciwsłoneczny.

Statua Wolności: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Statua Wolności? Kliknij tutaj.

Statua Wolności: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 10 759 opinii

Dzisiaj były 16 urodziny mojej córki. Wyzwaniem było znaleźć coś do zrobienia lub dokąd pójść. Wybór był dla niej łatwy. Pani Wolności. Zaczynam od tego, aby podkreślić, jak ważne jest, aby mieć dla niej dobry dzień. Naszym przewodnikiem był niesamowity człowiek o imieniu Cezar. On nam tego nie zrobił. Rozmawiał Z nami. Tak szczerze dzielił się informacjami z moją rodziną. Kiedy wróciliśmy do domu, rozmawialiśmy o trasie io tym, jak by to było bez niego, gdybyśmy po prostu spacerowali sami. Od niesamowitych faktów po najlepsze miejsce na promie, Cezar był zbyt wyważony. Fakt, że nawiązał prawdziwy kontakt, sprawił, że nasza trasa stała się wydarzeniem. Stworzył dla nas pamięć. Jesteśmy na zawsze wdzięczni. Jest atutem firmy, miasta i ludzkości. To była świetna trasa prowadzona przez wspaniałego człowieka.

Mam nadzieję, że zdobędziesz Cezara jako naszego przewodnika. Był niesamowity i niezwykle kompetentny. Miejsce spotkania w Starbucks znajduje się naprzeciwko metra, więc bardzo łatwo je znaleźć. Upewnij się, że ubrałeś się bardzo ciepło, ponieważ masz dużo czasu na stanie na zimnie, ale warto zobaczyć Statuę Wolności i wyspę Ellis. Na promie można również kupić herbatę i kawę, które są niedrogie.

Cała podróż przebiegła bardzo sprawnie i dowiedziałem się wiele o Statui Wolności, nie wiedząc wiele o wcześniejszym. Dostarczono odpowiednią ilość informacji. Nasz przewodnik, Blake, był bardzo przyjazny i łatwy do wysłuchania. Można było powiedzieć, że pasjonował go opowiadanie historii, co znalazło również odzwierciedlenie w wspaniałych doświadczeniach z tej trasy.

Genialny, Benoit był świetny, jego znajomość zarówno Statuy Wolności, jak i Ellis Island sprawiła, że ich trasy koncertowe były absolutnie fascynujące.

Bardzo łatwe miejsce spotkań, przewodnik był doskonały. Światła podróżne do kontroli bezpieczeństwa