Dodaj daty

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy

Zaznaj rozrywki sprzed wieków, oglądając trening koni lipicańskich przy akompaniamencie wiedeńskiej muzyki klasycznej.

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

1. Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas ich treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicańskich i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna muzyka wiedeńska. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, uszlachetnianie i doskonalenie ruchu oraz wzmacnianie niektórych mięśni. Słynne skoki szkolne lewada, kurbeta i kapriola, które pokazywane są w ramach spektakli Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są ćwiczone na co dzień i tylko czasami można je zobaczyć podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery Lipizzaner są poddawane próbie przez swoich jeźdźców prawie codziennie. Podstawowym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyki i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśniowych niezbędnych do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

2. Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej działa od ponad 450 lat. Kontynuuje ona tradycję klasycznego jeździectwa renesansu - Haute Ecole. Zobacz kulisy jeździectwa w czasie ekskluzywnej, 55-minutowej wycieczki. Odwiedź zimową szkołę jazdy konnej, perłę barokowej architektury oraz letnią szkołę jazdy konnej, gdzie mieści się największa owalna ujeżdżalnia. Zobacz też stajnie w Stallburgu. Stallburg to najważniejszy wiedeński budynek z czasów renesansu, którego istotnymi elementami są arkadowy dziedziniec oraz historyczne stajnie ogierów lipicańskich. Dowiedz się więcej o historii i tradycji jeździeckiej. Poznaj fakty na temat koni lipicańskich, które są gwiazdami tego miejsca.

Gala koni lipicańskich w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy

3. Gala koni lipicańskich w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy

Podziwiaj balet białych ogierów w wyjątkowym budynku barokowej Zimowej Szkoły Jazdy w pałacu Hofburg, zbudowanym za czasów Karola VI. Występy te są wynikiem długoletniego szkolenia zarówno jeźdźców, jak i koni. Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy to jedyna na świecie instytucja, która praktykuje klasyczną renesansową tradycję haute école nieprzerwanie od ponad 450 lat. Występy młodych ogierów oraz w pełni wytresowanych „profesorów” od lat niezmiennie czarują publiczność. Zobacz zapierające dech w piersiach piruety, przejścia i piaffe. Wygląd i elegancja ogierów lipicańskich idealnie komponują się z Wyższą Dworską Szkołą Jazdy. Lipicany to najstarsza rasa koni w Europie. Szkolenie i przekazywanie tradycji to niektóre z podstawowych zadań Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy, wpisanej na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Znany artysta multimedialny, André Heller, opracował wyjątkowo klimatyczną koncepcję oświetlenia towarzyszącą przedstawieniom odbywającym się na tej najpiękniejszej ujeżdżalni na świecie. Podniosła atmosfera i towarzysząca gali muzyka klasyczna sprawiają, że wspaniały pokaz umiejętności jeźdźca oraz ogiera robi jeszcze większe wrażenie. Trwająca 1,5 godziny gala obejmuje moderację na żywo. Występ standardowy trwa 70 minut, a występ „Tribute to Vienna” trwa 2 godziny.

Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

4. Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vien PASS to klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych atrakcji Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Wielki Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczonymi podróżami autobusami wycieczkowymi typu hop-on hop-off, które są idealnym sposobem na przedostanie się z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS i zaprojektuj własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik zawierający cenne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: • Pałac Schönbrunn (w tym Labirynt, Glorieta i inne atrakcje) • Zoo Schönbrunn • Gigantyczny diabelski młyn • Muzeum Historii Sztuki • Muzeum i Galeria Sztuki Albertina • Muzeum historii naturalnej • Wieża Dunaju • Muzeum Leopolda • Skarbiec Cesarski • Hiszpańska Szkoła Jazdy • Pałac Cesarski Hofburg • Kolekcja Mebli Cesarskich • Muzeum Techniki • Kunstforum Banku Austria • Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) • Wiedeńska Opera Państwowa – zwiedzanie z przewodnikiem • Muzeum Historii Wojskowości • Madame Tussauds • Górny Belweder • Dolny Belweder • 21er Haus – Muzeum sztuki współczesnej • Zimowy pałac • Imperialna krypta grobowa • Klasztor Klosterneuburg • Zamek Liechtensteinu • Muzeum Beethovena • Plus ponad 30 innych atrakcji Nieograniczone wycieczki typu hop-on hop-off Odkrywaj miasto dzięki nieograniczonej liczbie przejazdów wygodnymi autobusami typu hop-on hop-off: • 4 trasy typu hop-on hop-off • 50 przystanków (krótkie przerwy) • Darmowe wifi • Bezpłatny audioprzewodnik w 16 językach • Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim • Wycieczka piesza z przewodnikiem po aplikacji Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu atrakcji. Do karty Vienna PASS dołączono przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja zawierają ważne informacje, cenne wskazówki i oferty specjalne. Ciesz się atrakcyjnymi rabatami u ekskluzywnych partnerów dzięki swojej książeczce bonusowej.

Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

5. Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

Zobacz historyczne i nowoczesne atrakcje Wiednia podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off z komentarzem audio. Wybierz karnet 24- lub 48-godzinny, aby dopasować go do swojego harmonogramu. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę audio z przewodnikiem. Dodatkowo możesz wybrać pieszą wycieczkę po mieście z przewodnikiem, rejs po Dunaju lub wycieczkę na historycznym gigantycznym diabelskim młynie. Poznaj zabytki „Starego Wiednia”, w tym operę, dzielnicę muzeów, pałac Hofburg, parlament, ratusz i kanał Dunaj. Trasa miejska prowadzi poza centrum miasta, obok parku rozrywki Prater, do „Nowoczesnego Wiednia”, z zapierającymi dech w piersiach widokami na wiedeńskie góry, miasto UNO i Dunaj. Zaczynając w centrum miasta, zwiedzaj słynne wiedeńskie pałace na Szlaku Pałacowym. Przejdź obok pałacu Hofburg, a następnie wyrusz za miasto, aby zobaczyć pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie obszary Wiednia, ekspresjonistyczny punkt orientacyjny Hundertwasserhaus i „New Modern” Hauptbahnhof. Dzięki 24-godzinnemu biletowi możesz zobaczyć to, co najlepsze w Wiedniu w ciągu jednego dnia. Skorzystaj z wycieczki z audioprzewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o mieście we własnym tempie. Jeśli kupisz 48-godzinny bilet, możesz dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez deptak Starego Miasta w Wiedniu. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków. Wybierz opcję 48-godzinnego biletu, aby cieszyć się malowniczym rejsem po Dunaju lub przejażdżką historycznym diabelskim młynem. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po centrum miasta z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez strefę dla pieszych na wiedeńskiej Starówce. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków.

Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

6. Wiedeń: wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedzaj centrum Wiednia podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkrywaj ukryte klejnoty i podziwiaj kultowe zabytki, takie jak dawny główny pałac cesarski dynastii Habsburgów i Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której trenuje się konie lipicańskie. Odkryj Stare Miasto w Wiedniu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij w pobliżu hotelu Sacher i dowiedz się wszystkiego o stolicy Austrii. Ciesz się 1,5-2-godzinną wycieczką i podziwiaj zewnętrzną część kompleksu Hofburg. Spójrz na wspaniałe budynki i konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Następnie udaj się do najsłynniejszych wiedeńskich kawiarni. Zejdź z utartej ścieżki do dzielnicy Blutgasse i zakończ z widokiem na katedrę św. Szczepana.

Wiedeń: Skip-the-Line Sisi Museum, Hofburg i Gardens Tour

7. Wiedeń: Skip-the-Line Sisi Museum, Hofburg i Gardens Tour

Bez kolejek, bez kłopotów, ponieważ nasza wycieczka grupowa zabierze Cię do Muzeum Sisi, apartamentów cesarskich, dziedzińców i ogrodów cesarskiego kompleksu pałacowego Hofburg. Dzięki biletom wstępu bez kolejki i 5-gwiazdkowemu licencjonowanemu przewodnikowi wszyscy goście mogą cieszyć się wysokiej jakości wrażeniami z łatwym do zrozumienia komentarzem w tylko 1 języku. Odkryj cesarskie dziedzictwo Wiednia w pigułce! Zarezerwuj 2,5-godzinną wycieczkę grupową po pałacu i ogrodach Hofburg z profesjonalnym przewodnikiem. Dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom czasowym nasi goście mogą zaoszczędzić czas i ominąć kolejki do Muzeum Sisi i Apartamentu Cesarskiego w Hofburgu. Wewnątrz pałacu cesarskiego odwiedzimy prywatne sypialnie, salony i gabinety cesarza Franciszka Józefa i jego żony Elżbiety „Sisi” z Bawarii oraz obejrzymy słynną na całym świecie kolekcję przedmiotów osobistych Sisi. Wyruszymy również na wewnętrzne dziedzińce, zobaczymy budynki światowej sławy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy oraz podziwiamy liczne posągi i fontanny Heldenplatz i Burggarten. Będziesz zaskoczony, jak wiele kompleks pałacowy Hofburg ma jeszcze do zaoferowania mieszkańcom Wiednia jako skarbnica austriackiej historii i dziedzictwa kulturowego.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

8. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z Twoim osobistym programem zgodnym z Twoimi zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce typu hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunaju, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny na wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Wielka wycieczka do Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - ogród zoologiczny Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum historii naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście DDSG - Kunsthistorisches Museum - Madame Tussauds - Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 30 innych atrakcji

Bilet łączony: Hiszpańska Szkoła Jazdy i skarbiec cesarski

9. Bilet łączony: Hiszpańska Szkoła Jazdy i skarbiec cesarski

Zwiedź dwa obiekty kulturowe należące niegdyś do monarchii Habsburgów:skarbiec cesarski i Hiszpańską Szkołę Jazdy. Obejrzyj znany na całym świecie trening koni lipicańskich i podziwiaj skarby o ogromnej wartości historycznej i religijnej. Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas ich treningu We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Szkoły Jeździeckiej o latach treningu koni lipicańskich i ich jeźdźców. Trening odbywa się przy akompaniamencie wiedeńskiej muzyki klasycznej. Jego częścią są ćwiczenia relaksacyjne, a także zajęcia rozwijające pożądane partie mięśniowe i doskonalące figury, które wykonywane są podczas pokazów. Słynne skoki tej szkoły – lewada, kurbetta i kapriola – nie są trenowane każdego dnia. W Skrzydle Szwajcarskim, najstarszej części pałacu cesarskiego Hofburg, znajdziesz fascynujące skarby Habsburgów. Podziwiaj drogocenne klejnoty oraz skarby Orderu Złotego Runa. Zobacz XV-wieczny Skarb Burgundzki oraz kołyskę syna Napoleona. Zobaczysz również elementy biżuterii habsburskich cesarzowych i księżnych oraz oryginalne elementy biżuterii cesarzowej Elżbiety Bawarskiej. Odkryj legendarne skarby, takie jak VIII-wieczna Włócznia Przeznaczenia, największy na świecie oszlifowany szmaragd, największa na świecie misa wycięta z agatu oraz róg jednorożca.

Wiedeń: specjalny bilet wstępu Lipizzaner

10. Wiedeń: specjalny bilet wstępu Lipizzaner

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy, aby zobaczyć Lipizzaner Special, nowy, krótszy pokaz stworzony w celu zainspirowania gości i wprowadzenia ich w świat ujeżdżenia. Zobacz trzy najbardziej fascynujące ćwiczenia z repertuaru szkoły jeździeckiej i posłuchaj wnikliwych komentarzy podawanych w krótkich przerwach między pokazami jeździeckimi. Wybierz między biletami stojącymi a biletami do galerii.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy? Kliknij tutaj.

Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 11 286 opinii

doskonałe rozwiązanie na zwiedzanie dużego miasta, jakim jest Wiedeń w najlepszy możliwy sposób, zwłaszcza dzięki możliwości ominięcia kolejki, a co za tym idzie, maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu. Autobus jest naprawdę wygodny i punktualny. Personel zawsze był niezwykle uprzejmy?

Trasa, widok i dodatkowy komentarz audio. Z drugiej strony żałuję, że wziąłem bilet przez Internet. O wiele łatwiej było zabrać go bezpośrednio z przystanku autobusowego. Na szczęście sterownik był świetny i pomógł mi znaleźć aplikację na moim laptopie. Dzięki niemu.

Tel uit je wygraj! Omiń kolejkę do 70 atrakcji! Wij hebben w 4 dagen genoegen genomen spotkał 5 musea (Belvedere, Sisi apartment en servies, Albertina, dzieci Schönbrunn, een zoo, een reuzenrad en vele ritjes met de bus verder. En nog ben je goedkoper uit

Bardzo fajna atrakcja, natomiast głównie dla osób jeżdżących. Polecam

Piękne miejsce i prześliczne koniki! Polecam zobaczyć.