Atrakcje i wycieczki
Solin

Solin

Solin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: 2-dniowy karnet ze zwiedzaniem autobusem

1. Split: 2-dniowy karnet ze zwiedzaniem autobusem

Zdobądź bilet do tego, co najlepsze w Dalmacji z naszym 48-godzinnym karnetem! To Twój złoty klucz, dzięki któremu możesz wskoczyć i wysiąść z trzech niesamowitych wycieczek autobusowych hop-on hop-off - każda z nich ma swój własny kolor i specjalne miejsca. Dodatkowo możesz dołączyć do fajnej pieszej wycieczki po Splicie z przyjaznym przewodnikiem. Wycieczka przyrodnicza (zielona linia): Wskocz do zielonego autobusu, aby zobaczyć piękną przyrodę, dowiedzieć się o oliwkach w zabawnej wiosce i odwiedzić fajną fortecę, w której nakręcono słynny program telewizyjny. Wycieczka po rzymskich ruinach (niebieska linia): Wskocz do niebieskiego autobusu, aby zwiedzić starożytne rzymskie ruiny i poczuć się jak podróżnik w czasie w starej stolicy. Wycieczka po mieście (czerwona linia): Wsiądź do czerwonego autobusu, aby zwiedzić najlepsze zabytki miasta, od oszałamiającego pałacu po bujny zielony park, i ciesz się morską bryzą po drodze. Nie przegapisz niczego dzięki naszemu audioprzewodnikowi w 8 językach, który opowie Ci wszystko o miejscach, które zobaczysz. Jest też lokalny przewodnik mówiący po angielsku, gotowy uczynić Twoją wycieczkę wyjątkową. Chwyć więc swój karnet, wybierz ulubioną linię kolorów lub wypróbuj je wszystkie i przygotuj się na łatwą, zabawną i niezapomnianą przygodę w Dalmacji!

Split: Wycieczka historyczna do Salony, twierdzy Klis i Trogiru

2. Split: Wycieczka historyczna do Salony, twierdzy Klis i Trogiru

Ciesz się 1-dniową wycieczką ze Splitu pełną odkryć, wybierając przekąski lub szybkie posiłki, aby zmaksymalizować swoje wrażenia. Podróżuj przez najważniejsze historyczne miejsca Dalmacji, oferując głębokie zrozumienie jej dziedzictwa kulturowego i naturalnego piękna. Rozpocznij swoją eksplorację rano w samym sercu Splitu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, gotowym odkryć tajemnice i cuda Dalmacji. Rozpocznij pierwszy rozdział swojej przygody w Trogirze, mieście na wyspie wpisanym na listę UNESCO, słynącym ze skomplikowanej średniowiecznej architektury. Wędrując jego labiryntowymi uliczkami, natkniesz się na zachwycającą katedrę św. Wawrzyńca, latarnię romańsko-gotyckiego blasku. Posłuchaj opowieści o dawnych władcach i cywilizacjach na otaczającym miasto rynku, otoczonym zabytkowymi budynkami. Po krótkiej podróży dotrzesz do Salony, kolebki starożytnej cywilizacji i niegdyś tętniącej życiem stolicy rzymskiej prowincji Dalmacji. Następnie wejdź na strategiczne wyżyny twierdzy Klis, strażnika, który od wieków stoi na straży Splitu i jego okolic. Poznaj historię twierdzy, która jest świadectwem dalmatyńskiej odporności i strategicznej architektury wojskowej. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się na Morze Adriatyckie. Kontynuuj wycieczkę do Hidden Dalmatia Visitor Center, przenosząc uwagę na bujne krajobrazy regionu i bogatą różnorodność biologiczną. Dzięki interaktywnym eksponatom uzyskasz wgląd w unikalne ekosystemy, endemiczne gatunki i wysiłki na rzecz ochrony tego dziedzictwa naturalnego. Na koniec udaj się do Stella Croatica, aby zagłębić się w tradycje kulinarne. Zanurz się w aromatach i smakach, które definiują kuchnię dalmatyńską. Od degustacji oliwy z oliwek po słodycz lokalnie uprawianych fig, połącz się z ziemią i jej bogactwem. Zastanów się nad swoją podróżą w spokojnym otoczeniu śródziemnomorskich ogrodów posiadłości.

Z Kašteli lub Solina: Wycieczka do wodospadów Krka

3. Z Kašteli lub Solina: Wycieczka do wodospadów Krka

Wybierz się na kompleksową wycieczkę po Parku Narodowym Krka z doświadczonym przewodnikiem, odkryj wioskę Skradin i odwiedź muzeum etnograficzne. Wsiądź do klimatyzowanego pojazdu i udaj się do pięknej wioski Skradin. Po zakupie biletów wstępu podróż rozpoczyna się krótkim spływem łodzią w dół rzeki Krka do wodospadów Skradinski Buk, jednego z najpiękniejszych widoków w Parku Narodowym Krka. Ciesz się 5 godzinami wolnego czasu w parku, który możesz spędzić tak, jak chcesz. Poznaj drewnianą ścieżkę otaczającą park, odwiedź muzeum etnograficzne, obejrzyj stare młyny wodne i zobacz pozostałości pierwszej elektrowni wodnej w Europie. Krka to jedyny chorwacki park narodowy, w którym dozwolone jest pływanie w sezonie letnim. Ciesz się pływaniem w dolnym jeziorze w krystalicznie czystej wodzie.

Ze Splitu: Paddleboarding Tour w Cetina Spring i nad jeziorem Peruća

4. Ze Splitu: Paddleboarding Tour w Cetina Spring i nad jeziorem Peruća

Po odebraniu w wybranym miejscu jest godzinna jazda do wioski Cetina. Przygodę zaczniemy nie mniej niż u źródła Cetiny - Oka Ziemi. Będzie wystarczająco dużo czasu na relaks i zrobienie tony selfie! Gdy skończymy u Źródła, po ok. 1h, jedziemy przez okoliczne wioski i farmy zwierząt. Naszym pierwszym przystankiem będzie Kościół Świętego Zbawienia, Twój przewodnik opowie Ci o jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych większych zabytków wczesno przedromańskiej architektury sakralnej, zbudowanym w IX wieku. Następnym przystankiem będzie most Belečki i Stary Młyn Cetina, gdzie można cieszyć się szumem rzeki przepływającej przez kilka mniejszych wodospadów. Gdy tylko będziesz gotowy do opuszczenia tego małego raju, udamy się do wioski Vrlika, Twój przewodnik przedstawi Ci krótką prezentację Vrliki, która była kiedyś centrum dalmatyńskiego zaplecza. Co by to była za wycieczka, gdyby ze szczytu wzgórza nie było imponującego widoku? Na szczęście naszym następnym przystankiem będzie twierdza Prozor. Po Twierdzy nastąpi godzinna przerwa obiadowa. Twój przewodnik zabierze Cię do restauracji, w której możesz zjeść lunch. Z pełnym żołądkiem wyruszymy w kierunku jeziora Peruća, naszego ostatniego przystanku na ten dzień. Gdy szukasz cienia, aby położyć ręcznik na plaży Garjak, Twój przewodnik przygotuje deski do wiosłowania, abyś mógł odkryć to 18-kilometrowe jezioro w całej okazałości. Korzystaj z wolnego czasu tak długo, jak chcesz. Opalanie, pływanie i obcowanie z nietkniętą przyrodą.

Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

5. Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

Ciesz się jazdą konną w pobliżu rzeki Cetina i spróbuj pysznego tradycyjnego posiłku przygotowanego z domowych składników. Po obiedzie odkryj ukryte ścieżki i szlaki najwyższej góry w Chorwacji na quadzie pojedynczym lub tandemowym. Przygoda rozpoczyna się w biurze wycieczek lokalnego partnera. Pierwszym przystankiem będzie klub jeździecki w St. Mihovil. Po krótkim wprowadzeniu możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami jeździeckimi. Jedź wzdłuż rzeki Cetina w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Po jeździe udaj się do lokalnej tawerny na pyszny tradycyjny posiłek. Obiad będzie obejmował dania mięsne, jednak na życzenie dostępne są opcje wegetariańskie. Poinformuj lokalnego partnera z wyprzedzeniem, a na pewno przygotuje dla Ciebie coś równie pysznego. Po obiedzie załóż swój sprzęt i podążaj za profesjonalnym przewodnikiem ścieżkami i szlakami na górze Dinara. Zejdź z utartych szlaków i odkryj trasy, o których istnieniu nie wiedzą nawet miejscowi. Przejedź przez kanion rzeki Cetina, odkryj opuszczone wioski i podziwiaj Vrdovo i Debelo poniżej.

***Prywatny transfer lotniskowy ze Splitu do Splitu od drzwi do drzwi***

6. ***Prywatny transfer lotniskowy ze Splitu do Splitu od drzwi do drzwi***

Zdecydowałeś się wybrać Chorwację jako cel swoich wakacji i przylatujesz samolotem na lotnisko w Splicie? Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i od niego zależy, jak rozpoczną się Twoje wakacje. Przeżyj pierwszą chwilę zrelaksowany, bezstresowy i bezpieczny przyjazd do miejsca zakwaterowania w mieście Split. **Dlaczego warto wybrać nasze usługi transportowe? Nasi profesjonalni kierowcy spotkają się z Tobą przy wyjściu, więc nie musisz szukać swojego transportu. Pomożemy Ci z bagażem i zaprowadzimy do pojazdu. Nasi kierowcy to doświadczeni, przyjaźni mieszkańcy, a nasze pojazdy są nowe, wygodne i bezpieczne. W drodze do miejsca zakwaterowania nasz kierowca jest również Twoim przewodnikiem, który pokaże Ci i wyjaśni wszystkie zabytki okolicy, do której przyjechałeś. Zawieziemy Cię pod same drzwi lub do najbliższego możliwego punktu Twojego zakwaterowania. Cieszymy się na współpracę z Tobą. Całkowity czas trwania: 30-60 minut Po przesłaniu nam kodu lotu lub linii promowej, będziemy śledzić czas odlotu i czekać na lotnisku z Twoim imieniem i nazwiskiem na tablicy w sekcji przylotów. Gdy Twoja odprawa zostanie zakończona i spotkamy się, nasz kierowca pomoże Ci z bagażem i zabierze Cię do pojazdu. Po drodze przejedziemy przez miasta Kaštela, Solin i w końcu dotrzemy do Splitu w wybrane przez Ciebie miejsce i zawieziemy Cię przed kwaterę lub w inne wybrane miejsce. Po drodze przedstawią Ci miasta, przez które przejeżdżamy, wyjaśnią sposób życia, kulturę i gastronomię oraz oczywiście odpowiedzą na Twoje pytania.

Ze Splitu: Prywatna Salona i Twierdza Klis Tour

7. Ze Splitu: Prywatna Salona i Twierdza Klis Tour

Oto świetna kombinacja wycieczek dla Ciebie, Salona i Twierdza Klis Tour! Najpierw samochodem, furgonetką lub minibusem zabierze Cię do pozostałości starożytnych przedmieść Splitu, znanych niegdyś jako Salona, gdzie będziesz mógł podziwiać ruiny niegdyś wspaniałego centrum kulturalnego. Miasto Solin rozwinęło się na starożytnych ruinach Salony. W późnej starożytności Salona miała wielkie wpływy polityczne i religijne. Salona została założona po rzymskiej wojnie domowej za czasów Juliusza Cezara i była prężnym miastem, trzykrotnie większym niż Pompeje. Dziś Solin to piękne miasteczko, popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Następnie odwiedzisz Twierdzę Klis, fort z najlepszym widokiem na Split i okolice. Twierdza Klis ma ponad 2000-letnią historię, poczynając od iliryjskiego plemienia Dalmatae, które używało jej jako twierdzy, zanim została zajęta przez Rzymian. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego miejsce to stało się siedzibą chorwackich królów. Kręcono tam słynny serial „Gra o tron”, więc jeśli jesteś fanem, koniecznie musisz to zobaczyć!

Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka i degustacja wina

8. Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka i degustacja wina

Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu w podróży wzdłuż wybrzeża Dalmacji i w głębi lądu. Podziwiaj widoki na Trogir, Split i okoliczne krajobrazy z bujnymi zielonymi polami i lokalnymi wioskami. Najpierw zatrzymaj się w mieście Šibenik, aby odkryć jego główne zabytki, w tym wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedrę św. Jakuba. Następnie udaj się do Parku Narodowego Krka, gdzie wybierzecie się na spokojną wędrówkę przez bujne lasy. Odkryj różnorodność lokalnej flory i fauny. Zobacz słynne wodospady parku, w tym Skradinski Bulwar. Po zwiedzeniu parku kontynuuj wycieczkę do winnicy w Ranch Rak. Dowiedz się o winach Dalmacji i produkcji wina w regionie. Zobacz piwnice z winami i spróbuj 4 różnych rodzajów wina. Spróbuj też domowej roboty prosciutto i sera z oliwkami. Po wycieczce po winnicy i degustacji wróć do hotelu.

Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

9. Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

Twoja przygoda zaczyna się, gdy przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania. Najpierw wybierz się na krótką przejażdżkę jeepem do klubu jeździeckiego. Po krótkim wprowadzeniu możesz pokazać swoje umiejętności jeździeckie. Jazda zostanie zorganizowana w pobliżu Cetina Eiver w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Następnie udaj się do samego centrum Sinja i jego majestatycznego fortu Kamičak, znanego jako jeden z najbardziej malowniczych i niezapomnianych symboli miasta. Ciesz się wolnym czasem na wypicie kawy w jednej z wielu lokalnych kawiarni na promenadzie Sinj. Po zrelaksowaniu się tam już poczujesz się jak miejscowy. Następnie zjedz smaczny lunch z grilla. Czekając na lunch, podziel się swoimi wrażeniami z przewodnikiem i innymi podróżnikami i rozkoszuj się wnętrzem tradycyjnej tawerny. Po naładowaniu akumulatorów jedzeniem i piciem rozpocznie się eksploracja jeepa. Zobacz kanion rzeki Cetina, górę Dinara, piękną zatokę Dabar i jezioro Peruća, trzecie co do wielkości jezioro w Chorwacji. Jeśli temperatura jest wystarczająco wysoka, skorzystaj z okazji, aby popływać w jeziorze. Po drodze będą przystanki, aby wygrzewać się w tej chwili lub zrobić niezapomniane zdjęcia. Nie martw się o swoje umiejętności fotograficzne, ponieważ przewodnik zrobi naprawdę ładne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które zostaną wysłane e-mailem po wycieczce.

Ze Splitu: Półdniowa wycieczka do Salony, Kašteli i Trogiru

10. Ze Splitu: Półdniowa wycieczka do Salony, Kašteli i Trogiru

Półdniowa wycieczka do Trogiru ze Splitu zabierze Cię do trzech spektakularnych miejsc! Naszym pierwszym przystankiem jest Salona, stolica rzymskiej prowincji Dalmacji, utworzona w delcie rzeki Jadro. Pierwszymi mieszkańcami było iliryjskie plemię Delmati w III wieku pne. Podczas panowania Imperium Rzymskiego Salona stała się największym rzymskim miastem na wschodnim wybrzeżu Adriatyku i liczyła 60 000 mieszkańców. W VII wieku miasto zostało zaatakowane przez Awarów i Słowian. Mieszkańcy uciekli do schronisk na sąsiednich wyspach, pozostawiając Salonę w stanie rozkładu. Drugim przystankiem naszej 1-dniowej wycieczki do Trogiru ze Splitu jest miasto Kaštela. Kaštela to potoczna nazwa zamków - fortyfikacji zbudowanych w zatoce Kaštela w pobliżu Splitu w XV i XVI wieku. Zamki służyły jako wiejskie domy renesansowych rodzin arystokratycznych. Wokół tych fortyfikacji rozwinęło się siedem osad. Kaštela słynie z win, oliwy z oliwek, rybołówstwa i tradycji morskiej. Odwiedzimy najsłynniejszy zamek Vitturi w Kaštel Lukšić. Naszą ostatnią miejscowością jest Trogir, najlepiej zachowane romańsko-gotyckie miasto w Europie Środkowej założone przez Greków w III wieku pne. W Trogirze zobaczymy dzieła wielkich rzeźbiarzy, takich jak Nikola Florentinac (Pałac Ćipiko), Majstor Radovan (portal Radovana w katedrze św. Wawrzyńca) i wielu innych.

Solin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: 2-dniowy karnet ze zwiedzaniem autobusem

Split: 2-dniowy karnet ze zwiedzaniem autobusem

Zdobądź bilet do tego, co najlepsze w Dalmacji z naszym 48-godzinnym karnetem! To Twój złoty klucz, dzięki któremu możesz wskoczyć i wysiąść z trzech niesamowitych wycieczek autobusowych hop-on hop-off - każda z nich ma swój własny kolor i specjalne miejsca. Dodatkowo możesz dołączyć do fajnej pieszej wycieczki po Splicie z przyjaznym przewodnikiem. Wycieczka przyrodnicza (zielona linia): Wskocz do zielonego autobusu, aby zobaczyć piękną przyrodę, dowiedzieć się o oliwkach w zabawnej wiosce i odwiedzić fajną fortecę, w której nakręcono słynny program telewizyjny. Wycieczka po rzymskich ruinach (niebieska linia): Wskocz do niebieskiego autobusu, aby zwiedzić starożytne rzymskie ruiny i poczuć się jak podróżnik w czasie w starej stolicy. Wycieczka po mieście (czerwona linia): Wsiądź do czerwonego autobusu, aby zwiedzić najlepsze zabytki miasta, od oszałamiającego pałacu po bujny zielony park, i ciesz się morską bryzą po drodze. Nie przegapisz niczego dzięki naszemu audioprzewodnikowi w 8 językach, który opowie Ci wszystko o miejscach, które zobaczysz. Jest też lokalny przewodnik mówiący po angielsku, gotowy uczynić Twoją wycieczkę wyjątkową. Chwyć więc swój karnet, wybierz ulubioną linię kolorów lub wypróbuj je wszystkie i przygotuj się na łatwą, zabawną i niezapomnianą przygodę w Dalmacji!

Split: Wycieczka historyczna do Salony, twierdzy Klis i Trogiru

Split: Wycieczka historyczna do Salony, twierdzy Klis i Trogiru

Ciesz się 1-dniową wycieczką ze Splitu pełną odkryć, wybierając przekąski lub szybkie posiłki, aby zmaksymalizować swoje wrażenia. Podróżuj przez najważniejsze historyczne miejsca Dalmacji, oferując głębokie zrozumienie jej dziedzictwa kulturowego i naturalnego piękna. Rozpocznij swoją eksplorację rano w samym sercu Splitu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, gotowym odkryć tajemnice i cuda Dalmacji. Rozpocznij pierwszy rozdział swojej przygody w Trogirze, mieście na wyspie wpisanym na listę UNESCO, słynącym ze skomplikowanej średniowiecznej architektury. Wędrując jego labiryntowymi uliczkami, natkniesz się na zachwycającą katedrę św. Wawrzyńca, latarnię romańsko-gotyckiego blasku. Posłuchaj opowieści o dawnych władcach i cywilizacjach na otaczającym miasto rynku, otoczonym zabytkowymi budynkami. Po krótkiej podróży dotrzesz do Salony, kolebki starożytnej cywilizacji i niegdyś tętniącej życiem stolicy rzymskiej prowincji Dalmacji. Następnie wejdź na strategiczne wyżyny twierdzy Klis, strażnika, który od wieków stoi na straży Splitu i jego okolic. Poznaj historię twierdzy, która jest świadectwem dalmatyńskiej odporności i strategicznej architektury wojskowej. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się na Morze Adriatyckie. Kontynuuj wycieczkę do Hidden Dalmatia Visitor Center, przenosząc uwagę na bujne krajobrazy regionu i bogatą różnorodność biologiczną. Dzięki interaktywnym eksponatom uzyskasz wgląd w unikalne ekosystemy, endemiczne gatunki i wysiłki na rzecz ochrony tego dziedzictwa naturalnego. Na koniec udaj się do Stella Croatica, aby zagłębić się w tradycje kulinarne. Zanurz się w aromatach i smakach, które definiują kuchnię dalmatyńską. Od degustacji oliwy z oliwek po słodycz lokalnie uprawianych fig, połącz się z ziemią i jej bogactwem. Zastanów się nad swoją podróżą w spokojnym otoczeniu śródziemnomorskich ogrodów posiadłości.

Z Kašteli lub Solina: Wycieczka do wodospadów Krka

Z Kašteli lub Solina: Wycieczka do wodospadów Krka

Wybierz się na kompleksową wycieczkę po Parku Narodowym Krka z doświadczonym przewodnikiem, odkryj wioskę Skradin i odwiedź muzeum etnograficzne. Wsiądź do klimatyzowanego pojazdu i udaj się do pięknej wioski Skradin. Po zakupie biletów wstępu podróż rozpoczyna się krótkim spływem łodzią w dół rzeki Krka do wodospadów Skradinski Buk, jednego z najpiękniejszych widoków w Parku Narodowym Krka. Ciesz się 5 godzinami wolnego czasu w parku, który możesz spędzić tak, jak chcesz. Poznaj drewnianą ścieżkę otaczającą park, odwiedź muzeum etnograficzne, obejrzyj stare młyny wodne i zobacz pozostałości pierwszej elektrowni wodnej w Europie. Krka to jedyny chorwacki park narodowy, w którym dozwolone jest pływanie w sezonie letnim. Ciesz się pływaniem w dolnym jeziorze w krystalicznie czystej wodzie.

Ze Splitu: Paddleboarding Tour w Cetina Spring i nad jeziorem Peruća

Ze Splitu: Paddleboarding Tour w Cetina Spring i nad jeziorem Peruća

Po odebraniu w wybranym miejscu jest godzinna jazda do wioski Cetina. Przygodę zaczniemy nie mniej niż u źródła Cetiny - Oka Ziemi. Będzie wystarczająco dużo czasu na relaks i zrobienie tony selfie! Gdy skończymy u Źródła, po ok. 1h, jedziemy przez okoliczne wioski i farmy zwierząt. Naszym pierwszym przystankiem będzie Kościół Świętego Zbawienia, Twój przewodnik opowie Ci o jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych większych zabytków wczesno przedromańskiej architektury sakralnej, zbudowanym w IX wieku. Następnym przystankiem będzie most Belečki i Stary Młyn Cetina, gdzie można cieszyć się szumem rzeki przepływającej przez kilka mniejszych wodospadów. Gdy tylko będziesz gotowy do opuszczenia tego małego raju, udamy się do wioski Vrlika, Twój przewodnik przedstawi Ci krótką prezentację Vrliki, która była kiedyś centrum dalmatyńskiego zaplecza. Co by to była za wycieczka, gdyby ze szczytu wzgórza nie było imponującego widoku? Na szczęście naszym następnym przystankiem będzie twierdza Prozor. Po Twierdzy nastąpi godzinna przerwa obiadowa. Twój przewodnik zabierze Cię do restauracji, w której możesz zjeść lunch. Z pełnym żołądkiem wyruszymy w kierunku jeziora Peruća, naszego ostatniego przystanku na ten dzień. Gdy szukasz cienia, aby położyć ręcznik na plaży Garjak, Twój przewodnik przygotuje deski do wiosłowania, abyś mógł odkryć to 18-kilometrowe jezioro w całej okazałości. Korzystaj z wolnego czasu tak długo, jak chcesz. Opalanie, pływanie i obcowanie z nietkniętą przyrodą.

Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

Ze Splitu: całodniowa jazda konna i jazda na quadach z lunchem

Ciesz się jazdą konną w pobliżu rzeki Cetina i spróbuj pysznego tradycyjnego posiłku przygotowanego z domowych składników. Po obiedzie odkryj ukryte ścieżki i szlaki najwyższej góry w Chorwacji na quadzie pojedynczym lub tandemowym. Przygoda rozpoczyna się w biurze wycieczek lokalnego partnera. Pierwszym przystankiem będzie klub jeździecki w St. Mihovil. Po krótkim wprowadzeniu możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami jeździeckimi. Jedź wzdłuż rzeki Cetina w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Po jeździe udaj się do lokalnej tawerny na pyszny tradycyjny posiłek. Obiad będzie obejmował dania mięsne, jednak na życzenie dostępne są opcje wegetariańskie. Poinformuj lokalnego partnera z wyprzedzeniem, a na pewno przygotuje dla Ciebie coś równie pysznego. Po obiedzie załóż swój sprzęt i podążaj za profesjonalnym przewodnikiem ścieżkami i szlakami na górze Dinara. Zejdź z utartych szlaków i odkryj trasy, o których istnieniu nie wiedzą nawet miejscowi. Przejedź przez kanion rzeki Cetina, odkryj opuszczone wioski i podziwiaj Vrdovo i Debelo poniżej.

***Prywatny transfer lotniskowy ze Splitu do Splitu od drzwi do drzwi***

***Prywatny transfer lotniskowy ze Splitu do Splitu od drzwi do drzwi***

Zdecydowałeś się wybrać Chorwację jako cel swoich wakacji i przylatujesz samolotem na lotnisko w Splicie? Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i od niego zależy, jak rozpoczną się Twoje wakacje. Przeżyj pierwszą chwilę zrelaksowany, bezstresowy i bezpieczny przyjazd do miejsca zakwaterowania w mieście Split. **Dlaczego warto wybrać nasze usługi transportowe? Nasi profesjonalni kierowcy spotkają się z Tobą przy wyjściu, więc nie musisz szukać swojego transportu. Pomożemy Ci z bagażem i zaprowadzimy do pojazdu. Nasi kierowcy to doświadczeni, przyjaźni mieszkańcy, a nasze pojazdy są nowe, wygodne i bezpieczne. W drodze do miejsca zakwaterowania nasz kierowca jest również Twoim przewodnikiem, który pokaże Ci i wyjaśni wszystkie zabytki okolicy, do której przyjechałeś. Zawieziemy Cię pod same drzwi lub do najbliższego możliwego punktu Twojego zakwaterowania. Cieszymy się na współpracę z Tobą. Całkowity czas trwania: 30-60 minut Po przesłaniu nam kodu lotu lub linii promowej, będziemy śledzić czas odlotu i czekać na lotnisku z Twoim imieniem i nazwiskiem na tablicy w sekcji przylotów. Gdy Twoja odprawa zostanie zakończona i spotkamy się, nasz kierowca pomoże Ci z bagażem i zabierze Cię do pojazdu. Po drodze przejedziemy przez miasta Kaštela, Solin i w końcu dotrzemy do Splitu w wybrane przez Ciebie miejsce i zawieziemy Cię przed kwaterę lub w inne wybrane miejsce. Po drodze przedstawią Ci miasta, przez które przejeżdżamy, wyjaśnią sposób życia, kulturę i gastronomię oraz oczywiście odpowiedzą na Twoje pytania.

Ze Splitu: Prywatna Salona i Twierdza Klis Tour

Ze Splitu: Prywatna Salona i Twierdza Klis Tour

Oto świetna kombinacja wycieczek dla Ciebie, Salona i Twierdza Klis Tour! Najpierw samochodem, furgonetką lub minibusem zabierze Cię do pozostałości starożytnych przedmieść Splitu, znanych niegdyś jako Salona, gdzie będziesz mógł podziwiać ruiny niegdyś wspaniałego centrum kulturalnego. Miasto Solin rozwinęło się na starożytnych ruinach Salony. W późnej starożytności Salona miała wielkie wpływy polityczne i religijne. Salona została założona po rzymskiej wojnie domowej za czasów Juliusza Cezara i była prężnym miastem, trzykrotnie większym niż Pompeje. Dziś Solin to piękne miasteczko, popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Następnie odwiedzisz Twierdzę Klis, fort z najlepszym widokiem na Split i okolice. Twierdza Klis ma ponad 2000-letnią historię, poczynając od iliryjskiego plemienia Dalmatae, które używało jej jako twierdzy, zanim została zajęta przez Rzymian. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego miejsce to stało się siedzibą chorwackich królów. Kręcono tam słynny serial „Gra o tron”, więc jeśli jesteś fanem, koniecznie musisz to zobaczyć!

Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka i degustacja wina

Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka i degustacja wina

Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu w podróży wzdłuż wybrzeża Dalmacji i w głębi lądu. Podziwiaj widoki na Trogir, Split i okoliczne krajobrazy z bujnymi zielonymi polami i lokalnymi wioskami. Najpierw zatrzymaj się w mieście Šibenik, aby odkryć jego główne zabytki, w tym wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedrę św. Jakuba. Następnie udaj się do Parku Narodowego Krka, gdzie wybierzecie się na spokojną wędrówkę przez bujne lasy. Odkryj różnorodność lokalnej flory i fauny. Zobacz słynne wodospady parku, w tym Skradinski Bulwar. Po zwiedzeniu parku kontynuuj wycieczkę do winnicy w Ranch Rak. Dowiedz się o winach Dalmacji i produkcji wina w regionie. Zobacz piwnice z winami i spróbuj 4 różnych rodzajów wina. Spróbuj też domowej roboty prosciutto i sera z oliwkami. Po wycieczce po winnicy i degustacji wróć do hotelu.

Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

Ze Splitu: Jazda konna all inclusive i eksploracja jeepem

Twoja przygoda zaczyna się, gdy przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania. Najpierw wybierz się na krótką przejażdżkę jeepem do klubu jeździeckiego. Po krótkim wprowadzeniu możesz pokazać swoje umiejętności jeździeckie. Jazda zostanie zorganizowana w pobliżu Cetina Eiver w towarzystwie certyfikowanych instruktorów jazdy konnej. Następnie udaj się do samego centrum Sinja i jego majestatycznego fortu Kamičak, znanego jako jeden z najbardziej malowniczych i niezapomnianych symboli miasta. Ciesz się wolnym czasem na wypicie kawy w jednej z wielu lokalnych kawiarni na promenadzie Sinj. Po zrelaksowaniu się tam już poczujesz się jak miejscowy. Następnie zjedz smaczny lunch z grilla. Czekając na lunch, podziel się swoimi wrażeniami z przewodnikiem i innymi podróżnikami i rozkoszuj się wnętrzem tradycyjnej tawerny. Po naładowaniu akumulatorów jedzeniem i piciem rozpocznie się eksploracja jeepa. Zobacz kanion rzeki Cetina, górę Dinara, piękną zatokę Dabar i jezioro Peruća, trzecie co do wielkości jezioro w Chorwacji. Jeśli temperatura jest wystarczająco wysoka, skorzystaj z okazji, aby popływać w jeziorze. Po drodze będą przystanki, aby wygrzewać się w tej chwili lub zrobić niezapomniane zdjęcia. Nie martw się o swoje umiejętności fotograficzne, ponieważ przewodnik zrobi naprawdę ładne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które zostaną wysłane e-mailem po wycieczce.

Ze Splitu: Półdniowa wycieczka do Salony, Kašteli i Trogiru

Ze Splitu: Półdniowa wycieczka do Salony, Kašteli i Trogiru

Półdniowa wycieczka do Trogiru ze Splitu zabierze Cię do trzech spektakularnych miejsc! Naszym pierwszym przystankiem jest Salona, stolica rzymskiej prowincji Dalmacji, utworzona w delcie rzeki Jadro. Pierwszymi mieszkańcami było iliryjskie plemię Delmati w III wieku pne. Podczas panowania Imperium Rzymskiego Salona stała się największym rzymskim miastem na wschodnim wybrzeżu Adriatyku i liczyła 60 000 mieszkańców. W VII wieku miasto zostało zaatakowane przez Awarów i Słowian. Mieszkańcy uciekli do schronisk na sąsiednich wyspach, pozostawiając Salonę w stanie rozkładu. Drugim przystankiem naszej 1-dniowej wycieczki do Trogiru ze Splitu jest miasto Kaštela. Kaštela to potoczna nazwa zamków - fortyfikacji zbudowanych w zatoce Kaštela w pobliżu Splitu w XV i XVI wieku. Zamki służyły jako wiejskie domy renesansowych rodzin arystokratycznych. Wokół tych fortyfikacji rozwinęło się siedem osad. Kaštela słynie z win, oliwy z oliwek, rybołówstwa i tradycji morskiej. Odwiedzimy najsłynniejszy zamek Vitturi w Kaštel Lukšić. Naszą ostatnią miejscowością jest Trogir, najlepiej zachowane romańsko-gotyckie miasto w Europie Środkowej założone przez Greków w III wieku pne. W Trogirze zobaczymy dzieła wielkich rzeźbiarzy, takich jak Nikola Florentinac (Pałac Ćipiko), Majstor Radovan (portal Radovana w katedrze św. Wawrzyńca) i wielu innych.

Często zadawane pytania dotyczące: Solin

Solin: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Solin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Solin? Kliknij tutaj.

Solin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(52 recenzji)