SS Great Britain Brunela – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bristol: Brunel's SS Great Britain Experience Bilet wstępu

Bristol: Brunel's SS Great Britain Experience Bilet wstępu

Rozpocznij swoją podróż od wejścia na pokład SS Great Britain Brunela, cudu historii morskiej, który zrewolucjonizował podróże, znajdującego się w suchym doku, w którym został zbudowany. To doświadczenie oferuje wyjątkowy wgląd w przeszłość w dwóch dedykowanych muzeach i na samym statku. Podczas zwiedzania zanurz się w bogatej historii statku i geniuszu jego twórcy, Isambarda Kingdoma Brunela. Renowacja ożywia historię, od maszynowni z oryginalnym silnikiem Brunela o mocy 1000 KM po górny pokład, skrupulatnie odtworzony do jego wielkości z 1845 roku. Tutaj zobaczysz wyraźne podziały klasowe z epoki, od luksusowych obszarów pierwszej klasy po skromne kwatery sterowe. Podróż trwa nadal, gdy odkrywasz osobiste historie tych, którzy podróżowali tym wspaniałym liniowcem. Od wpisów w dzienniku Allana Gilmoura po niezwykłą opowieść Teresa Carrola, każda narracja dodaje głębi Twojemu doświadczeniu. Salon jadalny pierwszej klasy, animowany głosami dawnych pasażerów, oferuje ucztę dźwiękową, przenosząc Cię do złotego wieku podróży morskich. Zakończ swoją wizytę spacerem po historycznym nabrzeżu Bristolu, gdzie dumnie stoi SS Great Britain, świadectwo inżynieryjnej pomysłowości i historycznego znaczenia.

Bristol: The Best Of Bristol, wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Bristol: The Best Of Bristol, wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Na naszych zbudowanych w Bristolu rowerach Temple będziemy podążać cichymi, brukowanymi zaułkami przez stare miasto, znajdując hotspoty sztuki ulicznej, piękne tła i tajne trasy wzdłuż starożytnych murów miejskich. Przejedź przez słynny bristolski targ St. Nick's Market i odkryj niektóre z lokali znajdujących się w czołówce bristolskiej sceny kulinarnej. Poruszając się po wolnych od samochodów ścieżkach portowych, zobaczymy historyczne stocznie szkutnicze, kolorowe domy Cliftonwood i statek Brunela Great Britain - statek, który zmienił świat. Wycieczka zabierze Cię w pobliże kilku murali Banksy'ego i zapewni Ci niezrównany widok na most wiszący Clifton Suspension Bridge. Twój przewodnik zaoferuje również spersonalizowane rekomendacje dotyczące pokazów, wystaw, restauracji i pubów, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Bristolu. Trasa jest odpowiednia dla wszystkich umiejętności rowerowych, omija ruchliwe drogi i wzgórza. Rowerzyści muszą mieć co najmniej 150 cm wzrostu, a osoby poniżej 16. roku życia muszą być w towarzystwie osoby dorosłej.

Bristol: Ikona inżynierii Brunela - wycieczka audio z przewodnikiem

Bristol: Ikona inżynierii Brunela - wycieczka audio z przewodnikiem

Dowiedz się o Bristolu poprzez życie i twórczość głównego inżyniera Isambarda Kingdom Brunela podczas pieszej wycieczki, która obejmuje dwie jego najbardziej kultowe konstrukcje. Zaczniemy od doków w centrum miasta przy pierwszym na świecie transatlantyckim statku parowym, SS Great Britain, i udamy się wzdłuż przeważnie wyłączonego z ruchu kołowego brzegu rzeki do punktu widokowego Clifton Suspension Bridge, skąd będziesz miał wspaniałe widoki na most i poniżej imponujący wąwóz Avon. Najważniejsze to: Historia bliskiej śmierci Brunela, która sprowadziła go do Bristolu Widoki SS Great Britain, łodzi, która wypełniła lukę między Wielką Brytanią a Ameryką Most obrotowy Brunela, który Brunel porzucił Widoki na rzekę Avon, wąwóz Avon i wspaniały most wiszący Clifton, który został ukończony dopiero po śmierci Brunela w 1859 roku Opuszczona kolej Clifton Rocks Pod koniec tej trasy lepiej docenisz zarówno szybko industrializujący się świat Brunela, jak i to, co zrobił, aby nadać kształt światu, w którym żyjemy dzisiaj.

Dziedzictwo i most wiszący w Bristolu: wycieczka prywatna

Dziedzictwo i most wiszący w Bristolu: wycieczka prywatna

Wyrusz na wciągającą eksplorację skarbów kultury Bristolu podczas formalnej i intrygującej 3-godzinnej prywatnej pieszej wycieczki po Bristolu. Przemierzaj kultowy most wiszący Clifton, cud inżynierii, i poznaj historię otaczającą Victoria Square, centrum życia obywatelskiego i przepychu architektonicznego. Przejdź się po Goldney Hall, gruzińskiej perełce z bujnymi ogrodami i romantyczną grotą. Zagłęb się w dziedzictwo morskie na pokładzie SS Great Britain Brunela i rozkoszuj się wyjątkową architekturą katedry w Bristolu. Przejdź się ulicą Frogmore Street, tętniącą życiem mieszanką współczesnego życia i bogactwa kulturowego, a zakończ swoją wycieczkę przy pomniku Edmunda Burke'a, honorując jego głębokie dziedzictwo w świecie idei i zarządzania.

Bristol: Paddleboarding Harbourside Tour

Bristol: Paddleboarding Harbourside Tour

Dołącz do nas, aby odkryć historyczną przystań w Bristolu za pomocą paddleboardu podczas tej wyjątkowej dwugodzinnej wycieczki. Zaczniemy w naszej bazie w Underfall Yard, tętniącej życiem stoczni, a następnie udamy się w kierunku miasta, wiosłując tuż obok dziobu słynnego na całym świecie SS Great Britain Brunela i dzieląc wodę z działającą repliką Matthew Johna Cabota. Podczas podróży będziemy odkrywać przeszłość miasta i dzielić się historiami ludzi, którzy sprawili, że Bristol jest tym, czym jest dzisiaj. W dobry dzień dotrzemy do nabrzeża Wapping Wharf, pełnego kultury i opcji gastronomicznych, a następnie wrócimy do bazy.

Bristol: Najciekawsze atrakcje

SS Great Britain Brunela: Wycieczki i bilety

Anglia: Ciekawe miejsca

SS Great Britain Brunela: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu SS Great Britain Brunela? Kliknij tutaj.

SS Great Britain Brunela: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(9 recenzji)