Hagia Sophia

Atrakcje Stambułu: 1- lub 2- dniowa prywatna wycieczka

Numer identyfikacyjny produktu: 20889
Certyfikat
Zaoszczędź do 20%

Od 348,47 zł 278,78 zł Za grupę do 1 osób

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
1 dzień - 2 dni
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
hiszpański, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski

Odbiór z miejsca zakwaterowania

Odbiór z holu Twojego hotelu w Stambule.

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Odwiedź Błękitny Meczet i muzeum Hagia Sophia
 • Dowiedz się więcej o sułtanach z rodu Osmanów w Pałacu Topkapi
 • Spróbuj targowania się na Krytym Bazarze
 • Zwiedź wnętrze Pałacu Dolmabahce, domu ostatnich sułtanów osmańskich
 • Podziwiaj Most Bosforski, łączący Europę z Azją
Wycieczka w skrócie
Odkryj magię Stambułu w trakcie 1- lub 2-dniowej pieszej wycieczki. Skorzystaj z rejsu i wycieczki pod opieką przewodnika po atrakcjach takich jak Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałace Topkapi i Dolmabahce, Bazary Egipski i Kryty i Ulica Istiklal.
Tego możesz się spodziewać
1. dzień – Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Topkapi i Kryty Bazar

Poznaj główne atrakcje Stambułu w trakcie tej prywatnej, całodniowej pieszej wycieczki w trakcie której zobaczysz główne atrakcje, od Muzeum Hagia Sophia przez ikoniczny Błękity Meczet, ruchliwy labirynt Krytego Bazaru po Hipodrom w Konstantynopolu.

8-godzinna wycieczka rozpoczyna się odbiorem z hotelu w Stambule i zaczyna od przejścia przez ruchliwe ulice największego miasta w Turcji w drodze do byłej bazyliki Hagia Sophia, perełki architektonicznej i ważnego monumentu w Imperiach Bizantyńskim i Osmańskim.

Przez wiele wieków był to największy kościół na świecie. Po dzis dzień jego kopuła należy do największych na świecie, zaraz po kopułach katedry św. Pawła w Londynie, Bazyliki św. Piotra w Rzymie oaz Il Duomo we Florencji. Dedykowana Hagii Sophii lub „boskiej mądrości”, budynek mieszczący obecnie muzeum jest jednym z największych nadal istniejących przykładów architektury bizantyńskiej.

Następnie udasz się do Błękitnego Meczetu, oficjalnego znanego pod nazwą „Sultanahmet Mosque”. Popularna nazwa meczetu pochodzi od znajdujących się w nim błętkitnych kafelek, które to czynią go jedną z najpopularniejszych atrakcji Stambułu. Znajdujący się niedaleko Pałacu Topkapi, meczet Sultanahmet Mosque pełnił rolę świątyni imperialnej.

Kolejną stacją na trasie wycieczki jest Pałac Topkapi, relikt dni chwały Wielkiego Imperium Osmańskiego. Pałac w latach świetności był domem dla około 4 000 osób, a przez okres 400 lat zamieszkiwało w nim 25 sułtanów. Zlokalizowany na cyplu górującym nad zatoką Złoty Róg, pałac kryje się w spokojnych, dostarczających cienia ogrodach, w których można odpocząć od palącego gorąca lata. Odwiedź muzeum, aby zobaczyć wiele atrakcji, w tym wspaniałe płytki fajansowe z İzniku i bogato zdobiony prywatna sala, w której znajdował się harem.

Odwiedzisz także Hipodrom, cyrk zbudowany w roku 203 przez rzymskiego cesarza Septimusa Severusa. Z oryginalnego budynku ostały się trzy monumenty: egipski obelisk, Kolumna Serpentyna i Kolumna Konstantyna. W ramach wycieczki zobaczysz również niemiecką Fontannę Wilhelma II, składającą się z 8 marmurowych kolumn.

Żadna wcieczka po Stambule nie obejdzie się bez wizyty na Krytym Bazarze, jednym z największych i najstarszych zadaszonych targów na świecie. Z jego setkami sklepików sprzedających rękodzieło, od ręcznie robionych dywanów po kawę turecką, atmosfera bazaru jest niepowtarzalna. To świetne miejsce na wypróbowanie umiejętności targowania się.

2. dzień – Bazar Egipski, rejs po Bosforze, Pałac Dolmabahce, ulica Istiklal, Taksim

Bazar Egipski znajduje się w dzielnicy Fatih. Jest znany pod taką nazwą, ponieważ w okresie panowania otomańskiego sprzedawano tu towary eksportowane z Egiptu. Bosfor to wąska, żeglowna cieśnina pomiędzy Europą i Azją, łącząca Morze Czarne z Morzem Marmara. Twierdze Rumeli i Anadolu znajdują się w najwęższym punkcie Bosforu. Wzdłuż Bosforu znajdują się też wspaniałe osmańskie pałace i meczety. Wypatruj ich uważnie!

Wybudowany w XIX wieku Pałac Dolmabahce był administracyjnym centrum Imperium Osmańskiego i domem dla jego ostatnich sułtanów. Miejsce pod budowę pałacu zostało przygotowane przez wypełnienie małej zatoki Bosforu. Stąd też nazwa pałacu, po tureckuDolmaznaczy „wypełniony” lub „zatkany” abahceznaczy „ogród”.

Ulica Istiklal tętni życiem. Znajdziesz tam setki sklepów, restauracji i barów. Stamtąd czeka Cię dwukilometrowy spacer w dół do obszaru Tunel Galata Tower.

Wliczone w cenę
 • Przewodnik
 • Odbiór z hotelu lub z portu oraz transport powrotny
Niewliczone w cenę
 • Transport
 • Wszystkie opłaty wejściowe
 • Posiłki
 • Napoje
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki
Co trzeba wiedzieć
Zwróć uwagę na godziny zamknięcia:

Kryty Bazar – niedziele
Hagia Sophia – poniedziałki
Pałac Topkapi – wtorki
Pałac Dolmabahce – poniedziałki i czwartki

Jeśli muzeum jest zamknięte w wybrany przez Ciebie dzień, lokalny dostawca przesunie wycieczkę na następny dostępny dzień. Jeśli nie, wycieczka zostanie zastąpiona wypadem do Podziemnej Cysterny lub wieży Galata.

Twój miejscowy przewodnik będzie przemieszczał się razem z Tobą tramwajami, pociągami, promami, taksówkami i autobusami.

Bilet jednorazowy kosztuje 3 TL, co jest odpowiednikiem ok. 1 EUR.

Wycieczka zawsze obejmuje odbiór z hotelu lub z portu oraz transport powrotny, niezależnie od wybranej opcji.
Zaoszczędź do 20%

Od 348,47 zł 278,78 zł Za grupę do 1 osób

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 150)

Organizator:

Booking Guide Turkey

Numer identyfikacyjny produktu: 20889