Dodaj daty

Stare Muzeum

Stare Muzeum

Stare Muzeum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

1. Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

Zwiedzaj Berlin od strony wody podczas wspaniałego rejsu wycieczkowego. Rozpocznij swój rejs przy moście Moltke / molo na dworcu głównym i wyrusz, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych zabytków Berlina od strony wody. Podziwiaj, jak duże części starej i nowej architektury w mieście zostały zbudowane zwrócone w stronę wody podczas rejsu wzdłuż brzegu Szprewy. Poczuj się jak prawdziwy znawca, poznając Berlin z górnego pokładu panoramicznych statków. Podczas wycieczki mijaj liczne zabytki, w tym Dzielnicę Mikołaja, wieżę telewizyjną, katedrę berlińską, Starą Galerię Narodową, Nowe i Stare Muzeum, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Pałac Łez, stację Friedrichstraße, Muzeum Prasy i Agencja Informacyjna Rządu Federalnego, Studio Telewizyjne ARD Capital, budynek Reichstagu, Dom Paula-Löbe, Dom Marie-Elisabeth-Lüders, Most Moltke, Ambasada Szwajcarii, Kancelaria Niemiecka oraz Dom Kultur Świata.

Wyspa Muzeów w Berlinie: Wyspa Muzeów+Wystawa Panorama

2. Wyspa Muzeów w Berlinie: Wyspa Muzeów+Wystawa Panorama

Bilet na Wyspę Muzeów/Museumsinsel-Ticket jest ważny przez jeden dzień we wszystkich domach Wyspy Muzeów (Altes Museum, Neues Museum, Bodemuseum, Das Panorama, Alte Nationalgalerie). Od 24.10. goście posiadający ten bilet nie potrzebują biletu okresowego do muzeów (wymagany w przypadku Neues Museum, Panorama, Altes Nationalagalerie). Wyjątek: wystawa specjalna Secesje (tutaj pozostaje bilet w oknie czasowym). Odwiedzając je wszystkie można poznać kulturę starożytnej Grecji i Rzymu, historię, egipskie skarby i sztukę różnych okresów. Jeśli chcesz zobaczyć sztukę egipską i nubijską, udaj się do Neues Museum, które jest najbardziej znane ze słynnego popiersia Nefertiti. Muzeum Bodego oferuje rzeźby datowane na okres od średniowiecza aż do wczesnego renesansu oraz kolekcję artefaktów sztuki bizantyjskiej. Jeśli chcesz zobaczyć starożytną grecką i rzymską sztukę dekoracyjną, powinieneś odwiedzić Altes Museum, które zawiera stałą kolekcję starożytnych greckich i rzymskich waz i posągów. Z zewnątrz uznawana jest za jedną z najbardziej imponujących budowli neoklasycystycznych w Berlinie.

Berlin WelcomeCard: Wyspa Muzeów i komunikacja publiczna

3. Berlin WelcomeCard: Wyspa Muzeów i komunikacja publiczna

Dzięki karcie Berlin WelcomeCard Wyspa Muzeów możesz zobaczyć więcej Berlina za mniej. To Twój bilet do głównych atrakcji stolicy Niemiec z wieloma atrakcjami turystycznymi, w tym wycieczkami krajoznawczymi, atrakcjami, teatrami, restauracjami i nie tylko, oferującymi zniżki do 50%. W zestawie znajduje się także bezpłatny przewodnik, który pomoże Ci w pełni wykorzystać swój pobyt, zawierający sugestie wycieczek i przydatne wskazówki dla poufnych osób. Zdecyduj się na bezpłatny transport w strefach A i B (Berlin) lub A, B i C (obejmujących Berlin i Poczdam), jeśli wybierzesz opcję Berlin WelcomeCard Wyspa Muzeów. Położona w centrum miasta, na wyspie na rzece Szprewie, berlińska Wyspa Muzeów może poszczycić się kompleksem 5 muzeów o międzynarodowej renomie: Muzeum Pergamońskie – Das Panorama, Stare Muzeum, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa i Muzeum Bodego. Razem tworzą światowej sławy i unikalny zespół architektoniczny, który w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu biletowi będziesz mieć bezpłatny dostęp do wszystkich (jedno zwiedzanie dziennie na każde muzeum). Zobacz antyczne zbiory Muzeów Państwowych Berlina w Starym Muzeum i przenieś się do starożytnego Egiptu w Nowym Muzeum. Muzeum Bode prezentuje sztukę bizantyjską i rzeźby orientalne, natomiast w Muzeum Pergamońskim można zobaczyć wspaniałe przykłady sztuki islamskiej.

Berlin: bilet wstępu do Altes Museum

4. Berlin: bilet wstępu do Altes Museum

Odwiedź Altes Museum i zobacz jeden z najważniejszych neoklasycystycznych budynków w Niemczech. Zachwyć się jego kolumnami, szerokim przedsionkiem i portykiem. Podziwiaj malowidła ścienne rotundy, które były wzorowane na Panteonie w Rzymie. Podziwiaj kolekcję antyków ze stałą wystawą poświęconą sztuce i kulturze Greków, Etrusków i Rzymian. Zobacz rzeźby, takie jak berlińska bogini, a także złotą i srebrną biżuterię pod błękitnym sufitem komnaty skarbów. Odkryjesz także kolekcję monet z ponad 1300 przedmiotami ze starożytności. Zobacz pierwsze monety ze stopów złota i srebra oraz te z kryzysowych lat Cesarstwa Rzymskiego.

Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off w autobusie piętrowym

5. Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off w autobusie piętrowym

Odkryj zabytki Berlina i poznaj miasto. Zbliż się do wybranych przez siebie atrakcji, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na 20 stacjach skorzystaj z okazji, aby wsiąść i wysiąść z autobusu. Zobacz Bramę Brandenburską, Reichstag lub Kurfürstendamm we własnym tempie. Autobusy kursują co 25 minut, więc możesz odbyć podróż w obie strony, kiedy tylko chcesz. Zobacz następujące zabytki: 1. U Kurfürstendamm / Kranzler: Kawiarnia Kranzler 2. Kurfürstendamm: Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma 3. KaDeWe / Wittenbergplatz 4. Lützowplatz 5. Kulturforum: Gemäldegalerie, Berliner Philharmonie, Kunstgewerbemuseum (Muzeum Sztuk Dekoracyjnych), St. Matthäus-Kirche 6. Potsdamer Platz: Sony Center, Biblioteka Państwowa w Berlinie, przejazd do PanoramaPunkt 7. Martin-Gropius-Bau: Abgeordnetenhaus z Berlina, Bundesrat 8. Checkpoint Charlie: Dom muzealny w Checkpoint Charlie 9. Plac Żandarmerii 10. Bebelplatz / Opera Berlińska 11. Rotes Rathaus / Wieża telewizyjna / Alex: Muzeum Käthe Kollwitz 12. Karl-Liebknecht-Str.: Sealife 13. Berlińska katedra / Lustgarten: Altes Museum 14. Unter den Linden / Uniwersytet: Biblioteka Miejska w Berlinie 15. Unter den Linden / Friedrichstr. 16. Pomnik Holokaustu 17. Brama Brandenburska 18. Reichstag / Tiergarten 19. Hauptbahnhof (Dworzec Centralny) 20. Pałac Bellevue

Berlin: Wycieczka audio z przewodnikiem po Wyspie Muzeów

6. Berlin: Wycieczka audio z przewodnikiem po Wyspie Muzeów

Spaceruj po wyjątkowej i monumentalnej Wyspie Muzeów i odkryj miejsce narodzin Berlina, jego najstarszą dzielnicę oraz piękną berlińską katedrę. Odkryj bogatą historię architektury i historie budynków, w których znajdują się światowej sławy kolekcje dzieł sztuki. Zanurz się i poznaj jedną z najpiękniejszych części stolicy Niemiec. Poznaj wiele atrakcji wycieczki, w tym Nikolaiviertel, Forum Marksa-Engelsa, Bauakademie, kościół Friedrichswerder, Wyspę Muzeów, katedrę berlińską, Alte Nationalgalerie, Muzeum Pergamońskie i Synagogę Neue.

Pełne wrażenia klasyczne - Muzeum Altes i Panorama Pergamonu

7. Pełne wrażenia klasyczne - Muzeum Altes i Panorama Pergamonu

Zobacz Muzeum Altes i Panoramę Pergamonu. Dołącz do mnie, Gali Jaffe, archeolog z dwudziestoletnim doświadczeniem, podczas relaksującej wycieczki, podczas której poprowadzę Cię przez wszystkie wspaniałe znaleziska prezentowane w Altes Museum, słuchając jednocześnie historii o różnych znaleziskach. Należą do nich między innymi Rotunda Bogów, hipnotyzująca ceramika z epoki klasycznej, znaleziska Etruscab i posągi z okresu rzymskiego. Następnie wycieczka będzie kontynuowana do wystawy Panorama Pergamonu, która w olśniewający 360-stopniowy sposób ożywia życie w starożytnym mieście Pergamon. * Bilety w cenie. Nazywam się Gali, jestem archeologiem z tytułem licencjata i magistra archeologii na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Przez 15 lat pracowałem jako archeolog terenowy i kierownik wykopalisk, specjalizując się w kulturach Bliskiego Wschodu i archeologii biblijnej. Specjalizuję się także w udostępnianiu archeologii szerszej publiczności. Jestem doświadczonym przewodnikiem wycieczek, pracuję w Berlinie oraz w muzeach archeologicznych w tym mieście, a także w innych miastach Europy.

Berlin: gra w ucieczkę i wycieczka

8. Berlin: gra w ucieczkę i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Berlinie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę na Alexanderplatz z imponującą wieżą telewizyjną. Odwiedź Marienkirche, najstarszy kościół w Berlinie i poznaj niesamowitą Fontannę Neptuna. Sfotografuj Schloss Bridgel z jego realistycznymi posągami i podziwiaj berlińską katedrę z jej wyjątkową architekturą. Następnie czeka na Ciebie Wyspa Muzeów, aby zatracić się w historii i sztuce. Gendarmenmarkt będzie kontynuował Twoją piękną podróż w sercu miasta. Poznaj Goethego i poznaj jego historię! Często fotografowana Brama Brandenburska będzie tam do Twojej kolekcji, a budynek Reichstagu w wyjątkowej lokalizacji będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki.

Berlin: oparty na aplikacji przewodnik audio po dawnym Berlinie Wschodnim

9. Berlin: oparty na aplikacji przewodnik audio po dawnym Berlinie Wschodnim

Mieszanka architektury dawnego Berlina Wschodniego maluje obraz jego fascynującej historii w różnych epokach. To tutaj zobaczysz pozostałości XVII-wiecznego barokowego miasta i czasów komunizmu, odnajdziesz ślady czasów, gdy miasto było stolicą Cesarstwa Niemieckiego i będziesz świadkiem zniszczeń pozostawionych przez wojny światowe. Podczas tej pieszej wycieczki zobaczysz także nowsze budynki stworzone przez architektów, którzy po raz kolejny zmienili Berlin Wschodni i sposób, w jaki widział go świat. Zaczynając od Checkpoint Charlie, udasz się w dół Friedrichstraße do serca historycznego miasta. Tam podzielę się historiami kryjącymi się za architektonicznymi skarbami okolicy, takimi jak plac Gendarmenmarkt i słynny bulwar Unter den Linden. Powiem wam, dlaczego społeczność francuska otrzymała prawa do korzystania przez całą wieczność z Französischer Dom (kościoła z francuską kopułą). Pokażę ci, gdzie znaleźć spa i basen w Hotel de Rome, niegdyś banku państwowym. Usłyszysz także o niektórych słynnych byłych mieszkańcach placu, w tym pisarzu i filozofie Mosesie Mendelssohnie oraz E.T.A. Hoffmanna, autora Piaskuna. W drodze z malowniczego placu Bebelplatz do Lustgarten na Wyspie Muzeów, gdzie kończy się nasza wycieczka, wskażę różne pomniki i pomniki, w tym: • Pomnik Friedricha Schillera przed salą koncertową Konzerthaus Berlin • Pusta Biblioteka Michy Ullmana, znana również jako Memoriał Palenia Książek, upamiętniająca dzień, w którym naziści spalili książki autorów żydowskich i komunistycznych • Pomnik Fryderyka II na koniu przed budynkami, które zostały zamówione przez króla i przekształcone później w pierwszy uniwersytet Berlina, Uniwersytet Humboldtów • Heinrich Heine Denkmal (pomnik Heinricha Heinego), słynny niemiecki poeta i pisarz satyryczny Podczas tej wycieczki będziesz mieć również szansę: • Zobacz, gdzie Angela Merkel mieszkała na Wyspie Muzeów, kiedy była kanclerzem • Sfotografuj jedne z najpiękniejszych budynków w całej Europie • Odkryj nowoczesną pietę autorstwa Käthe Kollwitz, wystawioną na deszcz i śnieg i umieszczoną w Neue Wache (Nowej Wartowni) • Dowiedz się więcej o najstarszej wolnostojącej operze na świecie, Berlińskiej Operze Państwowej • Zobacz dzieła słynnych architektów, takie jak Niemieckie Muzeum Historyczne autorstwa I.M. Pei, James Simon Gallery autorstwa Davida Chipperfielda oraz Altes Museum (Stare Muzeum) autorstwa Friedricha Schinkla • Przeglądaj wybór pysznych czekoladek w Rausch Chocolate Store • Posłuchaj o Berliner Dom (berlińskiej katedrze) i Humboldt Forum, gdzie kiedyś znajdował się pałac Hohenzollernów Przygotuj więc swoje aparaty i dołącz do mnie na wycieczce, która z pewnością sprawi, że zakochasz się w Berlinie.

Prywatna (wieloosobowa) riksza i lokalny przewodnik Berlin Najważniejsze atrakcje

10. Prywatna (wieloosobowa) riksza i lokalny przewodnik Berlin Najważniejsze atrakcje

Cena dotyczy maksymalnie dwóch osób. Przeżyj jedyną w swoim rodzaju wycieczkę spersonalizowaną, przyjazną dla środowiska i elastyczną (Multi) przejażdżką e-rikszą. Podczas przejażdżki zostaniesz poinformowany, aby zobaczyć kultowe zabytki, takie jak: Fernsehturm Berlin / Wieża telewizyjna Berlin - Alexanderplatz Roten Rathaus / Czerwony Ratusz - Neptunbrunnen / Fontanna Neptuna Marienkirche / Kościół Mariacki - Altes Museum / Stare Muzeum Berliner Dom / Katedra Berlińska - Schlossplatz / Plac Zamkowy Schlossbrücke Berlin / Most Zamkowy w Berlinie - Lustgarten / Ogród Przyjemności Wyspa Muzeów - Neue Wache / Nowy Dom Strażnika Uniwersytet Humboldta - pomnik Fryderyka Wielkiego Unter den Linden / Bulwar Pod Lipami - budynek opery Bebelplatz / miejsce, w którym Hitler spalił 25 000 książek - Gendarmenmarkt / plac Gendarmenmarkt Siedziba Gestapo SS TOPOGRAFIA TERRORU - Check Point Charlie Mur berliński - Potsdamer Platz Ogrody Ministerialne - Holocaust-Mahnmal / Pomnik Holocaustu Park Tiergarten - Ambasada Francji Ambasada USA - Brama Brandenburska / Brama Brandenburska Reichstag/Bundestag I inne godne uwagi miejsca, podczas gdy Twój przewodnik dzieli się fascynującymi opowieściami o historii Berlina. Co więcej, ta wycieczka rikszą prowadzi przez historyczne atrakcje i robi tyle zdjęć, ile chcesz. Konkretny plan zwiedzania zostanie dostosowany do Twoich preferencji, czasu trwania wycieczki i możliwych do pokonania odległości rikszą. Na początku wycieczki możesz stworzyć indywidualny plan zwiedzania. Po prostu zarezerwuj ten sam produkt kilka razy, aby zarezerwować wiele riksz.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Stare Muzeum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Stare Muzeum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stare Muzeum? Kliknij tutaj.