Wycieczka całodniowa

Całodzienna wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Całodzienna wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Od 825,67 zł za osobę

Przejedź wzdłuż malowniczego wybrzeża Dalmacji ze Splitu lub Trogiru do Dubrownika. Spędź cały dzień zwiedzając jedno z najbardziej niezwykłych, średniowiecznych miast świata. Zobacz pałac Rektora, kościół św. Błażeja, ulicę Stradun i inne zabytki.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 12 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w całodniowej wycieczce do Dubrownika
 • Zobacz główne zabytki miasta z oficjalnym przewodnikiem
 • Przejdź przez Stradun, który kiedyś był kanałem morskim dzielącym miasto na dwie części, a dzisiaj jest główną ulicą miasta wyłożoną gładkimi kamiennymi blokami
 • Spróbuj dań autentycznej kuchni chorwackiej w lokalnej tawernie
Pełny opis
Weź udział w całodniowej wycieczce ze Splitu do Dubrownika. Zobacz zabytkowe mury miejskie i przespaceruj się wapiennymi ulicami starego miasta. Na początek zrelaksuj się podczas podróży wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz czy dwa by podziwiać panoramiczne widoki na Adriatyk. Oto Morze Śródziemne w swojej pierwotnej formie, nieskażone jeszcze masową turystyką. Po przybyciu do pięknego Dubrownika weź udział w oficjalnej wycieczce po najważniejszych zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika to miejsce wyjątkowe. Podczas 90-minutowej wycieczki zwiedzisz główne atrakcje takie jak brama Pile, znajdująca się przy słynnej wapiennej ulicy Stradun, wypolerowanej przez stopy kroczące nią przez setki lat. Następnie przejdź do zakonu franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywane jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów oraz 1 500 cennych, ręcznie sporządzonych dokumentów. Klasztor jest jednym z najpiękniejszych zabytków w mieście. Znajduje się w nim najstarsza apteka w Europie, która powstała w 1317 roku. Następnie zobaczysz renesansowe bogactwo pałacu Sponza znanego ze swojego portyku i kolumnady oraz wyszukanych rzeźb w kamieniu. Dziś przechowywane są w nim Archiwa Państwowe Chorwacji. Zakończ wycieczkę w katedrze św. Błażeja poświęconej patronowi miasta. Ta katedra została zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, zniszczonego przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowanego w epoce baroku. Dołącz do innych strudzonych turystów i odpocznij chwilę na schodach prowadzących do wejścia. Wykorzystaj czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta. Możesz wejść na mury miejskie i przejść całą, 2-kilometrową trasę napawając się widokami na morze, dachy z terakoty i tętniący życiem port. Spróbuj dań kuchni chorwackiej w lokalnych tawernach albo po prostu wypij kawę w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj codzienne życie miasta.
Wliczone w cenę
 • Odbiór z głównego miejsca spotkania i transport powrotny w to samo miejsce
 • Zwiedzanie Dubrownika z oficjalnym miejscowym przewodnikiem
 • Transport vanem lub autokarem
 • Posiłki i napoje
 • Bilety wstępu
 • Napiwki
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki zależy od wybranej opcji.

Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Przydatne wskazówki: pamiętaj o wygodnych butach do chodzenia lub sandałach oraz luźnym ubraniu. Poza sezonem letnim włóż pełne buty oraz ciepły swetr
 • W związku z koniecznością przekroczenia granicy z Bośnią i Hercegowiną musisz posiadać paszport i wizę (jeśli jest wymagana w Twoim przypadku). Wymagania dotyczące wiz turystycznych różnią się znacząco w zależności od Twojego obywatelstwa i miejsca docelowego. Pamiętaj, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za posiadanie ważnych dokumentów podczas wycieczki.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,8 /5

na podstawie 141 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,8/5
 • Jakość/cena
  4,5/5
 • Bezpieczeństwo
  4,8/5
 • Jakość usług
  4,7/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Gorąco polecam tę jednodniową wycieczkę! Zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas. Zarówno Maja, przewodnik, jak i Tiho, kierowca autobusu, byli wspaniali. Miejsce spotkania było bardzo łatwe do znalezienia. Autobus miał klimatyzację, która była zdecydowanie potrzebna w dniu, w którym pojechałem (taka ulga!). Zapewniają również wodę za niewielką opłatą i zatrzymują się raz na każdą drogę, aby zrobić szybką przerwę. Jeśli chodzi o sam Dubrownik, miejsce było absolutnie oszałamiające. Jedyny w swoim rodzaju!

Czytaj dalej

13 sierpnia 2019

Świetny przewodnik (Roko)

To nie jest całkiem blisko od Splitu, ale Dubrownik jest koniecznością na liście Chorwacji. To miejsce jest bardzo pełne ludzi, ale przewodnik był bardzo świadomy, aby nikogo nie zostawić. Wycieczka po mieście z przewodnikiem plus 2 godziny na spacer, jak chcesz. Podróż trwa 8 godzin (4 - 4) i 4 godziny na miejscu. Kierowca też był dobry. Drogi są ładne, a widoki na drodze są niesamowite

Czytaj dalej

20 lipca 2019

Dzień był fantastyczny! Sceneria była taka piękna. Musisz zobaczyć!!! Dubrownik był oszałamiającym miejscem. Zarówno kierowca, jak i przewodnik byli świetni. Niesamowity angielski, którym posługuje się przewodnik… miał świetne poczucie humoru. Gorąco polecam podróż. Długi dzień, ale naprawdę warto.

26 września 2019

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 28174