Więcej zdjęć

Od 363 zł za osobę

Stambuł: Pałac Topkapı, Hagia Sophia i inne atrakcje

Numer identyfikacyjny produktu: 1083
Najważniejsze informacje
Czas trwania
8 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Zwiedź Błękitny Meczet – wspaniały przykład architektury osmańskiej
  • Naciesz oczy widokiem na Hagia Sophia – jedno z najważniejszych muzeów w Turcji
  • Podziwiaj splendor pałacu Topkapi
  • Zrób zakupy na ogromnym Grand Bazaar w Stambule
Wycieczka w skrócie
Podziwiaj główne atrakcje Stambułu podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Zwiedź Błękitny Meczet, Hagia Sophię, pałac Topkapı i Grand Bazaar. Od historii do zakupów – dzięki tej wycieczce krajoznawczej poznasz prawdziwy Stambuł.
Tego możesz się spodziewać
Wyrusz na całodniową wycieczkę krajoznawczą po Stambule – mieście, które łączy Europę i Azję.

W czasach gdy Stambuł nazywano Konstantynopolem, był stolicą Cesarstwa Rzymskiego i najbogatszą metropolią w Europie. Podczas tej wycieczki zwiedzisz wraz z lokalnym przewodnikiem 4 najważniejsze zabytki.

Błękitny Meczet to kultowy zabytek zarówno w Turcji, jak i świecie islamu. Ta imponująca budowla została wybudowana w klasycznym stylu osmańskim. Posiada 6 minaretów i 260 okien, które zapewniają oświetlenie przestrzennemu pomieszczeniu wyłożonemu 20 000 płytek z miasta İznik.

W VI wieku cesarz Justynian wybudował Hagia Sophię. Po najeździe Osmanów budowlę przekształcono w meczet, a później w muzeum pełne wspaniałych bizantyjskich mozaik.

Topkapi to klejnot koronny Imperium Osmańskiego i jeden z największych i najstarszych pałaców na świecie. Jego skarbiec i egzotyczne budynki oferują wspaniałe widoki na zatokę Złoty Róg, Stambuł i pobliski Bosfor.

Będziesz też mieć czas na zakupy na Grand Bazaar w Stambule – jednym z największych krytych bazarów na świecie, który posiada 58 uliczek i ponad 4000 sklepów. Bazar ten słynie w szczególności z biżuterii, wyrobów skórzanych, ceramiki, przypraw i dywanów.
Wliczone w cenę
  • Transport w klimatyzowanym minivanie
  • Bilety wstępu
  • Lunch
Niewliczone w cenę
  • Napiwki
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Odbiór z portu rejsowego: przewodnik będzie czekać przy punkcie odprawy celnej, trzymając tabliczkę „Neon Tours”. Godzina odbioru z portu to 9.00. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Lokalny organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy wycieczki w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak zamknięcie muzeum, święta, strajki, złe warunki pogodowe itp.

Pałac Topkapi jest nieczynny we wtorki, Hagia Sophia – w poniedziałki, a Grand Bazaar – w niedziele. W tych dniach spędzisz więcej czasu w pozostałych atrakcjach.
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 147)

Organizator:

Neon Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 1083