Stadion Wembley

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najciekawszych wydarzeń na stadionie Wembley

Stadion Wembley powstał w 1923 roku i po dziś dzień jest on kultowym miejscem organizowania wydarzeń muzycznych i sportowych. Poniżej przedstawiamy kilka faktów z barwnej historii tej londyńskiej atrakcji.

 • Piłka nożna

  1. Piłka nożna

  Poprzedni stadion Wembley, przed zburzeniem i rekonstrukcją obiektu w latach 2003-2007, służył głównie do rozgrywania meczów piłki nożnej. Odbyło się tutaj wiele finałów Pucharu Anglii i innych pojedynków.

 • Igrzyska Olimpijskie w Londynie

  2. Igrzyska Olimpijskie w Londynie

  Mające się odbyć w 1944 roku w Londynie igrzyska zostały odwołane z powodu II wojny światowej i zorganizowano je dopiero po wojnie w 1948 roku.

 • 3. Live Aid

  Jeden z legendarnych momentów w historii muzyki. W 1985 roku jednocześnie na Wembley i w Philadelphii odbył się 16-godzinny koncert. Wydarzenie to nazwano „dniem, który zmienił świat”.

 • 4. Queen na żywo

  W 1986 roku zespół Queen wrócił na Wembley i zagrał po Live Aid jeszcze 2 koncerty. Jak się później okazało, były to ostatnie koncerty grupy przed śmiercią Freddiego Mercury’ego.

 • 5. Michael Jackson

  Trasa koncertowa MAD pobiła wszelkie rekordy. Wszystkie bilety na koncerty Jacksona wyprzedano na 7 kolejnych nocy. Występy gwiazdy zobaczyło łącznie 504 000 osób!

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia stadionu Wembley?

  Nie licząc różnych wydarzeń sportowych i muzycznych, stadion Wembley otwarty jest 12 miesięcy w roku i 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem dni pewnych imprez. Wycieczki rozpoczynają się o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00. Radzimy dokonać wcześniejszej rezerwacji on-line.

 • Ile wynosi cena biletu wstępu na stadion Wembley?

  Koszty wstępu na wydarzenia muzyczne i sportowe są różne. Wcześniejsza rezerwacja on-line wycieczki po stadionie kosztuje 17 GBP (dorośli), 10 GBP (dzieci/seniorzy) lub 45 GBP (bilet rodzinny 2+2). Koszt biletów w dniu wycieczki to 19 GBP (dorośli) lub 11 GBP (dzieci/seniorzy); bilety rodzinne w dniu wycieczki nie są dostępne.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wycieczki po stadionie Wembley odbywają się co godzinę od godz. 10.00 do 16.00 przez cały rok, chyba że w dany dzień ma miejsce jakaś impreza.
 • Cena
  Wcześniej zarezerwowane bilety kosztują 17 GBP (dorośli), 10 GBP (dzieci/seniorzy) lub 45 GBP (bilet rodzinny). Bilety kupowane w dniu wycieczki są nieco droższe.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Linie metra Jubilee lub Metropolitan – stacja „Wembley Park”. Linie Bakerloo i London Overground – stacja „Wembley Central”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Wycieczka po stadionie Wembley trwa 75 minut, ale na całą wizytę należy przeznaczyć co najmniej 90 minut.

  • Na stadionie Wembley obowiązuje zakaz wnoszenia żywności kupionej poza stadionem oraz zakaz wnoszenia bagażu.

Stadion Wembley: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stadion Wembley? Kliknij tutaj.

Stadion Wembley: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2060 opinii

Zarezerwowane przez Get your Guide. Wydrukowane bilety są wyłączone, ale też pobrana aplikacja. Kupiłem karnet dzienny, więc ustaliliśmy, co możemy zrobić w ciągu dnia, korzystając z karnetu. Używane wycieczki autobusowe. Poruszanie się po całym okręgu miasta zajmuje wieki. Powiedziano nam, że 2 godziny, ale bardziej jak 2 i 1/2. Nie udało mi się zobaczyć niektórych punktów orientacyjnych z powodu zamknięcia dróg. Pojechaliśmy do Opactwa Westminsterskiego. Zarezerwowałem miejsce w godzinach od 15 do 15:30 w St Paul's. Wsiadłem do autobusu o 1.45 i dopiero o 15:30 zrobiłem sobie przerwę. Autobus minął opactwo 3 lub 4 razy, co było dziwne. Z St Paul's dokonaliśmy naszej rezerwacji o 18:00 w Shard. Poleciłbym zakup karnetu i atrakcji, które odwiedziliśmy.

Byliśmy bardzo zadowoleni z London Explorer Pass ... działa bardzo łatwo. Możesz wydrukować przepustkę z kodem QR lub mieć bezpośrednio na telefonie komórkowym, który jest następnie mocowany na atrakcjach. Zaletą jest to, że Explorer Explorer nie jest przywiązany do określonej liczby dni jak w przypadku London Pass, ale jest ważny przez cały pobyt (myślę, że maksymalnie 30 dni).

Początkowo był sceptyczny co do ceny London Pass, ale pierwszego dnia był przekonany, że jest inaczej. Naprawdę się opłaca. Widziałem kilka miejsc, do których nie przyjechałbym bez przepustki i bardzo dokładnie opisałem wszystko z adresem i stacją metra!

Niesamowity stosunek jakości do ceny, kupiliśmy 3-dniowy karnet i wykorzystaliśmy to, za co zapłaciliśmy pierwszego dnia?

wszystko co chciałem zrobić w śmiesznie niskiej cenie