Słowenia Środkowa
Atrakcje na świeżym powietrzu

Atrakcje na świeżym powietrzu
Liczba znalezionych atrakcji: 190
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Słowenia Środkowa

Słowenia Środkowa

Nasze najbardziej polecane Słowenia Środkowa Atrakcje na świeżym powietrzu

Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i zamek Bled

Jezioro Bled jest często wymieniane jako perła słoweńskiego regionu alpejskiego ze względu na jego szmaragdowo-zielone wody, piękny pocztówkowy kościół na wyspie, średniowieczny zamek na skalistym klifie i jedne z najwyższych szczytów słoweńskich Alp w tle . Wybierz się na krótki spacer wzdłuż brzegu jeziora, podczas gdy piękno okolicznych gór odbija się w tafli jeziora. Bez względu na porę roku będziesz cieszyć się spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem. Usytuowany na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad jeziorem, zamek Bled to kultowy obraz średniowiecznej twierdzy z wieżami, wałami obronnymi, fosami i tarasem, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. W zamku kryje się wyjątkowy skarb – rekonstrukcja drewnianej prasy drukarskiej Gutenberga, na której mistrz drukarski zademonstruje dawne techniki drukarskie z wykorzystaniem ręcznie robionego papieru. Popłyń łodzią Pletna, tradycyjną łodzią znaną tylko w tym regionie, na małą wysepkę w kształcie łzy na jeziorze. Po powrocie z wyspy zatrzymaj się w lokalnej cukierni i skosztuj słynnego ciasta z kremem Bled, kremšnita. W ciągu ostatnich 60 lat sprzedano aż 12 milionów tych ciast – z pewnością nie można ich przegapić i są doskonałym sposobem na uwieńczenie dnia. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe i popływać w jeziorze. Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Z Zagrzebia: Wycieczka do Lublany i nad jezioro Bled

Wyjedź z Zagrzebia rano i udaj się do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po starym centrum Lublany. Zobacz jedne z najlepszych dzieł architekta Jože Plečnika. Podziwiaj barokowe i secesyjne budynki, a następnie poznaj lokalną atmosferę i dowiedz się, gdzie mieszkańcy kupują jedzenie. Dowiedz się, dlaczego Napoleon był jednym z najpopularniejszych polityków w mieście, dlaczego Słowenia żyje z miłością w nazwie i skąd wziął się kultowy Potrójny Most. Miej czas wolny na samodzielne odkrywanie ukrytych miejsc. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled, podziwiaj spektakularne widoki z panoramicznej przejażdżki wokół jeziora, a następnie wejdź na pokład tradycyjnej łodzi (Pletna), aby dotrzeć do jedynej prawdziwej wyspy w Słowenii. Zadzwoń dzwonem fortuny i rozkoszuj się słońcem i świeżym górskim powietrzem, a następnie udaj się do starego zamku położonego na szczycie stromego klifu nad jeziorem. Zamek Bled jest najstarszym zamkiem w Słowenii i oferuje również najstarsze tradycyjne ciasto w regionie. Ciasto Bled Cream, które idealnie komponuje się z widokiem ze szczytu tarasu zamkowego. Następnie wieczorem wyruszymy z powrotem do Zagrzebia. Po długim dniu podróży zostaniesz wysadzony w początkowej lokalizacji.

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Lublana: bilet wstępu do zamku z opcjonalnym przejazdem kolejką linową

Odkryj dobrze zachowany zamek w Lublanie, rezerwując bilety wstępu. Spaceruj po terenie zamku, wejdź na wieżę strażniczą, wejdź do kaplicy i wejdź na Wystawę Historii Słowenii i Muzeum Lalek. Zarezerwuj opcjonalne bilety na kolejkę linową i audioprzewodnik, aby ulepszyć swoje wrażenia. Odwiedź Zamek w Lublanie, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta z podwyższonych fortyfikacji zamku. Odkryj kaplicę św. Jerzego, jedną z najstarszych zachowanych pozostałości zamku, datowaną na 1489 rok, pokrytą freskami i herbami książąt Krainy. Przyjrzyj się Słowenii na przestrzeni wieków na interaktywnej wystawie historii Słowenii. Odkryj świat lalkarstwa, od produkcji marionetek i lalek w rękawiczkach po inscenizację samych przedstawień w Muzeum Lalkarstwa. Uatrakcyjnij swoją wizytę, wybierając wielojęzyczny audioprzewodnik i dowiedz się, jak zamek odegrał ważną rolę na przestrzeni wieków. Jeśli chcesz uniknąć dość stromego podejścia na Wzgórze Zamkowe, wybierz się na krótką przejażdżkę oszkloną kolejką linową na Zamek w Lublanie ze Starego Miasta. Przeglądaj różne atrakcje zamku we własnym tempie lub dołącz do opcjonalnej wycieczki wehikułem czasu, zabawnej i edukacyjnej przygody teatralnej prowadzonej przez przebranych w kostiumy przewodników. Zostań poprowadzony do 6 stacji czasowych, z których każda wyposażona jest w figurkę z tamtego okresu, dającą wgląd w ich okres.

Bovec: Kanion Učja - najdłuższy park linowy w Europie

Bovec: Kanion Učja - najdłuższy park linowy w Europie

Uwolnij swoją adrenalinę w Bovec Zipline - najdłuższym parku linowym w Europie! Wyrusz na epicką przygodę z 10 ekscytującymi tyrolkami o długości od 250 do 600 metrów, wznoszącymi się nad oszałamiającą doliną Učja. Osiągnij prędkość 40-60 km/h i podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę Soča i najwyższy szczyt Słowenii, Triglav. Nie musisz się martwić, jeśli jesteś nowy w zipliningu! Przed rozpoczęciem aktywności nasi doświadczeni przewodnicy udzielą Ci wszystkich niezbędnych instrukcji na poligonie treningowym. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym poszukiwaczem przygód, czy początkującym, nasz przyjazny personel zapewnia płynne i bezpieczne doświadczenie, zapewniając, że jesteś dobrze przygotowany na czekającą Cię przygodę. Spotykamy się w naszym centrum outdoorowym Soča Rafting (Bovec), skąd zabierzemy Cię do punktu końcowego tyrolki i z powrotem po zakończeniu aktywności. Zanurz się w naturze i zarezerwuj swoją przygodę z Bovec Zipline już teraz!

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i przekonać się, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

Z Lublany: Wycieczka nad jezioro Bled i Bohinj

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

Z Zagrzebia: Lublana i jezioro Bled - 1-dniowa wycieczka minivanem

Poświęć jeden dzień, aby uchwycić ducha magicznej Słowenii, odwiedzając dwa najczęściej odwiedzane słoweńskie klejnoty. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę z Zagrzebia i odkryj okolicę, a następnie zwiedź Lublanę i alpejski kurort Bled. Wyrusz w małej grupie ze stolicy Zagrzebia i ciesz się malowniczą przejażdżką przez piękne chorwackie i słoweńskie krajobrazy. Zapoznaj się z planem zwiedzania na dany dzień, a także z informacjami na temat odwiedzanych miejsc i ogólnej historii Chorwacji i Słowenii. Przyjedź do Lublany. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię na orientacyjną pieszą wycieczkę po centrum miasta. Oprócz zobaczenia wielu historycznych budynków i zabytków, wjedziesz kolejką linową do XIII-wiecznej średniowiecznej twierdzy, symbolu słoweńskiej stolicy Lublany. Tam możesz podziwiać spektakularne widoki na miasto i góry Alp w oddali. Zyskaj głębsze zrozumienie zabytków miasta i więcej pewności siebie, aby samodzielnie poruszać się po mieście przez następne 2 godziny wolnego czasu. Kontynuuj podróż do alpejskiego kurortu Bled. W Bled jest tak wiele do zrobienia, zwłaszcza w sezonie turystycznym (od kwietnia do października). Niemożliwe jest zobaczenie i doświadczenie wszystkiego w jedno popołudnie, dlatego Twój przewodnik pomoże Ci zorganizować czas zgodnie z Twoimi preferencjami. Popływaj w jeziorze, pojeździj na rowerze, popłyń tradycyjną łodzią Pletna na wyspę Bled, zwiedź zamek Bled lub po prostu wybierz się na spacer, usiądź w jednym z wielu barów położonych nad jeziorem i skosztuj tradycyjnego ciasta z kremem Bled, daj się zahipnotyzować widokom na jezioro Bled, otoczone stoickimi górami. Rozgość się i ciesz się malowniczą jazdą powrotną do Zagrzebia.

Bled: spływ tratwami po Sawie

Bled: spływ tratwami po Sawie

Poczuj przypływ adrenaliny podczas raftingu w Bled wraz z licencjonowanymi przewodnikami. Płyń tratwą i pływaj w krystalicznie czystych wodach rzeki Sawy z niezapomnianymi widokami na Karawanki i Alpy Julijskie w tle. Odbierz z Bled, a następnie udaj się nad rzekę Sava, jedną z najlepszych rzek, w której możesz spróbować różnych wodnych przygód. Zanim wejdziesz do wody, Twoi przewodnicy wyjaśnią wszystko, co musisz wiedzieć o działaniu i bezpieczeństwie. Po lekcji bezpieczeństwa udaj się nad wodę, aby doświadczyć bystrza najdłuższej rzeki w okolicy. Poczuj się bezpiecznie z doświadczonymi licencjonowanymi przewodnikami po twojej stronie. Później popłyń u zbiegu górnego biegu Sava Dolinka i Sava Bohinjka w pobliżu Radovljicy. Rywalizuj z innymi łodziami, a jeśli masz na to ochotę, poczuj przypływ adrenaliny podczas skakania ze skał. Pod koniec wycieczki zrób zdjęcia swojej przygody, zanim przewodnicy zabiorą Cię z powrotem do miejsca, w którym zostałeś odebrany.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Słowenia Środkowa

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Słowenia Środkowa?

W: Słowenia Środkowa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Słowenia Środkowa: Najciekawsze atrakcje

Słowenia Środkowa: Wycieczki i bilety

Słowenia Środkowa: Ciekawe miejsca

Słowenia Środkowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Słowenia Środkowa? Kliknij tutaj.