Bazylika św. Piotra

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bazylika św. Piotra: Wycieczki i bilety

Majestatyczna Bazylika św. Piotra

Słynna na cały świat Bazylika św. Piotra była budowana przez 120 lat. Pracowali nad nią najbardziej utalentowani architekci swoich czasów. To prawdopodobnie największe osiągnięcie budownictwa późnego renesansu – oto 5 z jego niezliczonych cudów!

 • Plac św. Piotra

  1. Plac św. Piotra

  Przed wejściem do Bazyliki znajduje się ogromny plac, który otaczają 4 rzędy toskańskich kolumn. Na środku znajduje się wysoki na 25 metrów obelisk.

 • Fasada

  2. Fasada

  Fasada budynku, zaprojektowana w epoce baroku przez architekta Carlo Maderno, mierzy 114 metrów szerokości i 45 metrów wysokości. Wykonana w całości z trawertynu stanowi niezapomniany widok!

 • Nawa główna

  3. Nawa główna

  Bogate wnętrze, w tym bajecznie udekorowana nawa główna, jest tak ogromne, że ciężko ocenić rozmiary budynku!

 • Kopuła

  4. Kopuła

  Zaprojektowana przez Michała Anioła 136-metrowa kopuła jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Z daleka wyróżnia się na tle reszty budynków Rzymu. Widać z niej niesamowitą panoramę miasta.

 • Groty Watykańskie

  5. Groty Watykańskie

  Pod bazyliką znajduje się rozległa sieć tuneli, których część stanowią Groty Watykańskie. Pochowano w nich wielu papieży, w tym Jana Pawła II i samego św. Piotra.

Zaplanuj pobyt

 • Pamiętaj o stosownym ubiorze

  Mimo wysokich temperatur w sezonie letnim, do należących do Kościoła budynków można wejść tylko i wyłącznie w odpowiednim stroju. Obowiązuje zakaz wstępu w szortach, spódniczkach mini i z odkrytymi ramionami.

 • Przyjdź wcześnie – unikniesz kolejek

  Kolejki do Bazyliki św. Piotra potrafią być bardzo długie. Aby ich uniknąć, lepiej przyjść wcześnie – tym bardziej latem, kiedy temperatury są naprawdę wysokie. Od kwietnia do września bazylika jest otwarta dla zwiedzających w godz. 7.00-19.00, a od października do marca w godz. 7.00-18.00. W większość poranków długie kolejki zaczynają się pojawiać już około godz. 11.00.

 • Zobacz papieża!

  W każdą środę papież udziela audiencji powszechnej na Placu św. Piotra (zimą w auli Pawła VI). Audiencje rozpoczynają się o godz. 10.30, ale większość zwiedzających przychodzi wcześniej, żeby zająć lepsze miejsca. Wchodzić można już między godz. 8.00 i 8.30.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 7.00-18.30.
 • Cena
  Ceny biletów zależą od wielkości grupy.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojechać można autobusami nr 40, 60 i 64 lub czerwoną linią metra (stacja „Cipro”).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zakryj ramiona. Nie przychodź w szortach ani w krótkiej spódniczce.

  • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym. Weź ze sobą wodę – przyda się podczas stania w kolejce.

Bazylika św. Piotra: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Piotra? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 21 593 opinii

Wycieczka rozpoczęła się na zewnątrz i było gorąco. Przewodnik rozmawiał przez godziny, które wydawały się godzinami w upale. Nikt nie kazał przynieść wody. Przewodnik oprowadzał okropną relację z Rzymu, a nie z historii Watykanu. Przewodniczka wycieczki była obrzydliwa, wspominała wiele rzeczy o małych dzieciach i rozbitej części ciała... więc wyłączyłem dźwięk. Oglądam kanał History i nie wątpię, co mówił przewodnik, ale było to obrzydliwe i nudne. Bazylika Świętego Piotra była piękna i niesamowita. Czułem tam spokój i czułem się błogosławiony, że tam jestem. Dzieło sztuki posągi i podziemne groty były niesamowite. Jest dużo chodzenia i wiele schodów. Musisz wziąć wodę. Jeśli musisz coś zjeść, upewnij się, że idziesz, gdy kafeteria jest otwarta. Linia na zewnątrz jest długa, więc noś fajne ubrania. Wycieczka była warta swojej ceny. Wybrałbym tę wycieczkę ponownie bez przewodnika. Najbardziej pomocne w przewodniku było to, że wiedziała dokładnie, dokąd się udać. Przestrzeń jest ogromn

Marle była niesamowita! Wzięliśmy zbyt wiele wycieczek w ciągu dwóch i pół tygodnia we Włoszech, a ona była zdecydowanie najlepsza! Wycieczka poszła daleko z powodu wchodzącej kolejki, a Marle utrzymywała ciągły strumień najciekawszych faktów i perspektywy historycznej na wszystko, co widzieliśmy. Ma również najpiękniejszy, wyważony głos i zawsze jest uśmiechnięta i zachwycona, aby odpowiedzieć na pytania. Mogłaby nauczyć klasy mistrzowskiej, jak być odpowiednim przewodnikiem wycieczek! Upewniła się również, że każda część trasy jest tak, jak obiecaliśmy, a nawet więcej!

Wycieczka była niesamowita! Przewodnik był kompetentny i wciągający. Mieliśmy małą grupę, więc mogliśmy nie spieszyć się i zadawać pytania. Ta wycieczka poprowadzi Cię przez Bazylikę Świętego Piotra, następnie do grot, a na koniec do wnętrza kopuły. Było to opcjonalne, jeśli chciałeś przejść na sam szczyt kopuły, ponieważ jest kilka kroków, aby się tam dostać. Gorąco polecam tę wycieczkę dla kogoś, kto szuka wszechstronnego doświadczenia w St. Peter's.

Zrobiliśmy prywatną wycieczkę z Rosy. zrobiła całą trasę o tym, co chcieliśmy zobaczyć i zrobić. wskazała kilka swoich ulubionych rzeczy i upewniła się, że nie przegapimy niczego, co uważała za ważne. Wysoce zalecane.

To było bardzo jasne i zwięzłe, by dać czas na usłyszenie wszystkiego.