Stary Ratusz, Monachium

Stary Ratusz, Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

1. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

2. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Monachium: Night Watchman Torch Tour w języku niemieckim

3. Monachium: Night Watchman Torch Tour w języku niemieckim

Spotkaj się na placu Marienplatz ze swoim przewodnikiem, który wcieli się w postać nocnego stróża. Cofnij się w czasie, rozpoczynając przygodę. Przewodnik oprowadzi Cię po ciemnych zaułkach Monachium i opowie Ci o duchach i upiorach, które wciąż nawiedzają ulice miasta. Dowiedz się więcej o zadaniach nocnego stróża, który w czasach średniowiecza odpowiadał za utrzymanie porządku i spokoju w mieście. Ponadto chronił on mieszkańców przed złodziejami, mordercami i nieprzyjaciółmi. Wysłuchaj opowieści o tym, jak w każdą noc stróż zamykał bramy miasta i wybijał godziny. Podczas tej pieszej wycieczki w towarzystwie nocnego stróża dotrzesz do niektórych spośród miejsc i budowli w mieście, które odegrały znaczącą rolę w jego historii. Na koniec wycieczki zyskasz zupełnie inne spojrzenie na Monachium i powrócisz do domu bogatszy(-a) o kilka zasłyszanych opowieści.

Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

4. Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

Przeżyj cmentarze i przesłuchania, srebrne monety i egzekucje, cofając się do średniowiecza. Spotkaj się z Wolframem, twoim przewodnikiem nocnego stróża na centralnym placu Marienplatz. Będą nieść latarnię, halabardę i róg, aby pomóc Ci zanurzyć się w świecie średniowiecznego Monachium. Przejdź się ze swoją grupą do XII-wiecznych murów miejskich Monachium i poznaj średniowieczne egzekucje i ścięcia głów. Wąchaj kadzidło w starożytnych pozostałościach kościoła św. Piotra i dowiedz się o karach dla złych piekarzy w Metzgerzeile. Zobacz zamknięcie Bramy Talburskiej i walkę z halabardą. Dowiedz się o przerażających technikach tortur stosowanych w średniowiecznych więzieniach. Odkryjesz także miejski zamek i Bramę Schwabinger, odkrywając fascynującą i makabryczną historię średniowiecznego Monachium.

Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

5. Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

Zanurz się w świecie legend i odkryj wybrane tajemnicze miejsca na Starym Mieście w Monachium. Posłuchaj opowieści, legend i tajemnic, odkryj rzeczywistość za nimi i zyskaj nowe spojrzenie na miasto. Poznaj mityczne stworzenia i enigmatyczne postacie legendarnego świata Monachium i zobacz, jak o zmierzchu ożywają. Dowiedz się o Lindwurm w Nowym Ratuszu i potworach, z którymi walczył bohater Putti na kolumnie maryjnej. Posłuchaj, jak udało się powstrzymać diabła przed zniszczeniem Starego Piotra i dlaczego warto spojrzeć św. Onufremu prosto w oczy. Odpowiedzi na te pytania są kluczem do magii Monachium, które rok po roku przyciąga tak wielu ludzi z bliska i daleka. Poznaj legendarne miejsca Monachium i spójrz na Stary Ratusz, Stary Piotr, Marienplatz, Stary Dwór i Frauenkirche. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, czy mieszkańcem Monachium, młodym czy starszym, ta wycieczka oferuje coś dla każdego.

Monachium: wycieczka po znakach i cudach

6. Monachium: wycieczka po znakach i cudach

Odwiedź najwspanialsze miejsca i postacie wokół monachijskiego deptaka między Marienplatz i Odeonsplatz podczas tej wycieczki Zobacz cudowne madonny w kościele Świętego Ducha i wchłoń uzdrawiające moce tego świętego miejsca. Weź udział w bluźnierczych rytuałach, które obiecują miłość, pomyślność i zdrowie, i przekonaj się, że w Monachium cuda naprawdę się spełniają. Odwiedź miejsce spoczynku patronki zakochanych i odkryj, jak korzystać z jej mocy miłości. Odkryj miejsca zdrowia i doświadcz spokoju i dobrego samopoczucia w sercu miasta i odwiedź miejsce bogactwa, aby odkryć, które rytuały przyniosą ci pełną torebkę. Dowiedz się także z nami, co tak naprawdę kryje się za czterema magicznymi lwami w Rezydencji i co tak naprawdę dzieje się, gdy pocierasz ich nosy. Znajdź miejsca w Monachium, w których zdarzały się cuda i nadal się zdarzają. Wycieczka rozpoczyna się w Starym Ratuszu, przed zwiedzaniem najstarszych kościołów w centrum miasta. Następnie skontaktuj się z cnotami królewskimi w Rezydencji w pobliżu Odeonsplaz. Odkryj tajne miejsca, postacie i rytuały między Frauenkirche, Residenz i Marienplatz.

Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

7. Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

8. Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

Ciesz się wieczorną wycieczką po starym mieście w Monachium z nocnym stróżem ubranym w historyczny kostium jako przewodnikiem. Podróżuj przez dawno zapomniany świat pełen życia i przygód, doświadczając historii miasta z pierwszej ręki. Stróż nocny spotka się z tobą na Marktplatz. Niedługo potem odwiedzisz osobliwą tawernę w Monachium, gdzie możesz napić się obfitego drinka z mięsem i chlebem, aby nabrać sił na wycieczkę. Następnie zwiedzisz miasto, upewniając się, że zaułki są wolne od haniebnych ludzi. Po drodze nocny stróż przypomni ciekawe historie z poprzednich stuleci. Zobacz kościół św. Piotra i posłuchaj opowieści o cmentarzu, w tym o zwyczajach pogrzebowych, epitafiach, śmierdzących zwłokach i zaginionych ławkach kościelnych. Odwiedź Ratusz Staromiejski przy zabytkowej ulicy Salzstraße i poznaj starą bramę miejską i rekonstrukcję iglicy w latach 70. XX wieku. Mijając salę tortur i więzienie, dotrzesz do Starego Dworu. Podążając szlakiem, na którym kiedyś stał pierwotny mur miejski z XII wieku, opuścisz zamek na wodzie i udasz się na zachód. Posłuchaj makabrycznych opowieści na Gruftgasse i odkryj Schäfflergasse, gdzie dowiesz się, że w średniowiecznym Monachium wino było napojem z wyboru, a nie piwo. Następnie możesz podziwiać dwie wieże Frauenkirche, jednej z wizytówek miasta. Po drodze miniesz także Promenadeplatz, Palais Portia i Palais Holnstein. Posłuchaj o szokującej profanacji hostii w Salvatorkirche, a w Kościele Teatynów dowiesz się o życiu Henriette Adelaide, której syn zadbał o to, by powstał klasztor teatynów. W końcu wrócisz do tawerny i możesz zakończyć wieczór w wielkim stylu obfitym deserem i dobrym drinkiem.

Monachium: Nocna wycieczka piesza w języku angielskim

9. Monachium: Nocna wycieczka piesza w języku angielskim

Wyrusz na czarującą wieczorną wycieczkę w języku angielskim z nocnym stróżem, zagłębiając się w średniowieczną historię Monachium. Gdy miasto ucichnie, przemierzaj zniszczone przez czas aleje i place, oświetlone latarnią nocnego stróża, na każdym kroku odkrywając historie i legendy z przeszłości miasta. Podążaj za przewodnikiem nocnego stróża, który oferuje głębokie zanurzenie się w wiedzy i legendach, które definiują historyczną istotę Monachium. Posłuchaj opowieści z dawnych lat, które wciąż odbijają się echem po brukowanych ulicach i poznaj stronę Monachium, która ożywa pod płaszczem ciemności. Dowiedz się wszystkiego o nocnych stróżach miasta. Nocą, gdy mieszkańcy Monachium pogrążeni są we śnie, miasto przemierza pewna postać. Uzbrojony w róg do nawoływania, halabardę i latarnię, ten strażnik zapewnia bezpieczeństwo miasta, odpierając mroczne elementy nocy. To nie jest zwykły spacer, to podróż w czasie. Wzdłuż trasy odkryj średniowieczne serce Monachium. Odkryj starożytne sekrety miasta i poznaj stronę Monachium, która ożywa pod osłoną ciemności, a następnie wróć do miejsca, w którym rozpoczęła się wycieczka.

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

10. Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć zakamarki Residenz, największego kompleksu pałacowego w Niemczech, z licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź do środka, aby podziwiać wspaniałe wnętrza i poznać jego dawnych mieszkańców. Odwiedź Residenz Museum, Treasury i Cuvilliés Theatre i wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Wybierz podstawową 2-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Residenz: Pałac, Muzeum i Skarbiec. Podążaj śladami bawarskich królów, książąt i elektorów, którzy służyli w tej królewskiej rezydencji od 1508 do 1918 roku. Wyrusz w podróż przez okresy renesansu, wczesnego baroku, rokoka i neoklasycyzmu. Podziwiaj bogate pokoje i kolekcje dzieł sztuki, które zapewniają wybitny gust i ambicje polityczne dynastii Wittelsbachów. Jako muzeum Residenz bada epoki humanizmu, kontrreformacji, oświecenia, boskich praw królów i monarchii konstytucyjnej. W Skarbcu znajdziesz niezwykłą kolekcję klejnotów koronnych, insygniów królewskich, wyrobów złotniczych, mieczy, kielichów i innych kosztownych przedmiotów. Opcja 3-godzinna obejmuje transfer prywatnym samochodem między miejscem zakwaterowania w Monachium a Residenz. To rozwiązanie jest idealne, gdy nie chcesz chodzić zbyt daleko lub korzystać z komunikacji miejskiej. Po wycieczce zostaniesz odwieziony z powrotem pod adres podany podczas rezerwacji. Zdecyduj się na przedłużone 3,5 godziny, aby odwiedzić Residenz i teatr Cuvilliés. Podziwiaj bogactwo audytorium, które elektor Maksymilian Józef III zbudował jako swoją nową operę. Posłuchaj o wystawnych produkcjach operowych i prawykonaniu Idomeneo Mozarta, które miało tutaj swoją premierę. Poznaj także Hofgarten, formalne ogrody dworskie królewskiej rezydencji. Zobacz rząd Bawarii, teatr Marstall i Wielką Operę Państwową. 5-godzinna wycieczka obejmuje również pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Monachium. Wybierz się na spacer z Residenz na Odeonsplatz, aby zobaczyć pomnik Feldherrnhalle i kościół Theatine oraz usłyszeć o niesławnym puczu piwnym, który miał tutaj miejsce. Wejdź do dumnego Frauenkirche (katedry monachijskiej) i posłuchaj legendy o diabelskim śladzie stopy. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po placu Marienplatz w centrum miasta, aby podziwiać wspaniały Nowy Ratusz, a także Ratusz Staromiejski, Fontannę Rybną i kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście.

Liczba znalezionych atrakcji: 24
Sortuj wg::

Stary Ratusz, Monachium: najlepsze atrakcje w pobliżu

Stary Ratusz, Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stary Ratusz, Monachium? Kliknij tutaj.