Dodaj daty

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

1. Wiedeń: koncert muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana

Odwiedź katedrę św. Szczepana, jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Austrii. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem muzyki, czy po prostu ciekawskim, z pewnością spodoba ci się niesamowita akustyka ścian katedry. Wybierz spośród słynnych przedstawień klasycznych lub bożonarodzeniowych na elegancki koncert w Wiedniu. Podziwiaj klejnoty muzyki klasycznej w katedrze św. Szczepana, gdzie niegdyś grali W. A. Mozart i J. Haydn. Słuchaj wspaniałych dzieł europejskich kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Bach, nawet w okresie świąt Bożego Narodzenia (jeśli wybrano taką opcję). Weź udział w koncercie adwentowym ze słynną na całym świecie Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. i będzie wydarzeniem sezonowym. Świętuj 225. rocznicę powstania Stworzenia Haydna odpowiednim występem. Posłuchaj słynnego Requiem Mozarta podczas Weekendu Wszystkich Świętych oraz o północy 4 grudnia, w godzinę śmierci Mozarta. Posłuchaj koncertu na nowych gigantycznych organach (jeśli wybrano opcję koncertu organowego) z potężnymi dźwiękami wydobywającymi się z ponad 12 000 piszczałek, jednego z największych organów organowych w Europie. Posłuchaj światowej klasy organistów grających z mistrzowską wirtuozerią bogaty program w nawie głównej kościoła. Poniżej prezentujemy przegląd programów najbliższych koncertów organowych: - 19 października: Bach | Dupre | Winy | Hakima - 26 października: Bach | Brucknera | Liszta | Elgara

Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

2. Wiedeń: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

3. Wiedeń: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ta wycieczka ukazuje najpiękniejsze miejsca w Wiedniu, poczynając od centrum miasta do Donaukanal. Poruszaj się po ścieżkach rowerowych i mniej zatłoczonych drogach. Zwiedź stolicę Austrii i zrób po drodze mnóstwo zdjęć podczas postojów. Przejedź wzdłuż Ringstraße, mijając słynne miejsca, w tym Staatsoper (Opera Narodowa), budynek austriackiego Parlamentu, Burgtheater i Rathaus (ratusz), a następnie kontynuuj wycieczkę do pierwszej dzielnicy, gdzie katedra św Stefana wznosi się nad Stephansplatz. Podążając wzdłuż Donaukanal, przejedź obok Uranii i przez Stadtpark. Potem udaj się na Karlsplatz ze wspaniałym kościołem Karlskirche, a następnie powrócić do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

4. Wiedeń: katedra św. Szczepana i muzeum Dom Wien - bilety wstępu

Odkryj Wiedeń, odwiedzając jego najbardziej historyczne miejsca dzięki temu biletowi wstępu do dwóch lokalizacji. Odwiedź Dom Museu Wien i katedrę św. Szczepana i odkryj piękno i historię miasta. Rozpocznij swoją podróż w Dom Museum Wien, gdzie wymienisz swój kupon na bilet. Ten jednorazowy bilet umożliwi Ci wstęp do pięknego muzeum, katedry św. Szczepana i katakumb. Zobacz różne dzieła wybitnych artystów i poznaj kulturę Dom Museum Wien, a następnie podziwiaj cud architektury i budzącą podziw wysokość katedry św. Szczepana. Podziwiaj piękno najcenniejszych zabytków Wiednia, a następnie przenieś się w czasie, stojąc pod misterną architekturą katedry i zejdź do tajemniczych katakumb. Słuchaj urzekających opowieści swojego przewodnika podczas eksploracji katakumb.

Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

5. Wiedeń: Nocna wycieczka piesza z przewodnikiem po duchach i legendach

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Wiedniu nocą i odkryj mroczne legendy, które czają się za każdym rogiem. Zobacz atrakcje miasta, w tym pałac Hofburg i katedrę św. Szczepana. Z przewodnikiem przejdź przez mury pałacu Hofburg, mijając kościół augustianów i podążaj śladami starożytnych legend i podejrzanych postaci, które pojawiły się wcześniej. Jedź dalej do Neuer Markt i posłuchaj niepokojących opowieści o dziwnych wydarzeniach. Poznaj dzielnicę Blutgasse, jedną z najstarszych części centrum miasta, i zwiedzaj nawiedzone budynki. Dowiedz się o historii wampirów i czarownic w Wiedniu oraz o tym, jak odegrała ona rolę na początku powieści „Dracula”. Zakończ nocną wycieczkę do legendarnej katedry św. Szczepana.

Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

6. Wiedeń: Wycieczka piesza w małej grupie: najważniejsze atrakcje centrum miasta

Poznaj urok i historię centrum Wiednia i odkryj stare historyczne miasto z jego wspaniałymi zabytkami w małej grupie. To świetne wprowadzenie do Wiednia, z osobistą uwagą dla małej grupy. Dołącz do wycieczki z przewodnikiem i zanurz się głęboko w przeszłość miasta i dzisiejsze życie w Wiedniu w zabawny sposób. Rozpocznij na placu Marii Teresy. Maria Teresa była silną władczynią w XVIII wieku, a jej pomnik jest najbardziej imponującym na Ringstraße. Odkryj pałac cesarski (Hofburg), który pierwotnie był fortecą zbudowaną w XIII wieku i został rozbudowany do wspaniałej rezydencji zgodnie z rosnącą potęgą Habsburgów i ekspansją ich królestwa. Zobacz jedną z najsłynniejszych i najbardziej fascynujących oper na świecie oraz wspaniały budynek Austriackiej Biblioteki Narodowej. Podziwiaj białe gwiazdy, lipicany ze Spanisch Riding School. Poznaj cesarskie fasady, powozy konne i dowiedz się o słynnych klasycznych kompozycjach, takich jak Mozart czy Beethoven, i posłuchaj opowieści o Johannie Straussie. Dowiedz się więcej o życiu wybitnych osobistości, takich jak Gustav Klimt, i oczywiście o wiedeńskich kawiarniach i słodyczach. Koniec wycieczki odbędzie się wokół katedry św. Stefana w samym sercu miasta. Zwiedzanie obejmuje tylko widoki zewnętrzne i nie obejmuje zwiedzania wnętrz.

Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

7. Wiedeń: spacer w czasie w wirtualnej rzeczywistości

Cofnij się w czasie i zobacz wydarzenia, które sprawiły, że Wiedeń jest dziś kosmopolitycznym miastem. Ciesz się sześcioma scenami z zapierającą dech w piersiach technologią rzeczywistości wirtualnej, która pozwoli Ci przeżyć przeszłość podczas wyjątkowej dwugodzinnej wycieczki z audioprzewodnikiem. Weź udział w procesji w Białą Niedzielę w 1483 r., jednej z nielicznych okazji, kiedy ozdoby zostały wyniesione i pokazane publiczności. Schowaj się, gdy Imperium Osmańskie przeprowadza kolejne oblężenie podczas drugiego oblężenia w 1683 roku. Przeżyj ciemność podczas zarazy, która zabiła połowę Europy, i poznaj historię Augustina, piosenkarza, który dzięki humorowi i muzyce pokazał, że Wiedeń może przetrwać tak straszne czasy. W słoneczny dzień spaceruj po Hofburgu i zobacz, jak cesarzowa Sisi i cesarz Franciszek Józef II wybierają się na polowanie. Na szczęście stoisz bardzo blisko drogi, więc nie zapomnij mrugnąć. W Operze doświadczysz Wiednia w złotych latach 20. i zobaczysz, jak ludzie przygotowują się do spektaklu operowego. W ostatniej scenie na placu św. Szczepana zobacz, jak katedra płonie w ostatnim miesiącu strasznej drugiej wojny światowej i zobacz, jak armia radziecka wypędza ostatnich żołnierzy niemieckich.

Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

8. Wiedeń: najważniejsze atrakcje - wycieczka z przewodnikiem i poszukiwanie skarbów

Poznaj Wiedeń we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę po Uniwersytecie Wiedeńskim, jednym z najstarszych w Europie! Odwiedź Ankeruhr ten bardzo dziwny zegar i poznaj symbol Wiednia – katedrę św. Szczepana. Rób zdjęcia Peterskirche i podziwiaj Hofburg w jego ogromie. Następnie Muzeum Historii Naturalnej przeniesie Cię do innego świata ze swoimi znaleziskami. Dowiedz się o światowej sławy Mozarcie. Podziwiaj Wiedeńską Operę Państwową z jej doskonałą akustyką! Albertina ma wyjątkowe wystawy sztuki, a Johann Strauß Denkmal z imponującym pomnikiem będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Podczas eksploracji za pomocą pobranej aplikacji rozwiążesz zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokujesz następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Aplikacja zawiera fakty i informacje o każdym miejscu, w którym się zatrzymasz. Pracuj w zespole i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Spraw, by była to dodatkowa zabawa, rywalizując w grupach i ścigając się do ostatniej atrakcji. Po drodze w każdej chwili możesz zatrzymać się na kawę, lunch lub przerwę.

Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

9. Wiedeń: 2-godzinna wycieczka historyczna

Podczas tej pieszej wycieczki pieszej dowiedz się czegoś więcej o jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wycieczka rozpoczyna się w rzymskiej części Wiednia pytaniem, dlaczego zamek został wybudowany tutaj? Odwiedź kościół św. Michała, trzeci najstarszy kościół w Wiedniu, który jest połączeniem 3 różnych stylów architektonicznych. Dowiedz się wszystkiego o pałacu Hofburg i znaczeniu ogromnych terenów o powierzchni 555 000 m². Poznaj także szczegółowe informacje o najważniejszych władcach w mieście. Daj się zadziwić wielkości placu Heldenplatz, który jest położony za fasadami. Dowiedz się, dlaczego każda wycieczka do Wiednia powinna obejmować wizytę w skarbcu cesarskim, co można zobaczyć w mieście i o rzeczach, które prawdopodobnie byś przegapił/-a bez swojego przewodnika. Przechodząc obok Austriackiej Biblioteki Narodowej i jej sali reprezentacyjnej, dowiesz się co oznacza symbol na dachu i dlaczego plac został nazwany na cześć cesarza Józefa II. Odwiedź kościół, w którym miało miejsce wiele ślubów Habsburgów (zamknięty w niedziele i święta) i dowiedz się, dlaczego w przypadku niektórych uroczystości pan młody nie był nawet obecny. Historia miasta obejmuje także mroczne czasy. Przechodząc obok Albertiny i pomnika Przeciw Wojnie i Faszyzmowi, zmierzysz się z okropnościami II wojny światowej. Zatrzymaj się także w Wiedeńskiej Operze Narodowej i dowiedz się, dlaczego obecnie Hotel Sacher stoi w miejscu teatru Theater am Kärntnertor. Zaskoczą Cię anegdoty na temat fontanny Donnerbrunnen przy Neuer Markt oraz na temat uroczystości pogrzebowych Habsburgów w krypcie cesarskiej. Piesza wycieczka kończy się przy katedrze św. Szczepana, jednym z głównych zabytkach Wiednia. Posłuchaj o jej częściowym zniszczeniu podczas II wojny światowej i dowiedz się, czy to, czego uczą Cię w szkole jest prawdą.

Vienna Outdoor Escape Game: Plaga

10. Vienna Outdoor Escape Game: Plaga

Odkryj średniowieczną przeszłość Wiednia, wyruszając na wyprawę z aplikacją mobilną. Poznaj historię miasta, rozwiązując zagadki i podążając za wskazówkami, aby ukończyć wyzwanie. Pobierz darmową aplikację Questo na swój telefon i rozpocznij samodzielną wycieczkę z punktu początkowego. Następnie wyrusz na odkrywanie wiedeńskich tawen i wąskich średniowiecznych uliczek. Odkryj ślady największej tragedii w historii Wiednia – zarazy – poznając dziwną historię najsłynniejszego barda w mieście – Marxa Augustina. Dowiedz się więcej o człowieku nazywanego przez miejscowych „Lieber Augustin" (kochanym Augustynem) za sprawą jego ujmującego humoru w trudnych czasach. Uzyskaj dostęp do ukrytych historii odwiedzanych miejsc poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Po każdej rozwiązanej zagadce otrzymasz dokładne wskazówki, jak dotrzeć do następnego miejsca. Dzięki temu nie będziesz potrzebować mapy, GPS-a ani przewodnika podczas swojej przygody z odkrywaniem miasta. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoich smartfonach. Alternatywnie, każda osoba może zakupić swój własny bilet. Możecie grać jako jedna grupa i rozwiązać zagadki razem podczas spaceru albo podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować ze sobą. Każda osoba może także grać samodzielnie, niezależnie od grupy, i spotkać się z resztą pod koniec wycieczki.

Liczba znalezionych atrakcji: 125
Sortuj wg::

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katedra św. Szczepana w Wiedniu? Kliknij tutaj.

Katedra św. Szczepana w Wiedniu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4136 recenzji)

Mieliśmy naprawdę świetnego przewodnika, po którym widać było, jak wielką pasję ma do tych wycieczek. Słuchaliśmy z zainteresowaniem przez 2 godziny. Byliśmy grupą 8 osób. Wycieczka jest wysoce zalecana na początku podróży.

Wycieczka była świetną mieszanką tła historycznego, krótkich historii i wskazówek na temat specjalnych miejsc i zwyczajów w Wiedniu; wysoce polecany. Minęły te 2 godziny. Grupa była bardzo mała, co było świetne.

Nasz przewodnik był fantastyczny…. Autentyczny…. Po prostu miło było jej słuchać... bardzo dobrze wyjaśniła nam Wiedeń...

Przewodnik był bardzo kompetentny i sprawił, że wycieczka była wspaniałym przeżyciem

Chór był bardzo dobry, zdecydowanie warto poświęcić czas.