Sponza Palace

Sponza Palace – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

1. Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jednym z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przechodząc przez bramy Starego Miasta w Dubrowniku, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu do Starego Miasta, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Fontannę Onofrio, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektora i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się hipnotyzującymi historiami i niezwykłymi faktami z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Raguzy. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze miasta. Pamiętaj, że ta wycieczka jest odpowiednia dla każdego! Ważne uwagi: - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

2. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

3. Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

4. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu/Trogiru: Wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku z przystankiem w Ston

5. Ze Splitu/Trogiru: Wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku z przystankiem w Ston

Odkryj urok i historię Dubrownika podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Podróżuj komfortowo na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Odwiedź Stone, przespaceruj się promenadą Stradun, zobacz barokową katedrę i szpieguj pałac Sponza. Rozpocznij wycieczkę po Dubrowniku od przystanku w Stone na przerwę na kawę i zapierające dech w piersiach widoki na mury Ston, idealne do robienia pięknych zdjęć. Po krótkiej przejażdżce ze Ston do Dubrownika, wyruszysz na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku, zaczynając od zwiedzania promenady Stradun, aby po raz pierwszy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Morza Śródziemnego i jego spektakularne mury miejskie, które rozciągają się na 1,940 metrów (6,500 stóp). Podziwiaj monumentalne fortyfikacje i bramy miejskie, wędrując labiryntem uliczek za murami. Prawie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego, średniowieczne miasto jest skarbnicą klejnotów architektonicznych. Zobacz kolumnowe portyki i loggie otaczające renesansowe place z marmuru. Podziwiaj XI-wieczny ratusz i udaj się do Pałacu Sponza, który wyróżnia się wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Podziwiaj widoki na barokową katedrę i zobacz wspaniały skarbiec. Kontynuuj zwiedzanie przypominającego fortecę klasztoru dominikanów i barokowego kościoła św. Odwiedź Pałac Rektora wspaniałej Republiki Dubrownika i podziwiaj harmonijne połączenie architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Masz trzy godziny wolnego czasu, aby spróbować wspaniałych śródziemnomorskich specjałów na starym mieście, napić się kawy na Stradun i kupić tradycyjną filigranową biżuterię. Na koniec dnia wróć do Splitu lub Trogiru.

Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

6. Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

Wycieczka rozpoczyna się o pierwszym świetle słońca, gdy przechodzisz przez labirynt wąskich uliczek, podczas gdy miasto wciąż śpi. Wyjeżdżając z głównej bramy wejściowej obok fontanny Amerling, pierwszym przystankiem jest wspaniały widok na Fort Lovrijenac, gdzie można zapoznać się z jego bogatą historią. Spacer prowadzi dalej lśniącą główną ulicą Stradun, którą pustą można zobaczyć tylko o tak wczesnej porze. Poczuj jego piękno i posłuchaj wielu legend i ciekawostek, aby uzyskać bardziej malowniczą prezentację historii miasta. Korzystając z bocznych uliczek znanych głównie miejscowym, trasa obejmuje wszystkie atrakcje miasta, w tym kościół św. Błażeja i katedrę w Dubrowniku. Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć życia mieszkańców Starego Miasta, zanim wycieczka się zakończy, gdy tłumy zaczną się pojawiać.

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

7. Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Spaceruj po starym mieście Dubrownika, usianym zabytkami i ukrytymi skarbami, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przenieś się ze Splitu na wnikliwą przygodę, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby wędrować po średniowiecznych ulicach i odkryć piękno tego klejnotu Adriatyku. Wsiądź do autobusu w Splicie i jedź do Dubrownika. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, aby zanurzyć się w ulicach zabytkowego centrum, wypełnionego zabytkami z okresu renesansu i baroku. Przejdź główną ulicą Stradun i dotrzyj do Kolumny Orlanda, niegdyś używanej do karania publicznego. Podziwiaj gotycko-renesansowy Pałac Sponza i słynny Pałac Rektorów, a także piękny kościół i klasztor. Dowiedz się o murach obronnych miasta, zbudowanych, aby je otaczać i chronić, które przetrwały wieki. Następnie poświęć trochę czasu na kontynuowanie zwiedzania we własnym tempie. Wybierz się na wspinaczkę po murach miasta na górę Srd, aby podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, lub spróbuj tradycyjnego jedzenia w jednej z uroczych restauracji. Jeśli masz ochotę na przygodę, idź na pobliską plażę, aby popływać. Na koniec usiądź wygodnie w klimatyzowanym autobusie, wracając do Splitu.

Najważniejsze atrakcje Dubrownika i wycieczka po miejscach z „Gry o tron”.

8. Najważniejsze atrakcje Dubrownika i wycieczka po miejscach z „Gry o tron”.

Wejdź do świata Game of Thrones i poznaj najważniejsze atrakcje miasta i lokacje filmowe w Dubrowniku podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Przeżyj ponownie słynne sceny z Królewskiej Przystani i poznaj bogatą historię miasta, podążając śladami swoich ulubionych postaci. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik był idealnym miejscem na Królewską Przystań. Dzięki oszałamiającemu naturalnemu pięknu i bogatemu zapleczu historycznemu to miasto oferuje coś więcej niż tylko zapierające dech w piersiach widoki i intrygi polityczne - to miejsce, w którym spotykają się fakty i fantazje. Twój przewodnik ożywi rzeczywiste i wyimaginowane światy, zabierając Cię do lokacji filmowych ostatniego sezonu i dostarczając urzekający komentarz. Wzbogać swoje wrażenia, oglądając zdjęcia A4 przedstawiające kontekst kultowych odcinków. Zbadaj prawdę kryjącą się za legendami i zanurz się w świecie Game of Thrones.

Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

9. Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku w towarzystwie licencjonowanego lokalnego przewodnika. Spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem w jednym z centralnych punktów miasta - bramie Pile. Twój przewodnik będzie na ciebie czekał przy fontannie obok restauracji Dubravka, a po krótkim spotkaniu i powitaniu wyruszysz na swoją przygodę w Dubrowniku. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wprowadzenia, w którym zobaczysz zabytki poza murami Dubrownika, takie jak fort Lovrijenac i Bokar. Następnie wjedziesz do miasta przez Bramę Pile. Po wejściu na Stare Miasto zobaczysz styl życia mieszkańców Republica Ragusa. Tutaj można zobaczyć fontannę Onufrego, która była głównym źródłem wody pitnej aż do początku XX wieku. Dowiesz się również, jak franciszkanie rozwijali medycynę w najstarszej działającej aptece w klasztorze franciszkanów i przejdziesz bocznymi uliczkami w kierunku katedry. Podczas zwiedzania podczas pieszej wycieczki przewodnik pokaże Ci nawet miejsca, w których kręcono „Grę o tron”, „Robin Hooda” i „Gwiezdne wojny”. W porcie na Starym Mieście zobaczysz, jak nowoczesne floty przejęły tradycyjne, ale wciąż pływające drewniane jednostki pływające. Zakończ spacer na placu Luza, gdzie dowiesz się o pałacu rektorskim, św. Błażeju i pałacu Sponsa. Stąd możesz kontynuować wzdłuż głównej ulicy i przeżyć własną przygodę.

Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

10. Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

Odkrywaj Dubrownik, wypełniając ekscytującą grę eksploracyjną, ucząc się historii i rozwiązując wskazówki i łamigłówki na telefonie w tej ekscytującej grze eksploracyjnej. Zacznij od Amerling Fontain i eksploruj we własnym tempie: zatrzymaj grę i wznów ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś. Dokończ tę ekscytującą grę przy Posągu Marina Držicia. Rozwiązuj wyzwania i obserwuj, jak rozwija się historia, a dokładne wskazówki w telefonie prowadzą Cię do następnej lokalizacji. Przygotuj się na ekscytującą grę eksploracji miasta. Odwiedź niektóre ze słynnych miejsc w Dubrowniku, takie jak Schody Jezuitów, Stary Port i Pałac Sponza, i wyobraź sobie, że jesteś podróżnikiem w czasie w XVI-wiecznym Dubrowniku, wysłanym na spotkanie ze słynnym pisarzem.

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Sponza Palace: najlepsze atrakcje w pobliżu

Sponza Palace – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Dubrownik: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jednym z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przechodząc przez bramy Starego Miasta w Dubrowniku, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu do Starego Miasta, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Fontannę Onofrio, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektora i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się hipnotyzującymi historiami i niezwykłymi faktami z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Raguzy. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat kluczowej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze miasta. Pamiętaj, że ta wycieczka jest odpowiednia dla każdego! Ważne uwagi: - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu/Trogiru: Wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku z przystankiem w Ston

Ze Splitu/Trogiru: Wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku z przystankiem w Ston

Odkryj urok i historię Dubrownika podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Podróżuj komfortowo na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Odwiedź Stone, przespaceruj się promenadą Stradun, zobacz barokową katedrę i szpieguj pałac Sponza. Rozpocznij wycieczkę po Dubrowniku od przystanku w Stone na przerwę na kawę i zapierające dech w piersiach widoki na mury Ston, idealne do robienia pięknych zdjęć. Po krótkiej przejażdżce ze Ston do Dubrownika, wyruszysz na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku, zaczynając od zwiedzania promenady Stradun, aby po raz pierwszy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Morza Śródziemnego i jego spektakularne mury miejskie, które rozciągają się na 1,940 metrów (6,500 stóp). Podziwiaj monumentalne fortyfikacje i bramy miejskie, wędrując labiryntem uliczek za murami. Prawie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego, średniowieczne miasto jest skarbnicą klejnotów architektonicznych. Zobacz kolumnowe portyki i loggie otaczające renesansowe place z marmuru. Podziwiaj XI-wieczny ratusz i udaj się do Pałacu Sponza, który wyróżnia się wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Podziwiaj widoki na barokową katedrę i zobacz wspaniały skarbiec. Kontynuuj zwiedzanie przypominającego fortecę klasztoru dominikanów i barokowego kościoła św. Odwiedź Pałac Rektora wspaniałej Republiki Dubrownika i podziwiaj harmonijne połączenie architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Masz trzy godziny wolnego czasu, aby spróbować wspaniałych śródziemnomorskich specjałów na starym mieście, napić się kawy na Stradun i kupić tradycyjną filigranową biżuterię. Na koniec dnia wróć do Splitu lub Trogiru.

Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

Wycieczka rozpoczyna się o pierwszym świetle słońca, gdy przechodzisz przez labirynt wąskich uliczek, podczas gdy miasto wciąż śpi. Wyjeżdżając z głównej bramy wejściowej obok fontanny Amerling, pierwszym przystankiem jest wspaniały widok na Fort Lovrijenac, gdzie można zapoznać się z jego bogatą historią. Spacer prowadzi dalej lśniącą główną ulicą Stradun, którą pustą można zobaczyć tylko o tak wczesnej porze. Poczuj jego piękno i posłuchaj wielu legend i ciekawostek, aby uzyskać bardziej malowniczą prezentację historii miasta. Korzystając z bocznych uliczek znanych głównie miejscowym, trasa obejmuje wszystkie atrakcje miasta, w tym kościół św. Błażeja i katedrę w Dubrowniku. Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć życia mieszkańców Starego Miasta, zanim wycieczka się zakończy, gdy tłumy zaczną się pojawiać.

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Spaceruj po starym mieście Dubrownika, usianym zabytkami i ukrytymi skarbami, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przenieś się ze Splitu na wnikliwą przygodę, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby wędrować po średniowiecznych ulicach i odkryć piękno tego klejnotu Adriatyku. Wsiądź do autobusu w Splicie i jedź do Dubrownika. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, aby zanurzyć się w ulicach zabytkowego centrum, wypełnionego zabytkami z okresu renesansu i baroku. Przejdź główną ulicą Stradun i dotrzyj do Kolumny Orlanda, niegdyś używanej do karania publicznego. Podziwiaj gotycko-renesansowy Pałac Sponza i słynny Pałac Rektorów, a także piękny kościół i klasztor. Dowiedz się o murach obronnych miasta, zbudowanych, aby je otaczać i chronić, które przetrwały wieki. Następnie poświęć trochę czasu na kontynuowanie zwiedzania we własnym tempie. Wybierz się na wspinaczkę po murach miasta na górę Srd, aby podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, lub spróbuj tradycyjnego jedzenia w jednej z uroczych restauracji. Jeśli masz ochotę na przygodę, idź na pobliską plażę, aby popływać. Na koniec usiądź wygodnie w klimatyzowanym autobusie, wracając do Splitu.

Najważniejsze atrakcje Dubrownika i wycieczka po miejscach z „Gry o tron”.

Najważniejsze atrakcje Dubrownika i wycieczka po miejscach z „Gry o tron”.

Wejdź do świata Game of Thrones i poznaj najważniejsze atrakcje miasta i lokacje filmowe w Dubrowniku podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Przeżyj ponownie słynne sceny z Królewskiej Przystani i poznaj bogatą historię miasta, podążając śladami swoich ulubionych postaci. Dowiedz się, dlaczego Dubrownik był idealnym miejscem na Królewską Przystań. Dzięki oszałamiającemu naturalnemu pięknu i bogatemu zapleczu historycznemu to miasto oferuje coś więcej niż tylko zapierające dech w piersiach widoki i intrygi polityczne - to miejsce, w którym spotykają się fakty i fantazje. Twój przewodnik ożywi rzeczywiste i wyimaginowane światy, zabierając Cię do lokacji filmowych ostatniego sezonu i dostarczając urzekający komentarz. Wzbogać swoje wrażenia, oglądając zdjęcia A4 przedstawiające kontekst kultowych odcinków. Zbadaj prawdę kryjącą się za legendami i zanurz się w świecie Game of Thrones.

Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku w towarzystwie licencjonowanego lokalnego przewodnika. Spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem w jednym z centralnych punktów miasta - bramie Pile. Twój przewodnik będzie na ciebie czekał przy fontannie obok restauracji Dubravka, a po krótkim spotkaniu i powitaniu wyruszysz na swoją przygodę w Dubrowniku. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wprowadzenia, w którym zobaczysz zabytki poza murami Dubrownika, takie jak fort Lovrijenac i Bokar. Następnie wjedziesz do miasta przez Bramę Pile. Po wejściu na Stare Miasto zobaczysz styl życia mieszkańców Republica Ragusa. Tutaj można zobaczyć fontannę Onufrego, która była głównym źródłem wody pitnej aż do początku XX wieku. Dowiesz się również, jak franciszkanie rozwijali medycynę w najstarszej działającej aptece w klasztorze franciszkanów i przejdziesz bocznymi uliczkami w kierunku katedry. Podczas zwiedzania podczas pieszej wycieczki przewodnik pokaże Ci nawet miejsca, w których kręcono „Grę o tron”, „Robin Hooda” i „Gwiezdne wojny”. W porcie na Starym Mieście zobaczysz, jak nowoczesne floty przejęły tradycyjne, ale wciąż pływające drewniane jednostki pływające. Zakończ spacer na placu Luza, gdzie dowiesz się o pałacu rektorskim, św. Błażeju i pałacu Sponsa. Stąd możesz kontynuować wzdłuż głównej ulicy i przeżyć własną przygodę.

Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

Odkrywaj Dubrownik, wypełniając ekscytującą grę eksploracyjną, ucząc się historii i rozwiązując wskazówki i łamigłówki na telefonie w tej ekscytującej grze eksploracyjnej. Zacznij od Amerling Fontain i eksploruj we własnym tempie: zatrzymaj grę i wznów ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś. Dokończ tę ekscytującą grę przy Posągu Marina Držicia. Rozwiązuj wyzwania i obserwuj, jak rozwija się historia, a dokładne wskazówki w telefonie prowadzą Cię do następnej lokalizacji. Przygotuj się na ekscytującą grę eksploracji miasta. Odwiedź niektóre ze słynnych miejsc w Dubrowniku, takie jak Schody Jezuitów, Stary Port i Pałac Sponza, i wyobraź sobie, że jesteś podróżnikiem w czasie w XVI-wiecznym Dubrowniku, wysłanym na spotkanie ze słynnym pisarzem.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Sponza Palace: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Sponza Palace: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sponza Palace? Kliknij tutaj.

Sponza Palace: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(2 recenzji)

Fantastyczna jednodniowa wycieczka ze Splitu. Łącznie w Dubrowniku spędziliśmy prawie 4 godziny. 1 godzina z Mariną, naszym przewodnikiem, który spotkał się z nami, gdy tam dotarliśmy. Była wspaniała i miała mnóstwo osobowości. Mieliśmy wtedy dla siebie prawie 3 godziny, więc obeszliśmy z żoną mury i udaliśmy się do Barby, która jest doskonałym miejscem na ryby. Mieliśmy burgera z ośmiornicą na wynos i było niesamowicie… najlepsza rzecz, jaką jedliśmy przez całe wakacje! Wielkie podziękowania dla Marina, naszego kierowcy. Był świetny i opowiedział nam historię miejsc, przez które przejeżdżaliśmy. Zatrzymaliśmy się także na szybką przerwę na toaletę w tym miejscu, gdzie sprzedawano lokalne wina. Miał też niesamowity widok, zjadłem trochę ciasta pistacjowego i kupiliśmy trochę lokalnych mandarynek. Gorąco polecamy, bardzo nam się podobało! Dziękuję raz jeszcze! Facet i Lucy

Świetnie się bawiliśmy zwiedzając, a nasz przewodnik Mario miał dużą wiedzę na temat miasta i jego historii. Był bardzo otwarty na wszelkie pytania i dał nam wskazówki, gdzie i co robić w mieście, dotyczące najlepszych restauracji i kawiarni. Ogólnie rzecz biorąc, podobało nam się to doświadczenie i była to świetna wycieczka, którą można polecić każdemu, jeśli jesteś w Splicie w Chorwacji (jeśli to możliwe, poszukaj Mario).

Było miło, dobrze wyjaśnione, przyjacielsko. Przystanek, jaki zrobili podczas podróży do Dubrownika, miał spektakularny widok. Tak więc podobało mi się wszystko.

Świetny przewodnik Pani Dubravka niezrealizowana Krystyna :-) Piękne miasto.

Przyjemny przewodnik i dobrej jakości transport. Dziękuję!