St. Julian’s – nasze najbardziej polecane atrakcje

St Paul's Bay: Błękitna Laguna, plaże i zatoki katamaranem

1. St Paul's Bay: Błękitna Laguna, plaże i zatoki katamaranem

Wejdź na pokład katamaranu i udaj się do pierwszego punktu wycieczki, czyli Błękitnej Laguny. Łódź zakotwiczy z dala od tłumów, dzięki czemu będziesz mieć możliwość popływania w turkusowych wodach w ustronnym miejscu. Podczas tego postoju możesz opcjonalnie zjeść posiłek z grilla. Postoje po opuszczeniu Błękitnej Laguny będą zależne od pogody. Być może uda się odwiedzić Kryształową Lagunę otoczoną stromymi klifami. Jej krystalicznie czyste wody są znacznie głębsze niż w Błękitnej Lagunie, dzięki czemu miejsce to idealnie nadaje się do snorkelingu oraz pływania w jaskiniach i wokół nich. Jeśli będzie wiał wschodni wiatr, prawdopodobnie odwiedzisz Ghajn Tuffieha. Jest to piękna wiejska okolica, w której znajduje się łańcuch dziewiczych piaszczystych plaż zwanych Golden Bay, Riviera Beach i Gnejna Bay. W drodze powrotnej z Ghajn Tuffieha zaplanowano dodatkowy postój na wizytę w wiosce Popeya. Inne możliwe postoje mogą mieć miejsce w Mellieha Bay, Ramla Bay, Imgiebah Bay lub Half Rock. Wszystkie te miejsca są idealne do snorkelingu i pływania. Po powrocie na łódź posłuchaj muzyki tanecznej i kup koktajl w barze. Jeśli wybierzesz opcję popołudniową, zrelaksuj się i obejrzyj zachód słońca na horyzoncie. Po wspaniałym dniu na morzu rozpocznij podróż powrotną do Bugibby.

Ze Sliemy: Comino, Crystal Lagoon i Blue Lagoon Cruise

2. Ze Sliemy: Comino, Crystal Lagoon i Blue Lagoon Cruise

Wybierz się w rejs po Malcie ze Sliemy. Rejs na wyspę Comino, zobacz słynną Błękitną Lagunę i popływaj w turkusowych wodach. Wsiądź na prom w Sliemie i popłyń na północ. Przepłyń obok promenady w Sliemie i przez zatokę St. Julian's, St. George's i Qawra Bay. Podziwiaj Wyspę Świętego Pawła podczas rejsu po dziewiczej Zatoce Świętego Pawła i kontynuuj podróż przez Zatokę Mellieha, aby dotrzeć do portu Mgarr na Gozo, aby zrobić krótki przystanek na zdjęcia. W zależności od wybranej opcji wyokrętuj się na Gozo i spędź trochę czasu podziwiając wyspę. Wsiądź ponownie i udaj się do obszaru Kryształowej Laguny i Zatoki Świętego Mikołaja na Comino. Spędź około 45 minut w zatoce, pływając i nurkując z rurką, zanim udasz się do Błękitnej Laguny. Ciesz się 3,5 godzinami wolnego czasu w Blue Lagoon. Opalaj się na ciepłej plaży, pływaj lub nurkuj z rybami lub zwiedzaj wyspę. Po powrocie do Sliema zatrzymaj się, aby podziwiać piękne jaskinie Comino.

Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

3. Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

Weź udział w rejsie na wyspę Comino i zachwyć się krajobrazami jej północnego wybrzeża.Odwiedź Błękitną Lagunę, aby pływać i nurkować z rurką, wpłyń do jaskiń Kryształowej Laguny, zjedź ze zjeżdżalni do krystalicznie czystej wody lub po prostu odpocznij w promieniach słońca na pokładzie łodzi. Wejdź na pokład statku i wyrusz w ok. godzinny rejs na wyspę Comino. Podziwiaj Maltę z pięknych punktów widokowych na otwartym morzu. Żegluj w pobliżu wybrzeża, podziwiając wspaniałe, naturalnie ukształtowane wybrzeże Malty z ogromnymi klifami i skalistymi zaułkami. Zobacz małą wyspę św. Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedź również wspaniałe jaskinie morskie, co umożliwi Ci zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć. Wkrótce zatrzymasz się na godzinę na oszałamiającej, ale mniej znanej Kryształowej Lagunie (w okresie od czerwca do października wyłącznie w sprzyjających warunkach pogodowych). Laguna otoczona jest stromymi klifami i można się do niej dostać wyłącznie łodzią. Dzięki krystalicznie czystej wodzie stwarza idealne warunki do pływania, nurkowania czy nurkowania z rurką. Zanurz się w przejrzystej wodzie, nurkując z jednej z 3 zjeżdżalni wodnych, lub zeskocz z górnego pokładu, jeśli się odważysz. Podczas wycieczki wieczornej zatrzymasz się na 2 godziny w Błękitnej Lagunie i na 30 minut w Kryształowej Lagunie. Po przybyciu do Błękitnej Laguny łódź zacumuje na głównym obszarze. Następnie łódź będzie Twoją bazą. Wykorzystaj wspaniałe udogodnienia, takie jak ogromna zjeżdżalnia i taras z miękkimi leżakami. Możesz tam spędzić resztę popołudnia, pływając przy łodzi lub udać się na ląd na spacer po maleńkiej wysepce. Comino warto zwiedzić również zimą. Jest to idealne miejsce dla spacerowiczów i fotografów. Bez obszaru miejskiego czy samochodów na wyspie można łatwo poczuć zapach dzikiego tymianku i innych ziół. Pod koniec dnia udaj się z powrotem do Bugibby przez jaskinie pirackie Santa Marta. Zatrzymaj się także przy formacji skalnej zwanej „głową słonia”.

Buġibba: rejs na Gozo i Comino oraz nad Błękitną Lagunę

4. Buġibba: rejs na Gozo i Comino oraz nad Błękitną Lagunę

Podczas tego całodniowego rejsu z Buġibby zachwycisz się pięknem maltańskiego wybrzeża. Popływaj w Błękitnej Lagunie i ciesz się czasem wolnym na zwiedzanie wyspy Gozo. Do wyboru masz kilka łodzi i różne godziny rozpoczęcia rejsu. Do swojej rezerwacji możesz również dodać jeden z biletów na transfer autobusem wahadłowym do Xlendi lub do Victorii. Rozpocznij wycieczkę w turystycznym miasteczku Buġibba, skąd statek zabierze Cię w niezapomniany rejs po 2 wyspach. Będąc na otwartym morzu, podziwiaj Maltę z wyjątkowego punktu widokowego. Zrelaksuj się z przekąskami dostępnymi do nabycia na pokładzie. Żegluj w pobliżu wybrzeża, podziwiając wspaniałą linię brzegową Malty z ogromnymi klifami, skalistymi zaułkami i szczelinami. Zobacz niewielkie Wyspy Świętego Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedź wspaniałe jaskinie i skorzystaj z okazji, by zrobić zapierające dech w piersi zdjęcia. Na początek zatrzymaj się nad Kryształową Laguną (wyłącznie w sezonie wysokim) – w miejscu, o którym słyszało niewielu turystów. Podziwiaj krystalicznie czystą wodę i skorzystaj z idealnych warunków, aby popływać albo ponurkować z rurką lub akwalungiem. Zanurz się w przejrzystej wodzie, nurkując z jednej z 3 zjeżdżalni wodnych, lub zeskocz z górnego pokładu, jeśli się na to odważysz. Następnie wyrusz do słynnej Błękitnej Laguny. Łódź zatrzyma się tu na godzinę, a w miejscu cumowania zauroczy Cię widok na okolicę. Łódź stanowi świetną bazę, więc nie wahaj się przed skorzystaniem ze wszystkich udogodnień. Po przybyciu na wyspę Gozo będziesz mieć 3 godziny czasu wolnego. Zwiedzaj do woli lub za niewielką dodatkową opłatą wynajmij od organizatora atrakcji środek transportu lądowego. Pojazdem dotrzesz do 2 cudownych miejsc, by zwiedzić je w ciągu około 2 godzin. Najpierw zobaczysz stolicę Gozo, nazywaną przez miejscowych Rabat. To niewielkie miasto ma wiele uroku i bogatą historię, czego dowodzi imponująca cytadela. Drugim miejscem jest niewielka i malownicza wioska rybacka znajdująca się w południowo-zachodniej części wyspy, nad uroczą zatoką otoczoną gigantycznymi klifami. Zobacz znajdujące się w wiosce jaskinie, podziwiaj panoramiczne widoki z klifów lub odwiedź restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami.Pod koniec dnia udaj się z powrotem do Buġibby przez jaskinie pirackie Santa Marta. Zatrzymaj się także przy niesamowitej formacji skalnej zwanej Głową Słonia. Do wyboru masz kilka łodzi i różne godziny rozpoczęcia rejsu. Dostępne opcje obejmują łodzie średniej wielkości z mniejszą liczbą miejsc lub duży katamaran z podwodnymi oknami, przez które można obserwować życie morskie. Na pokładzie zapewniono zjeżdżalnie wodne, wygodne siedzenia w miejscach zacienionych i nasłonecznionych, drabinki umożliwiające zejście do wody, toalety męskie i damskie, usługę sprzedaży przekąsek oraz komentarz audio w różnych językach.

Z Bugibby: popołudniowe pływanie w Błękitnej Lagunie i rejs

5. Z Bugibby: popołudniowe pływanie w Błękitnej Lagunie i rejs

Uniknij tłumów i odwiedź Błękitną Lagunę w późniejszej części dnia, gdy temperatura jest nieco niższa. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą ponurkować, popływać i popluskać się w krystalicznie czystej wodzie płytkiej Błękitnej Laguny w chłodniejszej porze dnia. Naciesz się wodą Błękitnej Laguny w kolorze magicznego cyjanu  , która jest szczególnie kusząca późnym popołudniem po tym, jak gorące, śródziemnomorskie słońce nagrzewało ją przez cały dzień, przez co jej temperatura jest zbliżona do temperatury powietrza. Skorzystaj z pokładowej zjeżdżalni i popluskaj się w wodzie, aby ochłonąć przy upalnej pogodzie. A jeśli preferujesz relaks, spędź trochę czasu na jednym z leżaków pokładowych z drinkiem w dłoni. Na koniec, w drodze powrotnej do portu, napawaj się bujaniem fal morskich, popatrz na wspaniałe wybrzeże śródziemnomorskie i zachwyć się niesamowitym zachodem słońca nad oceanem, odbijającym się w wodzie i oświetlającym ogromne klify maltańskie.

Malta: całodniowa wycieczka buggy po Gozo z lunchem i rejsem łodzią

6. Malta: całodniowa wycieczka buggy po Gozo z lunchem i rejsem łodzią

Wyrusz w podróż po ukrytych klejnotach Gozo i przygotuj się na odkrycie najlepiej strzeżonych tajemnic wyspy podczas całodniowej wycieczki buggy z Malty. Podziwiaj zapierające dech w piersiach klify z widokiem na Morze Śródziemne, malownicze doliny i urocze tradycyjne wioski. Zjedz 3-daniowy lunch i popłyń prywatną łodzią do jaskiń Comino i Błękitnej Laguny. Po odebraniu z hoteli na trasie wycieczki na Malcie, skorzystaj z transferu łodzią na Gozo. Po przyjeździe uzyskaj wyczerpujące informacje od certyfikowanych przewodników i otrzymaj cały niezbędny sprzęt bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz skupić się na emocjach związanych z jazdą. Następnie wyrusz w ekscytującą przygodę wokół wyspy. Zasiądź za kierownicą i daj się ponieść emocjom podczas podboju nieokiełznanego terenu Gozo. Zatrzymaj się, aby sfotografować zapierające dech w piersiach krajobrazy i popływaj latem w krystalicznie czystym Morzu Śródziemnym. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym entuzjastą off-roadu, czy też początkującym poszukiwaczem mocnych wrażeń, wycieczka buggy jest odpowiednia dla wszystkich poziomów umiejętności. Podziel się emocjami z najbliższymi lub poznaj nowych przyjaciół, wyruszając razem w tę niezapomnianą przygodę. Podczas lunchu będziesz cieszyć się 3-daniowym posiłkiem, w tym swobodnie płynącą wodą. W drodze powrotnej na Maltę miniesz jaskinie Comino i Błękitną Lagunę na fotostop.

Ze Sliemy: rejs na wyspę Comino i nad Błękitną Lagunę

7. Ze Sliemy: rejs na wyspę Comino i nad Błękitną Lagunę

Comino, położona pomiędzy Maltą i Gozo najmniejsza wyspa archipelagu Wysp Maltańskich, jest prawdziwym rajem dla miłośników pływania, snorkelingu i wędrówek. Wyspa Comino, której powierzchnia wynosi zaledwie 3,5 km², jest niemalże niezamieszkana. Wyrusz ze Sliemy promem i udaj się na wyspę Comino. Trasa rejsu wiedzie obok promenady w Sliemie, zatok Saint Julian's Bay, Saint George's Bay, Saint Paul’s Bay i Mellieħa Bay oraz Wysp Świętego Pawła. Zachwyć się słynną Błękitną Laguną z turkusowymi, krystalicznie czystymi wodami! Ta malownicza zatoka, którą wyróżnia przezroczysta, niebieskozielona woda, a także biel piasku i bogactwo morskiego życia, stanowi idealne miejsce na wypełniony relaksem i niezapomniany dzień. Spędź dzień, chłonąc promienie słońca, pływając, próbując swoich sił w snorkelingu, zażywając relaksu na łodzi lub po prostu spacerując po wiejskiej okolicy wyspy Comino. Od czerwca do października wycieczka obejmuje również trwający około 45 minut postój w Kryształowej Lagunie (jeżeli pozwala na to pogoda). Kryształowa Laguna cieszy się popularnością wśród miłośników nurkowania z rurką i akwalungiem, będąc jedną z najpiękniejszych i najbardziej osłoniętych lagun, jakimi szczyci się Malta. Pływaj i poznaj wspaniałe jaskinie morskie, jakie oferuje ta zachwycająca laguna.

Malta: Vittoriosa, Cospicua i Senglea Tour z rejsem statkiem

8. Malta: Vittoriosa, Cospicua i Senglea Tour z rejsem statkiem

Trzy miasta to zbiorczy opis trzech ufortyfikowanych miast: Cospicua, Birgu (Vittoriosa) i Senglea. Najstarszym z Trzech Miast jest Vittoriosa, która istniała jeszcze przed średniowieczem. Pozostałe dwa miasta, Senglea i Cospicua, zostały założone przez Zakon Rycerzy św. Jana odpowiednio w XVI i XVII wieku. Podczas tej półdniowej wycieczki będziesz miał okazję docenić te wyjątkowe historyczne ufortyfikowane miasta i podziwiać wspaniałe kościoły, tradycyjne place, niesamowite fortyfikacje i skarby architektury znalezione w całym obszarze Trzech Miast. Kawałki żywej historii utrzymywane przy życiu dzięki setkom lat konserwacji! Rozpoczynamy panoramiczną przejażdżką obok miasta Cospicua, podwójnie ufortyfikowanego miasta portowego i największego z trzech miast, aby dotrzeć do miasta Vittoriosa, to wspaniałe miasto było zamieszkane od czasów Fenicjan, ale obecne daty miasta z czasów Zakonu joannitów. Vittoriosa została wybrana na stolicę Malty zamiast Mdiny po przybyciu Zakonu w 1530 roku. Ciesz się fascynującą pieszą wycieczką wąskimi uliczkami miasta, podziwiając i doceniając wszystkie historyczne budynki i urzekające skarby znalezione na każdym kroku. Po przybyciu na oszałamiające nabrzeże Vittoriosa wsiądź na pokład tradycyjnej maltańskiej „Frejgatina” (małej łodzi rybackiej zbudowanej z karaweli) i wybierz się na wspaniałą wycieczkę po kolorowych zatoczkach portowych. Wycieczka kończy się w Senglea, nazwanej na cześć Claude'a De La Sengle, wielkiego mistrza, który założył miasto, Senglea jest również znana jako „Civitas Invicta”, nazwa nadana miastu za powstrzymanie inwazji osmańskiej podczas Wielkiego Oblężenia w 1565 roku. Wyspa, na której leży Senglea, została połączona mostem lądowym z Cospicua w czasach joannitów, w wyniku czego uzyskała kształt półwyspu. Z Ogrodów Gardjola położonych na końcu półwyspu można podziwiać oszałamiający 360-stopniowy widok na Wielki Port, w tym imponujący Fort Sant Angelo, z którego Wielki Mistrz Jean Perisot De La Valette dowodził obroną wyspy podczas Wielkiego Oblężenia 1565. Podczas całej wycieczki kompetentni i doświadczeni przewodnicy będą dostarczać Ci pasjonujących informacji i wzbogacać Twoje wrażenia dzięki narracji i wciągającym opowiadaniom.

St. Julian's: prywatny lot parasailingiem ze zdjęciami i filmami

9. St. Julian's: prywatny lot parasailingiem ze zdjęciami i filmami

Ciesz się dreszczykiem emocji płynącym z parasailingu i podziwiaj niesamowite, zapierające dech w piersiach panoramy Malty, lecąc na wysokości co najmniej 550 stóp w powietrzu dzięki tej aktywności, która gwarantuje pośpiech. Wejdź na łódź i przygotuj się na zasłużoną zabawę. Po dotarciu do idealnego miejsca wystartuj z łodzi, osiągając wysokość co najmniej 550 stóp, aby zobaczyć Vallettę, Sliemę i St. Julian's z lotu ptaka. Na koniec otrzymasz bezpłatne zdjęcia i filmy z lotu, na wypadek gdybyś chciał później pochwalić się znajomym lub po prostu jako pamiątkę z takiego niezapomnianego przeżycia. Rzuć sobie wyzwanie na ekscytujący 12-minutowy lot. Możliwy jest również wspólny lot w grupach 2, 3 lub 4 osobowych, ale zawsze pod kierunkiem kapitana ze względu na bezpieczeństwo i warunki atmosferyczne. Pasażerowie nielatający są również mile widziani.

Malta: rundka po barach w dzielnicy Paceville

10. Malta: rundka po barach w dzielnicy Paceville

Zobacz niesamowite nocne życie na Malcie, robiąc rundkę po barach w popularnej, rozrywkowej dzielnicy Paceville w St. Julian's. Odkryj najlepsze miejsca na imprezę. Zacznij w przyjemnym barze na dachu z panoramicznym widokiem na miasto St. Julian's, gdzie spotkasz się z resztą grupy i poznasz nowych przyjaciół z całego świata. Podziwiaj widok na dachy budynków i wypij bezpłatnego shota oraz lampkę musującego prosecco bądź innego wybranego przez Ciebie napoju. Wmieszaj się w tłum mieszkańców, spacerując ulicami okolicy Paceville. Odwiedź wybrane przez siebie puby oraz kluby. Skorzystaj z wiedzy lokalnych przewodników, którzy znają przeróżne miejsca i są w stanie elastycznie dostosować program do oczekiwań grupy. W każdym z odwiedzanych miejsc otrzymasz bezpłatnego drinka, a także zniżki na kolejne drinki, które obowiązują przez całą noc. Zakończ spacer w największym klubie na wyspie. Skorzystaj z wejścia dla VIP-ów, dostępu do strefy prywatnej oraz możliwości zamawiania alkoholu na butelki. Przetańcz całą noc – aż do wczesnych godzin porannych.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
St. Julian’s

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

St. Julian’s: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: St. Julian’s

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: St. Julian’s?

St. Julian’s: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu St. Julian’s? Kliknij tutaj.

St. Julian’s: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 1306 opinii

Doświadczenie do przerobienia. Personel wioski uprzejmy, aby udzielić szczegółowych informacji na temat programu wycieczki. Dwa przystanki na Comino i Gozo sprawiły, że zwiedzanie wysp stało się jeszcze przyjemniejsze i bardziej kompletne. Zalecany jest okres, w którym masz możliwość zanurzenia się w błękitnej lagunie i kryształowej lagunie

Zarezerwowałem rejs w listopadzie, kiedy pogoda była nieco niepewna, więc oczekiwania były dość niskie, ale okazało się, że było to wspaniałe doświadczenie pomimo odrobiny wietrznej / wyboistej jazdy. Wysoce rekomendowane.

Bardzo fajna wycieczka, aby zobaczyć najsłynniejsze wyspy Malty i Błękitną Lagunę. Na pokładzie dostępne są różne opcje, dzięki którym możesz zarządzać czasem i aktywnościami swojej podróży.

świetna wycieczka. piękne widoki. proponuję wykupić rejs z dłuższym postojem na błękitnej lagunie

Oszczędność czasu i optymalny dobór atrakcji tak aby doświadczyć maksymalnie wiele przez 2 dni