Split-Dalmacja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: wycieczka nad wodospady na rzece Krka z rejsem łodzią i pływaniem

1. Split: wycieczka nad wodospady na rzece Krka z rejsem łodzią i pływaniem

Weź udział w wycieczce ze Splitu nad wodospady na rzece Krka. Podróżuj autobusem lub podwyższ standard atrakcji, decydując się na prywatny transport samochodem. Zachwyć się pięknem wodospadów w Parku Narodowym Krka – kaskadowych cudów natury. Dowiedz się więcej o tym wartościowym przyrodniczo miejscu od lokalnego przewodnika. Po 90-minutowej podróży klimatyzowanym autobusem ze Splitu odkryjesz bajeczną atrakcję, która znajduje się wśród pogodnych i słonecznych krajobrazów Chorwacji. Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki jest osobliwe i pełne uroku miasto Skradin, którego początki sięgają czasów starożytnych. Udaj się w półgodzinny panoramiczny rejs. Po przepłynięciu przez magiczną bramę parku dotrzesz nad zachwycający wodospad Skradinski buk – główną atrakcję okolicy. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po parku i dowiedz się wszystkiego o tym miejscu, w tym o jego historii. W parku spędzisz łącznie 3 godziny, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać swoją wizytę w tym cudownym miejscu. Urządź piknik, rób zdjęcia i ciesz się czystym powietrzem. Kontynuuj podróż do malowniczego miasteczka Primošten, gdzie znajdują się jedne z najlepszych plaż w całej Chorwacji. Wykorzystaj 2 godziny czasu wolnego na pływanie i zwiedzanie urokliwych brukowanych uliczek starego miasta. Opcjonalnie możesz również wziąć udział w degustacji wina.

Split: wodospady na rzece Krka z degustacją potraw i wina

2. Split: wodospady na rzece Krka z degustacją potraw i wina

Weź udział w całodniowej wycieczce ze Splitu do Parku Narodowego Krka. Podróżuj klimatyzowanym autobusem, weź udział w spokojnym rejsie statkiem do miejscowości Skradin, odwiedź lokalną winiarnię i ciesz się wieloma innymi atrakcjami. Udaj się na miejsce zbiórki w Splicie i wejdź na pokład komfortowego, klimatyzowanego autobusu, aby rozpocząć podróż. Kiedy przybędziesz na miejsce, spaceruj po parku wzdłuż drewnianej ścieżki, zachwycając się tą zieloną oazą pełną endemicznych gatunków ptaków, ryb i motyli. Udaj się do pięknego skansenu, by przyjrzeć się tradycyjnym strojom i rzemiosłu oraz odwiedzić domek poświęcony Nikoli Tesli i stare młyny wodne. Zwróć uwagę na elektrownię wodną Jaruga na wodospadzie Skradinski buk. Jest to drugi najstarszy tego typu obiekt na świecie i pierwszy, jaki powstał w Europie. Po zwiedzaniu parku w towarzystwie przewodnika weź udział w spokojnym rejsie łodzią do miasteczka Skradin. Spaceruj po miasteczku, wejdź na twierdzę i podziwiaj panoramiczne widoki, wypij koktajl lub zjedz lunch w jednym z barów i restauracji lub popływaj na pobliskiej plaży, gdzie rzeka Krka styka się z morzem. Na koniec odwiedź wioskę Plastovo i poznaj jednego z lokalnych winiarzy. Delektuj się doskonałym dalmatyńskim winem, domową oliwą z oliwek, serem i pieczywem. Po degustacji wrócisz do Splitu.

Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka na 5 wysp z Błękitną Jaskinią

3. Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka na 5 wysp z Błękitną Jaskinią

Odwiedź 5 chorwackich wysp podczas pełnego atrakcji rejsu wycieczkowego łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której będziesz odkrywać jaskinie, pływać i nurkować z rurką oraz poznawać dalmatyńskie miasteczka.  Wybierz Trogir lub Split jako punkt początkowy. Dodatkowo możesz też wybrać rejs w małej grupie lub rejs prywatny.  Wyrusz w 90-minutowy rejs motorówką na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wsiądź na mniejszą lokalną łódź i zwiedź od wewnątrz oszałamiającą jaskinię wypełnioną błękitnym blaskiem.  Następnie udaj się na wyspę Vis. Zwiedź wioskę Komiža, korzystając z 1 godziny czasu wolnego. Poznaj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z jej wąskimi uliczkami, żwirowymi plażami i piękną promenadą.   Następnie odwiedź zatoczkę Stiniva w najbardziej słonecznej porze dnia, aby zażyć krótkiej, 15-minutowej kąpieli. Następnie udaj się na wyspę Budikovac na kolejną atrakcję: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i nurkuj przez 1 godzinę oraz skorzystaj z poczęstunku na plaży. Na koniec odwiedź Hvar. Ponownie wykorzystaj czas wolny i zjedz lunch oraz pozwiedzaj to malownicze miasto portowe. Do najważniejszych atrakcji należą zabytkowe centrum miasta oraz widok z twierdzy Španjola na Wyspy Paklińskie. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

4. Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

Wyrusz ze Splitu w półdniowy rejs motorówką po wodach Morza Adriatyckiego. Pływaj pośród wspaniałych plaż i zatok. Doceń sprzyjającą relaksowi atmosferę, jaka panuje w klubie plażowym Laganini. Pływaj lub nurkuj z rurką w skrzącej się Błękitnej Lagunie. Zwiedź zabytkowe miasto Trogir. Wsiądź do łodzi i poznaj jej kapitana. Zobacz jedne z najwspanialszych miejsc, jakie znajdują się pośrodku Morza Adriatyckiego. Po relaksującym rejsie łodzią i podziwianiu panoramicznych widoków na Split dotrzesz do pierwszego punktu wycieczki – klubu plażowego Laganini na wyspie Čiovo. Zachwyć się białym piaskiem i piniami, a także odwiedź bary przy plaży. Po wizycie w klubie udaj się łodzią w kierunku Błękitnej Laguny. Powitaj turkusowe morze i piaszczyste plaże. Zażyj orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Poznaj zróżnicowaną florę i faunę morską podczas nurkowania. Opalaj się i ciesz błogim relaksem na pokładzie słonecznym. Wyrusz w stronę ostatniego punktu wycieczki – zabytkowego miasta Trogir, gdzie znajduje się port. Położona na wyspie starówka Trogiru została wpisana na listę UNESCO. Płynąc z powrotem do Splitu, podziwiaj zapierające dech w piersi widoki na linię brzegową środkowej Dalmacji i wyspy.

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

5. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: wodospady Krka, rejs łodzią i pływanie

6. Split: wodospady Krka, rejs łodzią i pływanie

Odkryj Park Narodowy Krka podczas wycieczki autobusowej ze Splitu. Posłuchaj od swojego przewodnika najważniejszych faktów na temat parku narodowego, odwiedź małą wioskę etniczną, ciesz się otoczeniem i udaj się do największego wodospadu w parku, Skradinski Buk. Kontynuuj do elektrowni wodnej Jaruga, drugiej najstarszej elektrowni wodnej na świecie i pierwszej w Europie. Ciesz się wolnym czasem w parku narodowym, uchwyć miłe chwile i stwórz wspomnienia. Po spędzeniu czasu w parku z przewodnikiem, wybierz się na panoramiczny rejs łodzią do Skradinu, jednego z najstarszych miast na chorwackim wybrzeżu. Wybierz się na spacer po centrum miasta, odwiedź małą fortecę z pięknymi widokami, zjedz lunch lub popływaj na plaży, gdzie rzeka łączy się z morzem.

Split: Błękitna Laguna, wrak statku, Šolta, lunch i napoje

7. Split: Błękitna Laguna, wrak statku, Šolta, lunch i napoje

Ciesz się pięknym dalmatyńskim słońcem, świeżym powietrzem na Adriatyku, lokalnymi smakami i letnią atmosferą na pokładzie statku. Zatrzymaj się na pierwszym przystanku, czyli zatoce Nečujam, przy której znajduje się wrak statku, aby popływać i nurkować z rurką. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego i zjedz lunch na pokładzie. Podwyższ standard wycieczki, wybierając opcję z leżakiem, która gwarantuje leżak na górnym pokładzie i dodatkowe piwo. Drugim celem podróży będzie dalmatyńska wioska Maslinica na „zielonej wyspie” Šolta. Pływaj, nurkuj z rurką, odpoczywaj na plaży, napij się kawy, zjedz lody lub udaj się na spacer po tej małej miejscowości. Ostatnim przystankiem będzie Drvenik (Błękitna Laguna). Płynąc łodzią, wypatruj morskich stworzeń, takich jak delfiny.

Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

8. Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

Po krótkiej przejażdżce od Splitu będziesz zaskoczony pięknem dziewiczej przyrody, świeżym powietrzem i drewnianymi szlakami rozsianymi po całym Parku Narodowym. Ta część Parku Narodowego Krka to okazja, aby lepiej poznać jego kulturową stronę, a także florę i faunę. Spacer po tych ścieżkach edukacyjnych daje szansę poznania parku narodowego z różnych punktów widzenia. Po odkryciu pięknej przyrody i ukrytych skarbów parku nadszedł czas na relaks wśród bujnej zieleni Parku Narodowego. Znajdź swoje miejsce na dużym, zielonym terenie i zanurz się w zachwycającej naturze. Zakończ wycieczkę po wodospadach Krka panoramicznym rejsem łodzią z wodospadu Skradinski Buk do miasta Skradin, gdzie jest idealna okazja, aby popływać w krystalicznie czystej wodzie!

Ze Splitu: 5 wysp i Błękitna Jaskinia z biletem wstępu

9. Ze Splitu: 5 wysp i Błękitna Jaskinia z biletem wstępu

Zwiedź wyspy Adriatyku podczas wycieczki całodniowej ze Splitu. Odwiedź Błękitną Jaskinię, opalaj się lub nurkuj z rurką na plaży Stiniva i ciesz się wolnym czasem w Hvarze podczas tej wycieczki łodzią motorową. Wejdź na pokład łodzi motorowej i zwiedź Błękitną Jaskinię na wyspie Biševo (bilet wstępu jest wliczony w cenę). Odwiedź ją dokładnie wtedy, gdy promienie słońca odbijają się od dna morza i wypełniają jaskinię akwamarynowym światłem. Odpocznij nieco przy kawie w wiosce Komiža na wyspie Vis, a około godz. 12.00 wyrusz w rejs do południowej części wyspy, aby popływać w wodach niezwykłej zatoki Stiniva.Kolejnym punktem wycieczki są niewielkie, ukryte jaskinie w okolicy wyspy Vis. Zatoka Stiniva to miejsce pierwszego, około półgodzinnego postoju na pływanie, a kolejnym miejscem postoju będzie wyspa Budikovac.Jest to jedyna plaża piaskowa spośród pozostałych żwirowych, które obejmuje trasa wycieczki, dlatego warto zejść z pokładu łudzi, aby poczuć miękki piasek pod stopami. Po zejściu na ląd możesz ochłodzić się w cieniu, poopalać lub ponurkować w wodach zatoki. Podziwiaj wspaniały krajobraz Wysp Paklińskich w drodze do Hvaru, gdzie będziesz mieć ponad 2 godziny czasu wolnego. Około godz. 18.00 łódź powróci do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Split: Blue Lagoon Boat Party z DJ-ami, shotami i after-party

10. Split: Blue Lagoon Boat Party z DJ-ami, shotami i after-party

To największa impreza na łodzi w Splicie, która może pomieścić do 190 osób. Przystanek na pływanie w słynnej Błękitnej Lagunie za ułamek ceny innych wycieczek po Błękitnej Lagunie, ale z wartością dodaną jednego z najlepszych lokalnych DJ-ów w mieście! Gospodarze na pokładzie są po to, aby upewnić się, że będziesz się świetnie bawić podczas wspólnej imprezy na naszym ogromnym parkiecie tanecznym. Nasz w pełni zaopatrzony bar i kuchnia są bardzo przystępne, a barmani bardzo przyjaźni. Na górze możesz rozkoszować się słońcem, którego potrzebujesz, a na dole znajdują się bardzo wygodne siedzenia dla tych, którzy łatwo się palą! Ciesz się zachodzącym słońcem i przenieś imprezę do wieczora, ponieważ Twój bilet obejmuje bezpłatny i priorytetowy wstęp do jednego z najgorętszych klubów nocnych w Splicie na nasze afterparty! Gospodarze będą codziennie oferować szczegółowe informacje na temat wszelkich niezbędnych informacji i zajmą się wszystkimi Twoimi potrzebami.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Split-Dalmacja

Najciekawsze atrakcje

Split-Dalmacja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 448
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Split-Dalmacja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Split-Dalmacja

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Split-Dalmacja?

Split-Dalmacja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Split-Dalmacja? Kliknij tutaj.

Split-Dalmacja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 24 576 opinii

Niesamowita wycieczka! Świetny relaksujący dzień z pomocnym i kompetentnym przewodnikiem. Park narodowy był piękny i zdecydowanie wart odwiedzenia. Zwiedzanie jesienią było piękne z jesiennymi liśćmi + dużo mniej turystów o tej porze roku. Nasz przewodnik był bardzo uprzejmy i pomocny w przypadku pytań i upewniał się, że wiemy, gdzie się udać itp. Po przybyciu do parku narodowego dałeś możliwość udania się z przewodnikiem na krótką wycieczkę z przewodnikiem, aby poznać historię parku narodowego i sposób, w jaki ludzie, którzy tam mieszkali, żyli z ziemi. To około 30 minut i bez dodatkowej ceny i było bardzo miłe, a potem nadal masz dużo czasu na zwiedzanie parku narodowego i relaks :) bardzo dobra wycieczka, bardzo polecam. Myślałem, że cena była również bardzo rozsądna. Dziękuję Ci!

The Krka waterfalls are pretty and good to see it in Autumn when leaves are colorful and it's not so hot and crowded. Tour company and especially the guide - first class!

very great experience with speedy boats to see 5 islands around Split.

Very nice trip! Klara is great tour guide! I can fully recommend :)

wspaniała wycieczka, super organizacja, super przewodnik