Dodaj daty

Stadion San Siro

Stadion San Siro – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: wycieczka po stadionie i muzeum San Siro

1. Mediolan: wycieczka po stadionie i muzeum San Siro

Poczuj się jak piłkarz i zajrzyj za kulisy jednego z najsłynniejszych stadionów na świecie. Wejdź poza linię autu i na trybuny, na których co weekend gromadzą się tysiące kibiców. Odwiedź szatnie i strefę mieszaną. Przejdź przez tunel mistrzów i wejdź na murawę stadionu nazywanego La Scala del Calcio. Weź udział w ekscytującej wycieczce po legendarnym stadionie San Siro i poznaj mnóstwo ciekawych informacji dzięki przewodnikom. Pierwszym punktem wycieczki będzie muzeum San Siro, które usytuowane jest w specjalnie wydzielonym obszarze i obejmuje koszulki noszone przez niektórych z czołowych piłkarzy mediolańskich drużyn i wiele innych przedmiotów. Następnie zajrzyj za kulisy stadionu i podążaj śladami mistrzów. Wejdź do szatni klubów A.C. Milan i Inter, przejdź przez strefę mieszaną i tunel zawodników i przygotuj się na zobaczenie wspaniałego boiska stadionu San Siro – wyjątkowe doświadczenie dla każdego fana piłki nożnej. Podziwiaj stadion z perspektywy swoich bohaterów i zwiedzaj w grupach prowadzonych przez przewodników, dzięki którym poznasz anegdoty i ciekawostki. Udaj się do miejsc, z których zrobisz najlepsze zdjęcia boiska, linii bocznej i ławek rezerwowych. Następnie skierujesz się na trybuny, gdzie będziesz mieć chwilę na odpoczynek. Podziwiaj widok na stadion i poznaj jego ciekawą historię. Na koniec tej wycieczki po stadionie odwiedź wystawę „Italia 110 & Lode”, w całości poświęconą reprezentacji Włoch w piłce nożnej. Sprawdź oryginalne pamiątki, w tym pierwszą koszulkę z meczu przeciwko Francji w 1910 roku, proporczyk z finału Mistrzostw Świata 1938 pomiędzy Włochami i Węgrami, stroje z finału Mistrzostw Świata 1968 pomiędzy Włochami i Jugosławią, koszulki reprezentacji z mundialu z 1970 roku, a także trofea i koszulki z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy we Włoszech.

Mediolan: 1-dniowy bilet na autobus typu hop-on hop-off

2. Mediolan: 1-dniowy bilet na autobus typu hop-on hop-off

Weź udział w wycieczce autobusem piętrowym i odkryj najbardziej znane i fascynujące miejsca w Mediolanie – mieście, które będzie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. Zachwyć się nowoczesnością i wydajnością miasta, siedząc wygodnie w jednym z autobusów wycieczkowych i słuchając opowieści i anegdot z audioprzewodników. Rozpocznij wycieczkę na dowolnym przystanku na trasie. Możesz wsiadać do autobusu i wysiadać z niego, kiedy tylko chcesz. Przy przystankach znajdują się takie atrakcje jak obraz „Ostatnia Wieczerza”, bazylika św. Ambrożego czy Narodowe Muzeum Nauki i Technologii. Po wizycie w tych miejscach możesz ponownie wsiąść do autobusu.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

3. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Wybierz się na wycieczkę autobusową po Mediolanie z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach i podziwiaj wspaniałą panoramę tego miasta. Dzięki temu biletowi możesz korzystać z 4 różnych, ale połączonych tras i wysiadać przy interesujących Cię atrakcjach. Wybierz w audioprzewodniku komentarz dostępny w 10 językach i posłuchaj informacji na temat wartych uwagi budynków, takich jak opera czy Castello Sforzesco. Dowiesz się również o lokalnych potrawach, w tym poznasz przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Linia A:  Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Corso Magenta Przystanek 5 – Duomo Przystanek 6 – Manzoni-Scala Przystanek 7 – Manin Przystanek 8 – Moscova Linia B: Przystanek 1 – Duomo Przystanek 2 – La Scala Przystanek 3 – Manin Przystanek 4 – Repubblica Przystanek 5 – Palazzo Lombardia Przystanek 6 – Stazione Centrale Przystanek 7 – Buenos Aires Przystanek 8 – Porta Venezia Przystanek 9 – San Babila Linia C: Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Triennale Przystanek 3 – Arco della Pace Przystanek 4 – City Life Przystanek 5 – Casa Milan Przystanek 6 – centrum konferencyjne MiCo Przystanek 7 – Lotto-Montebianco Przystanek 8 – Lido Przystanek 9 – Ippodromo Przystanek 10 – stadion San Siro Przystanek 11 – Lotto-Monterosa Przystanek 12 – Buonarroti Przystanek 13 – Pagano Przystanek 14 – Conciliazione Przystanek 15 – Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Navigli Przystanek 5 – Via Olona Przystanek 6 – Corso Magenta Przystanek 7 – Duomo Przystanek 8 – La Scala Przystanek 9 – Brera

Karnet 48-godzinny Milan Pass: Odkryj Mediolan z jedną kartą

4. Karnet 48-godzinny Milan Pass: Odkryj Mediolan z jedną kartą

Zwiedzaj największe atrakcje Mediolanu we własnym tempie i oszczędzaj pieniądze z wygodną 2-dniową kartą Milan Pass. Zawiera one bezpłatne wejścia do muzeów i zniżki w partnerskich firmach na kwotę ponad 300 EUR. Twoja karta Milan Pass jest ważna przez 48 godzin od jej odbioru i jest dostępna w 2 opcjach dopasowanych do Twojego pobytu. Wybierz kartę Milan Pass z biletem na wycieczkę Hop-On Hop-Off i podróżuj po mieście piętrowym autobusem z odkrytym dachem. Autobus kursuje przez 7 dni w tygodniu. Dostępne są 3 linie obejmujące ponad 40 przystanków. Poszerz swoją wiedzę dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 językach (obejmującemu 3 wyjątkowe nagrania dla dzieci). Karta Milan Pass z biletem na transport publiczny ATM zapewni Ci dostęp do 5 linii metra i ponad 100 przystanków tramwajowych i autobusowych. Podróżuj miejskim transportem publicznym bezpłatnie i bez ograniczeń przez 48 godzin, korzystając z jednego biletu. Możesz też zakupić pełny pakiet i otrzymać kartę Milan Pass obejmującą wycieczkę Hop-On Hop-Off oraz dostęp do transportu publicznego ATM. Skorzystaj z możliwości bezpłatnego wstępu do następujących muzeów miejskich: Tarasy na dachu katedry w Mediolanie (wjazd windą) Opera i muzeum La Scala Biblioteka Ambrozjańskia Highline Galleria Muzeum Nauki i Technologii Muzeum Designu Triennale Stadion San Siro i muzeum Interu Mediolan Siedziba AC Milan i muzeum Mondo Milan Leonardo 3 – interaktywne muzeum „The World of Leonardo” La Vigna di Leonardo Muzeum Bagatti Valsecchi Museo d’Arte e Scienza – Muzeum Sztuki i Nauki

Port wycieczkowy w Genui: Prywatny transfer do / z Mediolanu

5. Port wycieczkowy w Genui: Prywatny transfer do / z Mediolanu

Komfortowy prywatny transfer z portu wycieczkowego w Genui do / z dowolnego hotelu lub zakwaterowania w Mediolanie. Wszystkie pojazdy w pełni licencjonowane i ubezpieczone. Nasze samochody wyposażone są we wszystkie niezbędne udogodnienia do wyjazdu w każdy zakątek świata w każdych warunkach pogodowych, w tym dodatkowe mocowania sprzętu sportowego i innego. Na życzenie Państwa turystów posiadamy foteliki dla dzieci w każdym wieku. Pojazdy są czyste wewnątrz i na zewnątrz; nasi kierowcy zawsze są dobrze ubrani i zawsze zwracają uwagę na naszych gości. Posługują się językami angielskim i włoskim. Spotkają cię z tabliczką z imieniem; pomoc z bagażem i po przybyciu do portu.

Stadion San Siro: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stadion San Siro? Kliknij tutaj.

Stadion San Siro: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0 / 5

na podstawie 3213 opinii

Ciekawa wycieczka i dobry stosunek jakości do ceny na tę wycieczkę. Stacje są łatwe do zauważenia, z wyjątkiem tych na Sforza, uważaj, aby nie pomylić ich z przystankami konkurencyjnych autobusów. Nie czekaj na autobusy!

wygodny do zwiedzania i poruszania się po Mediolanie, mając informacje na temat różnych interesujących miejsc

Świetnie! Łatwy sposób na poznanie i zlokalizowanie najważniejszych rzeczy w każdym mieście

najlepszy sposób na zwiedzanie w krótkim czasie. Audioprzewodnik jest przejrzysty

Niby urodzony, ale dobry przewodnik i dobry autobus!