Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Sofia

Cerkwie z cebulastymi kopułami, stoki narciarskie i szlaki turystyczne – wszystko to w zasięgu ręki.

Sofia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

1. Z Sofii: Wycieczka grupowa do klasztoru Riła i kościoła Boyana

Rozpocznij dzień od podróży do kościoła Boyana na przedmieściach Sofii (jeśli wybrano opcję). Zobacz historycznie znaczące freski bizantyjskiego budynku i posłuchaj, jak zapoczątkowano modę ilustrowania postaci biblijnych emocjami i umieszczania ich obok lokalnej arystokracji. Następnie zrelaksuj się podczas 2-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. Po przybyciu na miejsce zwiedź największy i najważniejszy prawosławny klasztor w Bułgarii. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. Poświęć trochę czasu na zjedzenie lunchu w jednej z lokalnych restauracji, gdzie możesz kupić lokalne potrawy, takie jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu).

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i kościoła Boyana

2. Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do klasztoru Riła i kościoła Boyana

Poznaj religijną historię Bułgarii podczas jednodniowej wycieczki z Sofii do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztoru Riła i kościoła Boyana. Podążaj za przewodnikiem po klasztorze, aby dowiedzieć się więcej o tym epickim miejscu lub zdecyduj się na samodzielne zwiedzanie przed obejrzeniem starożytnych fresków w kościele Boyana. Spotkaj się ze swoją przyjazną grupą na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego, w pobliżu kawiarni La Cathedrale. Usiądź wygodnie w fotelu i wyrusz z miasta, jadąc malowniczymi drogami z malowniczymi widokami na wiejską Bułgarię. Przyjedź do klasztoru Riła, największego prawosławnego klasztoru w kraju. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę, podążaj za przewodnikiem po historycznym miejscu i poznaj główne freski. Jeśli jesteś odkrywcą, możesz odwiedzić muzeum, zrobić zdjęcia i zwiedzić kościół we własnym tempie. Spędź około 3 godzin w klasztorze, gdzie będziesz miał okazję zrobić zdjęcia, sprawdzić sklepy, odwiedzić muzea i zrobić sobie przerwę na lunch w pobliskiej restauracji. Następnie rozpocznij podróż powrotną do Sofii z jeszcze jednym ważnym przystankiem po drodze. Wejdź do średniowiecznego kościoła Boyana i przejdź się po starożytnych murach, studiując artystyczne freski, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe. Zakończ swoją podróż około 17:00-17:30 w centrum miasta.

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

3. Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

4. Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

Odkryj ukryte perełki nocnego życia w Sofii podczas 4-godzinnego pub crawl. Poznaj ludzi w niektórych z ulubionych miejsc w mieście. Jeśli podróżujesz samotnie, jest to świetny sposób na nawiązanie kontaktów towarzyskich z mieszkańcami i poznanie podróżników z całego świata. Przewodnicy są wyjątkową częścią tego doświadczenia. Poświęcą czas, aby cię poznać, a pod koniec nocy poznasz nowych przyjaciół. Ciesz się piwem lub winem w dwóch barach. Powitalne drinki są wliczone w cenę we wszystkich innych barach i darmowy wstęp do wszystkich miejsc, które tego potrzebują w ciągu nocy.

Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

5. Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

Odkryj Skopje, stolicę Macedonii, podczas tej całodniowej wycieczki z Sofii. Podczas tej jednodniowej wycieczki do Skopje będziesz miał okazję poznać najważniejsze atrakcje miasta i usłyszeć jego bogatą historię i kulturę od swojego przewodnika. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Sofii i wsiądź do klimatyzowanego pojazdu. Zrelaksuj się i podziwiaj wieś podczas transferu do Skopje. Będąc w Skopje, rozpocznij pieszą wycieczkę po Twierdzy Skopje. Podziwiaj rozległe widoki na miasto z twierdzy, a następnie udaj się do kościoła Najświętszego Zbawiciela, w którym znajduje się fantastyczny ikonostas. Kontynuuj w kierunku meczetu Sułtana Murata i Starego Bazaru, gdzie możesz zobaczyć pozostałości z okresu osmańskiego. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci o historii Skopje jako jednego z głównych ośrodków handlowych na Bałkanach. Zatrzymaj się w typowej macedońskiej restauracji, w której możesz kupić pyszny lunch, zanim przekroczysz rzekę Vadar i odkryjesz drugą stronę miasta. Odwiedź nowy neoklasycystyczny plac i przejdź do domu pamięci Matki Teresy. Zakończ pieszą wycieczkę przy nowo wybudowanym łuku triumfalnym Porta Macedonia. Wróć do Sofii i zostań wysadzony w hotelu lub miejscu zakwaterowania.

Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

6. Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

Odkryj główne zabytki komunistycznej historii w Sofii. Rozpocznij swoją wycieczkę, mijając dawną siedzibę Bułgarskiej Partii Komunistycznej. Kontynuuj, aby zobaczyć budynki, takie jak ośrodek dochodzeniowy tajnej policji i zniszczone mauzoleum. Kieruj się w stronę pomnika armii radzieckiej i Narodowego Pałacu Kultury. Podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki poznaj teorię komunizmu i czym jest marksizm-leninizm. Dowiedz się o historii komunizmu w Bułgarii, zaletach i wadach tego okresu oraz relacji między rządem komunistycznym a religią, przemysłem, gospodarką, kulturą i życiem codziennym ludzi. Zakończ wycieczkę ze świeżym spojrzeniem na miasto i nowym spojrzeniem na komunistyczną przeszłość kraju.

Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

7. Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

Weź udział w całodniowej wędrówce w góry Riła. Odkryj najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii oraz jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Bułgarii – Siedem Jezior Rilskich.  Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 2100 do 2500 metrów n.p.m. i otoczona jest wyboistymi szczytami oraz głębokimi dolinami. Z Sofii wyruszysz na 90-minutową przejażdżkę do kurortu Panichishte, skąd wyciągiem krzesełkowym udasz się do schroniska górskiego Jezior Rilskich.  Z tego miejsca rozpoczniesz wędrówkę po pięknych krajobrazach i majestatycznych niebieskich perłach: jeziorach znanych jako Oko, Łza, Nerka, Bliźnięta, Trójliść, Rybne oraz Dolne. Wędrówka nie jest wymagająca, a trasy można zmieniać na miejscu, w zależności od poziomu sprawności lub siły uczestników. Dostępne są łagodne ścieżki i bardziej strome wzniesienia. Skorzystaj z okazji, by zobaczyć niebieskie klejnoty gór Riła – Siedem Jezior Rilskich. Organizator atrakcji – Traventuria – otrzymał certyfikat „Business Which Supports Biodiversity” („Firma wspierająca bioróżnorodność”) od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za inicjatywę „Tours with a Cause”.

Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

8. Z Sofii: Jednodniowa wycieczka do Płowdiw vanem z opcjami przewodnika

Dołącz do tej zwykle małej wycieczki grupowej (w większości przypadków grupa liczy do 20 osób), aby odkryć najstarsze istniejące miasto w Europie - Płowdiw - jego stolicę kultury na rok 2019! Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00. Bądź na miejscu spotkania - na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego o 8:45 i poproś o przewodnika City Tour i vana (nasi przewodnicy zwykle noszą niebieskie ubrania). Czas podróży do Płowdiw wynosi około 2 godzin. Tam, jeśli wybrałeś opcję z przewodnikiem, będziesz miał 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po starym mieście, gdzie będziesz mógł zobaczyć niezwykłe domy Revival, widoki ze wzgórza, rzymski teatr i stadion , a także głównej ulicy spacerowej. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał 2 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz zjeść lunch, sprawdzić sklepy i odwiedzić niektóre muzea. Jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, po przyjeździe będziesz miał 4 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Powrót do Sofii odbywa się o godzinie 15:00, a powrót między 17:00 a 17:30, w zależności od natężenia ruchu.

Z Sofii: Płowdiw - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

9. Z Sofii: Płowdiw - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ta całodniowa wycieczka rozpoczyna się 2-godzinną jazdą z Sofii do Płowdiwu, jednego z najstarszych miast w Europie. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem odkryj historię i kulturę tego 8000-letniego miasta, które zostało zasiedlone przez cywilizacje rzymską, bizantyjską, osmańską i bułgarską. Zobacz zabytki starego miasta, w tym muzea, zabytki i odrodzone domy z epoki, które stoją przy brukowanych uliczkach. Poznaj Muzeum Etnograficzne i imponujący Teatr Rzymski. Anglojęzyczny przewodnik będzie towarzyszył grupie przez cały dzień i wskaże najciekawsze skarby architektury i kultury regionu oraz przedstawi komentarz na temat współczesnego życia w Bułgarii. Wycieczka oferowana jest również z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach (EN, ES, IT, FR, DE, RU). Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

10. Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

Podróżuj w komfortowych warunkach, odwiedzając w towarzystwie przewodnika kilka bułgarskich zabytków, takich jak klasztor Riła i jaskinia świętego Iwana Rilskiego. Zobacz jeden z bułgarskich obiektów z listy UNESCO, zjedz pyszny posiłek i dowiedz się więcej o każdym miejscu dzięki audioprzewodnikowi. 9:00 - Wyrusz z Placu Katedralnego Aleksandra Newskiego (z tyłu katedry) i zrelaksuj się podczas 3-godzinnej jazdy do klasztoru Riła w górach Riła. W południe dotrzyj do klasztoru Riła. 12:00 - 13:00 - Ciesz się spacerem z przewodnikiem po klasztorze Riła. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz pozłacany ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, a następnie ciesz się czasem na samodzielne zwiedzanie kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. 13:00 - 14:00 - Poświęć trochę wolnego czasu na lunch w jednej z restauracji w pobliżu klasztoru, gdzie możesz skosztować lokalnych potraw, takich jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie z ugniatanego ciasta z jogurtem, które jest smażone w głębokim tłuszczu) lub grillowanego pstrąga. Pamiętaj, że w niektórych terminach czas wolny w klasztorze Riła może być krótszy ze względu na ruch uliczny, wielkość grupy lub dodatkowy przystanek w kościele Boyana. 14:00-15:00 - Odwiedź Jaskinię Świętego Iwana Rilskiego - jedno z najświętszych miejsc w Bułgarii. Przejdź przez tunel świętego Iwana Rilskiego. Napij się wody ze świętego źródła, które według wierzeń nigdy nie zamarza. 15:00-17:00 - Wróć do Sofii i przybądź na Plac Katedralny Aleksandra Newskiego około 17:00. Lokalny operator turystyczny, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Najciekawsze atrakcje

Sofia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 268
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Sofia

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Sofia

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Sofia to:

Płowdiw

Sofia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sofia? Kliknij tutaj.

Sofia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4183 recenzji)

Odwiedziliśmy (jesteśmy grupą 15 przyjaciół) klasztor Rila, jeden z najstarszych i najbardziej znanych w Bułgarii, z przewodnikiem Aleksandrem. Było to niezapomniane przeżycie, które pozwoliło nam odkryć piękno i duchowość tego świętego miejsca. Klasztor położony jest w dolinie otoczonej Górami Riłskimi, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Kompleks architektoniczny składa się z kościoła, muzeum, biblioteki i kilku cel klasztornych, wszystkie ozdobione freskami i ikonami o wielkiej wartości artystycznej. Bardzo podobała nam się wycieczka z przewodnikiem Aleksandra, który opowiedział nam historię klasztoru, jego znaczenie dla bułgarskiej kultury i religii oraz otaczające go legendy. Opowiedział nam także o Sofii, stolicy Bułgarii i jej głównych atrakcjach. Podróż w obie strony trwała około 4 godzin, ale dzięki życzliwości i kompetencjom Aleksandra nigdy się nie nudziliśmy. Polecany do odkrywania bułgarskich skarbów.

bardzo dobrze zorganizowani i punktualni pomimo bardzo dużej grupy. Nasz przewodnik był niesamowity i pełen pasji. audioprzewodnik jest interesujący, ale w Rile jest mało sieci, więc nie był dostępny. Nie stanowiło to dla mnie problemu, ponieważ wizyta była bardzo kompletna z naszym przewodnikiem

Wizyta była piękna, Alex, nasz przewodnik, spędził całą podróż w autobusie, udzielając nam ciekawych informacji o Bułgarii i miejscach, które zamierzaliśmy odwiedzić. Jego życzliwość i zainteresowanie okolicą sprawiły, że było to piękne doświadczenie.

Nasz przewodnik Alex był bardzo miły i sprawił, że wycieczka była bardzo interesująca i bardzo przyjemna. Ponieważ była to jego pierwsza trasa po hiszpańsku, spisał się świetnie!

Wizyta w klasztorze jest bardzo fascynująca. Przewodnik Alexander był bardzo kompetentny, pomocny i przyjazny