Dodaj daty

Kopuła Bazyliki św. Piotra

Kopuła Bazyliki św. Piotra – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

1. Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

2. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

3. Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

Odkryj fascynującą historię i budzące podziw piękno Bazyliki Świętego Piotra podczas 60-minutowej wycieczki z audioprzewodnikiem na smartfonie. Zanurz się we wspaniałości jednego z najbardziej znanych zabytków Rzymu i zagłęb się w jego bogatą przeszłość i wspaniałą architekturę. Bazylika św. Piotra, znajdująca się w Watykanie, jest świadectwem wielowiekowego znaczenia religijnego i architektonicznej świetności. Pierwotnie zamówiona w XVI wieku przez papieża Juliusza II, ta majestatyczna bazylika została zbudowana w miejscu uważanym za miejsce pochówku św. Piotra, jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Wyrusz w fascynującą podróż, odkrywając legendy i mity otaczające Bazylikę św. Piotra. Dowiedz się o konstrukcji jego wyniosłej kopuły, cudu renesansowej inżynierii, i podziwiaj oculus, który kąpie wnętrze w niebiańskim świetle. Odkryj słynne grobowce znajdujące się w bazylice, miejsca spoczynku wielu papieży i innych znaczących postaci. Dzięki 27 punktom odsłuchowym i wygodnej mapie cyfrowej, audioprzewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze cechy bazyliki. Odkryj zawiłe szczegóły wnętrza bazyliki, od ozdobnych dekoracji po skomplikowane mozaiki zdobiące ściany. Uzyskaj wgląd w symbolikę i kontekst historyczny kryjący się za niezwykłym chodnikiem pod twoimi stopami. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą sztuki, miłośnikiem historii, czy poszukiwaczem duchowym, ta wycieczka z audioprzewodnikiem po Bazylice św. Piotra oferuje wszechstronne i wciągające doświadczenie. Zanurz się we wspaniałości i majestacie tego kultowego arcydzieła i pogłębij zrozumienie jego głębokiego kulturowego i religijnego znaczenia.

Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

4. Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

Weź udział w prywatnej lub wspólnej wycieczce z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra. Zachwyć się niesamowitym wnętrzem świątyni i dowiedz się, dlaczego jej odbudowa trwała 150 lat. Podziwiaj kolorowe marmury, złote sufity i imponującą Pietę Michała Anioła. Twój przewodnik opowie Ci o historii tego renesansowego kościoła. Wjedź windą z przewodnikiem do połowy wysokości w kierunku szczytu kopuły. Później wejdź po schodach na platformę widokową na samym szczycie. Na początek przyjrzyj się z bliska wewnętrznym mozaikom kopuły, po czym podziwiaj wspaniałe widoki na plac św. Piotra i Ogrody Watykańskie z góry. Podziwiaj Rzym z wysokości 136 metrów i zobacz takie atrakcje jak Koloseum, Panteon i Zamek Świętego Anioła.

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

5. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

Wybierz się na 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po najświętszym miejscu chrześcijaństwa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, w tym kompleksowej wizyty w Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki ekskluzywnemu dostępowi bez kolejki po bilety przez wejście partnerskie Muzeów Watykańskich, oszczędzisz długiego oczekiwania w kolejkach, które zwykle ustawiają się przed jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie. Uważane za jedno z najważniejszych miejsc w historii ludzkiej cywilizacji, rozpocznij swoją wycieczkę od muzeum, aby zobaczyć ważne kolekcje sztuki, które nabyli różni papieże na przestrzeni wieków. Zwróć uwagę na słynne rzeźby i arcydzieła sztuki renesansowej. Poczuj ciężar historii i poczuj sacrum, obserwując obrazy Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieło w Kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

6. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Odkryj najlepsze atrakcje Watykanu podczas jednej wizyty. Omiń kolejkę do najważniejszych atrakcji i zobacz wyjątkowe przykłady sztuki i architektury w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Ciesz się zoptymalizowanym planem podróży, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać wizytę w Muzeach Watykańskich w ograniczonym czasie, obejmując między innymi niezwykłą Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Raphaela i Bazylikę św. Piotra atrakcji w towarzystwie jednego z naszych przewodników ekspertów. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską, gdzie będziesz miał okazję spojrzeć na sufit Michała Anioła, gdy Twój przewodnik wyjaśni tajemnice mistrzowskich obrazów Michała Anioła. W pobliżu Kaplicy Sykstyńskiej znajduje się zespół prywatnych apartamentów papieskich, znanych jako Pokoje Rafaela. W tych wspaniale urządzonych pokojach znajdują się jedne z najwspanialszych dzieł Rafaela, w tym „Szkoła ateńska”, grupowy portret najsłynniejszych filozofów starożytności, wielu z nich w przebraniach współczesnych Raphaelowi. Często pomijane przez gości, którzy spieszą się do Kaplicy Sykstyńskiej, Pokoje Raphaela zasługują na coś więcej niż krótki postój — Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo czasu na podziwianie dzieł Rafaela w wolnym czasie . Wizyta w Muzeach Watykańskich to świetna okazja do odkrycia niezwykłych kolekcji starożytnych rzeźb, w tym legendarnego Laokoona i Apolla Belwederskiego. Te klasyczne dzieła sztuki wywarły głęboki wpływ na artystów renesansu, a ich anatomia mięśni i intensywność psychologiczna silnie wpłynęły na twórczość Michała Anioła i Rafaela. W towarzystwie doświadczonego historyka sztuki dowiesz się wszystkiego o tych starożytnych arcydziełach i zyskasz większe uznanie dla sztuki greckiej i rzymskiej. Przejdź się po słynnej Galerii Map, podziwiaj Dziedziniec Pinecone i odwiedź Dziedziniec Belvedere. Chociaż nie można zobaczyć całej ogromnej kolekcji Watykanu w ciągu kilku godzin, podczas tej wycieczki zobaczysz szereg atrakcji, których nie można przegapić. Po wyjściu z Kaplicy Sykstyńskiej wejdź bezpośrednio do Bazyliki Świętego Piotra, bez konieczności czekania w kolejce. Bazylika była wzbogacana przez wieki rękami niezliczonych artystów i architektów. Podczas wycieczki po Bazylice św. Piotra przewodnik opowie Ci fascynującą historię bazyliki i umieści ją w kontekście historii chrześcijaństwa, od jej początków jako miejsca pochówku do obecnego stanu świetności i międzynarodowego znaczenia.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

7. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Odkryj Muzea Watykańskie podczas wycieczki z przewodnikiem z gwarancją ominięcia kolejki. Odwiedź Bazylikę Świętego Piotra i podziwiaj dzieła Michała Anioła i Berniniego. Rozpocznij pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich z ich ogromną kolekcją zbudowaną przez papieży na przestrzeni wieków i odkryj jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji sztuki na świecie. Zobacz salę Pio Clementino, Laocoon i Apollo Belvedere. Podziwiaj dzieła starożytnych kartografów w Galerii Map i wędruj po Galerii Kandelabrów i Galerii Gobelinów, aby zobaczyć flamandzkie dzieła uczniów Rafaela. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby zobaczyć legendarne freski Michała Anioła. Piotra, najważniejszego kościoła chrześcijańskiego na świecie, gdzie będziesz podziwiać między innymi arcydzieło Michała Anioła Pietę i imponujący ołtarz Baldachim autorstwa Berniniego. Wycieczka kończy się na Placu Świętego Piotra, zdominowanym przez imponującą kopułę Michała Anioła i otoczonym słynną podwójną kolumnadą Berniniego.

Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

8. Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: Vatican Pass, najważniejsze atrakcje miasta i bezpłatny transport

9. Rzym: Vatican Pass, najważniejsze atrakcje miasta i bezpłatny transport

Spraw, aby Twój pobyt w Rzymie był niezapomnianym i łatwym doświadczeniem dzięki 3-dniowej karcie OMNIA Vatican Card i Roma Pass. Te 2 karnety obejmują wszystko, co chcesz robić w Rzymie - atrakcje historyczne, najważniejsze muzea, zwiedzanie autobusem - oraz transport publiczny, który pomoże Ci poruszać się po Wiecznym Mieście. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze: OMNIA Vatican Card umożliwia wstęp do wszystkich najważniejszych zabytków Watykanu oraz 3-dniową wycieczkę autobusową hop-on hop-off. Roma Pass zapewnia bezpłatny wstęp do 2 z 5 najważniejszych atrakcji oraz zniżki na kolejne 30 najważniejszych zabytków i kartę podróżną. Karta OMNIA Card obejmuje: - Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską (R) - Wejście do Bazyliki św. Jana na Lateranie i klasztoru z multimedialnym audioprzewodnikiem - Wejście do Bazyliki św. Piotra z wielojęzycznym audioprzewodnikiem (R) - Carcer Tullianum / Więzienie Mamertyńskie (Więzienie św. Piotra) (R) - Vox City Audio-Guide* - Wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off - dostęp do usług Open Bus Vatican and Rome, Big Bus i City Sightseeing Roma Pass obejmuje bezpłatny wstęp do 2 z następujących atrakcji (tylko bilety dla dorosłych): - Muzea Kapitolińskie - Castel Sant'Angelo (R) - Koloseum, Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie (R) - Galeria Borghese (R) Obejmuje również zniżki cenowe do wielu muzeów i atrakcji, w tym następujących: Muzea: - Narodowe Muzeum Rzymskie - Palazzo Massimo alle Terme - Narodowe Muzeum Rzymskie - Palazzo Altemps - Narodowe Muzeum Rzymskie - Crypta Balbi - Narodowe Muzeum Rzymskie - Łaźnie Dioklecjana - Galeria Narodowa w Palazzo Barberini - Muzeum Etrusków w Villa Giulia - Centrale Montemartini - Narodowe Muzeum Sztuki Orientalnej - MACRO - Museo d'Arte Contemporanea Roma - MAXXI - Narodowe Muzeum Sztuki XXI wieku - Planetarium i muzeum astronomiczne Atrakcje: - Circo Maximo Experience - Targ Trajana - Palazzo Valentini - obszar archeologiczny Domus Romane - Ara Pacis i nie tylko! (R) Wymagana rezerwacja. Instrukcje znajdziesz na voucherze potwierdzającym. *Pobierz aplikację Vatican & Rome App (dostępną w Sklepie Play lub Apple Store), aby korzystać z audioprzewodnika Vox City.

Rzym: Bazylika św. Piotra, wspinaczka na kopułę i wycieczka podziemna

10. Rzym: Bazylika św. Piotra, wspinaczka na kopułę i wycieczka podziemna

Wejdź na kopułę i podziwiaj widoki na Bazylikę św. Piotra, Watykan i Rzym. Zobacz z przewodnikiem wnętrze kopuły i krypty watykańskie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie udaj się na 1. piętro kopuły na taras widokowy. Podziwiaj niesamowite mozaiki przedstawiające świętych, wspaniałe łacińskie skrypty, które ozdabiają kopułę, a także widoczny na dole szczyt baldachimu Świętego Piotra autorstwa Berniniego. Posłuchaj opowieści przewodnika, dzięki którym poznasz historię kopuły i wszystko, co trzeba wiedzieć o jej twórcach i renesansowym splendorze. Na 1. piętrze wejdź spiralnymi schodami na szczyt kopuły i skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie udaj się nad podwójną konstrukcję kopuły i przejdź obok okien, które zapewnią Ci wspaniałe widoki na watykańskie dachy. Po pokonaniu 320 schodów znajdziesz się na tarasie na wysokości ok. 137 metrów nad podłogą bazyliki. Z najwyższego punktu w Watykanie podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym Ogrody Watykańskie. Patrząc z dużej odległości, podziwiaj zabytki starożytnego Rzymu, w tym Koloseum i Panteon. Jedynym wyższym punktem jest krzyż zawierający fragmenty Krzyża Prawdziwego. Po opuszczeniu kopuły nie musisz znowu ustawiać się w kolejce, aby wejść do bazyliki. Schody zaprowadzą Cię bezpośrednio do środka, więc unikniesz czekania w długiej kolejce, która widoczna była ze szczytu bazyliki. Przewodnik przeprowadzi Cię przez bazylikę. Podziwiaj rzeźby, kaplice oraz miejsca pielgrzymkowe, które się tutaj znajdują, a następnie zejdź do krypt. Tutaj zobacz miejsca, w których od XI wieku pochowano setki papieży i członków rodziny królewskiej.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 102
Sortuj wg:
Strona 1 z 7

Kopuła Bazyliki św. Piotra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopuła Bazyliki św. Piotra? Kliknij tutaj.

Kopuła Bazyliki św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 54 439 opinii

Daje możliwość bardzo dokładnego poznania architektury i historii Bazyliki. Narrator dokładnie oprowadza po kościele i ze szczegółami opisuje każdą kaplice, nagrobek czy ołtarz. Jak chcesz dobrze poznać Bazylikę Św. Piotra to jest to najlepsza metoda. Trzeba być cierpliwym. Całość trwa około 2,5 godziny. Ale warto

Było wszystko zgodne z opisem. Polecam każdemu kto wybiera się do Watykanu niezapomniane widoki z kopuły. Im wyżej tym bardziej wąsko super wrażenia!

Ciekawe uczucie przemieszczać się w ścianach kopuły . Niesamowite widoki . Przepiękna mozaika . Polecam .

Bardzo polecam! Super przewodnik, świetnie zorganizowany czas

Cóż tu opiniować. Piękne miejsce , ciekawe eksponaty.