Dodaj daty

Sponza Palace

Sponza Palace – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

1. Z Dubrownika: piesza wycieczka i rejs po „Grze o tron”.

Wejdź do świata Westeros podczas rejsu łodzią po Dubrowniku inspirowanego Grą o tron. Odwiedź lokalizacje prezentowane w programie, spróbuj koktajlu Dragon Blood i poznaj ciekawe ciekawostki od swojego przewodnika. Wejdź na pokład statku Karaka, który był używany podczas kręcenia Gry o tron. Żegluj wokół wybrzeża Dubrownika, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także do Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Rozkoszuj się orzeźwiającym koktajlem Dragon Blood na pokładzie. Podziwiaj rozpoznawalne miejsca, w tym ulicę św. Dominika, Pałac Rektorów, Pałac Sponza i wiele innych. Wysiądź na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w towarzystwie przewodnika i odwiedź kultowe miejsca, w których kręcono zdjęcia. Usłysz interesujące szczegóły dotyczące postaci i wydarzeń zza kulis. Przed zakończeniem wycieczki na Starym Mieście zrób sobie zdjęcie z Żelaznym Tronem w sklepie z pamiątkami na Starym Mieście.

Dubrownik: piesza wycieczka po mieście i historii

2. Dubrownik: piesza wycieczka po mieście i historii

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

3. Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

Odkryj urok i historię Dubrownika podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Podróżuj komfortowo na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Spaceruj promenadą Stradun, zobacz barokową katedrę i spójrz na pałac Sponza. Rozpocznij swoją wycieczkę po Dubrowniku od wycieczki z przewodnikiem po promenadzie Stradun, aby po raz pierwszy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Morza Śródziemnego i jego zadziwiające kamienne mury, które rozciągają się na ponad 1940 metrów (6500 stóp). Podziwiaj monumentalne fortyfikacje i bramy miejskie, wędrując labiryntowymi uliczkami za murami obronnymi. Średniowieczne miasto, prawie całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, jest skarbnicą architektonicznych klejnotów. Zobacz kolumnowe portyki i loggie otaczające renesansowe kwadraty z marmuru. Podziwiaj ratusz z XI wieku i udaj się do pałacu Sponza, który wyróżnia się wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Podziwiaj widoki na barokową katedrę i zobacz wspaniały skarbiec. Kontynuuj podróż do przypominającego fortecę klasztoru dominikanów i barokowego kościoła św. Błażeja. Odwiedź Pałac Rektorów wspaniałej Republiki Dubrownika i podziwiaj jego harmonijne połączenie architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Miej 3 godziny wolnego czasu, podczas których możesz spróbować pysznych śródziemnomorskich specjałów w starym mieście, wypić kawę na Stradun i kupić tradycyjną filigranową biżuterię. Wróć do Splitu na koniec jednodniowej wycieczki.

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

4. Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Spaceruj po starym mieście Dubrownika, usianym zabytkami i ukrytymi skarbami, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przenieś się ze Splitu na wnikliwą przygodę, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby wędrować po średniowiecznych ulicach i odkryć piękno tego klejnotu Adriatyku. Wsiądź do autobusu w Splicie i jedź do Dubrownika. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, aby zanurzyć się w ulicach zabytkowego centrum, wypełnionego zabytkami z okresu renesansu i baroku. Przejdź główną ulicą Stradun i dotrzyj do Kolumny Orlanda, niegdyś używanej do karania publicznego. Podziwiaj gotycko-renesansowy Pałac Sponza i słynny Pałac Rektorów, a także piękny kościół i klasztor. Dowiedz się o murach obronnych miasta, zbudowanych, aby je otaczać i chronić, które przetrwały wieki. Następnie poświęć trochę czasu na kontynuowanie zwiedzania we własnym tempie. Wybierz się na wspinaczkę po murach miasta na górę Srd, aby podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, lub spróbuj tradycyjnego jedzenia w jednej z uroczych restauracji. Jeśli masz ochotę na przygodę, idź na pobliską plażę, aby popływać. Na koniec usiądź wygodnie w klimatyzowanym autobusie, wracając do Splitu.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

5. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

6. Dubrownik: Średniowieczna gra miejska z przygodami

Odkrywaj Dubrownik, wypełniając ekscytującą grę eksploracyjną, ucząc się historii i rozwiązując wskazówki i łamigłówki na telefonie w tej ekscytującej grze eksploracyjnej. Zacznij od Amerling Fontain i eksploruj we własnym tempie: zatrzymaj grę i wznów ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś. Dokończ tę ekscytującą grę przy Posągu Marina Držicia. Rozwiązuj wyzwania i obserwuj, jak rozwija się historia, a dokładne wskazówki w telefonie prowadzą Cię do następnej lokalizacji. Przygotuj się na ekscytującą grę eksploracji miasta. Odwiedź niektóre ze słynnych miejsc w Dubrowniku, takie jak Schody Jezuitów, Stary Port i Pałac Sponza, i wyobraź sobie, że jesteś podróżnikiem w czasie w XVI-wiecznym Dubrowniku, wysłanym na spotkanie ze słynnym pisarzem.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

7. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Dubrownik Prywatne Small-Group Walking Tour w języku hiszpańskim

8. Dubrownik Prywatne Small-Group Walking Tour w języku hiszpańskim

Zapraszamy na 2-godzinną wycieczkę prywatnym spaceru od starego miasta Dubrownika, na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979. Począwszy od Brama Pile, będziesz spacer wzdłuż eleganckiej głównej ulicy miasta i zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Najważniejsze to klasztor franciszkanów, Onofrio`s fontanny, Pałac Sponza Orlando`s kolumnie, dzwonnica, kościół św Błażeja, Pałac Rektora, katedry, i więcej. Stare Miasto otoczone jest bardziej niż mile ścian, z wieżą w każdym rogu. Zapraszamy na spacer po Stradun, wielowiekowej głównej promenadzie. Na jednym końcu tej ulicy będzie podziwiać 14-wiecznego klasztoru franciszkanów, którego szeregi klasztor jednymi z najbardziej inspirujących miejsc w mieście. Na drugim końcu, zobaczysz kościół św Blaise, w Pałac Sponza, klasztor Dominikanów, Pałac Rektora. Po zwiedzaniu historycznego dziedzictwa Dubrowniku Twój przewodnik zabierze Cię do Santa Maria, najstarszej dzielnicy miasta, gdzie można przeżyć prawdziwe Dubrownik. Odkryć ukryte czwartą Buza, odwiedzany prawie wyłącznie przez mieszkańców. Tutaj drzwi św Stjepan otwiera się, aby odsłonić widok na białe skały i błękitne morze do Lokrum Island. W drodze powrotnej do Stradun, będziesz odwiedzić Ulica Od Puca, ulicę, najlepiej znany ze swoich tradycyjnych sklepów jubilerskich, starego fryzjera i małych kościołów.

Prywatna piesza wycieczka po Dubrowniku i mury miejskie w języku hiszpańskim

9. Prywatna piesza wycieczka po Dubrowniku i mury miejskie w języku hiszpańskim

Wybierz się na 3-godzinną prywatną pieszą wycieczkę po starym mieście Dubrownika i jego murach miejskich, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1979 roku. Zaczynając od Bramy Pile, będziesz spacerować elegancką główną ulicą miasta i zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Najważniejsze atrakcje to Klasztor Franciszkanów, Fontanny Onufrego, Pałac Sponza, Kolumna Orlanda, Dzwonnica, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Katedra, Mury Miejskie i wiele innych atrakcji. Stare miasto otoczone jest murami o długości ponad mili, z wieżami na każdym rogu. Wybierz się na spacer wzdłuż Stradun, wielowiekowej głównej promenady. Na jednym końcu tej ulicy będziesz podziwiać XIV-wieczny klasztor Franciszkanów, którego krużganki należą do najbardziej inspirujących miejsc w mieście. Na drugim końcu zobaczysz kościół św. Błażeja, Pałac Sponza, Klasztor Dominikanów i Pałac Rektorów. Po zwiedzeniu historycznego dziedzictwa Dubrownika przewodnik zabierze Cię do Santa Maria, najstarszej dzielnicy miasta, gdzie poznasz prawdziwy Dubrownik. Odkryj ukrytą dzielnicę Buza, odwiedzaną prawie wyłącznie przez mieszkańców. Tutaj otwierają się drzwi St. Stjepan, odsłaniając widok na białe skały i błękitne morze na wyspę Lokrum. W drodze powrotnej do Stradun odwiedzisz Ulica od Puca, ulicę najbardziej znaną z tradycyjnych sklepów jubilerskich, starych zakładów fryzjerskich i małych kościołów. Najbardziej rozpoznawalnym elementem, który definiuje fizjonomię historycznego miasta Dubrownik i nadaje mu charakterystyczny wygląd, znany na całym świecie, są nienaruszone mury miejskie, które biegną nieprzerwanie przez 1940 metrów wokół miasta. Ta złożona struktura, jeden z najpiękniejszych i najsilniejszych systemów fortów w basenie Morza Śródziemnego, składa się z szeregu fortów, bastionów, kazamat, wież i wolnostojących fortów.

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

10. Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z audioprzewodnikiem

Uwaga! Po zakupie biletu zapoznaj się z instrukcją w dziale „Jak korzystać z aplikacji mobilnej”! Rozpocznij swoją wycieczkę w dowolnym miejscu na mapie, aby odkryć malownicze Stare Miasto w Dubrowniku. Posłuchaj pouczającego komentarza audio na temat całej podróży po najciekawszych miejscach starego miasta. Zobacz imponującą Bramę Pile, która została zbudowana w 1537 roku i była jednym z dwóch wejść, a także głównym wejściem na Stare Miasto w Dubrowniku. Podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie i poznaj miasto, w którym nakręcono wiele bardzo znanych filmów, a być może najsłynniejszy serial Gra o tron. Jak korzystać z aplikacji mobilnej? 1. Pobierz aplikację Navicup i wyszukaj wycieczkę „Wycieczka z audioprzewodnikiem po Dubrowniku po Starym Mieście” LUB skorzystaj z linku „app.navicup.com/2994”, aby pobrać i otworzyć naszą wycieczkę z przewodnikiem audio w aplikacji Navicup. 2. Wpisz lub skopiuj numer rezerwacji. numer (np. gygx1gxyz2g3) w polu Zrealizuj kod w aplikacji Navicup (POCZEKAJ kilka minut przed użyciem kodu, przesłanie kodu przez GetYourGuide zajmie trochę czasu). 3. Po aktywacji mapa będzie dostępna przez 24 godziny. 4. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą w pełni naładowane urządzenie mobilne. 5. Połączenie z Internetem wymagane jest wyłącznie do pobrania aplikacji i zawartości wycieczki. Nie zamykaj aplikacji w trakcie podróży. Aby otworzyć wycieczkę, potrzebne jest ponowne połączenie z Internetem. 6. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym punkcie POI na mapie. Podążaj trasą na swoim smartfonie, ale możesz modyfikować trasę według własnego uznania. 7. Aby uzyskać lepsze wrażenia dźwiękowe, zalecamy używanie słuchawek.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Sponza Palace: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sponza Palace? Kliknij tutaj.

Sponza Palace: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 2 opinii

Wycieczka bardzo udana! Jechaliśmy komfortowym busem z klimatyzacja. Zatrzymaliśmy się na przerwę w malowniczych miejscach, z możliwością odpoczynku, napicia kawy czy wina. Były też dodatkowe, krótkie przystanki na zrobienie zdjęć w uroczych miejscach po drodze. Podróż minęła bardzo przyjemnie, nasz kierowca opowiadał dużo ciekawych rzeczy na temat Chorwacji. Po dotarciu do Dubrovnika czekała na nas przewodniczka, oprowadziła nas po najciekawszych miejscach w obrębie starego miasta. Mieliśmy dodatkowy czas wolny dla siebie. Mimo, że podróż jest czasochłonna to wyprawa jest naprawdę warta swojej ceny. Serdecznie polecam!

To było pełne akcji, było tak wiele do zrobienia i tak wiele do zobaczenia, było warte każdego grosza, a przewodnik, który mieliśmy, był niesamowity, upewnił się, że nasz dzień był pełen wszystkiego, aby powiedzieć wszystko, co widzisz, a więcej wiesz, było niesamowite Dinozaur

Wycieczka była bardzo miła. Nasz przewodnik Indira był świetny. Sprawiła, że trasa była żywa i ekscytująca. Najważniejszym wydarzeniem jest wycieczka statkiem do Dubrownika. Tutaj masz niepowtarzalny widok na stare miasto, twierdzę i mury miejskie.

Miałem takie wspaniałe doświadczenie! Nasz przewodnik był niesamowity. Bardzo pouczające, a przejażdżka łodzią była fantastyczna!

Świetna wycieczka ze wspaniałym przewodnikiem. Rejs łodzią był piękny?