Dodaj daty

Stary cmentarz żydowski

Stary cmentarz żydowski – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: dziedzictwo żydowskie i wycieczka piesza po Pałacu Dioklecjana

1. Split: dziedzictwo żydowskie i wycieczka piesza po Pałacu Dioklecjana

Odkryj jedną z najstarszych społeczności żydowskich w Europie podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Splicie. Twój przewodnik wraz z odwiedzanymi zabytkami otworzy Ci oczy na bogatą historię i kulturę tej długoletniej społeczności. Wybierz się na pieszą wycieczkę po XVII-wiecznym Pałacu Dioklecjana, który opowie o historii tej grupy religijnej i jej długiej historii w Splicie. Podczas wycieczki będziesz także mógł porozmawiać z lokalnymi Żydami i usłyszeć o ich kulturze i doświadczeniach tutaj, w Splicie. Ta wycieczka jest również fantastycznym sposobem na zwiedzanie, ponieważ Twój przewodnik zaprowadzi Cię do popularnych atrakcji, takich jak cmentarz żydowski, synagoga miejska, świątynia Jowisza, pomnik Grgura Ninskiego i wiele innych.

Split: E-Bike Tour z wejściem do parku leśnego Marjan

2. Split: E-Bike Tour z wejściem do parku leśnego Marjan

Pozwól swojemu uniwersalnemu miejskiemu e-rowerowi wykonać pracę, jednocześnie podziwiając widoki i dźwięki Splitu i parku leśnego Marjan. Wybierz żądany poziom wspomagania, aby pokonywanie wzniesień i innych powierzchni to pestka. Po spotkaniu ze swoim przewodnikiem na stadionie Poljud wskocz na e-rower i rozpocznij przygodę przez Split. Zobacz i posłuchaj rzeczy, których inni turyści mogą nie doświadczyć, takich jak kostnica na cmentarzu żydowskim i kręte uliczki najstarszej dzielnicy Splitu. Po promenadzie Riva i Chorwackim Teatrze Narodowym zakończ wycieczkę dokładnie tam, gdzie się zaczęła. Zapytaj swojego przewodnika o wszelkie zalecenia dotyczące restauracji, życia nocnego i nie tylko, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać resztę swojego czasu w Splicie. *Rowery miejskie przeznaczone są dla osób o wadze do 100kg. W przeciwnym razie istnieje możliwość dopłaty.

Split: wycieczka piesza na wzgórze Marjan z Pałacu Dioklecjana

3. Split: wycieczka piesza na wzgórze Marjan z Pałacu Dioklecjana

Ta wycieczka piesza zaczyna się od wejścia do piwnic Pałacu Dioklecjana i prowadzi przez wąskie uliczki starej dzielnicy chłopskiej Varoš do pierwszego punktu widokowego, obok XVI-wiecznego cmentarza żydowskiego. Stamtąd przejdziemy przez las sosnowy obok starego opuszczonego zoo i ulubionego miejsca piknikowego mieszkańców Splitu, aż do szczytu wzgórza na wysokości 178 m n.p.m. Ze szczytu będziesz mógł podziwiać widok na całe miasto i otaczające je góry. Stamtąd, w pogodny dzień, można zobaczyć wszystkie wyspy środkowego Adriatyku. Po zatrzymaniu się na widok i zrobienie zdjęć, nasza droga zaprowadzi nas do starej pustelni św. Hieronima. W tym miejscu pustelnicy mieszkali w mieszkaniach, które wybudowano w jaskiniach, tak że widoczna jest tylko frontowa fasada. Po postoju fotograficznym schodzimy w dół wzgórza obok kościoła Matki Boskiej Betlejemskiej i kościoła św. Mikołaja z powrotem na stare miasto. Pokonana odległość to około 6 km, najwyższy punkt to 178 m n.p.m. Teren to głównie żwir, trochę betonu i asfaltu. Zysk/strata wzniesienia wynosi ok. 300 m Całkowita odległość: 6 km Zysk/strata wzniesienia: 300 m Najwyższy punkt: 178m

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Stary cmentarz żydowski: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stary cmentarz żydowski? Kliknij tutaj.